Nisanlim ve Ailemin anlasamamasi

yulecim

how deep is your love
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2024
196
344
25
kizlar iyi geceler, daha once cok bahsini gecirmedim ama bazi konularda yazilarima denk gelmis olabilirsiniz. (enerji calismasi,fal konularinda) kasim ayinda tam 1 sene olacak nisanlanali, biz esimle temmuz ayinda evlilik dusunuyorduk uzatmadan fakat kendi ailemin bitmek bilmeyen talepleri hem nisanlimla arami acti hemde ailesiyle. yasanilan sorunlar daha ailelerin tanisma gununden sonra basladi, kirada yasamayazsin ev alsinlar vesaire konulari bu gerginligin baslangiciydi. oncelikle ben nisanlimin neler yapabilecegini ve yapamayacagini bilerek bu yola girdim,buyuk beklentilerim veya isteklerim olmadi hep makul tuttum. yavas yavas her sey yapilir dusuncesindeyim, ilk askim olur kendisi ve benim maddi konularda ondan beklentilerim asla aileminki gibi olmadi. aileme her ne kadar dil doksemde “bunlar olmadan olmaz” diyorlar cildirma noktasindayim artik. bir kac gundur forumda aktif olamadim cunku 3 gun once nisanliligim neredeyse bitme raddesine geldi,aile yemegimiz vardi artik bu is tatliya baglansin diye ben on ayak oldum iki tarafada cunku zaman uzadikca gerginlik artiyor ve nisanlimla benim iletisimimde etkileniyordu. nisanlimin ailesi gercekten cok cok iyi niyetli yapabileceklerinden fazlasini yaptilar ve yapmayi taahhut ettiler kopma noktasi yine ailemin “bu olmadan olmaz” demesiyle yasandi. nisanlimin bu durumlar uzun zamandir zoruna gidiyordu ve patlama yasadi artik, sesini yukseltmeden saygisizlik yapmadan “ben kizinizi seviyorum,kizinizda beni seviyor. gorucu usulu evlenmiyoruz ve ben kiziniza en iyi sekilde bakacagima soz veriyorum ama siz hep fazlasini istiyorsunuz dilerseniz baslik parasida verelim” gibi bir konusma yapti ve kalktilar,sinirlerine hakim olamayarak gece boyle gergin bir sekilde bitti. ailem nisanin bozulmasi icin ustume geliyor,ben cikmazdayim. kacip evlenmek istemiyorum ama orta yolda bulamiyoruz aileme soz geciremiyorum asla. hocaya dahi gittim inanin ki o kadar artik sacma geliyor ailemin istekleri tavirlari,esim ve ailesi hikayedeki en masum kisiler ama onlarda nerdeyse illalah etti. denemedigim yapmadigim sey kalmadi, bu hafta enerji calismasi yaptiracagim aileler icin yani anlayacaginiz her yolu denedim deniyorum ama olmuyor olduramiyoruz. tavsiyeleriniz varsa dinlemek dertlesmek isterim veya basina boyle bir durum gelen varsa deneyimlerini dinlemek istiyorum. saclarima ak dustu,9 kilo verdim bu surecte ne yapacagimi bilemiyorum artik.

Son düzenleme:
Daha seneniz dolmamış, ilk ilişkiniz, ne bu acele? Aileniz nişanlınızı beğenmediği için böyle isteklerde bulunuyor olabilir mi? Zamana bırakın acele etmeyin, ailenizi karşınıza almayın sakın. Hele kaçmak falan, çok pişman olursunuz.

Enerji çalışması nedir?

Siz hikayeyi kendi tarafınızdan anlatmışsınız ama burda temel konu aileniz neden nişanlınızı istemiyor. Sanki sadece para meselesi değil gibi .ne iş yapıyor nişanlınız, siz ne iş yapıyorsunuz?
Gençken aşk herşeyi halleder derdim ama yaş oldu 40 eğer aileniz sizi seven insanlarsa, olumsuz olmalarının altında mantıklı bir neden vardır.
Maliyet konusunda ise bu zamanda samanlık seyran olmuyor.

6 yillik bir beraberligimiz var,ailem ilk yilimizdan itibaren biliyor iliskimizi. acelemiz yok,sadece artik ayni yuvaya girmek istiyoruz. blokaj kaldirma olumlama gibi bi enerji calismasi

ailemin agzindan hic bir zaman nisanlimi istemediklerini duymadim. maalesef mal ve mulk meselesi su an yalnizca sorun nisanlim ve ben ogretmeniz.

Bu tarz konularda genelde gelin adayı da ailesine az da olsa hak veriyor. Ona tavsiyede bulunmak kolay. Ama siz aklı başında birisiniz ailenizin haksız olduğunun farkındasınız zaten. O yüzden sadece kendinizi de nişanlınızı da çok yıpratmadan ailenize bu konuda mesafeli olun diyebiliyorum. Saçlara ak falan düşmesin. Nişanı atmıyorum, böyle evleneceğim diyip geçin. Sanırım biraz kırıcı olmanız gerekiyor. Allah yardımcınız olsun

ailemin agzindan hic bir zaman nisanlimi istemediklerini duymadim. maalesef mal ve mulk meselesi su an yalnizca sorun nisanlim ve ben ogretmeniz.
Bu durumda ailenizin çenesini kapatmak size düşüyor. Ben evlenmeye hazırım, aslında rızanızı almak mecburiyetinde de değilim, artık beklentinizi düşürün, bu iş güzellikle bitsin. Minvalinde bir konuşma yapıp kontrolü elinize alacaksınız. Yetişkin meslek sahibi bir kadın hayatını kendini yönetmeli siz bütün yönetimi neden onlara bırakıyorsunuz, sizin evinizden arabanızdan onlara ne ki.

kizlar iyi geceler, daha once cok bahsini gecirmedim ama bazi konularda yazilarima denk gelmis olabilirsiniz. (enerji calismasi,fal konularinda)

denemedigim yapmadigim sey kalmadi, bu hafta enerji calismasi yaptiracagim aileler icin yani anlayacaginiz her yolu denedim

Bu kadar ugrascaginiza ailenizin isteklerine bir durun diyemiyor musunuz?

Burada sizin modelinizdeki erkeklere cok kiziyoruz ama siz onlarin kadin versiyonusunuz.

Tavsiyem evlenmeyin ve nisanlinizin basini yakmayin.

Aileniz nişanlınızı istemiyor bu yüzden işi yokuşa sürüyor olabilir Bu devirde aklı başında kimse genç ,memur insanlarin öyle hop diye ev araba alamayacağını bilir.
Eskiden emekli olan bile ev araba alabiliyordu .Eşim şimdi emekli olsa o parayla bir halt alamıyoruz.
Türkiyenin gerçeklerinden bu kadar uzak olan ailenize söyleyin sizin eviniz arabanız yoksa karşı taraftan beklemek çok bencilce ...

Ev araba gibi büyük talarpler bu yaşına kadar çalışan sizde var mı?
Yani çalışıp evinizi arabanızı aldınız mı?
Mümkün degil der gibisiniz.haklısınız şartlar belli çalışanların koşulları ortada.
Bu evlilikte maddiyat degil tek sıkıntı bence aile yapıları uymuyor sırf sizin için yüzyüze gelinmiş gibi

boş boş hocadır enerjidir işlerle uğraşacağınıza ailenize benim böyle taleplerim yok sizde zora koşmaktan vazgeçip bana saygı gösterseniz artık deseniz ya.
kaç yaşındasınız? işiniz gücünüz mesleğiniz var mı?
bunlar varsa alın nikah tarihini ailenize söyleyin şu zamana aldık diye olsun bitsin.

Aileniz karşı taraftan maddi değeri yüksek şeyler isterken size ne verecek?
Yani ben erkek çocuk annesiyim misal. Kız tarafı benden ev ,araba,yazlık ,fazla fazla takı isterse siz çocuğunuza ne veriyorsunuz karşılığında diye sorarım. Aptal mıyım,benim vereceklerime karşılık senin neyin var yani?

Valla su devirde kizimin ekonomik olarak surunecegini dusundugum bir evlilige ben de onay vermem, ailenizin sebebi buysa haklilar, evlilik maddi manevi sartlarin dusmedigi, eksilmedigi zaman huzurla yasaniyor aksi mumkun değil.

Nisanlinizin ailesinin asiri iyi niyetli oldugu konusunda nasil bu kadar eminsiniz? Benim esimin ailesi de kraliyet soyu gibi davraniyordu, evlendikten sonra bambaska bi hal aldilar, nisanliyken hersey toz pembe gozukuyor bilginiz olsun.

Aman nolacak yatak odası takımı alırlar çok çok, mutfak malzemesi falan. 100.000 tl harcayıp karşıdan milyonlar bekliyolar. Ne güzel iş.

Ben evlenirkem baya salakmisim katip :) takilari altinlari ne gerek var ben takmam ki diyordum zorla aldilar. Allam varos varos isler diyordum. meger millet neler istiyormus. bide boyle bir sey isteseydim babam,annem yuzume bakmazdi herhalde rezil ettin bizi derlerdi. Bizde ayiptir bir sey istemek. Balayina giderken altinlari ilk onume cikana verdim o da kayinvalideydi. kayinvalide altinlari zorla geri vermese istemek bile aklima gelmezdi. sonra burada ogrendim ki meger erkek ailesi altinlara cokuyormus. ben bu saflikla ucuz yirtmisim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…