🌺Niloya'nın Günlüğü🌺

Günlük yapmanız gereken işlerinizi aksattığınız oluyor mu yoksa her gün belli bir rutinim vardır?

• Evet, arada aksatırım.

OY: 100 86,2%
  • Hayır, rutinlerimi düzenli yaparım.

OY: 16 13,8%

• Ankete Katılan
    116
  • Anket Kapalı .
İnşAllah canım hayırlı evlatlar olsunlar da
Ben de 2.yi kazaya bırakırım diyorum 😔hiç kendime güvenim yok maşallah ya sen yaşına göre erkenden bitirmişsin hep idealim öyleydi benim de ama bu panik atak beni çok üzdü üstüne daha bir sürü şey
Imtihan dünyası canım.
Bazen hakkımızda neyin daha hayırlı olduğunu bilemiyoruz.
Allah hakkında hayırlısını versin daima.
Şifa versin .

İyi diyelim iyi olalım canım sen nasılsın daha iyi misin? 🥰
Neler yapıyorsun Ramazanda paylaşmadın hiç hatim yetiştirmeye çalışıyorum ben de
Allah daha iyi etsin sizi de bizi de.
Hâlimize şükür, yuvarlanip gidiyoruz bakalim.
Oruca başlayamadım, reglim. Umarim yarin tutacam. Kur'an da beklemede kaldi, okuyayim diye dört gözle bekliyorum.
Buralarda gezinince ev islerini düzene sokar oldum, az da olsa severek yani icimden gelerek yapmaya başladım çok şükür, Allah sizlerden razi olsun. Ev tasiyacagim icin ufaktan ev toplayıp dolap temizleme düzeltme işlerine de bakmaya başlayacagim.
Sizler de iyisiniz umarim, yazamasam da arada okuyorum :KK200:

Günaydin

Hedeflerim;

1. Oglumla anneme kahvalti hazirlamak, ortalik dagilmis biraz toparlamak

2. 3 bölüm dizi izlemek

3. 40 sayfa kitap okumak

4. Oglumla kopekleri gezdirmek

5. Bavul hazirlamak

6. Yemek yapmak, iftar hazirlamak. Bugun de 1 kisi ekstramiz var, hane halkindan sayilir ❤

Eşimin bana ilk orkide aldığında her gittiğim odaya yanımda götürüyordum yatak odasına yatmaya gidiyorum başucumda sabah oturma odasına geçerken yine taşınıyor ilki öyle öldüydü😅meğer yerini değiştirmemek lazımmış ondan sonra baktım bir daha ama nazara geldi bir keresinde o kadar çok tomurcuk vardı ki durumumda paylaştım dalı mı kırılmadı başına gelmeyen kalmadı bir daha istemem orkide dedim geçen eşim almış yine 😅
Benim de bir komandom var. doğum günümde iş yerimdeki arkadaşlardan hediye gelmişti, çiçekleri döküldü, 2 sene gözüne baktım açsın diye.
tam tomurcuk yaptı, iş yerinde tadilat sırasında düşürmüşler, çiçek dalı kırılmış :sinirli:
bir sonraki sene yine çiçek dalı çıkardı, tomurcukları üstünde, bi arkadaşım ben yokken sulamak için çay ocağımıza götürmüş çiçek dalı dolaba takılmış ve tomurcukların olduğu kısım kırılmış :kızgın:
dedim bu böyle olmayacak eve götürdüm.
ve yaklaşık 3 senedir gayet güzel açıyor, kırmadan etmeden bakmaya devam ediyorum.

2 tane de a101den almıştım, ölecekken dirilttim, bu seneki çiçekleri muazzam :KK68:

IMG-20200727-WA0019 (4).jpeg
IMG_20210110_230124.jpg
IMG_20210318_121022.jpg

bir maşallahınızı alırım :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

Günaydin

Hedeflerim;

1. Oglumla anneme kahvalti hazirlamak, ortalik dagilmis biraz toparlamak

2. 3 bölüm dizi izlemek

3. 40 sayfa kitap okumak

4. Oglumla kopekleri gezdirmek

5. Bavul hazirlamak

6. Yemek yapmak, iftar hazirlamak. Bugun de 1 kisi ekstramiz var, hane halkindan sayilir ❤

Yolculuk nereye, aman dikkatli, hayırlı yolculuklar dilerim :KK200:

Benim de bir komandom var. doğum günümde iş yerimdeki arkadaşlardan hediye gelmişti, çiçekleri döküldü, 2 sene gözüne baktım açsın diye.
tam tomurcuk yaptı, iş yerinde tadilat sırasında düşürmüşler, çiçek dalı kırılmış :sinirli:
bir sonraki sene yine çiçek dalı çıkardı, tomurcukları üstünde, bi arkadaşım ben yokken sulamak için çay ocağımıza götürmüş çiçek dalı dolaba takılmış ve tomurcukların olduğu kısım kırılmış :kızgın:
dedim bu böyle olmayacak eve götürdüm.
ve yaklaşık 3 senedir gayet güzel açıyor, kırmadan etmeden bakmaya devam ediyorum.

2 tane de a101den almıştım, ölecekken dirilttim, bu seneki çiçekleri muazzam :KK68:

Maşallah bebek gibi bakmış özenmişsiniz, kelimelerinizden hissettim.
Ben resmen bir bitki killer'ım. En son kaktüs aldım buna bir şey olmaz diye. Maşallah dediğim 40 gün görmüyor.

Maşallah bebek gibi bakmış özenmişsiniz, kelimelerinizden hissettim.
Ben resmen bir bitki killer'ım. En son kaktüs aldım buna bir şey olmaz diye. Maşallah dediğim 40 gün görmüyor.
kaktüsü ya çok suladınız ya da direkt güneşte bıraktınız. onun dışında bir şey olmuyor evet.
ben de bir aralar öyleydim. öğrenene kadar kayıplar kaçınılmaz :KK43:

Bu dikensiz kaktüsü ben ürettim. bunların çiçek gibi olan kısımlarından yapraklar düşüyor, toprağa değince kökleniyor.
bir sürü düşen yaprağı bir araya koydum, sonuç bu :KK68:
direkt güneşe de dayanıklı oluyor bu, akşam üstü gölge olunca bolca fısfıslıyorum ya da toprağına su veriyorum. güneş tepedeyken hiçbir bitkiye su verilmez.
IMG-20201031-WA0009.jpeg

bunlar da benzer bitkiler, direkt güneşte duruyorlar ama arada direkt güneşten korumaya çalışıyorum korkumdan, bi şey olur diye :)
IMG-20201031-WA0013.jpg

dikenli kaktüslerin bir çoğu kızgın güneşte yanıyorlar.

deneye deneye öğreniyorsun :)

X