Nevreste'nin Mutfağı

gıda boyasıyla mı
hiç cazip gelmedi
siyah beyaz daha güzel duruyo:KK1:
niye beceremedin, neresi zor geldi:26:

Evet siyah beyaz çok güzel duruyor onun yeri başka:KK56:Hiç kullanmadım ben gıda boyası ondan cazip geldi galiba:KK53:
Bilmem 1 kez denedim çok mu cıvık yaptım bilmem birbirine girdiler:KK1:Olmadı yani:KK5:

Evet siyah beyaz çok güzel duruyor onun yeri başka:KK56:Hiç kullanmadım ben gıda boyası ondan cazip geldi galiba:KK53:
Bilmem 1 kez denedim çok mu cıvık yaptım bilmem birbirine girdiler:KK1:Olmadı yani:KK5:

ölçülü mü yaptın
ben hiç ölçülü yapmam un koyarken
cıvık olduysa birbirine girmiştir evet
aslında normal kek kıvamında yapıyosun, niye cıvık oldu ki:44:

ölçülü mü yaptın
ben hiç ölçülü yapmam un koyarken
cıvık olduysa birbirine girmiştir evet
aslında normal kek kıvamında yapıyosun, niye cıvık oldu ki:44:

Ya hep diyorum herşeyi yaparım ama kek konusun da pek iddialı değilim:KK1:Herzaman tututuramıyorum:KK34:Neyse sen yap ekle ölçü de ver ama bende yapayım:KK56:

Şöyle topikleri görünce toksam bile açlık hissi duyuyorum birden :KK1:

Jüriniz olabilir miyim , siz yapın ben tadına bakayım :KK23: hangisi güzel , doyduktan sonra söylerim :KK53:

Ya hep diyorum herşeyi yaparım ama kek konusun da pek iddialı değilim:KK1:Herzaman tututuramıyorum:KK34:Neyse sen yap ekle ölçü de ver ama bende yapayım:KK56:

Ya bu kekte ne var anlamıyorum niye yapamıyosunuz :KK53:
Benimde eruhta komşum vardı, 2 günde bir kek isterdi benden:KK53:
tamam yaparken ölçerek yapıyım senin için:KK19:

$429694_10151479793919255_93317675_n.jpg facebook bile benim sabrımı deniyo:KK19::KK19::KK19:

canım topiğin hayırlı olsunnn yeni gördümmm :KK17:
benlik bir yer olmuşşş :KK56::KK56::KK56::KK56::KK56:
bakarken ağzımın suları akar artık :KK23::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56:

Zebra kek

Malzemeler:
*3 yumurta
*1 su bardağı şeker
*1 su bardağından biraz az sıvıyağ
*1,5 su bardağı süt
*kabartma tozu
*3 su bardağından biraz az un
*kakao veya nesquik

Önce yumurtaları bir çimdik tuz ile çırpıp köpürtün, şekeri ekleyip, şekerler eriyinceye kadar çırpın. Ardından sıvıyağ ve sütü ekleyin, çırpın. 1-2 çorba kaşığı unla kabartma tozunu karıştırarak unu ekleyin.
Unun hepsini tepeleme eklemeyin. 1 bardağı ekleyin, çırpın, sonra 2. bardağı ekleyin çırpın, daha sonra 3. bardağı da ekleyin.

Bu karışımdan 6-7 çorba kaşığı olacak şekilde küçük bi kaseye alın.

Kekin tadında keskinlik istiyosanız kakao ile yapın. Yumuşak bi tat istiyosanız nesquik ile yapın. Ben uzun zamandır nesquik ile yapıyorum.

Kakao/nesquik ekledikten sonra borcama alın karışımı.

Şeklini nasıl isterseniz verebilirsiniz. İster daire, ister kare, ister dalgalı. Tatlı kaşığı ile şekil verin.

Ben biraz az ayırmışım o yüzden homojen bi dağılım yapamadım :KK53:

Piştikten sonra afiyet olsun :KK56:

Nevroşcum unu ölçtüm ama nesquikten ne kadar koydum ölçmeyi unutmuşum :KK53: Artık onu göz kararı yap canım:KK19:

Zebra kek

Malzemeler:
*3 yumurta
*1 su bardağı şeker
*1 su bardağından biraz az sıvıyağ
*1,5 su bardağı süt
*kabartma tozu
*3 su bardağından biraz az un
*kakao veya nesquik

Önce yumurtaları bir çimdik tuz ile çırpıp köpürtün, şekeri ekleyip, şekerler eriyinceye kadar çırpın. Ardından sıvıyağ ve sütü ekleyin, çırpın. 1-2 çorba kaşığı unla kabartma tozunu karıştırarak unu ekleyin.
Unun hepsini tepeleme eklemeyin. 1 bardağı ekleyin, çırpın, sonra 2. bardağı ekleyin çırpın, daha sonra 3. bardağı da ekleyin.

Bu karışımdan 6-7 çorba kaşığı olacak şekilde küçük bi kaseye alın.

Kekin tadında keskinlik istiyosanız kakao ile yapın. Yumuşak bi tat istiyosanız nesquik ile yapın. Ben uzun zamandır nesquik ile yapıyorum.

Kakao/nesquik ekledikten sonra borcama alın karışımı.

Şeklini nasıl isterseniz verebilirsiniz. İster daire, ister kare, ister dalgalı. Tatlı kaşığı ile şekil verin.

Ben biraz az ayırmışım o yüzden homojen bi dağılım yapamadım :KK53:

Piştikten sonra afiyet olsun :KK56:

Nevroşcum unu ölçtüm ama nesquikten ne kadar koydum ölçmeyi unutmuşum :KK53: Artık onu göz kararı yap canım:KK19:

Eline sağlık:KK56::KK56: bu borcam tepside nasıl iyi pişiyomu kek:KK56:

X