Nevreste'nin Mutfağı

Teşekkür ederim kızlar :KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

İkizim,bence de tarifli sayfayı eklemen daha iyi olur..:KK19::KK54:

Browni

MALZEMELER:
1su bardagi süt,
1 su bardagi siviyag,
1,5 su b.seker,
1,5 su b.un,
4 corba kasigi kakao,
3 adet yumurta,
1 paket kabartmatozu,
1 paket vanilya

YAPILISI: öncelikle mixerle süt,yag,seker,kakaoyu iyice cirpalim.bu karisimdan 2 su bardagi ayiralim.sonra yumurtalari kirip ununu,kabartma tozunu, vanilyasini koyup,yaglanmis silikon kaliba veya borcaminiz varsa yağlayıp, harcı ekleyelim..
600 wda tam 7 dk yada fırında 20-25 dakika pisirelim cikinca keselim ve sicakken ayirmis oldugumuz karisimi üzerine dökelim..
AFIYET OLSUN:KK16:

banane ya ben oynamıyorumm kaçacam benn:KK55::KK55::KK55::KK14:

EV YAPIMI İSKENDER
Malzemeler:

- yarım kilo dana eti
- 1.5 yemek kaşığı salça
- yoğurt
-2diş sarmısak
- tereyağı
- Tırnak pide
-su

Yapılışı:
Et cözüldükten sonra ince ince doğranacaktır.Düdüklü de pişene kadar pişirilir..
Etlerin önce suyunu iyice aldırın. Etler suyunu çekince sıvıyağ ekleyip kızartın.
Çok kuru olmamasına dikkat edin. Diğer taraftan sosunu hazırlanıyoruz..
Tereyağını salçayla çok az kavurun ve suyu ilave edip kaynatın.
Pideleri servis tabağınıza kare kare kesip dizin.
Ezdiğiniz sarmısakları yoğurda ekleyin.. pidelerin üstüne etleri dökün.Sonra üzerine yoğurdu dökün (isteğe göre yanına da koyabilirsiniz) sosunu üstüne ilave edin.
Iskenderin vazgeçilmezi tereyağını kızartıp üzerine dökün.(isteğe bağlı ben salça sosa tereyağı koyunca üzerine dökmedim)
Afiyet olsun…

$1.jpg $15.jpg $14.jpg $13.jpg $12.jpg $10.jpg $9.jpg $8.jpg $7.jpg $6.jpg $5.jpg $4.jpg $3.jpg $2.jpg $16.jpg

Son düzenleme:
EV YAPIMI İSKENDER
Malzemeler:

- yarım kilo dana eti
- 1.5 yemek kaşığı salça
- yoğurt
-2diş sarmısak
- tereyağı
- Tırnak pide
-su

Yapılışı:
Et cözüldükten sonra ince ince doğranacaktır.Düdüklü de pişene kadar pişirilir..
Etlerin önce suyunu iyice aldırın. Etler suyunu çekince sıvıyağ ekleyip kızartın.
Ezdiğiniz sarmısakları yoğurda ekleyin.. pidelerin üstüne etleri dökün.Sonra üzerine yoğurdu dökün (isteğe göre yanına da koyabilirsiniz) sosunu üstüne ilave edin.
Iskenderin vazgeçilmezi tereyağını kızartıp üzerine dökün.(isteğe bağlı ben salça sosa tereyağı koyunca üzerine dökmedim)
Afiyet olsun…

Eki Görüntüle 640368 Eki Görüntüle 640381 Eki Görüntüle 640380 Eki Görüntüle 640379 Eki Görüntüle 640378 Eki Görüntüle 640377 Eki Görüntüle 640376 Eki Görüntüle 640375 Eki Görüntüle 640374 Eki Görüntüle 640373 Eki Görüntüle 640372 Eki Görüntüle 640371 Eki Görüntüle 640370 Eki Görüntüle 640369 Eki Görüntüle 640382

hımmmm bak işte bunu biliyorum ve yapıyorum canım

eşim çok sever hatta
seninkide çok güzel görünüyor ellerine sağlık

EV YAPIMI İSKENDER
Malzemeler:

- yarım kilo dana eti
- 1.5 yemek kaşığı salça
- yoğurt
-2diş sarmısak
- tereyağı
- Tırnak pide
-su

Yapılışı:
Afiyet olsun…

Eki Görüntüle 640368 Eki Görüntüle 640381 Eki Görüntüle 640380 Eki Görüntüle 640379 Eki Görüntüle 640378 Eki Görüntüle 640377 Eki Görüntüle 640376 Eki Görüntüle 640375 Eki Görüntüle 640374 Eki Görüntüle 640373 Eki Görüntüle 640372 Eki Görüntüle 640371 Eki Görüntüle 640370 Eki Görüntüle 640369 Eki Görüntüle 640382

Bunu bende yapıyorum süper oluyor ama seninkide harika olmuş ellerine sağlık. Bne bu ara belimden dolayı pek birşey yapamıyoruım bilindik şeyler ama yaptıkça eklicem :KK34:

HEMSOM daha once yaptigim bir tarifi senin sayfanda paylasmak istedim:KK17:benden simdilik pasta,borek falan beklemeyin ben ancak balik,tavuk,hindi falan yapiyorum malum diyetteyim diye..ama diyet sonrasi onlarlada gelirim senin sevgi dolu topigine:KK16:ben hindi tandir yaptim biraz hafif diyetlik oldu bide sebzelerini eklemedim(saf protein gunumdu),siz sebzelerle,yag oraninida biraz arttirarak dahada lezzetli hale getirebilirsiniz.birde artik bu ekleme islerinden dolayi hazirlik asamalarinida foto cekmeye baslarim:KK34:

-1 parca kemiği üzerinde hindi but ve kalça
-1 adet 4e bölünmüş büyük kuru soğan(ben 4 adet arpacik sogan kullandim)
-8-10 adet sarımsak (3 -4 dis koydum)
-8-10 adet taze dal kekik
-1 adet iri küp doğranmış kereviz(ben koymadim sebze gununuzse koyabilirsiniz)
-1 iri doğranmış havuç(yine sebze gununuzse koyabilirsiniz)
-Tuz – karabiber
-Zeytinyağı(bir tatli kasigi kullandim)
-Yarim çay bardağı su

* Hindi etinin üzerine bıçağınız ile küçük çizikler atın
* Zeytinyağı tuz ve karabiber ile hindi etinin her yerini iyice ovuşturun
* Soğanı 4e bölün, sarımsaklar, taze kekik dalları ile birlikte hindinizin üzerine su serpin ve Fırın tepsisine alın , üzerini alüminyum folyo ile kapatın
* Daha önceden 200 dereceye ısıtılmış sıfırda 30 dakika pişirin
* Sonra fırın derecenizi 180e düşürün ve 1 saat de bu şekilde pişirin
* Daha sonra üzerindeki folyoyu çıkartın ve 30 dakika kadar daha 160 derecede pşsirin ve üzerini kızartın
AFIYET OLSUN !!!!!!

attachment.php
attachment.php

off bu süperr tam yılbaşı akşamlarına layık not alıcam ve kesinlikle denicem süper gözüküyor ellerine sağlııkk :KK16::KK56:

Benim kzılar kaç gündür istiyorlar geçen yapalım demiştim:KK1:Bugünde anne hastasın yoksa bize fincan da kek yapardın dediler:KK53:Ben de kıyamadım:KK9::KK9:İlkkez denedim ama çok güzel oldu çok hoş kapardı hiç hamur kalmadı su bardağına bile koydum malzemem artınca onda bile oldu:KK1:Tavsiye ederim canım arkadaşım:KK54:

Fincanda Kek

Malzemelerimiz

-2 yumurta
-1 su bardağı şeker
-1 su bardağı süt
-3/4 su bardağı sıvıyağ(1/4Margarin kullandım )
-4 kaşık kakao
-vanilya-kabartma tozu
-1 yemek kaşığı nişasta-2 su bardağı un

Bildiğimiz kek tariflerinde olduğu gibi önce yumurtaları mikserde çırpıyoruz,şekeri ekliyoruz.Şeker eriyene kadar çırpmaya devam.Sonra sırayla diğer malzemeleri karıştırıyoruz.Dikkat etmemiz gereken sütün ve yumurtanın oda sıcaklığında olması ve kabartma tozunu una karıştırarak ilave etmemiz.

Kullandığımız fincanlar nescafe fincanları,kahve fincanı,küçük su bardağı... Fincanların içlerini oda sıcaklığında beklettiğimiz margarinle güzelce yağlıyoruz.Üstüne de un serpiyoruz un fazlasını alıyoruz.Diğer yandan pişirme işlemini yapacağımız tencereye yarısından daha az su koyuyoruz.Yağlayıp unladığımız fincanlara yarısına kadar kek hamurunda koyuyoruz.Ve doldurma işlemini bitirdikten sonra fincanları tencereye yerleştiriyoruz.Tencerenin kapağı mutlaka kapanmak zorundadır. Ona göre bir tencere seçmemiz gerekiyor.
Tencereye koyduğumuz su fincanların yarısına kadar gelmeli.Daha fazla olursa finacanın içine su kaçabilir ve herşeyi mahvedebilir.Ocağı su kaynayana kadar açık konuma,su kaynadıktan sonra kısık konuma getiriyoruz.Ve kısık olarak pişiyor.Kapağı ilk 15-20 dk açmamaya özen gösteriyoruz.Daha sonra kapaktaki su damlacıklarını arada bir bez veya havlu yardımıyla silebiliriz.Hemen silip kapatmamız lazım..
Piştiğini kürdan yardımıyla anlayabiliriz.
Üzerini hindistan cevizi,çikolata sosu veya krem şanti ile süsleyebilirsiniz

Eki Görüntüle 639781 Eki Görüntüle 639792 Eki Görüntüle 639791 Eki Görüntüle 639790 Eki Görüntüle 639789 Eki Görüntüle 639788 Eki Görüntüle 639787 Eki Görüntüle 639786 Eki Görüntüle 639785 Eki Görüntüle 639784 Eki Görüntüle 639783 Eki Görüntüle 639782 Eki Görüntüle 639793
ilkkez denedim o yüzden fincanlara az koymuşum yoksa çok güzel kabardı 25 dakika dahazır tadı da çok güzel tavsiye ederim:KK56:

süperr ve çok kolay bu vardı böyle fincan kek tarifim ama hiç denemeden kaybetmiştim bunu yaparım ben hemencecik canımız kek istedğinde harikaa.. Ellerine sağlk nevoşumm :KK56::KK34:

Bunu bende yapıyorum süper oluyor ama seninkide harika olmuş ellerine sağlık. Bne bu ara belimden dolayı pek birşey yapamıyoruım bilindik şeyler ama yaptıkça eklicem :KK34:

süperr ve çok kolay bu vardı böyle fincan kek tarifim ama hiç denemeden kaybetmiştim bunu yaparım ben hemencecik canımız kek istedğinde harikaa.. Ellerine sağlk nevoşumm :KK56::KK34:

Teşekkürler canım:KK16:
Senin için bilindik olabilir belki biz bilmiyoruzdur sen yapınca ekle:KK9::KK9::KK9:
Sağol canım çok güzel oldu tavsiye ederim:KK16:

Bu da benim istavrit tavam ve salatam..

$istavrit2.jpg

1 kilo istavrit
tuz, un

salata için;

atom salata
havuç ve turp rendesi

istavritler ayıklanır tuzlanır ve una bulanır. Kızgın yağda kızartılır.

Atom salata doğranır, havuç ve turp doğranır karıştırılır.Limon, tuz, sıvıyağ ile tatlandırılır.

Salatadan en iyi tadı almak için yeşil yapraklı olanlar ( marul, roka, tere gibi malzemeler ıslak olmamalıdır ya önceden yıkanıp süzüldükten sonra buzdolabına konmalıdır yada sebze kurutucusu ile kurutulmalıdır ben hemen yapacaksam sebze kurutucusu kullanıyorum.

EV YAPIMI İSKENDER
Malzemeler:

- yarım kilo dana eti
- 1.5 yemek kaşığı salça
- yoğurt
-2diş sarmısak
- tereyağı
- Tırnak pide
-su

Yapılışı:
Afiyet olsun…

Eki Görüntüle 640368 Eki Görüntüle 640381 Eki Görüntüle 640380 Eki Görüntüle 640379 Eki Görüntüle 640378 Eki Görüntüle 640377 Eki Görüntüle 640376 sağEki Görüntüle 640374 Eki Görüntüle 640373 Eki Görüntüle 640372 Eki Görüntüle 640371 Eki Görüntüle 640370 Eki Görüntüle 640369 Eki Görüntüle 640382

Ellerine sağlık ablammm :KK16::KK16::KK16:

Bu da benim istavrit tavam ve salatam..

Eki Görüntüle 640447

1 kilo istavrit
tuz, un

salata için;

atom salata
havuç ve turp rendesi

istavritler ayıklanır tuzlanır ve una bulanır. Kızgın yağda kızartılır.

Atom salata doğranır, havuç ve turp doğranır karıştırılır.Limon, tuz, sıvıyağ ile tatlandırılır.

Salatadan en iyi tadı almak için yeşil yapraklı olanlar ( marul, roka, tere gibi malzemeler ıslak olmamalıdır ya önceden yıkanıp süzüldükten sonra buzdolabına konmalıdır yada sebze kurutucusu ile kurutulmalıdır ben hemen yapacaksam sebze kurutucusu kullanıyorum.
Ellerine sağlık canım:KK56:Ben de balık istiyorum:84:Bunu görünce eşime balık alırsan istavrit al dedim:KK53:
Ellerine sağlık ablammm :KK16::KK16::KK16:

Teşekkürler canım:KK16:

dejavu ve nevroş ellerinize sağlık :KK16:

DEJAVU yarışmaya bakamadım hiç,son durumlar nasıl? aklımda 4 kişi vardı benim..sen,ausenicia,lisabella ve gülenyelken.hepinizde çok güzel sunmuştunuz en çok ona dikkat ettim.

yoksa tadlarını hiç bilmiyorum,hayatımda hiç balık yemedim :)

Son düzenleme:
dejavu ve nevroş ellerinize sağlık :KK16:

DEJAVU yarışmaya bakamadım hiç,son durumlar nasıl? aklımda 4 kişi vardı benim..sen,ausenicia,lisabella ve gülenyelken.hepinizde çok güzel sunmuştunuz en çok ona dikkat ettim.

yoksa tadlarını hiç bilmiyorum,hayatımda hiç balık yemedim :)

Sağol canım:KK16:
Karadenizli olupta balık yemiyor olman çok ilginç:KK9::KK9::KK9:

X