Neslican Tay

Çok üzgünüm. Çok güzel bir insandı. 21 yaşında savaştıklarıyla, kaçımız karşılaşıp da hala o kadar güçlü, mücadeleye hazır ve umut dolu olabilirdik bilmiyorum. Işıl ışıl gözlerini hep hatırlayacağım. Gittiği yerde huzur bulsun inşallah.

Kanserin ve ölümün bir bedeni nasıl hırpaladığına çok şahit oldum.

Haberi okuyunca aklıma bir film sahnesi geldi.
Gece yarısı bir genç mezarlıkta önüne gelen mezarlığı kazıyor, sonra diğer bir mezara geçiyordu. Mezarlık bekçisi genci görüp ne yaptığını soruyor. Genç , sevdiği kızı aradığını söylüyor ve bana bu mezarlıktaki en güzel ölüyü göster , benim sevgilim işte o diyor. Bekçi de gence hayretle bakıp " burda hiç güzel ölü yok evlat, kırk yıldır burdayım daha hiç güzel ölü görmedim " diyordu.

Bu hikayenin aksine ne kanser ne de ölüm Neslican' ın güzelliğini ve gülüşünü söndüremedi.

Çok acı çekti ama o yüzünü bizlere hiç göstermedi.

Bundan sonra yattığın yerde dinlen güzel çocuk. Ben kanserle savaşmak sözünü hiç sevmiyorum. Bu yüzden de sen hiç bir savaşı kaybetmedin. Her ruh bir amaç uğruna bu dünyaya gelir. Sen misyonunu tamamladın ve acılarını geride bırakma zamanın geldi.

Anne ve babana hiç bir teselli sözü yok. Allah sabırlarını arttırsın.

Bu kız benim umudum ya ona baktıkça ne kadar saçma dertleri kafama taktığımı düşünüyordum onun gözlerinde ışık mutluluk hayata bağlıyordu beni şimdi umudum gitti kaldım öyle. Rabbim ailesine sabır versin çok zor çok çok benim canım bu kadar yandıysa onların yangını ne büyüktür.

Bu kız benim umudum ya ona baktıkça ne kadar saçma dertleri kafama taktığımı düşünüyordum onun gözlerinde ışık mutluluk hayata bağlıyordu beni şimdi umudum gitti kaldım öyle. Rabbim ailesine sabır versin çok zor çok çok benim canım bu kadar yandıysa onların yangını ne büyüktür.

Aynı şeyi hissediyorum, hissediyoruz...

Bende çok üzüldüm ilk duyduğumda inanmadım ne yalan söyleyim konduramadım belkide..🥺 4. Kez kansere yakalanması yine savaşıcam belki kaybedicem ama savaşarak kaybedicem demesi oofff mekanın cennet olsun #neslicantay 😢🙏🏻

Duyduğum anda boğazıma yumru oturdu bu dünyada çok zor günler geçirdi mekanı cennetin en güzel yerinde inşallah bazen söylenecek söz olmaz ....😢

Bende yeni öğrendim. Saat başı sayfasına bakıyordum paylaşım yaptımı dıye. O kadar emindim ki kalkıcagından sonunu hiç böyle düşünmedim. Çok güçlüydü hayat doluydu.Çook acıı çookk kötüü olduu içimm gidiyor hala şoktayımm.Artık acıları son buldu rahat uyu gülüşü güzel kızz.

X