Nişanlım çalışmaya başlayamadı, uzun süredir nişanlıyız...

Evlendin mi ben onu merak ettim.
yoo evlenmedim, 2 yıl önce aklımdaki soru işaretlerini onunla paylaştığımda telefonda konuşrken önce olumlu yanıtlar verdi, ben ona önce kendisini herşeyde önceliğinin ben olmamam gerektiğini, o kendisi için herşeyi iyileştirirse benim için de iyi olacağını konuşmuştum (çalışması anlamında, o an ortak olduğu işten mutlu olmaması vs üzerine- ortak olduğu işten de durağan ve zor sezon olan kış sezonunu atlattıktan sonra aranda sözleşmen olmadığı için güvenme demiştim ki ayrıldıktan sonra kazanç sağlıyacağı yaz sezonu öncesi ayrılmış söylediğm konuya dönmüş, cefasını o çekti cefasını başkaları-), il farklılığı, beni ikna etmişken sonra anlaşamadığımız konuyu yine başına döndürdü, 2 kelimesi oldu konuşmanın sonunda hakaret boyutunda, ben sessiz kaldım kapattım. Özür dilemesini bekliyordum kullandığı kelimeler nedeniyle, dilemedi, aramadı, hala ayrılmışız gibi düşünmüyordum, ta ki dondurduğum face hesabıma girene kadar, beni ve kardeşimi arkadaşlarından çıkarıp nişan resimlerimiz silmiş (ben hiç eklememiştim resimlerini), bunu görünce kafamda bitirdim. Yine kullanmadığım biface hesabına gönderdiğim mesajıma cevap bekledim, gereksizlerine düşmüş, cevaplamadı sandım, bisüre sonra cevap da gelmeyince başkalarına şans verdim (beni başkalarına yönlendirecek aşamaya getirmesi nedeniyle affedemedim), o iki kelime için özür dilemediğini de görünce geriye dönemedim. İleride evlenebileceği kızın benim gibi zora düşmesin diye, onun için ortak aldığımız bikursla ilgili iş de tecrübesi olsun diye çalıştığım işin başka bir projesinde iyiye yakın imkanlarla (sadece izin günü yoktu o kötü oldu, çok istese halledebilirdi) işe vesile olabileğimi söylemiştim, en azından o sektörde önünü açar çalışmaya devam eder diye, proje bitimine kadr devam etti çalıştı. Defalarca barışmayı istedi, istemedim hayatımda kimse olmasa da. Ordan sonra yine hiçbiyerde çalışmaya başlamadı. Bizim üçüncü kez ayrılma aşamamızdı ve bu kadr oluyorsa evlilik ne kadr sağlıklı olr die düşündüğmden geri de dönmedim. Olabilecek mantıklı olan şeyleri kabul etmemesi sonumuzu getirmiş oldu. İki yıl önce nişanlılığımz bitmişti. Kafamdaki soru işaretleri nedeniyle bu konuyu açmışım. Benim için özür dilemesi ve asgari ücrette bir işe başlaması yeterliydi, oldurmadı beni çok sevmesine, sahiplenmesine rağmen bunlar olmadı ve sonumuzu hazırladı.

Benim arkadaşım öğlene kadar ücretli öğretmenlik yapıyor sonra KPSS hazırlanıyor hafta sonu da 2 öğrenciye özel dersle 2000 lira alıyor. Zaten git gide memuriyet kadroları azalıyor KPSS ye bel bağlamamak lazım..tabi bunları söyleyerek sana çare bulamam ama..şunu söyleyeyim adam akıllı işini oturtmadan sakın evlenme..senin paranın rahatlığını hissettirme sakın. Ailesi destek olsa bile çalışmayan erkekle hayat zor..Allah sabır versin
Ben ona özel ders vermesine de önermiştim matematiktn, o işi küçümsemişti ve istememişti. Bugün olsa ben zorda kalsam yapabileceğm bişey. İstedikten sonra insan bir günde iş buluyor, kendimden biliyorum. İlk istemediğin tarzda bişey olsa da zamanla daha iyi işlere geçiş yapıyorsun ve her biri biöncekinden daha ii oluyor. Eğer istediğin başka bir iş kurmak için birikim yapabilmek için belli bisüre çalıştığın işi sevmeye çalışacaksın, yapamadı.

yoo evlenmedim, 2 yıl önce aklımdaki soru işaretlerini onunla paylaştığımda telefonda konuşrken önce olumlu yanıtlar verdi, ben ona önce kendisini herşeyde önceliğinin ben olmamam gerektiğini, o kendisi için herşeyi iyileştirirse benim için de iyi olacağını konuşmuştum (çalışması anlamında, o an ortak olduğu işten mutlu olmaması vs üzerine- ortak olduğu işten de durağan ve zor sezon olan kış sezonunu atlattıktan sonra aranda sözleşmen olmadığı için güvenme demiştim ki ayrıldıktan sonra kazanç sağlıyacağı yaz sezonu öncesi ayrılmış söylediğm konuya dönmüş, cefasını o çekti cefasını başkaları-), il farklılığı, beni ikna etmişken sonra anlaşamadığımız konuyu yine başına döndürdü, 2 kelimesi oldu konuşmanın sonunda hakaret boyutunda, ben sessiz kaldım kapattım. Özür dilemesini bekliyordum kullandığı kelimeler nedeniyle, dilemedi, aramadı, hala ayrılmışız gibi düşünmüyordum, ta ki dondurduğum face hesabıma girene kadar, beni ve kardeşimi arkadaşlarından çıkarıp nişan resimlerimiz silmiş (ben hiç eklememiştim resimlerini), bunu görünce kafamda bitirdim. Yine kullanmadığım biface hesabına gönderdiğim mesajıma cevap bekledim, gereksizlerine düşmüş, cevaplamadı sandım, bisüre sonra cevap da gelmeyince başkalarına şans verdim (beni başkalarına yönlendirecek aşamaya getirmesi nedeniyle affedemedim), o iki kelime için özür dilemediğini de görünce geriye dönemedim. İleride evlenebileceği kızın benim gibi zora düşmesin diye, onun için ortak aldığımız bikursla ilgili iş de tecrübesi olsun diye çalıştığım işin başka bir projesinde iyiye yakın imkanlarla (sadece izin günü yoktu o kötü oldu, çok istese halledebilirdi) işe vesile olabileğimi söylemiştim, en azından o sektörde önünü açar çalışmaya devam eder diye, proje bitimine kadr devam etti çalıştı. Defalarca barışmayı istedi, istemedim hayatımda kimse olmasa da. Ordan sonra yine hiçbiyerde çalışmaya başlamadı. Bizim üçüncü kez ayrılma aşamamızdı ve bu kadr oluyorsa evlilik ne kadr sağlıklı olr die düşündüğmden geri de dönmedim. Olabilecek mantıklı olan şeyleri kabul etmemesi sonumuzu getirmiş oldu. İki yıl önce nişanlılığımz bitmişti. Kafamdaki soru işaretleri nedeniyle bu konuyu açmışım. Benim için özür dilemesi ve asgari ücrette bir işe başlaması yeterliydi, oldurmadı beni çok sevmesine, sahiplenmesine rağmen bunlar olmadı ve sonumuzu hazırladı.
cefasını o çekti sefasını başkaları

Ben ona özel ders vermesine de önermiştim matematiktn, o işi küçümsemişti ve istememişti. Bugün olsa ben zorda kalsam yapabileceğm bişey. İstedikten sonra insan bir günde iş buluyor, kendimden biliyorum. İlk istemediğin tarzda bişey olsa da zamanla daha iyi işlere geçiş yapıyorsun ve her biri biöncekinden daha ii oluyor. Eğer istediğin başka bir iş kurmak için birikim yapabilmek için belli bisüre çalıştığın işi sevmeye çalışacaksın, yapamadı.
Valla şu an eşim işsiz çalışmıyor diye başlık açabilirdin birinin hayır duasını almışsın belli ki kurtulmuşsun:) Allah hayırlı bi eş nasip etsin

Tarihe şimdi dikkat ettim hakkınızda en hayırlısı olmuş umarım şimdi daha mutlusundur
Hayatımda ciddi düşünebileceğim birisi yok henüz, o varken iyiydi yalnız sonunu görebilecek hale getirmiyordu, ailesi de bu anlamda destek olmucaktı maddi durumları nedeniyle. Çıkmazda gibiydi ayrılmadan öncesi, çözebilecek de oydu. Olmadı, hayırlısı böyleymiş, ayrıldıktan bikaç ay sonra hacca gidiyormuş helallik istedi, tam olarak hakkımı helal etmediğimi söyledim, çok ısrar edince yarım dedim. Çünkü beni 3 sene oyaladı, nişanlılık evlilik öncesi yapılan bişeyken biz evlilik üzerine konuşamadık bu nedenlerle. Bana evlenelim diyordu bugün, kendi aramızda nkah kıyalım fln aynı evde yaşayalım, sonra imkanlarımız iyileşince düğün yaparız die teklif sunuyordu, ben bu şekilde kız kardeşini evlendirir mydin diye sorduğumda hayır diyordu (ki ailem asla böyle bişeyi kabul etmez, çevreme akrabalarıma ne diyebileğim). Kız kardeşinde kabullenemiyeceği şeyi bende istiyor olması da kırıcıydı. Neyse ki hayırlısı böylesiymiş

Bu ne rahat adam.takmis yüzüğü beklet kizcagizi.ailesi bari tasi elinin altina koysa düğünü yapsa.oda hem calisip hem kpss hazirlansa.herkes atanip ogretmen olacak diye birsey yok.adamda bir gayrette yok.sanki calismak istemiyor.en onemlisi de evlilik hevesi yok gibi geldi.biraz daha bekle bir degisiklik yoksa.ise filan girmiyorsa cek resti.acikca söyle beni hic düşünmüyor musun ne olacak halimiz bu şekilde de.cevabina göre yolunu çiz
İki yıl önce bitmişti zaten nişanlılığımz, ailesi evliliğe destek olmucaktı, kendi geçinebilcek şekildeydi maaşları, birikimleri de yoktu. Kira ödeme sıkıntımz olmasa belki yine iyi gidebilrdi bişeyler. Şuan benm maddi anlamda bisornm yok, aracm zatn vardı, ev alablcek aşamaya da geldim. Söyledğm gibi hayırlısı böylesiymş, iki yıl önce bitmesi.

Bende bir yila yakin oldu nisanlandim.
Nisanlimin isi yoktu nisan sürecinde ydsye çalışıyordu, olmadi. kpssye de girdi, o da olmadi.
Sonra özel bir okula basvurdu yalnızca. o da nasipmis. son dakika golüyle oldu.
Açıkçası umutsuzluga sadece siz degil o düştüğü zaman çözülüyor her sey.
O dönem bir sekilde evime helal para getirirm gerekirse şoförlük yaparım mal indiririm vs ama olur demisti.
Simdi çalışıyor ancak düğün tarihimiz belli degil belli sebeplerden. yine de calismaya basladiktan sonra iliskimizin seyri degisti inanin.
Erkegin gercekten calismayi istemesi lazim. kpss ile is belki zor olur ama atanmayi cok istiyorsa ikisi bir arada sart.
İki sefer birer yılını kpss ye ayırdı, dershaneye fln gitti, normalde aldığı puanlardn daha düşük almış o zamn söylediğne göre, biz de il farklılığı da etkendi, yeni araç kullanmaya başlamıştım, benim otobüsle değil aracımla gelmemi istiyordu fln. Birinci sefr gitmiştm, ikincisini de gideceğimde öyle istemişti. Ben birbirimize otobs seyahatyle orada da daha fazla zamn ayırırız die düşünyrdm gideceğmz yere kadr. Buna benzer anlaşamamazlklarmz da olmştu.

Valla şu an eşim işsiz çalışmıyor diye başlık açabilirdin birinin hayır duasını almışsın belli ki kurtulmuşsun:) Allah hayırlı bi eş nasip etsin
Amin, evlilik öncesi çalışmış olsa evlilik sonrası zor süreçlerde destek olrdk yine birbirimize, işsiz kaladabilirdi, üstesinden gelirdik, olduramamış olduk, bu aşamaya getirememiş yani

X