Nevreste'nin Mutfağı

Canım sen malatyalımısın kayın validemin yemeklerinden yapıyorsun.ellerine sağlık bugün keşfettim süpersin

Sayılır.eşim malatyalı ben elzğlıyım.ellerine kollarına sağlık birde varsa kavurma tarifi versen çok güzel olur arayıp duruyorum ya

Sayılır.eşim malatyalı ben elzğlıyım.ellerine kollarına sağlık birde varsa kavurma tarifi versen çok güzel olur arayıp duruyorum ya

Sağol canım:KK16:
Et kavurma tarifi mi istiyorsun:26:

500 gr et
İstenilen yağ(kuyruk ve iç yağ olursa daha iyi olur)
tuz
karabiber
kekik

Tencerede yağı ısıtacaksın, üzerine eti ilave edip karıştır,et suyunu salmaya başlayınca tencere kapağını kapayın :KK56:ara sıra tencereyi karıştır, etin suyunu kontrol edin su azaldığında etin yüzeyini geçmeyecek şekilde kaynar su ilave edin
ve 1.5 saat süre ile eti ağır ateşte pişirin.Tuzunu karar hale getirin, karabiber ve kekik ilavesiyle yapabilirsiniz:KK56:

Sağol canım yarın akşam yapacam inşallah eti çıkarmadım ....hangi yağ daha iyi kuyrukmu iç mi

Demek marketten hamsinin buyugu diye dondurulmusunu alipta,çözüldügünde hamsinin buyugu olmayan,adini bilemedigim balik sendin... sirti lacivertimsi olan,kilcigini sokmeye ugrasip parcaladigim o balik sendin demek...

Nasıl ya, istavrit'in adını bilmiyormusunuz :44:

komik6.gif

X