Gebeliğe Hazırlık NİSAN 2022 GEBELİK PLANLAYANLAR

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar merhabalar.
Size danışmak istediğim bir konu var.
Bugün kontrolüm vardı, doktor herşeyin normal olduğunu yumurtanın çatladığını söyledi. Bu ay gebe kalmış olabilirsin dedi.
Geçen kontrolümdeki yumurta boyutu ve rahim duvarı iyi bir durumdaydı. Bu kontrolde de olumlu konuştu doktor.
Fakat en son regl ye kaç gün kaldı dedi. Benim normalde 25 Nisan bat ama 16. Gün yumurtladım. Bende 25 Nisan deyince doktor gebe kalmamışsan bu ay üzülme dedi.
-rahim duvarı için ayrıca iyi durumda olduğunu tekrarladı.
- Acaba gebe kalmamış olabileceğimi anlamış olabilir mi ? Bugün Yumurtlamadan sonra 8. Gün.

Arkadaşlar eve gelir gelmez test yaptım. Poizitif ve inanılmaz şaşkınım mutluyum. Şaşkın olmama şaşırmayın:) o kadar uzun süre negatif gördüm ki o yüzden test yapasım yoktu resmen. Allahım sana şükürler olsun. Sağlıkla kucağımıza alalım. Mavigrill Mavigrill bu senin uğurun. Ben ilk defa böyle bir listeye katıldım. Seni hiç unutmicam. İlk çocuk ikinci çocuk diye düşünmeyin. Valla ikinci ama en az ilk kadar isteyip üzüldüğüme emin olabilirsiniz.
Çok sevindim canım benim Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah 🤲😊🌸

Selam arkadaşlar. 2 aydır deniyoruz ama tutmadı takvim üzerinden yumurtlama takibi yapıyorum 27-28 günde bir adet oluyorum düzenli şekilde. Sormak istediğim şu geçen ay Akıntım yoğundu bu ay akıntı falan yok. Birde adete 13 14 gün kala gögüslerim ağrır uçları acırdı bu ay o da yok acaba yumurtlama olmadı mı ? Adet bittikten sonra 9. 12. Ve 14.günü değerlendirdik. Gün aşırı devam etmeyi düşünüyorum ama akıntı olmaması beni düşündürdü
Adetten hemen sonra gün aşırı başlayıp catlamayi görene kadar devam edin öncesi önemli sonrası değil..Buna ilaveten uygulamalar yanlış oluyor ovulasyon testi alabilirsiniz ya da doktor takibiyle yumurta takibi yaptırabilirsiniz

Adetin habercisi olarak bağırsaklarını takip eden bir benim sanmıştım 😅😅 normalde kabızım, adete 1 hafta kala bağırsaklar görevden göreve dönen işçiler gibi vızır vızır çalışıyor. İnş fena yanıltır beni de bir gün
😊
Benimde oykedir sanki ishal gibi di mi?
Adetin habercisi olarak bağırsaklarını takip eden bir benim sanmıştım 😅😅 normalde kabızım, adete 1 hafta kala bağırsaklar görevden göreve dönen işçiler gibi vızır vızır çalışıyor. İnş fena yanıltır beni de bir gün
😊
Yok yok bende oyleyim kizlar bikac gun oncesinden eger sık gitmeye baslarsam hareketlenirse bagirsaklarim anlarimki regl yakin 🙈

Arkadaşlar merhaba 22. Günümde progesteron değerimi ölçtürdüm 13 çıktı sizce bu değer yumurta kalitesi için nasıl bir değer? Daha önceki testlerde düşüktü onu da ekledim anlayıp yorum yapabilecek olan var mı☺️

Eklentiler

• 5100960E-B6FA-4E05-BB6C-47242B220E95.png
    5100960E-B6FA-4E05-BB6C-47242B220E95.png
    193,4 KB · Görüntüleme: 44
Arkadaşlar merhaba 22. Günümde progesteron değerimi ölçtürdüm 13 çıktı sizce bu değer yumurta kalitesi için nasıl bir değer? Daha önceki testlerde düşüktü onu da ekledim anlayıp yorum yapabilecek olan var mı☺️
Canım merhaba bende 20. Günü baktırdım 9 çıkmıştı şuan bata 5 gün var betam 52. Bencede değerin çok güzel🙏🏼

Canım merhaba bende 20. Günü baktırdım 9 çıkmıştı şuan bata 5 gün var betam 52. Bencede değerin çok güzel🙏🏼
Beta benim negatif çıkmış bata 6 gün var🎈
Progesteronum ilk 8lerde çıktığında bir dr bu şekilde hamilelik zor demişti o zaman üzülsem de yaşam şeklimi değiştirerek yükseltmiş olmak sevindirdi. Bu arada başka bir doktorda 5üzeri herkesin kalabileceğini söylemişti. Progesteron ile ilgili sizin doktorunuz bir şey söyledi mi? Bu değerler tam olarak ne ifade ediyor.

Beta benim negatif çıkmış bata 6 gün var🎈
Progesteronum ilk 8lerde çıktığında bir dr bu şekilde hamilelik zor demişti o zaman üzülsem de yaşam şeklimi değiştirerek yükseltmiş olmak sevindirdi. Bu arada başka bir doktorda 5üzeri herkesin kalabileceğini söylemişti. Progesteron ile ilgili sizin doktorunuz bir şey söyledi mi? Bu değerler tam olarak ne ifade ediyor.
Bende 7 aydın deniyorum. Ovulasyon testi ile denedim bu ay. yaşım 32 artık tedavi et beni dedim bişey varsa normal deneyerek olmuyo demek ki, doktorumda tamam o zaman adetin 20, günü bakalım progesteronuna dedi ona göre bu ay olmazsa bir dahaki ay ilaç başlarız ama onları sonra anlatacan dedi yolladı beni. 20. Günü gittim test yaptırdım 9 çıktı gayet iyi yumurtan çatlamış adet olursan 3. Günü gel ayrıntılı konuşacağız ne yapacağımızı anlatıcam dedi yolladı yine😅 bende sabırsızlıktan ve belirtilerden dolayı dayanamayıp 7 gün kala test yaptırdım düşük çıktı şimdi yükseliyor gibi takipteyiz 😍 her doktor başka bişey söylüyor hiç anlamıyorum bende, pko dedi biri asla değilim herşeyim iyi düzenli. bi süre doktor doktor gezdim gerçekten. Umarım seninde gönlüne göre olur❤️

Bende 7 aydın deniyorum. Ovulasyon testi ile denedim bu ay. yaşım 32 artık tedavi et beni dedim bişey varsa normal deneyerek olmuyo demek ki, doktorumda tamam o zaman adetin 20, günü bakalım progesteronuna dedi ona göre bu ay olmazsa bir dahaki ay ilaç başlarız ama onları sonra anlatacan dedi yolladı beni. 20. Günü gittim test yaptırdım 9 çıktı gayet iyi yumurtan çatlamış adet olursan 3. Günü gel ayrıntılı konuşacağız ne yapacağımızı anlatıcam dedi yolladı yine😅 bende sabırsızlıktan ve belirtilerden dolayı dayanamayıp 7 gün kala test yaptırdım düşük çıktı şimdi yükseliyor gibi takipteyiz 😍 her doktor başka bişey söylüyor hiç anlamıyorum bende, pko dedi biri asla değilim herşeyim iyi düzenli. bi süre doktor doktor gezdim gerçekten. Umarım seninde gönlüne göre olur❤️
Ben de 32 ye yeni girdim. Eşim doktora gitmek istemiyor bunu hala çocuğa hazır olmamasına bağlıyorum. Ama ben sürekli iyi beslenelim vitamin mineral alalım kafasındayım.Eşinizin kullandığı bir şey var mı? Sizin gibi bir doktor bana da pco dedi ancak 27 günde regl olurum sekmez.
Dediğiniz gibi her doktor farklı. Bu ay 15. Gün çift Çizgi idi üzerinden tam 1 hafta geçti betam inşallah sizinki gibi yükselir.

X