Gebeliğe Hazırlık Nisan-May-Hazirana hamile olarak girmek isteyenler:)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Hayırlı olsun canım sağlıkla kucağına da al inşallah belirtilerin var mıydı neler oldu ☺️
Hemde acaip vardı kasik ağrısı batmalar ara ara gogus acimasi dokundukça ozellikle agzimda acimtraklik ve şuan daha şiddetli bide eskiler şey dermis kirpiklerin topak topak oldumu hamilelik anlarlarmis
Hayırlı olsun canım sağlıkla kucağına da al inşallah belirtilerin var mıydı neler oldu ☺️

Sezeryani bilmiyorum ama normal dogumdan korkma.Yasarken zor gelebilir ama dogum yaptigin an hersey bitiyo agrin sizin aniden kesiliyor deriiiiiiinnnnnn bi nefes aliyosun sukrediyosun sonra kucagina bi battaniye veriyolar bi bakiyosun icine bebegi koymuslar mi diye o kadar minicik bisey ve yeni bi dunya hayat basliyo o an senin icin.
Ben ikisindede hic yatmadim.Hastaneden cikinca kayinvalidemler gorumcemler geldi cay yaptim ikram ettim camasir yikadim astim.Demedilerki sen yat biz yapak yemeye geldiler ise degilde.Neyseee yani o kada rahat normal dogum korkma Allah in izniyle.milyonlarca kisi doguruyo korkmuyoda sen niye korkuyon.
Korksam ben yasadim ikinciyi yapmazdim.hadi onu yaptim ucuncuyu istemezdim.
Onuda yasayip o ani da tatmak lazim.inan o anin sana olgunluk olarak katacagi cok sey olacak.
Ins her isteyen bayan yasar Rabbim de izin verir yasatir
Ne güzel açıkladın Allah razı olsun :) doğru milyonlarca kişi doğum yapıyor da işte herkesin sizin gibi rahat geçmiyor umarım ben de sizin gibi şanslı olurum :)

İnşallah canım inşallah ,benim bırakma gibi bir şansım olmaz yaş itibariyle birde ilk bebek olacak o yüzden erteleme yapamam .bence sende bırakma sen bilirsin elbette yıpratıyor bu süreç insanı bir iki ay ara ver en kotu en azından stresin azalır
Birakmazsam dogum yaza denk gelir yazin bu kez diger cocuklarda evden cikamazlar ben dogum yapinca.En azindan kisa gelirse diger cocuklar okula gidip geliyor zaten derslerden vakit kalmiyo bide sogukta nereye gidecen.yaza kadar bebek buyur alir alir gezeriz.O yuzden kisa denk getirmek istiyorum.ilk olsaydi sorun yoktuda

Ne güzel açıkladın Allah razı olsun :) doğru milyonlarca kişi doğum yapıyor da işte herkesin sizin gibi rahat geçmiyor umarım ben de sizin gibi şanslı olurum :)
Hic bisey bilmeden doguma gitmek daha dogru bence.Konusup konusup korkutuyolar piyasada dengesiz cok..
Hic kimseyi dinlemeyin arkadaslar korkulacak bisey degil dayanilmayacak bisey hic degil.Oyle olsaydi benden pay bicin ben ucuncuyu istermiydim.Dua et Sana ne anne ne kardes kimse yardimci degil Sadece Rabbim yardim ediyor o an

Birakmazsam dogum yaza denk gelir yazin bu kez diger cocuklarda evden cikamazlar ben dogum yapinca.En azindan kisa gelirse diger cocuklar okula gidip geliyor zaten derslerden vakit kalmiyo bide sogukta nereye gidecen.yaza kadar bebek buyur alir alir gezeriz.O yuzden kisa denk getirmek istiyorum.ilk olsaydi sorun yoktuda

Doğru haklısın en iyi sen bilirsin durumunu ,bende hep hayal kurardim 5-6 aylık hamissken yaza denk gelse de süslenip gezsem diye ama yaz hamileleri çok zor olduğunu söyledi hep sıcaktan Allah verirse bu ay zaten Şubat gibi doğum olur benim yaza kadar da ele avuca gelir zaten

Doğru haklısın en iyi sen bilirsin durumunu ,bende hep hayal kurardim 5-6 aylık hamissken yaza denk gelse de süslenip gezsem diye ama yaz hamileleri çok zor olduğunu söyledi hep sıcaktan Allah verirse bu ay zaten Şubat gibi doğum olur benim yaza kadar da ele avuca gelir zaten
Benim oglan agustos kiz temmuz dogumlu son aylarda nefes alamiyordum ve zaten sicak uyku nedir bilmedim.Oyuzden kizi dogurdugum gece bi uyudum o uykunun tadini hala alamadim :)

Valla doktor bisi demedi ama son adetime göre hesap edersek 5 hafta diyor . Sizde ne var ne yok gebelik durumu varmıdır.acaba
Evet gebeliğimin 4. Haftasına giricem ins pazartesı tekrar kan testı yaptırıcam uyku hali var bel ağrısı var :) Allaha şükür onun dışında iyiyiz :) büyüyo ya yavaş yavaş hissediyor insan :)

X