Nisanlim ve Ailemin anlasamamasi

evet oyle duruyor gercekten ama bir tek neden bile yok,soruyorum kastiniz mi var probleminiz nedir diye tek bir sey soylemiyorlar. dun biraz tartismali bi konusma yaptim ilimlilar bakalim hayirlisini diliyorum.
Ailene maddi destek sağlıyorsan, yanlarında yaşıyor ve onların sorumluluklarını sen yerine getiriyorsan gitmeni istemiyorlardır. Yani sadece bencillik olabilir.

benim de her dedigime koşulsuz sartsiz evet dense sözüm kanun gibi sayılıp uygulansa ben de simarir istedikce isterim. siz hatayi daha en basinda tum ipleri vererek yapmissiniz. gecmis ola
ayrica aileniz size araba vermis vs. hep derim ne şamin şekeri ne arabin yuzu. böyle fazla verilen seyin altinda ezilirsiniz tabii ki ses edemezsiniz, onlar da her seye karisirlar. ayni sey oğlunun dugunu icin dunya masraf eden kaynanalarda da olur. bir seye yüklü miktarda para verdiysen o sey hakkinda tonla soz söyleyebilirsin.
benim annem ben 21 yasindan beri israr eder ehliyet al araba alalim size diye. hic orali olmadim bile. asla ailemden böyle bir sey istemem. ilk ise basladigim gunden beri issiz de kalsam ailemden bir kurus almadim birikimden yedim. simdi evlilik surecine girmek uzereyim. daha ailemle tanistirmadan evi tuttuk her seyi ikimizin butcesine zevkine gore bazen sifir bazen ikinci el aldik dizdik vs.
kimsenin bana ya da koca adayima benzer sekilde karisacagini düşünmüyorum çünkü buna izin vermeyecek sekilde kapattim tüm kapilari. aileme alinacak beyaz esya bile birakmadim. cok isterlerse gönüllerinden gectigi kadar altin alirlarsa kendileri bilir. erkekten o da gelmeyecek:)
insanlar ailelerden vs böyle buyuk hediyeleri alirken, yüklü paralari alirken ya da beyaz esya vs büyük odemeleri ailelere itelerken hayat cok guzel geliyor. ama iste aldigin her seyde taviz vermek gerekiyor - oyle ya da böyle

benim ailemden araba gibi bir istegim olmadi oncelikle,evet yazdiginiz cogu seyde haklisiniz fakat ben her istekleri arttiklarinda bizbize kaldigimizda tepki gosteriyordum. her aile yapisi sizinki gibi olmuyor keske sizinki gibi olsaydi ve sadece nisanlimla ben yapsaydik yapabildigimizi onlardan bi talebimiz olmamasina ragmen ailem dahil oldugu anda her sey karman corman oldu.

siz istememissiniz ama neticede onlar vermis. simdi de bununla hayatınızdaki insani eziyorlar iste. 'biz kizimiza araba verdik onlar ogullarina ev veremiyor mu' diye
ha turk ailelerinde bir sey yapmadigi halde isteyen aile yok mu? onlar da cok ama sizinki gibi verip de konusanin en azindan konusmaya hakki oldugu icin sesi daha gür cikiyor. bir de yaptiklari altinda ezilme durumu oldugu icin sizin sesiniz daha az cikiyor.
ayrica beni. ailem bahsettigim gibi bir aile degil. ablam zamaninda acik acik "akrabalarini sevmiyorum istemeye lutfen kimseyi cagirma" demesine rağmen annem tum kardeslerini, tum kuzenlerini istemeye topladi. evde oturacak yer yoktu ben kizin istenmesini kaçırdım. kahveyi bile o hengamede teyzem vermis damada. oyle sacma bir sey oldu.
nişan istemiyorum zaten düğün birkac ay sonra dedi. buna ragmen annem "en iyisi" diye tutturdu, manzarali sacma bir yer tuttular. düğün istemiyordu erkek ailesi hevesli diye yaptilar. "anne lutfen alma kullanmam/ emegine yazik dikme böyle seyler sevmiyorum" demesine rağmen annem tonla sey aldi ve gecelerce dikis makinasinda sabahlayip ortuler nevresimler dikti. sonuc olarak ablam cidden kullanmadi ve parca parca hepsini geri getirdi.
ben bunu gördüm, ailemi bildim. buna göre de önlemimi aldim. herkes ailesini bilir yani az cok..kaldi ki büyük bir kaos cikacak damat adayinin dini vs olaylari var. kesin evlatliktan reddedilecegim, annemin hobisidir kavga edince reddetmek:) bu yüzden herseyi önden yaptim, seve seve gidecek yerim oldugunu bilince isi reddetme asamasina getirmez daha mantikli olur diye ümid ediyorum.
biraz da kisi izin veriyor bence ailesinin her seye mudahil olmasina. sonucta bizim sinirlarimizi koruduğumuz kadar aileler ihlal edebiliyorlar. zamaninda babam ailesine sormadan onlarin asla onaylamayacagi cocuklu bir kadinla evlenmis - haber vermeden.sonra haber vermeden de bosanmis. kimse de gik dememis ogrenince. ama bu gik diyemeyenler diger oğullarına-hayatini yonetmesine izin verenlere- sevdigi kizi aldirmamis- kendi istedigiyle evlendirmis- ev islerine karismis - cocuguna adini verdirmis vs.
e anne baba ayni anne baba..neden bir cocugun evliliğinin tam icinde ama diğerine cit diyemiyor? burada is tamamen cocugun buna izin vermesinde.
siz de aileniz ne derse emir kabul etmissiniz. ne munasebet ev tutulacakken anne istedi diye muhit degistirmek. ona bu hakki kim verdi? kim agzina bakip her dedigini emir telakki etti?
siz boyle tepenize cikartirsaniz annenin istegi tabii bitmez.belki de omrunde ilk defa bir konuda bu kadar soz sahibi oldu. kolay kolay bırakmaz

Sizin yaşayacağınız muhite niye aileniz karar veriyor pardon? Ben bu evi beğendim diyeceksiniz ve bitecek. Bu kadar ailelerin girmesine ne gerek var.

ben yazdiklariniza hak veriyorum dedigim gibi ama inanin ki oyle degil. asla bir tepeme cikartma durumu olmadi,bagirmali cagirmali kavgalar ettik yeri geldi inatla karsi ciktim bu surec ne kadar yipratti bilemezsiniz beni. su an surec nisanlimla istedigim gibi gidiyor en azindan bundan sonraki dayatmalara musaade etmeyecegiz. baslarda nisanlimda aman aileler arasi sorun olmasin diye tamam diyordu ama o da anladi ki sorun ailemin hep daha fazlasini istemesi nihayet su an daha iyi durumda surec ozellikle ben ailemle restlesip ters gittikten sonra

e iyi bari.
bazi annelerde sey oluyor benim gozlemim. normalde anneyi ailede cok da sallamiyorlsr bir fikir alinirken - bir yatirim yapılırken vs. ev icinde öyle fikri cok sayilan bir karakter degil malesef geleneksel yapida turk anneleri. hatta cogu kaynanadan çekmiş falan oluyor.
ama bir anda devran tersine dönüyor. bir anda onlar erk oluyor. bunca sene sozunu dinledikleri kaynana kendileri oluyor. düğünden once fikri danisilan - istedigi yapılan- ekstra saygi duyulup nazi cekilen biri oluyorlar. bunun gazina gelip guc zehirlenmesi mi artik neyse simariyorlar.
sizin ailenizi tanimiyorum öyle midir bilmem ama benim cevremde dugun zamani simaran ne kadar anne varsa hepsi oyle boyle kaynanadan cekmis insanlar oluyor.
bence rest cekmekle en iyisini yapmışsınız. düğünü iptal etmekle falan tehdit edin "zaten siz istediniz diye tamam dedim boyle yapacaksanız iptal edeyim nikahla evlenirim canima minnet" falan deyin biraz da onlar sizden korksun.
deli deliyi görünce comarini saklar:)

Nisanlinizin yerinde olsam geri dönüşü olmayan kesinlikte sizden ayrilirdim, aileniz de kendisine yeni kurban bulsun, ya da bulamasin

ay tam olarak oyle bir evlilik gecirdi kendisi ve ben annemi ilk defa boyle baskin goruyorum. babam cok baskin bir karakter ama su an roller degisti.
düğünü iptal etmekle falan tehdit edin "zaten siz istediniz diye tamam dedim boyle yapacaksanız iptal edeyim nikahla evlenirim canima minnet" falan deyin biraz da onlar sizden korksun.
deli deliyi görünce comarini saklar:)
bu cok iyi fikirmis bir tane daha sorun yasarsak gercekten deneyecegim

ay tam olarak oyle bir evlilik gecirdi kendisi ve ben annemi ilk defa boyle baskin goruyorum. babam cok baskin bir karakter ama su an roller degisti.

bu cok iyi fikirmis bir tane daha sorun yasarsak gercekten deneyecegim
çünkü devran degisti simdi de o kaynana oldu.
kendisine yapılanlarin acisini boyle cikariyor.
olayi hic kisisel almayın olay tamamen anneniz ve yasayamadigi gencligiyle alakali

demeyin oyle ya gercekten uzuluyorum zaten evlilik oldugunda ailemle aramizi cok yakin tutmayacagim
Siz istediğiniz kadar tutmayin, onlar bir sekilde dahil olur ve huzur birakmazlar.

Simdiden bile köprüleri yikan davranislar sergilemişler/sergiliyorlar, ilerisini görmek zor değil.

Bu konuya benzer konulari kadinlar açtığında nasil kac kurtul diyorsak, simdi de demeliyim.

Gercekten akraba oluncak tipte insanlar degil aileniz, üzgünüm.

çünkü devran degisti simdi de o kaynana oldu.
kendisine yapılanlarin acisini boyle cikariyor.
olayi hic kisisel almayın olay tamamen anneniz ve yasayamadigi gencligiyle alakali
evet gercekten oyle yani siz yazinca isik yandi direkt aklimda. neyse ki bundan sonrasi icin asla anlayis gostermeyecegiz aileme,uzeceksem veya kiracaksamda kiracagim.

Kuzum ya yorumlarımı beğenmedin diye seri begenmedim atmalar nisanlinin aklı varsa senden ve ailendem kurtulur

nisanlimla aile kurduktan sonra ikimizinde ailesi ikinci planda kalicak,haliyle bizim icin yalnizca ufak sinir bozucu durumlar olur ailelerin yaptigi. biz evliligin ne demek oldugunu iyice kavradik,birbirimize sahip cikmama veya aileye tercih etme durumlari yasanmayacagi icin evliligimizde de insallah sorun olmayacak

kim bu yaptırdığınız? eşler arası iletişimi düzeltebilir mi mesela bana nolur bilgi verin bir. yaptırdınız mı nasıl oldu anlatın
bilmiyorum gercekten,ben kendi tarafim icin yaptirdim blokaj kaldirma ve enerji calismasi aile tarafimda ise yaramis gibi gozukuyor su anlik ileride ne olur bilmiyorum o yuzden kesin konusamiyorum

bilmiyorum gercekten,ben kendi tarafim icin yaptirdim blokaj kaldirma ve enerji calismasi aile tarafimda ise yaramis gibi gozukuyor su anlik ileride ne olur bilmiyorum o yuzden kesin konusamiyorum
iyi yani? bana kişinin ismini verirmsnz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…