NehirNilin Tarifleri :)

Fındıklı Ağlayan Pasta

Malzemeler;
  • 4 yumurta
  • 1 su bardağı şeker
  • 1 su bardağı un
  • 3 dolu yemek kaşığı süt
  • 3 yemek kaşığı kakao
  • 1 paket vanilya
  • 1 paket kabartma tozu
  • Yarım su bardağı ince çekilmiş fındık
  • 1 paket hazır fındıklı çikolata sosu
  • 1.5 su bardağı süt
Üzerine;
  • 1 paket tekli krem şanti
  • 1 su bardağı soğuk süt
Yapılışı;
Yumurta ve şeker 5 dk yüksek devirde çırpılır. Un, kakao, vanilya ve kabartma tozu eklenerek karıştırılır. Süt ve fındık da eklendikten sonra 1. 2 dk daha çırpılır. Yağlanmış tepsiye dökülerek 175 derece fırında pişirilir. Fırından çıktıktan sonra ılıkken bir buçuk bardak soğuk süt dökülür. Soğuduktan sonra krem şanti sürülür. Dolapta 3-4 saat bekletilir. Çikolata sos hazırlanır üzerine dökülür. Dilimleyerek servis edilir.

Zeytin Ezmeli Açma

Malzemeler;
Hamuru için;
  • 2 su bardağı ılık süt
  • 1 su bardağı sıvı yağ
  • 1 paket yaş maya
  • 1 çorba kaşığı toz şeker
  • yarım tatlı kaşığı tuz
  • aldığı kadar un(yaklaşık 5 su bardağı)
arasına sürmek için;
  • zeytin ezmesi
  • sıvı yağ ya da tereyağı
üzerine;
  • 1 yumurta sarısı
Yapılışı;
Biraz süt ile maya eritilir. Üzerine diğer hamur malzemeleri ve azar azar un eklenerek pürüzsüz bir hamur elde edilir. Üzeri bez ile örtülerek 50 dk kadar dinlendirilir.
Dinlenen hamurdan yumurta büyüklüğünde parçalar alınarak ince bir şekilde açılır. Açılan hamur üzerine az miktarda yaklaşık 1 çay kaşığı tereyağı sürülür. Zeytin ezmesi de sürülerek rulo halde katlanır ve uçları birleştirilir. Diğer hamur parçalarına da aynı işlem uygulanır. Üzerine yumurta sarısı sürülür. Ben çekirdek içi serptim ayrıca. Susam ya da yakıştırdığınız herhangi bir baharat ilave edebilirsiniz. Tepside 5 dk daha dinlendirilir. Önceden ısıtılmış fırında kızarıncaya kadar pişirilir.

Pratik kaşarlı domates

Malzemeler

• 2 adet domates
  • 1 tatlı kaşığı tereyağı
  • 3 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 tatlı kaşığı kekik
  • 1 çay kaşığı karabiber
  • 1 çay bardağı kaşar rendesi
  • tuz
Yapılışı;
  • Tereyağını ve zeytinyağını tavaya alıp eritin.
  • Domatesleri kalın yarım ay şeklinde doğrayıp tavaya dizin.
  • Alt kısım hafif kızarınca ters çevirin. tuz, kekik ve karabiberi atıp, üzerine kaşar rendesini serpin.
  • Ağzını kapatıp 2 dakika daha pişirin ve altını kapatın.
  • Dilerseniz ince doğranmış maydanozla süsleyerek servis yapın.

Tavada Peynirli Su Böreği

Malzemeler;
Hamuru için:
  • 3 adet yumurta
  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • Yarım çay bardağı süt
  • Aldığı kadar un
İçine:
  • 1,5 su bardağı beyaz peynir
  • Kaşar peyniri rendesi
  • Maydanoz
Aralarına sürmek için:
  • Yarım paket tereyağı (125 gr)
Yapılışı;
Hamur malzemelerini bir kaba alıp kulak memesi kıvamında yoğuruyoruz. 10 eşit parçaya ayırıyoruz.
Kullandığım tava yuvarlak orta boy borcam kadar. Her bir parçayı kullanacağımız tavadan biraz daha büyük olacak şekilde açıyoruz.
Tencerede sıcak suya 1 yemek kaşığı tuz ekleyip açtığımız yufkaları tek tek atıp 2-3 dakika kaynatıp hemen başka bir kapta soğuk suya alıyoruz. Hiç bekletmeden alıp yağlanmış tavaya büzerek seriyoruz. Üzerine eritilmiş 2 kaşık tereyağı sürüyoruz. Bu şekilde toplamda 3 hamur yapıp, peynirli harcın bir kısmını döküyoruz. 3 hamur daha yapıp yine harç döküyoruz. Tabi her araya tereyağı ekliyoruz. Aralarda soğuk suyu da yenilememiz lazım. Hamurlar bitinceye kadar devam ediyoruz. Tavayı ocağa alıp her iki tarafını da kısık ateşte kızartıyoruz. Böreğimiz hazırdır.

Tepside fırında yapmak isterseniz. İlk koyduğunuz hamuru ve son koyduğunuz hamuru haşlamayacaksınız. Direkt koyacaksınız tepsiye. Dilim kesip fırına vereceksiniz.

Kaşarlı herşeye bayılıyorummmmmmmm

Nehirimmm yine sana akıl danışıcam
Haftasonu misafirlerim var benden değişik tarifler istediler ama çok kararsızım. Aklımdan geçenler sosyete mantısı, patates çanağında garnitür. Çok bi çeşit yapmycam bi de tatlı olsa yeter. Ama sağlam bi vuruş yapacağım tatlı lazım bana. Hem değişik hem lezzetli. Şerbetli olmaması tercihimdir. Fikir versene bana

Yemek için düşündüklerin güzel canım Kedidili ile tiramisuya ne dersin ne ağır ne basit kakao severler bayılacaktır

Kuzum yeni gördüm topiğini çokta sevdim :) burdan öğrenecem o kadar çok şey var ki :) hepsini denemeye çalışacam :) ama öncelikli olarak sevdiceğimin doğum günü için yaş pasta tarifin var mı :)

Kuzum yeni gördüm topiğini çokta sevdim :) burdan öğrenecem o kadar çok şey var ki :) hepsini denemeye çalışacam :) ama öncelikli olarak sevdiceğimin doğum günü için yaş pasta tarifin var mı :)

Canım beğenmene çok sevindim ki Her zaman beklerim kuzum bekledikçe yorumlarını da esirgeme olur mu İlk sayfamda kek ve pastalar bölümünden aradığın tarifi bulman kolaylık bir çok yaş pasta tarifim mevcut canım

Tariflerin çok güzel canım. Açıktığımı hissettim. benimde nacizane bir topiğim var :) göz atmanı isterim http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?threads/gülün-mutfağından.747364/ sevgiyle kal. bu kurabiyeyide en kısa zamanda deniyeceğim :)

Pratik Yanardağ Pasta

aaa bunu yapmıştık görüntü de aynen böyle olmuştu ama tadını ben sevmedım

Tencerede Pandispanya Keki

anaaaam öperim onu ben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…