🌺Niloya'nın Günlüğü🌺

Günlük yapmanız gereken işlerinizi aksattığınız oluyor mu yoksa her gün belli bir rutinim vardır?

• Evet, arada aksatırım.

OY: 100 86,2%
  • Hayır, rutinlerimi düzenli yaparım.

OY: 16 13,8%

• Ankete Katılan
    116
  • Anket Kapalı .
Kız istemeye giderken çiçek çikolata yaptırılır şuanki geleneklerde yani bence bu her yerde öyledir artık çiçek eşşek kadar büyüklükte olacak illa ki 😁

Kına gecesi mesela bizde tavuk alma olur kına gecesi salondan geldikten sonra eski gelinlik ve damatlıklardan birileri giyer bir kişi de bohçacı olur darbuka eşliğinde oğlan evine tavuk almaya gidilir oğlanın evin önünde darbuka eşliğinde maniler okunur o gelin damat kılığına girenler oynar bohçacı da sahte yapmış olfuou bohçadakileri kaynanaya satmaya çalışır manilerle tavuk alınmaya çalışır tabii o sırada damat da gelini bulmaya çalışır gelin gelen arabalar arasında bir yere saklanmıştır elleri bağlıdır gelinin damat onu bulur ortaya çıkarır herkesin yanına götürür gelinin ellerindeki düğüm olmuş ipi ağzıyla dişleriyle açmaya çalışır ve başarır sonra asıl gelin damat çiftetelli karşılıklı oynarlar sonra aşırı baskı yaparak tavuk kolalar alınır eve gelinir bu sefer erkek tarafı kız tarafına baklava almaya gelir yine onlar da o şekilde sahte gelin damat yaparlar seneler önce dayımın düğünde ben sahte gelin olmuştum 😂manilerle onlar da baklavayı alırlar tabi almak için iyi göbek atmak oynamak lazım yoksa vermezler bu gecenin ilerleyen saatlerinde okur mesela 1 2 3 gibi en son bulur komşular rahatsız olanlar olur ama bu da ayrı bir geleneği işte
Sağol canım ben tavuk almayım yazdırayım daha güzel bu bizde kınadan sonra oğlan evine kına yıkatmaya gidilir. Oğlan evi Kahvaltılık hazırlar gelinin kınalarını yıkar damat kayınvalidem in şalvar yakılır.😅😅Ben seviyorum böyle adetleri.
Ama tavuk alma daha eğlenceliymiş.

Assoscum gelenek görenek olarak Hacivat ve Karagöz hikayesini yazsanız mesela harika olur internette geçmişi var gölge oyunu önceden Ramazanda olurdu öğretmen bunu çok beğenir diye düşünüyorum Hacivat Karagöz kimdir bu gölge oyunu nasıl gelenek haline gelmiştir yazın öğretmen çok beğenir mesela
Onuda yazcaz canım kitapçık hazırlayıp derste sunum yapçaklar🤗

Sağol canım ben tavuk almayım yazdırayım daha güzel bu bizde kınadan sonra oğlan evine kına yıkatmaya gidilir. Oğlan evi Kahvaltılık hazırlar gelinin kınalarını yıkar damat kayınvalidem in şalvar yakılır.😅😅Ben seviyorum böyle adetleri.
Ama tavuk alma daha eğlenceliymiş.
Şalvar mı yakıyorlar ha ha 😂

Evet çok uzak bu sene tatilden dönerken ta Muğlaya bot almaya gittik 😂gölde balıkları yemlemek için bot herif içine giriyor balıkları yemliyor gölde vay be ne rağbet balıklara ne rağbet 😂
Aaa nasıl bot o öyle bende ilk okurken tatilde muğla direk yaz ayı neden bot canlandı😂😂😂 satıyomu yiyomusunuz canım balıkları 😂😂
Aa yok o kitap okurken gelir illa bak azcık uyuyayım dedim uyku yok hele kitabı eline almaya gör sen uykuyu o zaman gör 😜
Valla nasıl geldi zaten telefonu alınca hiçbişey kalmıyo😂😂😂

Aaa nasıl bot o öyle bende ilk okurken tatilde muğla direk yaz ayı neden bot canlandı😂😂😂 satıyomu yiyomusunuz canım balıkları 😂😂

Valla nasıl geldi zaten telefonu alınca hiçbişey kalmıyo😂😂😂
Suriyelileri hani denizden taşıyorlardı ya Yunanistan'a o tarz bişey orta boy

Yiyoruz dağıtıyoruz yok canım bizimkiler satmaz her zaman da balık çıkmıyor zaten o kadar yemi göle dökerseniz balığın karnı doyar gelir mi oltaya diyorum😂müfredatları öyle :KK70:

Suriyelileri hani denizden taşıyorlardı ya Yunanistan'a o tarz bişey orta boy

Yiyoruz dağıtıyoruz yok canım bizimkiler satmaz her zaman da balık çıkmıyor zaten o kadar yemi göle dökerseniz balığın karnı doyar gelir mi oltaya diyorum😂müfredatları öyle :KK70:
He anladım canım sonradan 😂😂 ahahaah önce besleyip etlendirip sonra yiyorsunuz taktik güzel :KK70: :KK70:

X