Nianlym ama ok yalnzm

evet haklısınız tamamen söz sahibi olup ailemi ikinci plana atmak amacı.insan sevince hep iyimser bakıyo.art niyet aramıyor. sanki ben mi yanlış yorumluyorum diye şüphe düşüyor.ama dedimya bu soru işaretleri olsa da olmasa da bitti. o kararım kesin allahın izniyle.
beni yalnız bırakmayan, fikirlerini paylaşan herkese çok çok çok teşekkür ederim...

nikah istemesinin sebebi zaten aileni karistirmamak sende simdi nlarin kizisin evlenirse karisi olacaksin karisma haklari olmayacak..istedigi gibi sizde kalacak,arayacak,soracak,seni cagiracak...ha su da var evlenmezsen onun istedigi zaman ve ailenin size uygun grdugu zaman evlenirsen evliligi burnundan getirebilir..cunku gercekten kinci ve dedigim dedik biri...

buda mantikli bi fikirkaydirigubbakcemile5

mfy canim tam olarak nezamandir böyle bu adam
acaba nisanlandim artik yavas yavas agirliyigimi koymaya basliyayim nasil olsa nisani bozmak zor mu dedi acaba hele bide evleneyim ozaman görür günü mü diyo acep:sinifsinif::gitme:

kotu dusunmemek lazim belkide evlenmek istemesinin bir diger sebebi sebebi askerde yanlis yapmamak..
her erkegin ici almaz tek gecelik iliskileri..

kotu dusunmemek lazim belkide evlenmek istemesinin bir diger sebebi sebebi askerde yanlis yapmamak..
her erkegin ici almaz tek gecelik iliskileri..

bende istemem kötü düsünmek yada arkadasin aklina bu tür seyleri getirmek
ama her ihtimali düsünmekte fayda var derim ben
arkadasa yalan söylemeye kadar gitmis olay askere gidiyorum deyip gitmemis:sinifsinif:

evet sonradan gördüm yazini:hulya:
tabiki ayri yasadiktan sonra yine ailenin evinde yasamak zor oluyor
babanin kurallarina göre tabiki yasanilmaz bende öyleydim benim demek istedigim eger o ev babaninsa o evin kurallari vardir misal gece gelis saatleri gibi, misafir kabul etme gibi
dogru ya bu kurallara uyulur yada ayri ev tutulur
ama arkadasin nisanlisin yaptigi gibi vay nasil beni evinde yatili kabul etmez diye haftalardir kiza tripler yapiyor, saygiyi ögrensin bir baskasinin evinin kurallarini kabul etmek zorundadir:nazar: orasi onun evi degil daha evlenince olur eger ozaman arkadasin babasi kabul etmesse eve ozaman hakli olarak küsebilir damat beykaydirigubbakcemile
bence de..damat bey zaten o evin bir ferdi değil.. nikahlı bile olsa hak idda etmesi çok saçma.. hem arlı adam böyle yüzsüzlenmezzz..
var bu işte bir iş..

canım başkası varmı diye bende düşündüm ama o zaman neden ayrılmak istiyomusun diye sorduğumda hayır diyo ya da ben ayrılmak istiyorum dediğimde anlamazdan geliyo.hatta bi de tutuyo nikahı yapalım diyo.zaten anlamadığım nokta bu. madem beni babamı ailemi beğenmiyorsun madem kızdın kırıldın neyse artık neden bitirmek yerine devam etmeyi ama uzak durmayı seçiyo.zaten bunun cevabını bir bulabilsem artık aklımda onunla ilgili hiç soru işareti kalmayacak.
bence o seni istiyor.. bir erkek arkadasım olmuştu. öğrenciydim o zaman daha.. tanıştırmadım ailemle ama beyfendı babama içten içe gıcık oluyordu. sebepse farklı politik görüşlerde,farklı yaşam stillerine sahip insanlar olmalarıydı.. öğrenci olmama ragmen bir an önce evlenelım diye baskı uygulyordu bana..kendisi çalısıyordu.. sebepse beni ailemde koparmak,kocam olunca güya onun kuralları geçecek ben de o beğenmediği adamın kızı olmayacagım.. babama olan öfkesini açıkça su yüzüne çıkardıgı an tekmeyi bastım..
hiç de pişman olmadım..
burdan pay çıkarabılırsın kendine..

nikah istemesinin sebebi zaten aileni karistirmamak sende simdi nlarin kizisin evlenirse karisi olacaksin karisma haklari olmayacak..istedigi gibi sizde kalacak,arayacak,soracak,seni cagiracak...ha su da var evlenmezsen onun istedigi zaman ve ailenin size uygun grdugu zaman evlenirsen evliligi burnundan getirebilir..cunku gercekten kinci ve dedigim dedik biri...
demek istediğim buydu ...
evet haklısınız tamamen söz sahibi olup ailemi ikinci plana atmak amacı.insan sevince hep iyimser bakıyo.art niyet aramıyor. sanki ben mi yanlış yorumluyorum diye şüphe düşüyor.ama dedimya bu soru işaretleri olsa da olmasa da bitti. o kararım kesin allahın izniyle.
beni yalnız bırakmayan, fikirlerini paylaşan herkese çok çok çok teşekkür ederim...

umarım ilk yorumumdan ötürü seni kırmamışımdır.. birkaç kez daha okudum da yazdıklarımı,hem yanlış anlamışım seni hem de fazla ileriye gitmişim. amacım kötü değildi ama .. biraz sert davranıp seni sarsmak istemiştim yaptıgının hata oldugunu düşünerek.. sırf kendine gelmen için... dediklerimden ötürü üzgünüm hala..

konuştuk kızlar bayramdan sonrayı beklemedim vaktim varken aradım.
şaşırdı önce benden vazgeçeçeceğin hiç aklıma gelmezdi falan dedi.kabullenmek istemedi.uzattı da uzattı konuşmayı. sonra bir ara bağırdı çağırdı beni sevmemişsin falan diye. sakinleşti bu seferde ağlamaya başladı. ağlaması da bittikten sonra seni denedim bakalım çekip gidiyormusun yoksa zorluklara rağmen yanımda oluyormusun görmek istedim dedi.zaten en baştan beri denemesi meşhurdu. her konuda denedi saolsun.en son sevgimi de denemiş. demekki fazla ileri gitmişim özür dilerim falan dedi.baktıki ben kararlıyım herşey için teşekkür edip kabul etti. 3,5 saattir konuşuyoruz.vazgeçtim diye beni suçluyor.sonra tutuyor özür diliyor.
ne demek denemek sevginin denemesi mi olur. o beni denerken ben neler çektim hiç haberi yok.işte böyle boş yere yıkıldı gitti emeklerim....

konuştuk kızlar bayramdan sonrayı beklemedim vaktim varken aradım.
şaşırdı önce benden vazgeçeçeceğin hiç aklıma gelmezdi falan dedi.kabullenmek istemedi.uzattı da uzattı konuşmayı. sonra bir ara bağırdı çağırdı beni sevmemişsin falan diye. sakinleşti bu seferde ağlamaya başladı. ağlaması da bittikten sonra seni denedim bakalım çekip gidiyormusun yoksa zorluklara rağmen yanımda oluyormusun görmek istedim dedi.zaten en baştan beri denemesi meşhurdu. her konuda denedi saolsun.en son sevgimi de denemiş. demekki fazla ileri gitmişim özür dilerim falan dedi.baktıki ben kararlıyım herşey için teşekkür edip kabul etti. 3,5 saattir konuşuyoruz.vazgeçtim diye beni suçluyor.sonra tutuyor özür diliyor.
ne demek denemek sevginin denemesi mi olur. o beni denerken ben neler çektim hiç haberi yok.işte böyle boş yere yıkıldı gitti emeklerim....

bittimi yani simdi:gitme: hayirlisi olsun güzelim Şeniz

bittimi yani simdi:gitme: hayirlisi olsun güzelim Şeniz

ben her zaman yanındayım. ben senden vazgeçmedim diyor sürekli ama benim vaz geçmeyeceğimi gördüğü içinde ısrar edemiyor.ben o kadar çok kırıldım ki o özürler falan boş geliyor bana...

ben her zaman yanındayım. ben senden vazgeçmedim diyor sürekli ama benim vaz geçmeyeceğimi gördüğü içinde ısrar edemiyor.ben o kadar çok kırıldım ki o özürler falan boş geliyor bana...

denemek olayina sinir olurum sanki karsindaki aptal anlamiyor senin niyetini.seni sevecek olan boyle sevsin oyle oyunlar,denemeler bilmem neler acaip sinir olurum.seninkinin yaptigi denemk degil diktatorluk malesef..yasin kucukse problem yapma inan 30 a dayaninca cekip gitmesi vazgecmesi cok daha zor oluyor..bircok seyi gormezden gelip kabulleniyorsun yada artik umursamaz oluyor insan.hayirlisi neyse o olsun ikiniz icinde..kismette ne varsa o olur..

kızlar yine ben yeni konu açmadan burdan devam...
bitti dedikten 2 gün sonra nişanlım 15 saat uzaktan habersizce çıkmış gelmiş.hiç beklemiyordum çok şaşırdım.neden geldin dedim. seni görmek istedim. ne olursa olsun yüzyüze konuşalım istedim. bitersede yüz yüze konuşarak olsun istedim dedi.

barışmak için ısrar etmedi. benden karar vermemide istemedi.sadece bu günümüzü yaşayalım istedim dedi.ama hareketleri tavırları eskisi gibiydi.hep gelecekten bizden bahsetti.hatasının farkındaydı.özür diledi.iki gün kaldı. çok harika iki gündü.onunla çok mutlu olduğumu bir kere daha anladım.acelemi karar vermişim diye düşündüm hep.çünkü biliyorum seviyor beni.ben zaten eminim sevgimden.ama korkuyorum.bunlar gönlümü almak içinmi acaba.bir an oluyor ne olursa olsun tamam varrım diyorum. bir an oluyor korkularım tereddütlerim dağ gibi oluyor vazgeçiyorum.sizlere tabiki ne yapmalıyım diye sormuyorum çünkü yaşadığımı bir ben biliyorum ama karar verirken nelere dikkat etmeliyim?neyi düşünmeliyim?biraz yol gösterin kızlar.şaşırdım kaldım...

mrb kızlar son olanları da paylaşıp fikirlerinizi almak istedim.
acemi birliğinden çıktıktan sonra telefon konuşmalarımız hep olumsuzdu.bir türlü beni anlamak istemedi.ve gitmeden yanıma gelmemek için bahaneler buldu.ben geleyim dedim biletimi falan aldım gidiyorum dedi. sonra annem annesini aradı öylesine hal hatır sormak o gün akşam gitmesi gerekiyordu ama annesinden öğrendikki gitmiyormuş üç dört gün daha evindeymiş.tabi yalanı ortaya çıkınca aradı bahaneler uydurdu bende yüzüne açık açık vurmadım yalanını.inanmış gibi göründüm bahanelerine.sonra tutturdu gitmiyorum ben hadi sen buraya gel diye.tabi ben bu defa kabul etmedim gitmeyi ve onu çağırdım istiyorsan sen gel dedim.o yine bahaneler falan gelmeyi reddetti. ikna etmek için konuştum ama gelmemekte ısrarlıydı tamam dedim bende sen bilirsin. bu konuşmalar gündüz oldu gece başka birşey için ben aramıştımbu seferde bana geliyorum dedi.şimdii bir aksilik çıkmazsa iki gün sonra gelecek.
açıkçası hiç mutlu olmadım.günlerdir yemeden içmeden kesildim.ruh gibi yaşıyorum ve o da az çok biliyor durumumu.bile bile bu kadar üzdükten sonra neden aniden tavır değiştirdi anlayamadım.ben artık kesin kesin ayrılmayı düşünüyordum ama şimdi biraz daha beklemeye karar verdim.
siz söyleyin kızlar ne yapmam ne düşünmem lazım???
ona çok güveniyordum ama çok kırıldım.tekrar eskiye döönmek için çaba sarfetmeliyim yoksa kendi haline mi bırakmalıyım??işin içinde yalanda var artık. eğer devam edersem ne kadar doğru bir evlilik yapmış olucam???

canım senı uzmek istemem ama bu iş böyle olmaz
yani askerlıkle bunun alakası yok hememn hemen herkes nısanlanıp askere gıder ama bu baska bır sey
bana kalırsa nısanlının eskı sevgısı ve ılgısı kalmamış
dusunsene askerdesın hadı onu gec ynı sonucta er gıbı olmayacak daha rahat degılmı ne demek numara bırakmamak ben ararım demek bu acıkca senın benı aramanı ıstemıyorum benım canım ne zman ısterse ararım demek seven bır erkek aradıgı gıbı aranmak hatırlanmak ıster
mademkı babanın da gonlu yok
daha fazla ona prım verme derım ben
ustelık bu yalan hıc hos degıl kaldırılacak gıbı degıl

Kesinlikle katılıyorum bende nişanlıydım 9,5 ay nişanlı kaldım tıpkı bir çocuğu karnında beslemek büyütmek gibi ama bana 2 kere yalan söyledi baktım sonu gelmeyecek dürüst değil bıraktım hiçde pişman değilim karşıma daha dürüst insanlar çıktı yalandan hayat yürümez sevdiğin her nefesinde seni özlemeli sakın üzülme karşına daha hayırlı insanlar çıkacak büyükler herzaman haklıdır her ne kadar kızsakda onlara unutma onlar bizim mutluğumuzu istiyorlar babanın sözünü dinle pişman olmayacaksın

kızlar yine ben yeni konu açmadan burdan devam...
bitti dedikten 2 gün sonra nişanlım 15 saat uzaktan habersizce çıkmış gelmiş.hiç beklemiyordum çok şaşırdım.neden geldin dedim. seni görmek istedim. ne olursa olsun yüzyüze konuşalım istedim. bitersede yüz yüze konuşarak olsun istedim dedi.

barışmak için ısrar etmedi. benden karar vermemide istemedi.sadece bu günümüzü yaşayalım istedim dedi.ama hareketleri tavırları eskisi gibiydi.hep gelecekten bizden bahsetti.hatasının farkındaydı.özür diledi.iki gün kaldı. çok harika iki gündü.onunla çok mutlu olduğumu bir kere daha anladım.acelemi karar vermişim diye düşündüm hep.çünkü biliyorum seviyor beni.ben zaten eminim sevgimden.ama korkuyorum.bunlar gönlümü almak içinmi acaba.bir an oluyor ne olursa olsun tamam varrım diyorum. bir an oluyor korkularım tereddütlerim dağ gibi oluyor vazgeçiyorum.sizlere tabiki ne yapmalıyım diye sormuyorum çünkü yaşadığımı bir ben biliyorum ama karar verirken nelere dikkat etmeliyim?neyi düşünmeliyim?biraz yol gösterin kızlar.şaşırdım kaldım...

canım sana deger veren bır erkek profılı goremedım ben onda acıkcası
evlılıkte bence asktan sonra en onemlı sey erkegın kadına duydugu sefkat
sana resmen ezıyet etmıs bu adam sımdı sadece onunla mutlusun dıye bır karar verme neler yasadıgını bır sen bılırsın bır Allah degıl mı
ınsAllah karsına senı daha cok mutlu edebılecek bırısı cıkar
cunku ben senın aılene karsı saygı duymayan babanı rakıp olarak goren ve kın besleyen bır ınsandan ne kadar da asık olsa EŞ olabılecegını dusunmuyorum

kaldı ki ondan yana bır ask da goremedım anlattıklarından
sakın kızma bana ama oyle geldı asık olan adam duramaz ya sesını duymadan uyuyamaz

babam konusunda bu defa çok hızlı değil. yani hata ettiğinin farkında.aslında şu var: sanki o şansını denedi nasıl olsa benden vazgeçmez ben bildiğime okuyayım dedi ama baktıki ben ona gelemiyorum.bu defa herşeye hazır.artık benim isteklerimide babaın isteklerini de makul karşılıyor.yada öyle görünüyor bilemiyorum.beni kaybetmekten hiç mi korkmadın dedim. ben en başta verdiğimiz söze güvendim.gideceğiin hiç aklıma gelmezdi dedi. ben ne yaparsam yapayım benim sana olan sevgimi bildiğini düşünüyordum dedi. ben alttan aldıkça o daha çok üztüme gelebileceğini düşündü. ilk ilşkisi sayılır bu daha önce 1 aylık kısa bi ilişki yaşamış.sevildiğini de bildikçe şımardı fakındayım ama acaba bu olay onun burnunu sürtmeye yetmiş midir?
yalan konusunda kabul etmiyor. gerçekten gidecektim son anda bir aksilik çıktı diyor. biletimi bile almıştım sonradan değiştirdim diyor.çok inanmıyorum ama şu var bundan önce bana hiç yalan söylemedi onu biliyorum.
ısrar etme konusunda. acele etmeden düşün ben bekliycem diyor.acele karar verip sonradan ikimizde pişman olmayalım diyor.bilmiyorum...şaşıırdımkaldım...

bu da benden dinlememi istediği şarkı:

şu anda engelim sadece gurur
ararsan belki de dönerim sana
hasret bu kim bilir belli mi olur
gel desen belki de dönerim sana

gururla küllenmez duygularımız
çılgınca bir aşktı yaşadığımız
sudan bir sebepti ayrılığımız
gel desen belki de gelirim sana

ben seni arayıp sormasam olmaz
ettiğim sitemin kıymeti kalmaz
sevenler çok fazla ayrı duramaz
gel desen belki de gelirim sana

aslında herşey açık. gururunu benden daha çok seven biri var karşımda.en doğrusu sana o saçma gururunla mutluluklar deyip çekip gitmek ama içimde bişeyler izin vermiyor bir türlü...

sevgiliyken kaprisini,hareketlerini cekiyorsun..ama evliliyken degisiyor olay ayni eve gidiyorsun aksam olunca babanin evine gidip senin gonlunu alinca herseyi unutmuyorsun.ya simdilik dereyi gecene kadar sana bu sekilde yaklasmaya karar verdiyse???
ya evlenince ailenden intikam almaya kalkip seni yollamak istemezse yada laf ederse onlara??
bu sefer ben seni istemiyorum diye bir geri donusun olmayacak.herseyi iyi dusun dogru karar ver.senin ki senin vicdanina birakir gibi davranip seni yumusatacani bilerek geldi.bilmiyorum ozellikle bir erkek birden degisemez..bir abla az cok tecrubesi olan biri olarak herseyi dusun tasin hatalari gormezden gelip duygusal davranma derim..
gercekten pismanligina inanirsan ki her insan hata yapar..yeniden baslamak ister o ayri dedigim gibi yasayan sensin sen daha iyi karar verirsin..en dogru analizide sen yaparsin.

bir insan bir anda değişmez değişemez evet biliyorum.ama onun beni bu kadar üzmeye başlaması da bir anda oldu. önceleri o kadar iyi o kadar iyiydi ki hep şükrederdim.öleceğim aklıma gelirdi ama onunla bu kırgınlıkları yaşayacağım aklıma gelmezdi. bir anda bambaşka biri oluverdi.
intikam olmaya çalışır mı? şimdilik rol mü yapıyor? evlendikten sonra yine bambaşka birimi olacak? bu sorular kafamı kurcalamasa hemen tamam derdim ama çok çok tereddüt ediyorum.kararsızlık çok zor.en kötü karar bile kararsızlıktan daha iyiymiş bunu anladım.ama yok bir çıkış yolu bulamıyorum....

bir insan bir anda değişmez değişemez evet biliyorum.ama onun beni bu kadar üzmeye başlaması da bir anda oldu. önceleri o kadar iyi o kadar iyiydi ki hep şükrederdim.öleceğim aklıma gelirdi ama onunla bu kırgınlıkları yaşayacağım aklıma gelmezdi. bir anda bambaşka biri oluverdi.
intikam olmaya çalışır mı? şimdilik rol mü yapıyor? evlendikten sonra yine bambaşka birimi olacak? bu sorular kafamı kurcalamasa hemen tamam derdim ama çok çok tereddüt ediyorum.kararsızlık çok zor.en kötü karar bile kararsızlıktan daha iyiymiş bunu anladım.ama yok bir çıkış yolu bulamıyorum....

canım olay sukı o beklemıodu böle bı sey
sen ayrılcam deyınce afalladı
yahu allah askın a söle dusun adam askere gıtcek gorusmeye gelmıyor ayagına cagırıyor sonra da tel nu bırakmıyor ben ararım dıyor burda sevgı askı var mı sence
sarkı bıle belkılerle dolu ayrılmıssınız bula bula bu sarkıyı mı bulmuş bırak allaseen

Canım ilk zamanlarınızda böyle değilmiş.sonradan bence babanın tavrı onu çok incitmiş.Şu açıdan bak olaya sen nişanlını görmeye ailesinin yanına gidiyorsun.Ve gittiğinde nişanlının annesi yada babası bu kadar sık görüşülmez bir daha gelmesin diyor.Ve nişanlı olmanıza rağmen ikinci buluşmayı dışarıda yapıyorsunuz.Ne kadar gurur kırıcı heleki bir erkek açısından.Ailesinin uzak olmasından dolayı belkide ailesi ailesi gibi gördü yada kolay olucağını düşündü ama aldığı tepki gurrurunu kırdı.Ki bunda askerliğinde büyük etkisi olduğunu düşünüyorum.Bende sker yolu bekledim ve bekleyen yine KK'daki arkadaşlarımla aylar geçirdim.İnan bu dönemde herkes sorunlar yaşıyor.Seninki bana benimki sana benzemez.Hatasının farkına varmış.Ki seni kırmasıda yine babanın davranışlarından kaynaklanıyor diye düşünüyorum.Sevgi herşey için yeterli olmayabiliyor ama bunu yaşamayan insan anlıyamaz.Kendini yanında hzuurlu hissediyorsan bu herşeye değer.Affedilmeyecek bir konu değil.Sabırlı davranmışsın,bende bunun mükafatınıda görüceksin ki görmeye başlamışsın...

ya ben bu olayı yeni gördüm, yeni okudum bir daha yazışma olmamış sonu ne oldu merak ettim ?

X