Nianlym ama ok yalnzm

yok bence karsilikli konusun derim telefonda hemde sadece mesajla yakismaz sana canim:teselli: öyle hata filanda deme canim nerden bilebilirdinki böyle olacagini sevdigin adamin...
evet ya basina gelmeden ahkam kesmek kolay ne yani kizkardesi deseki nisanlim bu gece benle kalacak evimizde ozamanda saygi duyacakmi görüslerine bakalim:roflol:

naz yapıyor hata yaptığını ve ceza çekmeni istiyor suçun olmadığı kabullenmiyor merak etme bir kaç güne kadar düzelir sen yine ara ilgi göster

haklısın arayıp konuşmak lazım hem kararlılığımı görmesi içinde aramam doğru olur.canım sorma onu da tartıştık.neymiş o uzaktan geliyormuş gelip bizim evde kalmalıymış bende demişimki ne işin var bizzim evde olmaz öyle şey. beyefendi buna da alınıp sorun etti. kalktı hiç gelmiyorum günübirlik de gelmiyorum dedi.ben dedimki neden sorun ediyorsun benim için de ailem için de doğru olan bu bizim adetlerimize örfümüze saygı duyman gerekmezmi dedim.saygı duyuyorum ve hiç gelmiyorum dedi.tabi daha sonra fikir değiştirdi ve geldi daha önce anlattımya.
canımcım birde kafamı kurcalayan şu var: nişanlım askerliğini yani asker öğretmenliğini haziranda bitirecek biz en erken temmuzda evlenebiliriz.ama bu geçen gün bu kadar sorunun ortasında tutup bana dediki şubatta nikahımızı yaplım olurmu?bende dedim ne olacak şubatta nikahı yapınca sen anyada ben konyada olduktan sonra ne fark eder.cevabı kafamız rahat olur.ne yapmaya çalışıyo anlamıyorum.heralde bir an önce ipleri eline geçirip işini sağlama alıp kendi kafasına göre okumak istiyo.yoksa benim aklıma başka bi açıklama gelmiyo

hakkatten tuhaf senin bu nisanli yaakannehir canim bence sen bu evlilik isini bayaaaa bi uzat pek egoist buldum nisanliyi sana ailene yasantiniza her konuda saygi duymak mecburiyetinde bu dedigim dedik hareketler ilerisi icin cok daha büyürse evlenince mutlu olmaya bilirsin:gitme:
canimcim karar senin ayril yada ayrilma diyemem ben sana ama iyi düsün derim:sinifsinif:

canım kararım ayrılmak artık bu kesin.tabiki çok zor ne hayaller ne ümitlerle başlanıyor.ama ben onunla sağlıklı bir gelecek göremiyorum.yeteri kadar fedakarlık da yaptım.vermem gereken mücadeleyi de verdim. bu noktaya o getirdi.bilerek ve isteyerek yaptı. bana sadece ayrılmak istiyorum demesi kaldı.zararın neresinden dönersen kardır. bayramdan sonra bir an önce konuşup bitiricem.inşaallah doğru olanı yapıyorumdur...

icin rahat olsun cokta takma..eger sen boyle davranmazsan ailesi nasil izin verdi derler yine sen kotu olursun en azindan tavrini dogru birseye koyuyorsun..kendi kendine soylenir durur ancak..sana sozunu gecirmeye calisiyor simdiden.
sakin yumusama zaten ayrilmayada niyeti yok bu senin icin en buyuk koz..
baban ennnn dogrusunu yapiyor senin mutlulugun icin ha su anda mutsuz ve sorun yasiyor olabilirsin ama bunlari takmazsan asilir.o sadece aileni birakip onun pesinden kosmani istiyor..
dogru yoldasin bence.hicbir erkek icin degmez en iyisi icin bile..

Son düzenleme:
canım bak senın mesajını okudum daha sonrakılerın hepsını okuyamadım.. bilmediğim şeyler varsa affola fakat ben bu durumda babanı yerden göğe kadar haksız, senı biraz haksız, nişanlını ise pekçok haklı buldum.
günümüzde evlenecek yaşa gelmiş yetişkin insanların arasında,hem nişanlı bu insanlar, babanın ne işi var? hadi baban anlamıyor,osmanlı biraz diyelim,sen niye sınırlarını korumuyorsun,sana babanın sahip olduğu bir eşyaymış da onu koruyormuş gibi davranmasına nasıl izin veriyorsun,benliğin yok mu senin? babanınki kadar aklın yok mu?
benim anladığım nişanlın bunlardan bunalmış seni suçlamakta da yukarıdaki saydıgım sebeplerden ötürü haklı.... ben olsam ben de suçlarım. sevginin arkasında duramamışsın. babanla kocanı yüzgöz etmemek senin görevin.böyle rahat bir devirde hiçbir erkek çekmez bu kadarını bile çektiğine dua et.o çocouk seni cok sevmış bence..
hem nişanlınla görüşmezsen onu nasıl tanıycaksın ki? nişanlılık dönemi ne içindir? evlilik öncesi çiftlerin birbirini tanımları içindir.. babanın mantığını anlayamadım..
üzülüyorum böyle çiftlere, anne-babalar yüzünde çok güzel sevgilere leke çalınıyor.. yazık keşke şu anneler,babalar çocoukalrının hayatlarının kendılerının hayatları olmadıgının farkına varabılse...
artı bu çocuk sımdı askerde .. o psikoloji ile her türlü yalan yanlış hata yapma potansiyelinde.. anlayış azıcık

Son düzenleme:

sizin yanlış anladığınız nokta şu: biz nişanlımla hiç görüşmedik değil.defalarca görüştük. hatta gündüz işte olduğumuz için akşamları görüşürdük.hafta sonunu bile beklemezdik yani. ve babam bunları doğru bulmamsına rağmen sesini çıkarmadı.ama bir defada babam tavrını koyup itiraz edince nişanlım bu kadar büyük sorunlar çıkardı.ki babam izin vermemesine rağmen o geldiği zamanda ben yine gittim onu görmeye.
eğer beni gerçekten sevmiş olsaydı bu bir defaya mahsus olayı memleket meselesi haline getirmezdi.madem o nişanlım onun benimle ilgili söz söyleme ya da yaptıklarımı onaylayıp onaylamama hakkı var (bunlar onun kendi cümleleri) elbetteki 25 senelik babamında böyle bir hakkı var.beni neredeyse babamla kendisi arasında seçim yapmak zorunda kalacağım bi noktaya getirdi.
bunalıp sıkılacağı hiçbirşey olmadı. rahat rahat görüştük. istediği gibi bize geldi gitti. o istediki bende ailemde hep onun isteklerine boyun eğelim. bizim kendimize ait istek ve beklentilerimiz olmasın.

yinede görüşlerinize saygı duyarım ve teşekkür ederim...

arkadasimiz babasinin evinde yasiyor ve bu yüzden de babasinin dogru bildigi kurallari gecerlidir o evde, he bu demek degilki babasinin yaptigini destekliyorum belki cok fazla kati kurallidir dogruda deyildir ama bu dogrular babasinin dogrusu eger arkadas o evde yasiyorsa o kurallara uymak zorunda malesef...
benim bildigim seven insan olaylari bukadar büyütüp sevdigi insani ailesine karsi kiskirtmaz ve arkadas nisanlisinin oyununa gelmedigi icin nisanlisi sinirden catliyo suanda:hulya:

anladım canım..
ben yemeğe gidecektim o yüzden tüm mesajlarını tam okuyamamıştım. ilk mesajına göre yorum yaptım.bunu da belirtim af da dilemiştim zaten..
cevap vermen iyi olmuş şimdi daha iyi anladım..
yeni duruma göre baban için kurduğum tüm cümleleri nişanlına iade ediyorum.bir babanın kızına eşya gibi davranıp onu mallamaya çalışması ne kadar hata ise bir kocanın ya da nişanlının bunu yapması da o derece hata.. anladığım kadarıyla kadarıyla baban 1-2 tepkisel yaklaştıysa da sen meydan vermemişsin ama nişanlın babandan daha baskın çıkmaya kalkmış...
eğer baban en baştan nişanlına tepki gösterdiyse ve nişanlında bunu anladıysa; gizli gizli içinde kin tutmuş babana ka rşı ve bu yüzden seni onlardan koparma girişimi olmuş..bu noktada olayları ört bas etmek en mantıklısıymış ama bazen olaylar bızlerın kontrolu dışında gelişebiliyor. inan bu tip şeyler çok insanın başına geliyor.. erkekler memnun edilemiyor, aileler atsan atılmıyor satsan satılmıyor. ..
bu ülkede kadına hep mal gözüyle baıkılıyor. sanki sen düşünemiyor karar veremiyorsun... lmaz:
bu nişanlınla ilgili devam et ya da bitir diyemem ama sana bir tavsiye; bu ilşkinde ya da başkasında, babanda ya da annende sakın ki hayatının iplerini başkasının eline verme.. insanlara senin hakkında hükümlerde bulunabilecekleri iktidari gücü, ellerine teslim etme ... hepsi suistimal ederler.. 25 yasına gelmişsin,kimse sana ne yapacagını söyleyemez,nişanlın olması ona bu hakkı vermez.. masaya yumruğunu vur!

umarım bu sefer daha doğru anlamış,daha yardımcı bir yorumda bulunabilmşimdir..

canim benim konuyu bastan sona kadar okudum sakin taviz verme nisanlindan sana asla es olmaz !Ailenin ve senin kararlarina hic saygisi yok sadece kendi bildigini okuyor sakin yanlisa düsmeyesin! baban yerden göge kadar hakli bütün suc nisanlinindir ve seni sevdiginede inanmiyorum seven insan asla böyle davranmazdi..sana kesin olarak söyleyebilirim ki gördügüm durum onu gösteriyor,en dogrusu ayrilmandir canim..anne ve babalarin sözlerini dikkate almamiz gerektigini bir kez daha anladim!Güzel günler görürsün insallah canim sevgiyle kal....a.s.

aslında bakınca babam o kadar da katı davranmadı.içinden geçirdi hep doğru bulmadı, onaylamadı ama çokda muhalefet olmadı. ama nişanlım bence sınırlarını zorladı.ben hep arada kaldım belki doğru yaptım belki yanlış bilemiyorum ama elbetteki herşey iyi olsun istemiştim.olmadı hayırlısı böyleymiş. kısmet....

ben ilk entrydeki ilk cümlemde de belirttim yanlış anladıysam af dilerim diye, arkadas bana cevap yazmış,orda da belirttim.. bazı şeyleri yanlış anlamısım,ilk mesajına göre yazdığım için.ilgili düzeltmeyi yaptım okursunuz dilerseniz..
babanın kurallarına göre yaşamaya gelince; ben de 24 yasındayım ve babamın kurallarına göre yaşamam mümkün değil.. babam despot,geri kafalı oldugundan, benim çok modern oldugumdan falan değil; o babam; o çok başka biri; bense ben.. mümkün değil ortak kafaya sahip olmamız..
babanın evinde yaşıyorsa onun kurallarına uymak zorunda demişsiniz; ben babamın evinde yaşamıyorum( şu an bayram ziyareti itibariyle burdayım ama )benim evim yurdum bekar olmama ragmen ayrı..farklı şehirler hatta.. zaten bir yetişkin olarak ayın 365 gununu ailemle geçirmem imkansız,onları çok sevmeme,mükemmel bir ailem olmasına ragmen.. neden derseniz ,ailemde ayrı bir şehirde 4 yıl kadar üniversite okuyup geldim tekrar onların evine..her şey daha değişik geldi o an bana..mesela eve bana sorulmadan misafir davet etmelrıne bıle çok içerlemiştim bir keresinde.. bana saygı duyulmadıgını düşünmüştüm o an için.o zaman anladımki benim alıştığım düzen sadece bana has,onların alıştıgı düzen sadece onlara has..bence ekonomık anlamda yeterliliği olan her yetişkin ailesinden ayrı yaşamalıdır kendine daha çok yaşam alanı yaratabilmek için.. bu benim görüşüm elbet.. aksini savunanlarında haklı sebepleri vardır kuşkusuz ..
saygı duyarım

eger baban nisanlinin sizin evde kalmasini istemiyorsa nisanlina saygi duymak düser
ailene saygi duymayan ilerde sanada saygi duymaz cünki saygi ne demek ögrenmemis
ben babanin kurallari dedim ama bunu kiz yada erkek evlat icin ayirim yapmadim, misal ben ev benim evim ve kurallarim vardir bu kurallarami uymayan kizimda olsa oglum da olsa ayni tepkiyi görür fark etmez yani
de sunuda düsünmedim degil acaba nisanlinin derdi aslinda baska babanin tutumunu firsat görerek bunu bahane etmis olabilirmiCADIARZU yani ne bilim böyle birseyi abartmasi tuhafima gitti gercekten, acaba bitirmekmi istiyo, aklinda baskasimi var diye düsündürtüyo bu adam

evet sonradan gördüm yazini:hulya:
tabiki ayri yasadiktan sonra yine ailenin evinde yasamak zor oluyor
babanin kurallarina göre tabiki yasanilmaz bende öyleydim benim demek istedigim eger o ev babaninsa o evin kurallari vardir misal gece gelis saatleri gibi, misafir kabul etme gibi
dogru ya bu kurallara uyulur yada ayri ev tutulur
ama arkadasin nisanlisin yaptigi gibi vay nasil beni evinde yatili kabul etmez diye haftalardir kiza tripler yapiyor, saygiyi ögrensin bir baskasinin evinin kurallarini kabul etmek zorundadir orasi onun evi degil daha evlenince olur eger ozaman arkadasin babasi kabul etmesse eve ozaman hakli olarak küsebilir damat beykaydirigubbakcemile

bende kendi hayatima karistirmam cocuklugumdan beri boyle oldugum icin banada karismadilar fazla..ailelerimizin hayat tecrubesi var ewet bize karisamazlar ama fikir,ogut verirler..
ha birde su var elin cocuklarini kocamiz olacak yada oldu diye hayatimiza karistirken hep ailelerimize dur diyoruz bize bisey dediklerinde kiziyoruz.bu da bir celiski biz bayanlarin hayatinda..
ne olursa olsun o evde yasiyorsan kurallarina uymak zorundasin.nasilki bizim evimiz olunca esimiz cocugumuz bunlara uysun istiyorsak ailelerimizinde bunlari bizden beklemesi yanlis degil..
nisanlin sizde kalmak isterse vs. once ailene sor..izin vermezlerse de onlari one surme hos olmaz de..

Son düzenleme:

canım başkası varmı diye bende düşündüm ama o zaman neden ayrılmak istiyomusun diye sorduğumda hayır diyo ya da ben ayrılmak istiyorum dediğimde anlamazdan geliyo.hatta bi de tutuyo nikahı yapalım diyo.zaten anlamadığım nokta bu. madem beni babamı ailemi beğenmiyorsun madem kızdın kırıldın neyse artık neden bitirmek yerine devam etmeyi ama uzak durmayı seçiyo.zaten bunun cevabını bir bulabilsem artık aklımda onunla ilgili hiç soru işareti kalmayacak.

canim niye evlenmek istesin seninle ? bence amaca seni elde etmek ve ailenden intikam almak ! sen söylemistin cok kinci diye !!!! ben cok iyi düsün derim cok kurcalama sonunda üzülen sen olma canim......

nikah istemesinin sebebi zaten aileni karistirmamak sende simdi nlarin kizisin evlenirse karisi olacaksin karisma haklari olmayacak..istedigi gibi sizde kalacak,arayacak,soracak,seni cagiracak...ha su da var evlenmezsen onun istedigi zaman ve ailenin size uygun grdugu zaman evlenirsen evliligi burnundan getirebilir..cunku gercekten kinci ve dedigim dedik biri...

Son düzenleme:

erkekleri anlayan olmusmuki simdiye kadardelikafadulden

söyle cevap vereyim ozaman, tek gecelik iliskilerle gönlünü eylendiriyorsa eger, vakti kalmiyordur senle ilgilenmeye ve malum vakti kisitli oldugundan sen onu arayinca rahatsiz oluyordur belkide:sm_confused:

onlar eylenilecek kiz sen evlenilecek kizsin gözüyle baktigi icin :mymeka:ayrilmak istemiyodur tabiki

bunlarin hepsi tabiki varsayim böyledir demiyorum, aniden böyle davranmasini anlamaya calisiyoruzfisfisfis

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…