Gebeliğe Hazırlık NİSAN 2022 GEBELİK PLANLAYANLAR

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ben 2 sene önce gebelik geçirdim dış gebelikti malesef sağ tupum alindi.doktor çocuk şansın yarıya düşüyor dedi.tektar aynı şeyleri yaşamaktan çok korkuyorum.bu yüzden 2 sene çocuk için sıcak bakamisyim
Hiç korkma canım Rabbim hayırlısını nasip etsin inşallah 🙏🏻

Bi kaset test alıp bi de erken gebelik testi alıp bakabilirsin ama ilk idrarla denemeye çalış kuzum inşallah olur Allahım hepimize nasip etsin bi iki gün içinde yapıp bizimle de paylaş 🥰
Bugünkü testim ama yine ilknidrarla degil

Eklentiler

• Screenshot_2022-04-06-11-40-12-86_1c337646f29875672b5a61192b9010f9.jpg
    Screenshot_2022-04-06-11-40-12-86_1c337646f29875672b5a61192b9010f9.jpg
    74,4 KB · Görüntüleme: 61
Git bakalım canım kaç aydır deniyorsunuz
Ya canım benim biraz karışık yaşım 27 on sene önce 10 cm büyüklüğünde bi yumurtalık kisti ameliyatı oldum . 1,5 senelik evliyim evlendiğim geçen sene de bartholin kisti ve bartholin bezim alındı. Korkuyorum hep üç aydır deniyoruz düzenli kontrollerime gittim vajinal ultrasonlarım falan temiz ama psikolojik olarak çok korkuyorum ama.

Günü gününe regl oluyorsan uygulama takibi yapabilirsin dedi bana doktor. Ama direk gün gün olması gerekmiş. Bir de akıntı takibi yapmak gerekirmiş
Karıştırmışım bu ay tam takvime göre olmuşum önceki ay 2 gün önce olmuşum öncesi hep tutuyor

Bugünkü testim
canım göremedim tam olarak belki test hatası olabilir ama dediğim gibi bat gününe yakın test yap istersen anlattıkların yumurtlamadan kaynaklı olabilir sen yine gün aşırı hafta da 2-3 kez falan deneme yap. şuan için artık ovulasyon vs alıp denemene gerek var mı bilemedim bazı insanlar da iki kez bile yumurtlama olabiliyormuş. Bence bat zamanını bekleyip yaklaşan günlerde erken gebelik testi veya normal test yapmak daha mantıklı erken ya yoktur vs diye de stres ve üzüntü yapma daha çok erken çünkü :)

canım göremedim tam olarak belki test hatası olabilir ama dediğim gibi bat gününe yakın test yap istersen anlattıkların yumurtlamadan kaynaklı olabilir sen yine gün aşırı hafta da 2-3 kez falan deneme yap. şuan için artık ovulasyon vs alıp denemene gerek var mı bilemedim bazı insanlar da iki kez bile yumurtlama olabiliyormuş. Bence bat zamanını bekleyip yaklaşan günlerde erken gebelik testi veya normal test yapmak daha mantıklı erken ya yoktur vs diye de stres ve üzüntü yapma daha çok erken çünkü :)
Aynn

Ya canım benim biraz karışık yaşım 27 on sene önce 10 cm büyüklüğünde bi yumurtalık kisti ameliyatı oldum . 1,5 senelik evliyim evlendiğim geçen sene de bartholin kisti ve bartholin bezim alındı. Korkuyorum hep üç aydır deniyoruz düzenli kontrollerime gittim vajinal ultrasonlarım falan temiz ama psikolojik olarak çok korkuyorum ama.
Hiç korkma canım bende 4 yıl içinde 2 kez çikolata kisti ameliyatı oldum 3 yıldır hamile kalamıyorum. Eninde sonunda olacaktır diye düşünüyorum sende içini rahat tut

Hiç korkma canım bende 4 yıl içinde 2 kez çikolata kisti ameliyatı oldum 3 yıldır hamile kalamıyorum. Eninde sonunda olacaktır diye düşünüyorum sende içini rahat tut
Yaa Allah razı olsun gerçekten hepinizden kendimi yalnız hissetmiyorum. İnşallah olur hepimizin en kısa zamanda. Çevre baskısı da eklenince her şey daha zor oluyor

Canım sen kan verdinmi değerlerin için gittinmi doktora nasılsın belirtilerin ne alemde 🙊🙊🙈 nasıl geçiyor taze hamişşş
Gebeligi öğrendiğimiz akşam gittik adetten 1 gün öncesi kanda 264 çıktı hatta o akşam ultrasonla baktık kesemiz oluşmaya başlamışti en net salı günü belli olucak 😊 belirtim yok kuzum dün adet günümdu kasık ağrım çok oldu bugün hiç biseyim yok şükür 😊 Şuan rahatım 😊 inşallah tez vakitte hepiniz tadarsiniz 🤲 belirtiler Aralık anneleri Topiginde listede paylaşılıyor ordan bakabilirsin 😊

Gebeligi öğrendiğimiz akşam gittik adetten 1 gün öncesi kanda 264 çıktı hatta o akşam ultrasonla baktık kesemiz oluşmaya başlamışti en net salı günü belli olucak 😊 belirtim yok kuzum dün adet günümdu kasık ağrım çok oldu bugün hiç biseyim yok şükür 😊 Şuan rahatım 😊 inşallah tez vakitte hepiniz tadarsiniz 🤲 belirtiler Aralık anneleri Topiginde listede paylaşılıyor ordan bakabilirsin 😊
İnsallah canım benim hepimize dua et 🙏🙏 saglıkla tutunsun maşallah canım benim 🥰🥰

X