Nevreste'nin Mutfağı

gayet ba$arilsin canim te$vikde :)
e$im gormesin tutturur içli kofte diyee:KK1:
neyse sarmadan sonra da bunu yapayim, benim içli kofteelrden bi iki fire veriyorum pi$me esnasinda , ama yapamsam yapip yediren de yok o yuzden oldugu kadar artik
afyonluyum ben biz bilmiyoruz içli kofteyi, e$im maara$li mutfak çok farkli :KK53: sevdigi yemekelri yapip ogreniyorum 6 yildir:emir_bebek:
Sağol canım:KK34:
:nazar:Ama yine de yapma hevesin var ne güzel:KK16:Deneye deneye düzeliyor zaten:KK56:Ben de gaziantepteyim:KK34:

bide senin tarifle deneyim ben bu içli kofteyi
bakalim fire vermeden pi$irebilcemmii:)
Tamam yardımcı olacağım birşey olursa burdayım:KK34:
Canım ben bunun semiz otlusunu yedim ama bek sevmemiştim bunu yeni gördüm :26:elerine sağlık

Canım benim lahanada güzel çıkmadı secerek yaptım geri kalanı tuşumun içine attım mevsim sonu artık güzel çıkmıyo yakın olsam sana yollardım:KK16:cok sağol

Ellerine sağlık canım:KK56:

Sağol hemşom benim :KK19:
Canım bu antep yöresine ait bir yemek ben de geçen yıl ilk denedim beğendim..:KK56:Ama semizotlusunu hiç denemedim:KK56:

Sağol canım:KK16:
Hoşgeldiniz:KK16:

Eki Görüntüle 663679 ruzgar gulu sozumu tuttum yaptim flanimi:)
kesilmi$ halini çekmedim daha
çocuklara bi dilim kestim buzlukda soguttum bes dk , yiycez diye tutturdular :44: , çok guzel olmu$ gerçektenn , hayyaleriminflan i dermi$im :KK53:
tam sogumadi daha soguk kesip resmini çekicem senin için
dayanamadim once bunu yukleyim dedim :)

Ellerine sağlık çok güzel olmuş:KK56:

e$imin evlenmeden once antep li kom$ulari varmi$
arada yedigi bi iki kap yemekleri unutamiyor adam, çok guzel oluyormu$ ben onlar gibi yapamiyomu$um
onun yuzunden çok svedigim kuru dolmayi yapmiyorum antep dolmasini hatirlayip begenmiyo benimkini diye:KK1:
iyiki antepli deil valla bunaada $ukur:KK53:
yoksa kaynana gibi hiç susmaz yemekleride begenmezdi:KK53:

e$imin evlenmeden once antep li kom$ulari varmi$
arada yedigi bi iki kap yemekleri unutamiyor adam, çok guzel oluyormu$ ben onlar gibi yapamiyomu$um
onun yuzunden çok svedigim kuru dolmayi yapmiyorum antep dolmasini hatirlayip begenmiyo benimkini diye:KK1:
iyiki antepli deil valla bunaada $ukur:KK53:
yoksa kaynana gibi hiç susmaz yemekleride begenmezdi:KK53:

Antepli değilim ama antepliler sahiden çok güzel yemek yapıyorlar:KK56:Hele dolmaları offfff:KK56:Ama dolmalarının püf noktası dolmanın iç malzemesine iç yağ ekliyorlar ondan güzel oluyor:KK56:

Antepli değilim ama antepliler sahiden çok güzel yemek yapıyorlar:KK56:Hele dolmaları offfff:KK56:Ama dolmalarının püf noktası dolmanın iç malzemesine iç yağ ekliyorlar ondan güzel oluyor:KK56:

havasindan suyundan etkilenmi$in bak ne marifetler var sende :)
iç yag dedigin kuyruk yagimi
nerden bulcam ben merinos koyunun kuyrugunu yawss:KK53:

hemşomm :KK16: girmeyeli neler kaçırmışım böylee :KK52:
hamarat ikizim ellerine emeklerine sağlık :KK42: :KK42: :KK9:

Sağol canım:KK34:
:nazar:Ama yine de yapma hevesin var ne güzel:KK16:Deneye deneye düzeliyor zaten:KK56:Ben de gaziantepteyim:KK34:

Tamam yardımcı olacağım birşey olursa burdayım:KK34:

Canım bu antep yöresine ait bir yemek ben de geçen yıl ilk denedim beğendim..:KK56:Ama semizotlusunu hiç denemedim:KK56:

Sağol canım:KK16:
Hoşgeldiniz:KK16:

Ellerine sağlık çok güzel olmuş:KK56:
Onu tatını begenmedim ben hoş degildi yada bsna uymadı kayınvaldem yapıyor

SARMISAK AŞI

750gr taze
sarımısak

200 gr
kuşbaşı et

500gr yoğurt
2
çorba kaşığı un

1 su bardağı
nohut
2 kaşık tereyağı

Yeterince tuz, nane, su
YAPILIŞI
Önce et ve nohut tencereye içine tuz ve su ilave edilip konur. Nohut ve et yumuşayıncaya kadar pişirilir. Sarımsaklar 2-3 cm. uzunluğunda doğranmış şekilde tencereye eklenir.Sarımsak çabuk pişeceğinden ocaktan almadan birkaç dakika önce ayrı bir kapta
yoğurt ve un iyice çırpılır.Pişen yemeğin suyundan bir bardak eklenerek karıştırılır.Bu karışım yemeğin içine aktarılır. Aktarma sırasında yemek sürekli karıştırılır. Kaynamaya başlar başlamaz ocaktan alınır ve üzeri kızdırılmış yağlı nane süslenip servis yapılır. :KK56:Eki Görüntüle 663405 Eki Görüntüle 663406 Eki Görüntüle 663407 Eki Görüntüle 663408 Eki Görüntüle 663409 Eki Görüntüle 663410 Eki Görüntüle 663411 Eki Görüntüle 663412 Eki Görüntüle 663413 Eki Görüntüle 663415 Eki Görüntüle 663414

başlarımm diyetinneee :KK53:ben bunlarınn hepsinedee dalıcammmmEki Görüntüle 664020 Eki Görüntüle 664020 Eki Görüntüle 664020 Eki Görüntüle 664020 Eki Görüntüle 664020

Ellerine sağlık canım:KK56:Çok severim nohutu:KK56:

hemşomm :KK16: girmeyeli neler kaçırmışım böylee :KK52:
hamarat ikizim ellerine emeklerine sağlık :KK42: :KK42: :KK9:
Teşekkürler hemşom:KK19:Hoşgeldin her zaman beklerim gel:KK16:

Onu tatını begenmedim ben hoş degildi yada bsna uymadı kayınvaldem yapıyor
Ben de yeni öğrendim buraya özgü bir yemek beğendim ama semizotu yemeğini ben de sevmem bu şekil pişince nasıl olur bilmem:44::KK54:

Evet kuzum ben çok severim bu sarmayı :):KK56::KK56:
Çok gaza geliyorum yapacağım vallahi:KK54:

Bunlar diyette yenebilir ye kuzum ama megin pilava dokunma o cısss nohuttan al:KK56::KK53:

Nevreste gece topiğinin birçok sayfasını inceledim ama henüz bitiremedim herşey çok güzel ellerine sağlık.
Tabi paylaşımda bulunan diğer arkadaşlarında ellerine sağlık.
Topiği gezdim gezdim çok acıktım sonra anladım ki gece yarısı gezilecek bir topik değilmiş:KK53:
Doğumdan sonra birçok tarifini denemeyi düşünüyorum foto eklerim:KK16:

Nevreste gece topiğinin birçok sayfasını inceledim ama henüz bitiremedim herşey çok güzel ellerine sağlık.
Tabi paylaşımda bulunan diğer arkadaşlarında ellerine sağlık.
Topiği gezdim gezdim çok acıktım sonra anladım ki gece yarısı gezilecek bir topik değilmiş:KK53:
Doğumdan sonra birçok tarifini denemeyi düşünüyorum foto eklerim:KK16:
Teşekkür ederim canım:KK16:

Her zaman beklerim:KK16:Rabbim size de doğumunuz da kolaylık versin:nazar::KK49::emir_bebek::nazar:Paylaşımlarınızı bekliyorum:KK56::KK16:

X