Neslican Tay

Neslican'ı prim yapmakla, şımarıklıkla, dikkat çekmeye çalışmakla suçlayanlar vardı. Ben onlardan bütün hücrelerimle nefret ettim. O kadar iğrendim ki o saçma sapan, kendini haklı çıkarmak için paragraf paragraf yazılmış yazılardan. Bu kadar çirkin, kalpsiz insanların olduğu bir dünyadan bir güzel gülüş daha gitti.

O kadar üzgünüm ki. O saçlarını hiç uzatamadı, peruk taktı hep. Niyeyse en çok bu içimi acıtıyor şu an her yerde fotoğraflarını gördükçe. Umarım gerçekten vardır ölümden sonra bir yaşam. En çok Neslican gibi yarım kalmış hayatlar için diliyorum bunu. Ailemden birini kaybettim sanki.

Neslican pek çok insana kanserle mücadelesinde umut oldu küçücük yaşında. Yaşadığı kanser çok zorlu, kurtulma oranı %1 olan, çok yıpratıcı bir kanser türüydü. Ama hiçbir zaman mücadelesinden vazgeçmedi, ağlamadı sızlamadı, yıkıldım mahvoldum edebiyatı yapmadı. Her zaman dimdik ayakta durdu. "Kanserinden prim yapıyorsun" diyen, onun üzerinden kasacağı yapay merhamet duygusuyla kendi zavallılığını ve ezikliğini kapatmaya çalışan insanlara rağmen dimdik ayakta durdu.

Ama artık yoruldu, sosyal medyada her daim güçlü gözükmeye çalışmaktan yoruldu, sizin anca onda birini hayal edebileceğiniz acılarını morfinle bastırmaya çalışırken üzerinden espri kasmaya çalışmaktan yoruldu. Neslican çok yoruldu ve ben onu her daim mücadelesiyle, yaşama enerjisiyle hatırlayacağım. O bu savaşı çoktan kazandı. "Yapmak zorundasın, yaşamak zorundasın" denerek ölüm döşeğinde bile psikolojik baskıya maruz bırakıldı Neslican. Hiçbir şeyi yapmak zorunda değildi, bu hayatta herkes kendi savaşına bakacak. İnsanın yaşamaya ne kadar hakkı varsa ölmeye de o kadar hakkı vardır. Bu hastalıkla mücadele etmek kolay değil ve Neslican elinden gelenin en iyisini yaptı.

Yattığı yerde huzur bulsun; mekanı cennet olsun diliyorum.

bu kadar kişinin onun için dua ettiğini, vefat haberi duyulduğunda bu kadar kişinin gerçekten! İçinin yandığını bilse ne hissederdi acaba? Sevinirdi değil mi. Onun bu gururu hissetmesini çok isterdim yoğun bakımdan çıkıp ben burdayım hiçbir yere gitmiyorum demesini çok isterdim. Bir genç kanserden vefat ettiğinde kaybetti demeyin mücadelen güzeldi deyin demiş bir defasında. Gerçekten kimsenin edemeyeceği kadar mücadele etti hiç düştüm demedi hiç kalkamam demedi ya saçlarını makineyle kazırken Bile güldü bu kız.sanki umudun kendisiydi nesli ve içimden umut etmeye dair birçok şeyi aldı da gitti 😢😢😢

Yaşamak istiyorum bn kazanıcam bundan 1 gün bile şüphe etmedim diyordu hala kulaklarımda çınlıyor
Daha dünyayı gezecekti, kitap yazacaktı
Kaybetsem bile savaşarak kaybedeceğim diyordu öyle de oldu.
Sanki ailemden biri gitti öyle içim yanıyor ki
Kısacık hayatı kanserle mücadele ederek geçti Allah rahmet eylesin hala inanamıyorum, yakıştıramıyorum, onu ölmüş hayal edemiyorum çok çabaladı çok uğraştı ama son videoda yorgundu. Allah kalanlara sabırlar versin

Kurtulacağını düşünmüyordum. O yoğun bakıma girip solunum cihazına bağlanan hasta maalesef bir daha çıkamıyor. Neslicanı birkaç fotoğrafı olduğu zamandan beri takip ediyorum. Hiç yazmadım, hiç yorum yapamadım. Sessizce takip ettim sadece. Evet çok üzüldüm ama kanser iki sevdiğim insanı benden aldığında ve her aşamalarına şahit olduğumda ölüme bakışım değişti. Öyle ki birinde "artık kurtul acılarından" diye dua ettiğimi bilirim.

İnşallah şu an olduğu yer burada çektiği acıları unutmasını sağlıyordur.

Hayat zaten adaletli bir yer değil. Kim yaşamayı tüm zerreleri ile istiyor ve seviyorsa o erken gidiyor. Kim bu hayata bağlı ise bununla imtihan oluyor. Yaşamaktan aciz şükürsüzler de gayet sağlıkla yaşama devam ediyor. Belki bunun da vardır bir sebebi bilmiyorum. İstisna görmedim ben.

Benim dostum da çok severdi yaşamı. O da çok gençti. Hep gülerdi, hep umutluydu. Gitti erkenden. Bu yüzden ben artık neden ve keşke kelimelerini pek kullanmıyorum.

Çok üzücü ama onun bu dünyadaki zamanı tam da bu kadarmış. İnananlar için kader, inanmayanlar için hayatın döngüsü. Adının ne olduğu çok mühim değil. Muhtemeldir ki birkaç ay içinde çoğu kişinin aklına bile gelmeyecek o tazecik gülümseme. Sadece en yakınları acı ile yaşamaya çalışacak. Allah rahmet eylesin.

İki gün sonra unutup hepimiz normal hayatımıza devam edeceğiz.İşte bu yüzden yalansın dünya bizde senin boş heyacanlarına kapılmış gidiyoruz. Sonra böyle anlarda hatırlıyoruz tekrar herşeyin aslında bomboş olduğunu.Yattığın yer incitmesin. İnşallah bu dünya da çektiğin acıların mükafatını gittiğin yerde fazlasıyla alırsın....

Çok severek takip ediyordum. Gücüne inancına hayran kaldigim insan. Yogun bakima alindigini ogrendigim günden beri instagrama her girisimde kotu haberini okuycam korkusuyla girdim. Rabbim mekanini cennet etsin. Sesi titreyerek yasamak istiyorum o yüzden mucadele edecegim kazanan ben olacagim dedigi video kulaklarimda. Hayat gercekten tuhaf. Boyle anlardada cok manasiz geliyor. Üzdün bizi nesli 😢🌸

Kurtulacağını düşünmüyordum. O yoğun bakıma girip solunum cihazına bağlanan hasta maalesef bir daha çıkamıyor. Neslicanı birkaç fotoğrafı olduğu zamandan beri takip ediyorum. Hiç yazmadım, hiç yorum yapamadım. Sessizce takip ettim sadece. Evet çok üzüldüm ama kanser iki sevdiğim insanı benden aldığında ve her aşamalarına şahit olduğumda ölüme bakışım değişti. Öyle ki birinde "artık kurtul acılarından" diye dua ettiğimi bilirim.

İnşallah şu an olduğu yer burada çektiği acıları unutmasını sağlıyordur.

Hayat zaten adaletli bir yer değil. Kim yaşamayı tüm zerreleri ile istiyor ve seviyorsa o erken gidiyor. Kim bu hayata bağlı ise bununla imtihan oluyor. Yaşamaktan aciz şükürsüzler de gayet sağlıkla yaşama devam ediyor. Belki bunun da vardır bir sebebi bilmiyorum. İstisna görmedim ben.

Benim dostum da çok severdi yaşamı. O da çok gençti. Hep gülerdi, hep umutluydu. Gitti erkenden. Bu yüzden ben artık neden ve keşke kelimelerini pek kullanmıyorum.

Çok üzücü ama onun bu dünyadaki zamanı tam da bu kadarmış. İnananlar için kader, inanmayanlar için hayatın döngüsü. Adının ne olduğu çok mühim değil. Muhtemeldir ki birkaç ay içinde çoğu kişinin aklına bile gelmeyecek o tazecik gülümseme. Sadece en yakınları acı ile yaşamaya çalışacak. Allah rahmet eylesin.
Bende ne yazık ki acı haberin gelceğinden emindim. Ama insan yakıştıramıyor ya :KK43:

hayat neden bu kadar acımasız 😭
içim yandı gerçekten.
Daha ingilizce öğrenmedim, daha yurt dışına çıkmadım...
Bu sözleri beni çok yaraladı...
Gencecik yirmi yaşında.
Allah rahmet eylesin 😭😭😭
97 doğumlu olduğunu duyunca ben de çok üzüldüm dünyaya doyamadan gitti gencecik kız... Etrafta bu kadar yaslı sapık amca varken bu kızcağızın vefat etmesi tam bir adaletsizlik değil de nedir?
Tövbeler olsun Allah affetsin inşallah ama bu düşünce beynime saplandı kaldı.

Unutulmuyor 4 yıl önce bu illetten giden kırmızı rujlu kız fisun içinde aynı acıyı hisssetmiştim şimdi neslican için bende tıpkı neslican gibi iyileşeceğini düşünüyordum bu habere hala inandıramıyorum kendimi

Bir yakınım kaybetmişim gibi etkilendim.
Ne denir ki... Çok üzgünüm 😔 medyaya yansımayan daha ne çok insan var hastalıklarla mücadele eden. Allah yardımcısı olsun hepsinin ve yakınlarınında.

İlk Ted konuşmasıyla tanışmıştım onunla ayağını kaybedişi beni çok etkilemişti iki üç saattir çok üzgünüm ne diyeceğimi bilemiyorum Allah mekanını cennet eylesin inşallah 🤲

Hastane ailesine söylemeden medyaya haber vermiş takipçilerden öğrenmişler evlatlarını kaybettiklerini Allah çok sabır dayanma gücü versin

X