Gebeliğe Hazırlık NİSAN 2022 GEBELİK PLANLAYANLAR

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kuzum düşmesi normal, yüksek olduğunda gebeliği engelliyor vücut kendini hamile sanıyor gebeliğe izin vermiyor zaten sıfırda kalmaz..İncir tüketme, ilişki esnasında göğüslerine dokunup tetiklemesin bı kaç yiyecek ve icecekte yükseltir onları hatırlamıyorum soda da vardı sanırım..Allah'ın izniyle eşinde sorun yoksa bu ayda dahil bı kaç aya gebelik haberini alırsın kafanı takma sakin, streste çok etkiler prolaktini üzülecek biseyin yok kafanı boşalt yeter 😊😊🌸
Çok sağol inşallah isteyen herkes tez zamanda mucizesine kavuşsun. Stres yapıyorum bunun farkindayim ama gercekten engel olamıyorum sürekli etrafimda hamilelik haberi aliyorum bu beni cok etkiliyor 😔

Değer aralığım 6-29.9 olarak görünüyor yüksek olmasi gebeliğe engel diye okudum peki düşük olmasi da mi engel
Bendede daha önce hormon testlerimde 28 çıkmıştı bu ay verdim hormon testi şimdide 65e yükselmiş 21. Gün progesteron baktırmaya gittiğimde göstericem sonuçları hsgde çektikten sonra bu prolaktin seviyesiyle bu ayda hamilelik bana zor görünüyo 🤦🏻‍♀️

Çok sağol inşallah isteyen herkes tez zamanda mucizesine kavuşsun. Stres yapıyorum bunun farkindayim ama gercekten engel olamıyorum sürekli etrafimda hamilelik haberi aliyorum bu beni cok etkiliyor 😔
İnan hepimiz alıyoruz o haberleri hatta ikincileri ucunculeri duyuyoruz, kendine dert etme sen kendi sürecine odaklan seninde olucak merak etme doktorundan yumurtlama gününü ogrenseydin belki onu kaciriyorsunuz çünkü eski prolaktin değerinde çokta engel olabilecek seviyede değil en ufak bi yorgunluk veya stres hali bile prolaktin değerinin yükselmesine sebep verebiliyor anlik çıkmış olabilir. 😊 Sen şimdi herşeyi kafandan sil içinde bulunduğun ayın tadını çıkart, bı güzel değerlendirin 2 günde bir ya da yumurtlama gününü söylesin doktor oda hangi günleri değerlendirmeniz gerektiğini söyler sonra da gelsin hamiş haberi 🌸😊

Yeniden Bol bebiş haberi aldığımız bir topik olması dileğiyle 🤲😊 Nisan ayı Bat tarihleri kabulü başlamıştır 🌸🌸 Listeye eklenmek isteyen arkadaşlar beni etiketleyerek Bat tarinizi yazarsanız sevinirim 😊😊

Kullanıcı adı Bat TarihiSONUÇ
@Mervis26901 Nisan
@Eses11 Nisan
@marshmelov1 Nisan
@gokceoz091 Nisan
@Umuthepvar451 Nisan
@Cmz1 Nisan
Tubismavis Tubismavis 2 Nisan
@minezmn412 Nisan
@zrn884 Nisan
@Mavisevenkadin4 Nisan
Mavigrill Mavigrill 5 Nisan
@undomielk5 Nisan
@Feyzaakncc5 Nisan
Mucize1357 Mucize1357 5 Nisan
@Mer1234586 Nisan
@peonia6 Nisan
E Esragull 7 Nisan
@defne458668 Nisan
@Karauzumm8 Nisan
@Gzmyts538 Nisan
@Teach_9 Nisan
@Ayrk9 Nisan
@Kelebenkk9 Nisan
@Dua46149 Nisan
@Feslegeen10 Nisan
@aysesngul12 Nisan
@AryaEvaninAnnesi12 Nisan
@Busraslankara13 Nisan
@yinene14 Nisan
@A R Y A15 Nisan
@justderya21 Nisan
@Bsslce28 Nisan
Mavigrill Mavigrill 7 nisan

Bendede daha önce hormon testlerimde 28 çıkmıştı bu ay verdim hormon testi şimdide 65e yükselmiş 21. Gün progesteron baktırmaya gittiğimde göstericem sonuçları hsgde çektikten sonra bu prolaktin seviyesiyle bu ayda hamilelik bana zor görünüyo 🤦🏻‍♀️
Bendede 7 ay önce 28 çıkmıştı dostinex verdi 7 ay sonra ölçtüm 23 e çıkmış çok oynak bı hormon strese hiç gelmiyor 😁😁

Evet ya bizdede bol bol stres var bebişler gelmedikçe stres artıyo stres yaptıkça bebiş gelmiyo böyle böyle kafaları sıyırıcaz artık bu gidişle 😬😬
Bebiş olsun diye verdikleri hormon ilaçları bile psikolojiyi duman ediyor prolaktin ne etsin 🫢🫢 aslanpençesi otunu bı arastirsana düşürüyordu yanlış hatırlamıyorsam dostinex in üzerine onu kullandigim halde 23 olmuş lanet 🤣😁

Aynen relaks takılmamiz lazimn aslında
Ama yapamıyoruz
Bu sefer ben rahatım ya evimide suprudum mutfağı da topladım geçen asilama da eşim yapmıştı hep izinliydi haftalık ağır temizliği yine eşimle yapicam çok da kasmiyorum dikkat de ediyorun yine de dün Mavigrill Mavigrill bilir 😅deli gibi telaş vardı artık rahatım 😅

Doktor dönüş yaptı mı kuzum eşin ile ilgili
Yok kuzu dün eşimin doktoruna yazdığım mesajı geri aldım
Diğer doktorda bişi yazmadı daha aman saldım bakalm tüp bebk doktoruna sorarım tüp için gittiğimde ya da giderken aynı doktora da randevu alır sorarım yapilcak bişi varmı diye

Ateş ölçerle ovü takibi yapıcaktım bu ay unuttum ateş ölceri getirmeyi zaten yumurtlama haftama bugün itibariyle girdim gün aşırı ilerlicez 21 ine kadar ama merakta etmiyor değilim hani hangi güne denk gelicek diye 😁

Bebiş olsun diye verdikleri hormon ilaçları bile psikolojiyi duman ediyor prolaktin ne etsin 🫢🫢 aslanpençesi otunu bı arastirsana düşürüyordu yanlış hatırlamıyorsam dostinex in üzerine onu kullandigim halde 23 olmuş lanet 🤣😁
Bi bakayım ya ben önceki hormon testlerim normal düzeylerdeydi diye göstermedim sonuçlarımı hsg progesteron toplu götürürüm diye düşündüm ama prolaktin yüksek çıkınca sonucu göstermediğime pişman oldum ilaç yazar düşürürdü en azından.
Bu ayın çöp olmasınamı üzüleyim hsg çektircem yumurtlama kaçabilir onamı üzüleyim bu ay iyice keçileri kaçırdım 🤣🤣

Aynen relaks takılmamiz lazimn aslında
Ama yapamıyoruz
Bu sefer ben rahatım ya evimide suprudum mutfağı da topladım geçen asilama da eşim yapmıştı hep izinliydi haftalık ağır temizliği yine eşimle yapicam çok da kasmiyorum dikkat de ediyorun yine de dün Mavigrill Mavigrill bilir 😅deli gibi telaş vardı artık rahatım 😅
Bende şimdi temizlicem sonra dersin başına ben bu gidişle çocuğumla mezun olucam bitmek bilmeyen okulum ve ben 😁

Bi bakayım ya ben önceki hormon testlerim normal düzeylerdeydi diye göstermedim sonuçlarımı hsg progesteron toplu götürürüm diye düşündüm ama prolaktin yüksek çıkınca sonucu göstermediğime pişman oldum ilaç yazar düşürürdü en azından.
Bu ayın çöp olmasınamı üzüleyim hsg çektircem yumurtlama kaçabilir onamı üzüleyim bu ay iyice keçileri kaçırdım 🤣🤣
Kız Hsg yi adet bittikten sonra 4 gün içinde çekiyorlar yumurtlamaya denk gelmemesi gerek söylemediler mi onu nasıl yumurtlamayı kaciriyorsun kafamda deli sorular 🤔

X