Nianlym ama ok yalnzm

ttaaa en başta o askere gidecek gitmeden seni görmek için geldiğinde başlamış herşey..ahh keşke o baban kızmasaydı..kimin zoruna gitmezki taa kalkıp geliosun görmeye nişanlısın bide ve eve almaya layık görmüolar..çok kırılmış çokk..askerlik piskolojisi filan deil sizin ona değer vermediğinizi düşünerek yapmış tüm bu hareketlerii.. birazda inatmış tabii..onunda hatası var anlayışlı olması gerekirdii..bilmiyorum ama çok üzülme inş düzelir..düzelicek gibimede gelio canım..

evet askere gitmeden başladı bencede. ben onu haksız bulmuyorum elbette incindi.ama defalarca özür diledim anlatmaya çalıştım.daha ne yapabilirim.sonuçta bende kırılıyorum.beni kırmaktan, kendinden soğutmaktan, ona olan sevgimin azalmasından korkmuyo mu hiç???ben bunu merak ediyorum...böyle bir inat için beni kaybetmeyi göze alabiliyor...çok anlamsız geliyor bana.
şimdi herşey düzelse o affetse bile ben affedebilecekmiyim bilmiyorum.
tabi o beni kırdığını düşünmediği için benden affedilmeyi de beklemiyo...

Canım bence düzelirsiniz ama bunun anahtarı babanda...
2 gün sonra nişanlın geldiğinde, baban ona ılımlı ve sıcak davranmalı. Zaten soğukluğunun da elle tutulur bir sebebi bile yok, çok saçma...

Nişanlının sana yalan söylemesi bile az buçuk haklı görülebilir, çünkü düşünsene, evleneceği kızın evine gelmeye bile korkuyor, off baban çok hatalı, üzgünüm ama...

Bence oturun açık açık konuşun, baban da 'babacan' davransın bi zahmet...
Sonuçta iyi biri nişanlın, okumuş etmiş mesleği var. seviyorsun da...

canım askere gittiği için böyle üzerine alınma ve sabırlı davran, onun sana ihtiyacı var aslında... onu sevdiğini söylemişsin öyleyse onun için, onu biraz kendi haline bırak. Şu an çok fazla sıkıntısı var emin ol. Tabi babanın böyle bir zamanda ona böyle davranması da tuz biber olmuş. Sana kızamıyor, senin suçsuz olduğunu biliyor ama babana kızgın ve ister istemez sana yansıtıyor, doğal olara, çünkü babana mı yansıtsın? yansıtamaz, baban onu yanısıtır :) Şu an kızgınlığını ve asker olma psikolojisni sindirmeye çalışıyor. Ama bence merak edilecek birşey yok, eğer senden vazgeçseydi (baban yüzünden) biterdi bu iş.. Kendisi demiş çocuk oyuncağı mı diye, yoksa sen mi istiyorsun diye ( çok tanıdık geldi bu sözler, benimki de bu gibi durumlarda hep böyle söyler)... Erkek milleti böyle tatlım, biz dertli tasalı olduğumuzda konuşuruz yazarız kızarız bağırırız.. Onlar sadece susar, uzaklaşır, düşünürler, taşınırlar, içlerine kapanırlar. Bu genelde hep böyledir :) korkma düzelecek çok yaşadım ben bunları sevgiler..

babanızın davranısından dolayı bence bu tavrı ama kim olsa bozulurdu ve gelmek istemezdi kac yasında adam cocuk değil ki belliki cok bozulmus

Senin bir sucun yok ki cnm. Sen ne yapabilirmissin yaa.. Bende askerimi şırnağa gönderdim. Asker yolu bekledim. O asker değil miydi. Ne zorluklar çekti bir kere bile giderken dahi yansıtmadı aramıza bu kadar gerginlik sokmadı. Asker psikolojisi diyenlere ben katılmıyorum. Çünkü bu kadar da olmaz. Babalar aileler sorun cıkartabilir ama sen açıklamaya çalışmıssın senin elinde olmayan bir durum. Babanı reddedecek değilsin ya. Bu kadar üzerine gelmesini doğru bulmuyorum. Hele yalan olduğunu duyunca iyice sinirlendim ben. Sen herşeye ragmen aramıssın ortayı bulmaya çalışmışsın. Görüşmek için bin takla atmışsın. Onun yaptıgı nasıl bir davranış böyle çözemedim. Bana çok abartılı geldi yalan var üstüne bi de aramamalar. Biz hep böyleyizdir. Dur işte şu okulu bitsin sıkıntıları var sonra düzelir, yok askerde şimdi cok sıkıntılı bekle geçsin. Sen ne olacaksın peki seni kim idare edecek. Sende asker bekleyeceksin kolaymıymış beklemek onca ay,özlemek. Seni üzmek istemiyorum ama daha sonra üzüleceksen şimdi üzül kardeşim. Aileler arasında ne sıkıntılar yaşayıp yine el ele olan insanlar var biliyorum.
Belirsizlik en kötu şey, seni o kadar bekletmesi , bu kadar soguk davranışlar, görüşmemek için herşeyi yapması, yalan söylemesi... Telefonda konuşmayı sevmeyebilir ama ayrı şehirlerde olmak başkadır. Nasıl özlenmez nasıl böyle kıyabilir ki sana. Al restini bak o zaman nasıl mum gibi oluyor. Ne demek bu ya. Baban problem yapıyor olabilir. Seni kıskanıyor olabilir baban.Nişanlıyken tüm babalar bu kadar temkinli problemli olabiliyor.Tüm babalar kan kusturuyor kızlarına, nişanlılarına. Sık görüştürmüyor kıskanıyor.Bunlar hep bilindik şeyler. Ki çok büyük birşey yapmamış bu kadar büyütecek abartacak bir durum yokmuş ortada. Dışarda görüşmek için yanına gitmişsin sen yine babana ragmen. Ama nişanlının durumu seni bu kadar üzecek bir hale getirmesini hiç doğru bulmadım. Al gardını, koru ve üzdürme kendini. Senin bu kadar iyi niyet sahibi olduğunu, bu kadar alttan aldığını gördüğü için bu kadar yapıyor bence. Üzdürme kendini o aramıyorsa bırak arama. Ne demek yememek içmemek ya lutfen ya çok üzüldüm gerçekten. Değmez cnm inan değmez. Sen ona kıyabiliyor musun ki o nasıl kıyabiliyor. Nasıl bu kadar uzatıyor meseleyi. ıyice içinden çıkılmaz bir hal almış. Damattır gerekirse ailene eğilecek bile tabi ki, alttan alacak. Baban onun büyüğüdür. Evlenene kadar çekecek bunları kabullenecek. Olmuş bir kere kıskanan bir babaya sahipsin. Napabilirsin senle ne ilgisi var. Sen mi istedin böyle olmasını.Lutfen bırak aramasın naparsa yapsın. Her zaman kendi yanında ol. O aramıyorsa arama ki görsun degerini kıymetini. Erkekler böyledir. üzerine düşersen asla yanaşmazlar anlamazlar kıymetini.Sen kendini açıklamışsın , prüblemi çözmeye elinden geldiğince gayret ettiğini göstermişsin. O yuzden kendini ifade etmişsin. Hala daha uzatıp sana acı çektirmesine izin verme. Bak asıl o zaman kıymetli olacaksın cnm. Lütfen üzülme kıyamam.

Son düzenleyen: Moderatör:
kızlar yeni konu açmak istemedim burdan devam edeyim dedim.
bahsettiğim gibi nişanlım geldi bize babama çok yalvardık o gelmeden saolsun çok belli etmedi. konuştu ilgilendi elinden geleni yaptı.ama kızlar nişanlım da soğuktu babama karşı.asslında hem babama karşı hemde bana karşı. anlayamadığım bi soğukluk vardı. mesela askerden çıkalı bir hafta olmasına rağmen parmağında nişan yüzüğü yoktu. askere giderken bi yere koymuş ama gelince bulamamış evdekilere de sormak istememiş falan filan. sırf o yüzden yüzüksüz dolaşıyo.kendiine dert edinip aramamış bile. yüzüğü olmadığını da görünce iyice koptu içimde bişeyler.birde sorunca verddiği cevaplar ben zaten yüzük takmayı sevmem rahatsız oluyorum bulursam takarım vs.biz daha 2 aylık nişanlıyız ya ne demek yüzük takmayı sevmem.zaten birbirimizden ayrıyız. o yüzük ben demek. ona her an beni hatırlatan küçücük bir vesile o yüzük. sıradan bir yüzük değilki.
geldi ama saolsun o gelişide çözüm yerine yeni sorunlara neden oldu. sonrasındada hep bi uzaklık aramamalar devam etti.önceden düğünden, hazırlıktan konuşmayı severdi o konulardan bahsetmeye çalışıyorum hemen kapatıyo konuyu.
neyse bir sürede böyle bir dargın bir barışık devam ettik.en sonunda geçtiğimiz hafta içi ben daha fazla devam edemeyeceğimi söyledim. tek kelime etmeden telefonu kapattı. 10 saat sonra normal bir msj gönderdi.(askerden geldiğinden beri ilk defa msj göndermiş oldu.) bende ayrılmayı kabul etmiyo demekki düzelecek dedim. ayrılık lafını fazla uzatmadım ve aradım havadan sudan konuştuk.ondan sonra bir defa daha aradıı yine havadan sudan konuştuk. ve artık 3 gündür aramıyor.bende aramıyorum.bugün evi aradı annemin ve babamın bayramını tebrik etti ama beni aramadı.ben ayrılmak istiyorum dediğim için beni cezalandırıyor sanırım.nasıl olsa ben ondan vazgeçemem burnumu sürtüp aklımı başıma getirecek aklısıra. bende ne onu nede ailesini aramadım çünkü benim için artık bitti.bayramdan sonra kesin bir şekilde söyliycem.

çok kırgınım ve çok mutsuzum. bittiğine değil başladığına üzülüyorum bu işin. çünkü değmezmiş.ne annemi ne de babamı bir saniye bile üzmeye değecek bi insan değilmiş.

kızlar kopuk kopuk yazdım biliyorum ama iyi değilim kendimi ifade edemiyorum siz beni anlayın lütfen.fikirlerinizi eksik etmeyin lütfen...

bence nisanlin biraz fazla abartmis bu küsme darilma olayini...
her baba ayni degildir demekki babanda mesafeli olmak istedi, yada nasil diyeyim cok samimi olmadan iyice tanimak icin mesafeli oldu..cogu baba kizlarini nisanlisindan kocasindan kiskanir istemez öyle fazla gelip gitmeler ben babanda suc bulamadim... eger bu yüzden nisanlin babana hatta sucun olmadigi halde sana tripler yapacaksa yol ver suna ya ne böyle cocuk gibi küsmeler...nolursa olsun seven insan böyle soguk duramaz istesede yapamaz bence bu seni gözden cikarmis burnuma kötü kokularda gelmedi degil:sinifsinif:

fazla naz asik usandirir, nisanlin kendini bulunmaz hint kumasi saniyo galiba, sanki kiz tarafi o:dilcikar:
aileni, babani böyle biri icin kirma derim ben, nisanlina biseler olmus belli, yoksa simdiden geleceginizimi gösteriyo sana... kadin kismina fazla yüz verilmez triplerimi cekiyo ne:umursamaz:

evet annemde artık herşeyden haberdar olduğu için o da söylüyo biz naz yapacakken o naz yapıyo dünya tersine döndü diyo.
daha nişanlıyken böyle yapan evlenince ne yapar kim bilir. kendi dediğini yaptırma, üstün olma gibi bir çaba içinde bunu artık zaten net bir şekilde hissedebiliyorum.
kararım kesin benim için bitti.çok yazık oldu verilen emeklere ama sadece benim düşünmem yetmiyor o da düşünseydi biraz. bir çırpıda bambaşka biri oluverdi.

askere gitmeden seni görmek istememesi ilginç geldi doğrusu her anınızı birlikte geçirmeye çalışacağınız bir dönem nasıl bir kızgınlık ki bu böyle
nişanlınız oldukça huysuz galibakaydirigubbakcemile

nişanlım başlarda dünyanın en iyi insanıydı. hep derdim yıllarca arasam bu kadar iyisini bulamam diye. ama işte ne olduysa o gelişinden ve babamın tavrını net bir şekilde farkedişinden sonra oldu. tamamen değişti. beni umursamamaya başladı. kasıtlı olarak üzmeye, en ufak şeylerden bile sorun çıkarmaya başladı.tam olarak neye kızdığını neye kırıldığını söylemiyor hiçbir şey yokmuş gibi davranmaya çalışıyor ama tabi bilerek soğuk davranıyor. bişeylerin intikamını alıyor sanırım benden ama neyin bilemiyorum.ya da dediğiniz gibi bu nasıl bir öfke ki aylardır azalacağı yere daha da artıp yeni yeni sorunlar çıkarıyor.
işin tuhafı medem bu kadar kızgın bana ve aileme neden ayrılmak istemiyor. ya da ben istediğimde neden tamam demek yerine bişey olmamış gibi davranıp devam ettiriyor.en çok bunu anlamıyorum.kafasında ne var ne düşünüyor bilemiyorum ama bildiğim tek şey içimdeki bu büyük kırgınlıkla ben artık devam edemeyeceğim.

Baslarda babana kirilip sinirini senden cikarmasini anlayabilirim ama bu devam edip
isin icine yalanlar giriyor seni umursamiyorsa bu kisinin sevgisinden süphelenirim..
Bence senin yapman gereken biraz kendini geri cekmen, üstüne hic ama hic düsmemen
Diger sekilde olmuyor bide böyle dene... Insallah istedigin huzura kavusursun cnm
Kendini yipratmamaya calis..

tatlım bence senin yapman gereken tek şey varr
ayrılmadan öncee
nişanlını karşına alacaksın çok sakin bi şekilde
neyden rahatsızsan onu ona söyleyeceksin o neyden rahatsızsa sana onu söyleyecek
ama öyle bi başlaki bu konuşmaya
o bu konuşma sonunda herşeyin bi sonuca bağlanacağını anlasın :mymeka:
yani ya sorunlar halledilip devam kararı alınacak yada bişely bitmişse tamamen bitecek bu olay
böyle aramayarak sormayarak nereye kadar kime bu inadın diyeceksin :dilcikar:
eğer benim sevgimi bunlamı kıyaslıyorsun derse evet bunla kıyaslıyorum insan sevdiği ile birlikte olmak onun sesini bile duymaya ihtiyaç duymuyorsa arayı aramamak onun için bişe ifade eetmiyorsa sevginden de şüphe duyarım de gerekirse :mymeka:
kesin ve net tavrını koy ortaya
ben burda hergün kendi kendimi yiyeceğime bi gün ağlarım olur biter de
ve şunuda söyle
senin şimdiden bana böyle tavır almaların ilerde evlendiğimiz zaman içinde bende endişe oluşturmaya başladı de
bi insan nişanlılık döneminde bile bu kadar ilgisizse yarın bigün eşin olup aynı ortama girdiğinde yüzüme bile bakmayacakmısın yani de
yaniş ksıacası şekercim oturup konuş net tavrını göster onun düşünceleri öğren ölç biç tart
kendin karar ver
hakkında hayırlısı olur umarım

canım bence baban haklı ayrı memlekete kız vermek yanlış ..karşıyım...daha sonra onun memleketine gittiğinde herşeyi kızlar aileleri üzülmesin yada aileleri kendin buldun kızım demesinler diye psikolojik hasta oluyorlar..senin nişanlın ŞIMARIK dediğim dedik ben haklıyım diyor hükümet gibi kesip atıyor...seni anlasaydı benim "MFY min suçu yok babasıda haklı benimde kızım olsa şüphe duyar tedirgin olurdum benim kendimi ispat etmem, kişiliğimi göstermem gerekiyor biraz sabırlı olmam lazım MFY için sevgimiz için bunu yapmak bana düşüyor , ben kendimi tanıttığım ölçüde beni severler " demeli ve ona göre davranmalıydı ama kendini tanıtmayı bile saçma bir gurur ve kaprise dönüştürmüş canım bu adam...sen çok olgun davranıyorsun canım tebrikler fakat benim düşüncemi soracak olursan askerde ne yaparsa yapsın sonuçta asker ya şimdi ayrılma !! geldikten sonra evliliği birkaç ay uzat yapılması gerekenler var diye bunu bir gözaltına al hissettirmeden öyle bakalım yalanlarını yakalayıp senden uzak kaçtığında otur konuş anlamıyorsa O zaman AYRIL canım...yoksa evlendikten sonra senin bununla işin var aslan burcumu akrep burcumu çünkü ikisinin özelliğinde davranıyor eğer bu iki burçsa askerden geldiğinde hiç bir şey konuşmadan da ayrılabilirsin..yandı gülüm keten helvam olmadan ..aklını kullan canım millet kocasında ayrılıyor çocuk çoluk sefil oluyor yolun başında zararın neresinden dönersen kardır...

canım konuşmak konusunda elimden geleni yaptım defalarca kendimi ifade ettim yaptıkaarının beni kendinden soğuttuğunu da söyledim.bana karşı kızdığın kırıldığın ne varsa anlat hatalıysam düzelteyim gerekirse özür dileyeyim .bunların hepsini anlattım. ilgisizliğinin de ne kadar üzdüğünü saatlerce söyledim. ama tek yaptığı düzelir bişey yokki ortada ben böyleyim bana yapılanları asla unutmam gibi klişe cümleler kurmak.yani konuşma kısmını denedim hemde defalarca ama daha fazla tartışmaktan başka bişeye yaramadı.

canım askerlik konusunda sıkıntısı yok. askeriyeylede ilgisi yk zaten. gidecek doğuda bir okulda öğretmenlik yapacak. başına gelecek en büyük sıkıntı olsa olsa yeni bir ortama girip alışmak olacak. onu da zaten halleti gibi. gitti görüştü okuluyla şimdilik zaten ordan bi şikayeti yok.
eğer baban bana evet dediyse ve seni bana verdiyse ve yüzükler takıldıysa daha neyimi tanıyacak diyor.oysa nişanı o kadar aceleye getirttiki zaten babama etraflıca düşünme fırsatı bile vermedi. babamın zaten hiç tanımadığı bir insana güvenmesi çooook uzun zaman alır. sanırım bu babam için değil herkes için geçerli olan bişeydir. ama o bunu kabul etmiyor.nişan oldu daha neyin tereddütünü yaşıyor falan gibi cümleler kuruyor.oysa babam bu işe sadece ben istiyorum diye evet dedi. ben başka birisini onaylarım ama bu seferde sen istemezsin sonradan bana gelipte siz sebep oldunuz ben mutlu değilim deme kendin karar ver diyerek kabul etti.yoksa babama kalsa nişanlımı yarım saat bile düşünmezdi. direk olmaz deyip konuyu kapatırdı.bu durumdan nişanlımında az çok haberi varken biraz daha anlayışlı ve sabırlı olması gerekirdi.dediğim gibi artık güvenim kalmadı ona.

iste budur bende bunu anlatmak istemistim alkisalkisalkis

senin bu nisanlin kac yasinda ki daha neyimi tanicak diyor, asil nisanlik dönemi tanima dönemi deyilmi, görmüyormuyuzki nisanliyken süt dökmüs kediler evlenince birer aslan kesiliyorlar hem eslerine karsi hemde ailesine karsi... acaba kendi kizkardesi olsaydi nisanlisinin böyle rahat gelip gitmesine ne tepki verirdi merak ettim yada kizi olsa...

babana kizma baban tamamen seni korumak icin böyle yapiyor ve haklida baksana ufacik olaylarda simarik ufak cocuklar gibi küsüyor ve de kinci :sinifsinif: büyüklerimiz birseyi istemiyorsa vardir bir bildikleri..

bu arada sen ne yaptin konustunmu nisanlinla nedir son durum....:gitme:

kendisi 25 yaşında.onun da kız kardeşi var.henüz bekar.ama onlar bu konuda ailecek hiç karışmazlarmış kız kardeşine o istedikten sonra onlar onun kararlarına saygı duyarlarmış.hariçten gazel okumak kolay başlarına gelsin bakalım o zaman bu kadar rahat ben kardeşimin kararına saygı duyarım diyebilecekmi?
babama kesinlikle kızmıyorum.aslında kendime kızıyorum.baştan elin adamına güveneceğime babaın sözünü dinleseydim keşke.şimdi pşmanım ama olan oldu. ve biliyorum babamda bana kırgın. baştan sözünü dinlemediğim için. yerden göğe kadarda haklı. ama bende duygusal davrandım. ne oldu anlayamadım işte. birden kapıldım.

nişanlımla konuşmadım. dün evi aradı annemlerle konuşup kapattı.benim aramamı bekliyordur. ben aramadıkça kimbilir ne kinler biriktiyordur içinde.
bayramdan sonra konuşucam. hatta aramasamda bi msj çekip bitti mi desem acaba diye düşünüyorum. karşına alıp konuşmaya bile değmez ki o....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…