Nevreste'nin Mutfağı

Şef çok haklı ama kendisi pek bu dediğini yapıyor gibi gelmedi bana:KK52:

Tamam sen yaramazlık yapınca gel uyarayım ben seni ama kıyamam sana nasıl vurayım:KK19:

1 yumurta-1su bardağı süt-yarım paket kabartma tozu aldığı kadar un ama hamur çok cıvık olacak bilirsin:KK34:Yağı önce tavaya biraz damlatıp yağlıyorum sonra 2-3 krepte 1 yağ damlatıyorum yetiyor:KK56:Bu ölçü size yeter:KK56:
Bu ölçüden 22-23 tane çıktı servis tabağı büyüklüğün de:KK56:

Çok merak ettim hepsini yediniz mi:KK52::KK52:

Tamam bu ölçüde yapayım ununu ayarlayabilirsem tabi:KK52::KK52:

nevrestem sen benim diyetisyenim olsana:KK19: çok yersem vur kafama kafama :KK57::KK57::KK57:

lisebella senin bu şef pek iyi bir örnek gibi gelmedi bana :KK53::KK53::KK53:

:KK9::KK9::KK9:sef kendi yimis yimis sonra cok yimeyin deyooor :KK4:
Şef çok haklı ama kendisi pek bu dediğini yapıyor gibi gelmedi bana:KK52:

Tamam sen yaramazlık yapınca gel uyarayım ben seni ama kıyamam sana nasıl vurayım:KK19:

1 yumurta-1su bardağı süt-yarım paket kabartma tozu aldığı kadar un ama hamur çok cıvık olacak bilirsin:KK34:Yağı önce tavaya biraz damlatıp yağlıyorum sonra 2-3 krepte 1 yağ damlatıyorum yetiyor:KK56:Bu ölçü size yeter:KK56:
Bu ölçüden 22-23 tane çıktı servis tabağı büyüklüğün de:KK56:

haklisin hemsom benimde pek gozum tutmadi bu sefi:KK23::KK23::KK23:ama suyledigi dogru dinlemek lazim :KK34:ama sen boyle krepleri falan koyarsan biz sefi dinleyemeyecegiz sonrada sonumuz sef gibin olacak:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:sonra dukanda gelse,karatayda glese kimse kurtaramaz bizi :KK9::KK9:

:KK9::KK9::KK9:sef kendi yimis yimis sonra cok yimeyin deyooor :KK4:

haklisin hemsom benimde pek gozum tutmadi bu sefi:KK23::KK23::KK23:ama suyledigi dogru dinlemek lazim :KK34:ama sen boyle krepleri falan koyarsan biz sefi dinleyemeyecegiz sonrada sonumuz sef gibin olacak:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:sonra dukanda gelse,karatayda glese kimse kurtaramaz bizi :KK9::KK9:

Biz de şefi dinleyelim ozaman az yiyelim sonra kurtarılamıyacak hale gelmeyelim:KK9::KK9:

Ohhh afiyet olsun benim çoçuklarda bayılıyorlar krebe ellerine sağlıkcanım:KK54:

PATATES BÖREĞİ
MALZEMELER
5-6 patates küp küp doğranmış
1 kuru soğan küçük doğranmış
Maydanoz doğranmış
2 yumurta
100 gr peynir küçük küçük doğranmış yada rendelenmiş (ben dil peyniri kullandım edirme peyniri olsa daha güzel olur)
1 çaybardağı sıvı yağ
2 kaşık tereyağı
1kaşık toz biber
Tuz
1 su bardağı yoğurt
1su bardağı un
1paket kabartma tozu
Kaşar(pişmeye yakın üzerine dökülecek)
Tüm malzemeler karıştırılır....Yağlanmış borcama serilir.Üzerine tereyağı minik minik yerleştirilir.İstenilirse tereyağı yerine yarım çay bardağı sıvı yağ içine fazla konabilir. 170 derece de pişirilir üzeri kızarınca çıkartılıp kaşar rendesi dökülür...Biraz kızarınca çıkartılıp servis edilir..
$1.jpg $2.jpg $4.jpg $5.jpg $6.jpg $7.jpg $9.jpg $8.jpg $10.jpg $11.jpg

MALZEMELER
5-6 patates küp küp doğranmış
1 kuru soğan küçük doğranmış
Maydanoz doğranmış
1 çay bardağı süt
2 yumurta
100 gr peynir küçük küçük doğranmış yada rendelenmiş (ben dil peyniri kullandım edirme peyniri olsa daha güzel olur)
1 çaybardağı sıvı yağ
2 kaşık tereyağı
1kaşık toz biber
Tuz
1su bardağı un
1paket kabartma tozu
Kaşar(pişmeye yakın üzerine dökülecek)
Tüm malzemeler karıştırılır....Yağlanmış borcama serilir.Üzerine tereyağı minik minik yerleştirilir.İstenilirse tereyağı yerine yarım çay bardağı sıvı yağ içine fazla konabilir. 170 derece de pişirilir üzeri kızarınca çıkartılıp kaşar rendesi dökülür...Biraz kızarınca çıkartılıp servis edilir..
Eki Görüntüle 652646 Eki Görüntüle 652647 Eki Görüntüle 652648 Eki Görüntüle 652649 Eki Görüntüle 652650 Eki Görüntüle 652651 Eki Görüntüle 652653 Eki Görüntüle 652652 Eki Görüntüle 652654 Eki Görüntüle 652655

Çok güzel görünüyo eline sağlık:KK56::KK56:

Tadı çok güzeldi bence ama sen beğenir misin bilmem:KK53:Patates salatası ile patatesli börek arası birşey:KK56:Az yapabilirsin:KK34:Sen yemezsen eşin yer:KK56:

Küçük bi borcam tepsi yaparım patatesli börek sevmem ki ben ama patates salatası severim napcaz:KK60::26:

X