NİŞANLIM VE AİLESİNİN KAZIĞI

brioches

Üye
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2013
166
22
34
arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var. 2007 den beri çıkyorduk 02.02.2014 de nişanlandık inişli çıkışlı bi ilişkimiz vardı ama seviyorduk birbirimizi başlarda aynı yerdeydik aynı iş yerinde sonrasında iş yeri battı önce nişanlım ayrıldı işten sonra ben.sonrasında ikimizde başka işlerde çalışmaya başladık.nişalım sorumsuz değildir fakat umursamazdır içine kapanıktır.nişandan sonra bazı sorunlar oldu ailelerinde karıştığı ev sorunu oldu
(7-8 yıl ) fakat ailesi yüzünden uzatmaları sonucu 2 cok sevdiğim yakınımı kaybettim 8 yılda 2 cenaze.son cenazeye giderken memlekete evi tutmuş bana söylemedi biz farklı yerde tutulacak diye konuşmuştuk tam aksini yapıp ailesinin abisinin evinin ust katını dayamıs döşemiş.cenazedeyken öğrendim.bu ayrıca canımı acıttı.neyse geldikten sona evi görmeye gittim basta direttim tartıştık olmadı nafile kabullendim evi.sonrasında soğukluk kavgalar tartışmalar devam etti fakat ayrılamıyorduk görüşüyorduk hep.annesi anneme kız istemezse oğlum tek yaşayacak dedi.annem sinirlendi.aradan zaman geçti nişanlım uzaklaştıkça uzaklaştı.en son ramazandan sonra bana ben evlilik istemiyorum biz evlensek de boşanırız,anlaşamıyoruz vs gibi şeyler söyledi.sonrasında ramazanda iftara çıktı ben evlenmek istemiyorum ama bu şekilde devam edelim diyince gururuma yenik düştüm bohçayı ve yüzüğü verdim öncesinde 1 yıl cok mucadele ettim cok yalvardım eskisi gibi olmak için elimi tut bırakma uzaklasma dedim olmadı.şimdi soracağım bir nişanlı neden evlilik yok ama böyle görüşelim der??? akıl verin nolur.acı çekiyorum özlüyorum görmek istiyorum olmuyor.

Sevgi bitmiş demekki evlilik düşünmüyor ama alışkanlık olduğu için cepte tutmak istiyor seni. eğer bide düzenli giden bir cinsellik varsa onu bırakmak istemez.

Hayırlısı böyleymiş,uzun zaman olmuş birlikteliğiniz,bu kadar uzun tutmayıp Öncesinde evlenmeliydiniz.haliyle ilişkiniz yıpranmış ve evlenmek için sevgiliniz cesaret ve istek bulamıyor.açıkçası bu ilişki gelecek Vaad etmiyor.siz bunca yıl evlenmeden evli insanlardaki bezginlik ve monotonluğu üstünüzde taşıyorsunuz.kişisel fikrim her ikinizinde geleceğinizi başka insanlar üstünde temellendirmeniz yönünde.

Aklı var fikri yok derler böylelerine bu yüzden size öyle bi saçmalama gereği duymuş..Böyle insanlarla mutlu olmakta anca hayallerde olur malesef..Kendinizi üzmeyin kendisinin dediği gibi böyle bir adamla evlenseniz bile boşanırdınız. .

önceleri olursa olur olmazsa olmaz diye düşünüyormuş ki evin sizin konuştuğunuz değilde annesinin üst katından tutulması bunun göstergesi..ve bunu ailesiylede konuşmuş demekki yoksa kadın niye kalkıp annene olmazsa tek başına yaşıycak desin ki..
sonralarıda artık olmasın diye düşünmeye başlamış..çıkmış açık açık söylemiş..sizde yolunuza bakın artık iyi yapmışsınız yüzüğü geri vermekle.. nişandan dönüpte sevgili olarak devam etmekte neymiş...

bende kendi söküğümü dikemiyorum ama benim görüşüm bir erkek bir kadını tamamen kaybedeceğini anlamadıkça evlilik fikrine kolaylıkla yanaşmıyor, özellikle bu tip erkekler...sana tavsiyem yaptığın şeyin arkasında dur göreceksin kaybettiğini anlayınca seni arayacak ,ve senin karşına çıkana kadar cevap vermemelisin açık kapı bırakmalısın göreceksin eğer bunu uygularsan evlilik teklifiyle gelecek ama hatalarını tamamen düzeltmesini ve seni ikna etmesini bekle

yenisini bulana kadar boşluğa düşmeyeyim diye demiştir. millete de nişanı attım deyince olay bitmiş olacaktı.. çok şükür kurtulmuşsun..

Hepsinden nefret ediyorum en iyi becerdikleri şey bizden çok hayal kurup bizi bi kalıba sokup ciddiyete binince defolup gitmeleri. Bana söylediklerini düşündükçe çıldırıyorum ben hayal kurmuyodum beni kendi tribe sokuyodu konuşarak,sonrasında defolup gitti sağolsun. Boşver üzülme hayırlısı değilmiş de geç kenara çünkü gerçekten üzülmeyi,gözyasını bile haketmiyorlar.

Kendini bile isteye zor bir hayata neden atmak istiyorsun? Hayatın kan kusarak geçecek belki de, olmuyor mu zorlama..
Eğer iki insan birbirine uygunsa kilit anahtar gibi oturuyor zaten. Boşver, hayırlısı olsun de geç..

arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var. 2007 den beri çıkyorduk 02.02.2014 de nişanlandık inişli çıkışlı bi ilişkimiz vardı ama seviyorduk birbirimizi başlarda aynı yerdeydik aynı iş yerinde sonrasında iş yeri battı önce nişanlım ayrıldı işten sonra ben.sonrasında ikimizde başka işlerde çalışmaya başladık.nişalım sorumsuz değildir fakat umursamazdır içine kapanıktır.nişandan sonra bazı sorunlar oldu ailelerinde karıştığı ev sorunu oldu
(7-8 yıl ) fakat ailesi yüzünden uzatmaları sonucu 2 cok sevdiğim yakınımı kaybettim 8 yılda 2 cenaze.son cenazeye giderken memlekete evi tutmuş bana söylemedi biz farklı yerde tutulacak diye konuşmuştuk tam aksini yapıp ailesinin abisinin evinin ust katını dayamıs döşemiş.cenazedeyken öğrendim.bu ayrıca canımı acıttı.neyse geldikten sona evi görmeye gittim basta direttim tartıştık olmadı nafile kabullendim evi.sonrasında soğukluk kavgalar tartışmalar devam etti fakat ayrılamıyorduk görüşüyorduk hep.annesi anneme kız istemezse oğlum tek yaşayacak dedi.annem sinirlendi.aradan zaman geçti nişanlım uzaklaştıkça uzaklaştı.en son ramazandan sonra bana ben evlilik istemiyorum biz evlensek de boşanırız,anlaşamıyoruz vs gibi şeyler söyledi.sonrasında ramazanda iftara çıktı ben evlenmek istemiyorum ama bu şekilde devam edelim diyince gururuma yenik düştüm bohçayı ve yüzüğü verdim öncesinde 1 yıl cok mucadele ettim cok yalvardım eskisi gibi olmak için elimi tut bırakma uzaklasma dedim olmadı.şimdi soracağım bir nişanlı neden evlilik yok ama böyle görüşelim der??? akıl verin nolur.acı çekiyorum özlüyorum görmek istiyorum olmuyor.
bu ilişkinin cılkı çıkmış artık adama dönmez. Uzatıp hem kendini üzme hem de yıpratma.

düğünü hasretle bekleyen dört gözle annem dediğim halamı kaybettiğimde istemeye gelmişlerdi elinde büyümüştüm, evliliği 1,5 yıl salladılar sözü nişanı vefat etti sonrasında nişan oldu o arada 2014 eylül ekim düğün olacak derken maddi durumlarını bahane edip şubata attılar düğünü nişanda tek bi çeyrek dahi takılmadı ki önemsemedim kasım ayında kardeşim dediğim canımdan saydığım beraber büyüdüğüm halamın oğlunu feci şekilde kaybettim onun travmasını atlatmadan evi tuttuğunu memlekette öğrendim

isteme öncesinde nişanlım askerdeyken telefon istedi benden aldım gönderdim annesi biliyordu beni hesabıma telf parası gönderdi ilişkimizden haberi vardı yani aradan zaman geçti nişanlım geldi o zaman sevgiliyiz.zaman geçti annesiyle tanışmaya geldiler annemde sordu nedir ne değildir diye annesi haberim yok beni vs falan oğlunu yalancı durumuna düşürdü annem alttan aldı ses etmedi oğlu sinirlendi baya yalancı durumuna düşürdün beni diye neyse olay kapandı yıne baya zaman geçti bi gün tartıştık ben evlerine gittim annesi evdeydi biliyodum evde olduğunu da nişanlım yoktu annesi kapıyı actı oğlum yok biz istemiyoruz olmaz bu iş falan dedi kapıyı carptı yuzume aradan yıne zaman geçti ben bi miktar para biriktirdim gel durumun yoksa bendekiyle kuralım yuvamızı dedim ben evlilik düşünmüyorum dedi o zaman ben ev alacagım dedım o da sen bilirsin dedi.yıne zaman gecti o arada kısmet oldu ev aldım ben 1 ay sonra gezerken aılemle konusayımmı de ne için dedim evlenelim dedi tmm dedım annesının yaptıgını soledım bız kucuguz affedıcez falan dedı ses etmedım neyse geldıler bunlar ıstemeye hersey ıyı guzel soz takıldı annesı ben oğlumun arkasında değilim dedi bişey yapamam kendılerı yapacaklar falan dedı ılk kız ıstemede bunları soyledı.sonrasında zaten olaylar patlak vermeye basladı.sankı hep bahane arayısları.takı konusuldu fakat hıc bırı yapılmadı .nısanda bı ceyrek bıle takmadılar.dugun tarıhı konusuldu hep bı bahane sunuldu.sonrasında basıma gelenler bunlar ve ben yalvardım mekup yazdım msj attım erkenden evden cıkıp gececegı yolda bekledım konustum olmadı dediği lafın uzerıne de yuzugu ve bohcayı verdım.

Hepsinden nefret ediyorum en iyi becerdikleri şey bizden çok hayal kurup bizi bi kalıba sokup ciddiyete binince defolup gitmeleri. Bana söylediklerini düşündükçe çıldırıyorum ben hayal kurmuyodum beni kendi tribe sokuyodu konuşarak,sonrasında defolup gitti sağolsun. Boşver üzülme hayırlısı değilmiş de geç kenara çünkü gerçekten üzülmeyi,gözyasını bile haketmiyorlar.
bana ben benden vazgecmeyecek bırını ıstıyorum elımı bırakmayacak bırını ıstıyorum dıyıp neden vazgecmeyı tercıh ettı benım sucum gunahım neydı

Sevgi bitmiş demekki evlilik düşünmüyor ama alışkanlık olduğu için cepte tutmak istiyor seni. eğer bide düzenli giden bir cinsellik varsa onu bırakmak istemez.
bilemıyorum cınsellık yasadıgı biri vardır mutlaka cunku baslardakı yaklasımıyla sonradan kı yaklasımı bana aynı değildi hep bırlıkte olmak ısterdı cınsel anlamda ben kabul etmezdım etmedım de.cınsellıgı yasasaydım vazgecmezmıydı dıyorum bazen.

X