Nevreste'nin Mutfağı

Teşekkürler hemşom çok hamaratım dimi:KK52::KK52::KK52:..

Teşekkür ederim:KK19:

Ekledim:KK30:

Aminn:KK16:Ben geçen yıl aldım kitabını ununu her bir malzemesini:26:Başladım ama nişanlım bozdurdu:KK19:Sıkıldık tavuk yemekten:KK53:
Sağol canım:KK19:
Eki Görüntüle 640627 (foto örnektir)

KOLAY BİSKÜVİLİ İRMİK PASTASI(acil durum pastası):KK16::KK16::KK16:

MALZEMELER
1paket kakaolu bisküvi
15 yemek kaşığı şeker(ben 20 kaşık atıyorum çünkü şekerli seviyorum isteğe göre yani)
12 yemek kaşığı irmik
1 kg süt
1 kaşık margarin

HAZIRLANIŞI
Soğuk sütü tencereye koyun.İçine şekeri,irmiği,ve margarinide koyarak karışımı boza kıvamına gelene kadar karıştırın.Kıvama gelen karışımın yarısını tepsiye dökün.Üzerine kakaolu bisküvileri dizin.Kalan malzemeleride bisküvilerin üstüne dökün.Soğuk olarak servis yapın.Servis yaparken üzerine fındık,antep fıstığı,yada kakaolu bisküviden kalan kırıntıları süslemede kullanabilirsiniz.Afiyet olsun...:nazar::128::KK19:
Ellerinize sağlık canım:KK16:Paylaşım için teşekkürler:KK56:
hamaratsin tabiki hemsom :KK52: onu düsürmek kolaymi :KK52:

ilk yaptim günü hatiraliyomda halime gülerdiniz :KK9::KK9:
Hamarat tabi benim kardeşim sarmaları unutuyorsun galiba:nazar:
Afiyet olsun kızlarrrr:KK16::KK16:Gece gece hep millet yapıyordu şimdidee ben yaptım .Kötüyüm ben kötüyümmmm:KK1:
Evet gece gece kötü olmuş:KK5:
İlk sayfada tarifinle beraber adın geçecek,arada bak :KK34::KK54::KK54::KK54::KK19:
:KK19::KK54::KK19:
:KK16::KK16::KK16: ne güzelllll bakarımmm ben megimm teşekkür ederimmmm kuzum sayende bir arkadaşım daha olduuu:KK19:

:KK19:Hoşgeldin arkadaşım:KK16:

ya canım senin fellah köften varmıydı yokmuydu, hatırlayamadım ya varsa nerede acep:KK1::KK1:

Eki Görüntüle 608838 Eki Görüntüle 608839 Eki Görüntüle 608840
YOĞURTLU ETİMEK SALATASI
MALZEMELER

1.5 Paket Etimek
Yoğurt
Sarmısak
Közlenmiş kırmızı biber küçük parçalar halinde doğranmış
Közlenmiş patlıcan küçük parçalar halinde doğranmış
Havuç rendelenmiş
Kara lahana rendelenmiş
Turşu rendelenmiş

YAPILIŞIAkşamdan etimekler tepsiye dizilir üzerine bolca sarmısaklı yoğurt dökülür...Sarılıp dolaba konur:KK56:Ertesi gün yoğurt az olduysa tekrar eklenir ve malzemelerle süslenir Afiyet olsun:))

aaa ben bunu nasıl görmemişim ya da görüp de unutmuşum..

salata ,meze tarzı birşey arıyodum bu tarif süper oldu..akşamdan yapayım sabah da süslemesini yapar okula götürürüm.

sağ ol var ol nevroşum :))

aaa ben bunu nasıl görmemişim ya da görüp de unutmuşum..

salata ,meze tarzı birşey arıyodum bu tarif süper oldu..akşamdan yapayım sabah da süslemesini yapar okula götürürüm.

sağ ol var ol nevroşum :))

Yap canım çok güzel oluyor.:KK56:.Üzerini istediğin şekilde süsleyebilirsin:KK34:Hem servisi de kolay :KK56:

dejavucum annem balık çok yapardı,k.denizli bir aileyiz biz.özellikle hamsi kuşu ve hamsi tava yapardı hep..ama ben o gün mutfağa bile giremezdim.

yarışmada başarılar canım.

teşekkürler canımm :KK16:

Evet canım haklısın hiç yapmayanlar vardır:KK9:

vardır tabii yeni evlenip bilmeyen falan yaniii her tarifi paylaşmak lazımmm.. :KK9:

teşekkürler canımm :KK16:

vardır tabii yeni evlenip bilmeyen falan yaniii her tarifi paylaşmak lazımmm.. :KK9:

Evet canım haklısın kaç gündür bir arkadaş yaprak nasıl sarılır onu sordu ama evde yaprak yok unutuyorum çıkınca yoksa aşamalı göstereceğim:KK9: herkes herşei bilemeyebilir.:KK50:..Biz de birilerinden yada deneye deneye öğrendik:KK34:

KISIR

MALZEMELER

-5 çay bardağı (kişi sayısı kadar 1çay bardağı) köftelik yada kısırlık bulgur

-Yeşil soğan doğranmış

-Maydanoz doğranmış

-1 diş sarmısak

-1 adet havuç rendelenmiş

-Kara lahana rendelenmiş

-1 su bardağı sıvıyağ

-1yemek kaşığı sumak

-1yemek kaşığı yedi türlü(köfte baharatı)

-1 yemek kaşığı biber salçası

-1 yemek kaşığı domates salçası

-Tuz

-Kaynatılmış su

-İsteğe bağlı pul biber

YAPILIŞI
-Bulgur kaynayan su ile ıslatılır....Kaba bulgur konur,üzerine az geçecek kadar su eklenip kapağı kapatılır...10-15 dakika da bekledikten sonra baharat,tuz,salça,sumak ,yağ eklenerek yoğrulur...Yeşillikler ve sebzeler doğranıp eklenir üzerine tekrar yağ gezdirilir ve limon sıkılıp yoğrulur...Servis tabağına alınır.....Afiyet olsun..
$P1160400.jpg $P1160401.jpg $P1160405.jpg $P1160407.jpg $P1160408.jpg $P1160409.jpg $P1160411.jpg :KK56:

KISIR

MALZEMELER

-Yeşil soğan doğranmış

-Maydanoz doğranmış

-1 diş sarmısak

-Kara lahana rendelenmiş

-1 su bardağı sıvıyağ

-1yemek kaşığı sumak

-Tuz

-Kaynatılmış su

-İsteğe bağlı pul biber

YAPILIŞI
-Bulgur kaynayan su ile ıslatılır....Kaba bulgur konur,üzerine az geçecek kadar su eklenip kapağı kapatılır...10-15 dakika da bekledikten sonra baharat,tuz,salça,sumak ,yağ eklenerek yoğrulur...Yeşillikler ve sebzeler doğranıp eklenir üzerine tekrar yağ gezdirilir ve limon sıkılıp yoğrulur...Servis tabağına alınır.....Afiyet olsun..
Eki Görüntüle 640860 Eki Görüntüle 640861 Eki Görüntüle 640862 Eki Görüntüle 640863 Eki Görüntüle 640864 Eki Görüntüle 640865 Eki Görüntüle 640866 :KK56:

iste bunu yapmayacaktin:KK5:karsi koyamayacagim,yemekten bikmayacagim bir sey bu benim :KK5:yaaa ben coook seviyorum ama kisiri.nasil guzel duruyor ama bide tursuyla off yaaaa:KK4:

neyse hemsom ellerine saglik:KK16:afiyetle yiyiniz insallah.ayran yapmayida unutma:KK34:

KISIR

MALZEMELER

-Yeşil soğan doğranmış

-Maydanoz doğranmış

-1 diş sarmısak

-Kara lahana rendelenmiş

-1 su bardağı sıvıyağ

-1yemek kaşığı sumak

-Tuz

-Kaynatılmış su

-İsteğe bağlı pul biber

YAPILIŞI
Eki Görüntüle 640860 Eki Görüntüle 640861 Eki Görüntüle 640862 Eki Görüntüle 640863 Eki Görüntüle 640864 Eki Görüntüle 640865 Eki Görüntüle 640866 :KK56:

off süper hem de değişik ben karalahana ve havuç koymam kimse de koymaz heralde böyle de denemek lazım. Bayadır da yapmıyorum bir yapayım ama ancak haftasonu yksa işten gelince yesem yatsam mideme oturur :KK9: Ellerine sağlık nevoşumm..

iste bunu yapmayacaktin:KK5:karsi koyamayacagim,yemekten bikmayacagim bir sey bu benim :KK5:yaaa ben coook seviyorum ama kisiri.nasil guzel duruyor ama bide tursuyla off yaaaa:KK4:

neyse hemsom ellerine saglik:KK16:afiyetle yiyiniz insallah.ayran yapmayida unutma:KK34:
Sağol hemşom:KK16:Ben de çok seviyorum ailece bayıldığımız için akşam yemeği olarak yaptım yedik:KK17:Ayran da olmaz mı:KK56:Yazın yanına salatalık domates te güzel olur:KK56:Ama kışın pek mevsim dışı sebze almam da:KK34:
off süper hem de değişik ben karalahana ve havuç koymam kimse de koymaz heralde böyle de denemek lazım. Bayadır da yapmıyorum bir yapayım ama ancak haftasonu yksa işten gelince yesem yatsam mideme oturur :KK9: Ellerine sağlık nevoşumm..
Ben koyuyorum canım hatta marul da koyuyorum unutmuşum:KK1:Tavsiye ederim güzel oluyor:KK34:Antep te daha neler neler koyuyorlar:KK9::KK9:Sağol canım:KK16:

:KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:Beni Canevimden vurdun:KK56::KK56::KK56::KK56::KK56:

:KK19::KK19:Canım:KK16:

ben de, kırmızı lahana havuç ve sumak koymuyordum bir daha ki sefere deneyeceğim:13:

X