Gebeliğe Hazırlık NİSAN 2022 GEBELİK PLANLAYANLAR

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ben normalde miyop bir insanım uzağı görmem. Ama yakını pek ala görüyorum. İnş vardır. Pozitifi alırsan ilk bana göz kırp arkandan geleyim
Bende miyopum ama umutlanmak istemiyorum ki ağrım geliyor totemden biliyorum test yapinca kirmizlar merhaba diyo

Bende miyopum ama umutlanmak istemiyorum ki ağrım geliyor totemden biliyorum test yapinca kirmizlar merhaba diyo
Gözünü kapatıp şey de 'Allaaam sen durumu biliyorsun amin' İnş kırmızıları görmez, hoplaya zıplaya çift çizgiyi görürsün ama bangır bangır dolu dolu çizgi olsun ki şüpheye hiç yer vermesin

Masallah gözünüz aydinn.. başınız saolsun bu arada hasta miydi kaybettiğiniz yavrunuz

Hadi inşallah ya valla cok istiyorum artık piskoljim bozuldu her ay oldu olucak mı diye

Yaaa hikayenizi okumuştum kızınızın kardeşi sağlıkla gelsin ins.

Hanımlar merhaba, ben burada yeniyim. Çok geç kalmadıysam beni de ekleyebilir misiniz Mavigrill ? Adetimi 29 nisanda bekliyorum. Bu ay 8. kez deniyoruz. Şimdiye kadar hiç pozitif test göremedik maalesef, ne düşük, ne kimyasal, tık yok. 6 ayın sonunda doktora gittik ve temel testlerde (ultrason, HSG, sperm testi) hiçbir sorun çıkmadı. Biraz daha deneyin dedi doktor. Bazen umutlanıyorum bu ay olacak diye, bazen diyorum ki yok olmuyor, 1 yılı doldurup tüp bebeği deneyeceğiz herhalde. Burada beni anlayabilecek bir sürü kadın olduğunu biliyorum, biraz içimi dökmek istedim. Belki bu ay burası bana uğur getirir

Kizlar Allah askina kabizlıktan ölüyorum ne ysptimsa nafile var mi etkili biseyler neden bu kadar oldum cok kötü

Bu arada bu konunun başlarında bu mesajı görünce ben de tavsiye etmek istedim. Ben de BBT yani bazal vücut sıcaklığı yöntemini iki aydır kullanıyorum. Önceden reglim düzenli olsa da acaba gerçekten yumurtladım mı, tam hangi gün yumurtladım diye kafamda soru işaretleri oluyordu. Çünkü ovulasyon kitleri LH artışını gösteriyor ama LH artsa bile yumurtlamamış olma olasılığı var diye okumuştum. Bir de progesteronumun düşük olmasından şüpheleniyordum. Düşükse sıcaklık artışı olmayabiliyormuş ya da artıp hemen tekrar azalıyormuş. O yüzden kontrol etmek istemiştim. Yöntemin ayrıntılarıyla ilgilenen olursa ben de tecrübelerimi paylaşabilirim. Yumurtlamadan sonra boş boş beklemek yerine en azından bir aksiyon oluyor her gün bu sıcaklık olayı

Mavigrill bunlar hamile kaldığım aylardaki ölçümlerdi fertility friend diye bir program kullanıyordum aklına takılan bir şey olursa sorabilirsin
Bu arada bu konunun başlarında bu mesajı görünce ben de tavsiye etmek istedim. Ben de BBT yani bazal vücut sıcaklığı yöntemini iki aydır kullanıyorum. Önceden reglim düzenli olsa da acaba gerçekten yumurtladım mı, tam hangi gün yumurtladım diye kafamda soru işaretleri oluyordu. Çünkü ovulasyon kitleri LH artışını gösteriyor ama LH artsa bile yumurtlamamış olma olasılığı var diye okumuştum. Bir de progesteronumun düşük olmasından şüpheleniyordum. Düşükse sıcaklık artışı olmayabiliyormuş ya da artıp hemen tekrar azalıyormuş. O yüzden kontrol etmek istemiştim. Yöntemin ayrıntılarıyla ilgilenen olursa ben de tecrübelerimi paylaşabilirim. Yumurtlamadan sonra boş boş beklemek yerine en azından bir aksiyon oluyor her gün bu sıcaklık olayı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…