NehirNilin Tarifleri :)

kız bu tarifte bi eksiklik mi var bana mı öle geliyor

kremasını nerde kullanıyoruz nasıl yapcazkiii
Hemen yakaladın kız gözünden de hiç birşey kaçmıyor

Yağlanmış tepsiye, kaşık yardımı ile hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar alarak aralarında 2-3 cm boşluk bulunmasına dikkat ederek resimdeki gibi dökün. Elinizle şekillendirmeye çalışmayın.
Daha önceden 180 derecede ısıttığımız fırına hamuru sürün. üzeri kızarana kadar yaklaşık 40 dakika pişiriyorsunuz.
Hamurlar piştikten sonra kremasını hazırlayın. Vanilya hariç diğer malzemeleri bir tencereye koyarak kremayı pişirin. Kremayı ocaktan aldıktan sonra vanilyasını ekleyerek karıştırın.
Profiterolün pişen hamurlarını ikiye bölerek ya da varsa krema sıkma torbası ile içlerini krema ile doldurun ve tepsiye dizin.
Tüm profiterolleri doldurduktan sonra üzerine çikolata sosunu ya da benmari usulü erittiğiniz çikolatayı gezdirin.
Not: Benmari usulü çikolatayı şu şekilde eritiyorsunuz. Çikolatayı ısıya dayanıklı bir kaba koyarak kabınızı kaynamakta olan suyun içine koyuyorsunuz. Çikolata su ile tema etmeyecek şekilde. Çikolata sıcak sudan aldığı ısı ile eriyecektir.
yaptıkça yorumlarımı yazcam merak etme zaten

ewet öle diyorum wallaaaa

adama bu yemekleri yedirsen adamın bi derdi olmaz kııızzz karınını bunlarla doyursan mutlu olur

Herşey yemek mi kız öyle olsa keşke

Arkadaşlar yarım çıkmış devamını ekliyorum buraya sağolsun masalcığım yakaladı beni

Yağlanmış tepsiye, kaşık yardımı ile hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar alarak aralarında 2-3 cm boşluk bulunmasına dikkat ederek resimdeki gibi dökün. Elinizle şekillendirmeye çalışmayın.
Daha önceden 180 derecede ısıttığımız fırına hamuru sürün. üzeri kızarana kadar yaklaşık 40 dakika pişiriyorsunuz.
Hamurlar piştikten sonra kremasını hazırlayın. Vanilya hariç diğer malzemeleri bir tencereye koyarak kremayı pişirin. Kremayı ocaktan aldıktan sonra vanilyasını ekleyerek karıştırın.
Profiterolün pişen hamurlarını ikiye bölerek ya da varsa krema sıkma torbası ile içlerini krema ile doldurun ve tepsiye dizin.
Tüm profiterolleri doldurduktan sonra üzerine çikolata sosunu ya da benmari usulü erittiğiniz çikolatayı gezdirin.
Not: Benmari usulü çikolatayı şu şekilde eritiyorsunuz. Çikolatayı ısıya dayanıklı bir kaba koyarak kabınızı kaynamakta olan suyun içine koyuyorsunuz. Çikolata su ile tema etmeyecek şekilde. Çikolata sıcak sudan aldığı ısı ile eriyecektir.

kaçmaaaaazzzzzzz profiterolü çok sewerim görnce tarifide alayım dedim basitte görünüyordu bi baktım tarf eksik şimdi tam oldu iştee

hahha dimi wallaaa öle olsa zaten ben sınıfta kalırım

ewlendim ewleneli yemeklerimin ölçüsü olmadığı için bi tuhaf oluyorlar neysekii senn tariflerin war haftasonu güzel bi yemek yapym bariii kociş de şaşırsın bi yere dawet edilmezsek tabii

Günaydın tatlım. Dün akşam cocostar pastayı denedim çok güzel oldu herkes beğendi Yalnız çikolatası bana göre birazcık ağır o yüzden bi dahaki yapışımda sosa bitter çikolata eklemeyi düşünmüyorum. Bak fotoğrafını koyuyorum. Geçenlerde süt dilimini de yapmıştım ikisini de koyayım

Hadi bakalım kuzum davet edilmezseniz denersin artık yorumlarını beklerim
Süper görünüyor ellerine emeğine sağlık canım tadı nefisti kesin beğendiniz mi
Vayy masssaaAllaaah ellerine kollarina saglik artik buraya bakarim yeni bisey yapmak istedigimde
Teşekkür ederim beğenmenize sevindim her zaman beklerim

Maşallah tatlım ne güzellikler onlar öyle ellerine emeğine sağlık harika görünüyorlarbir dahakine istediğin şekilde değiştirirsin canım hepsi senin elinde

Patates mantısı

Malzemeler:
5-6 adet haşlanmış patates
1 tutam maydanoz
Tuz, karabiber

İç Harcı İçin:
1 soğan
250 gram kıyma
Sıvıyağ
Tuz, karabiber

Üzeri İçin:
Tereyağı, kırmızı toz biber
Sarımsaklı yoğurt

Yapılışı:
Yapılışı: Haşlanmış patatesleri püre haline getiriyoruz tuz karabiber ve maydanoz ekleyip karıştırıyoruz. Soğanı pembeleşinceye kadar kavuruyoruz üzerine kıymayı da ekleyip suyunu çekip pişene kadar ocakta bırakıyoruz. Daha sonra tuzunu ve baharatını ekleyip ocaktan alıyoruz.
Patateslerden mandalina büyüklüğünde parçalar kopartıp ortasını çanak şeklinde çukurlaştırıyoruz. Kıymalı harcımızı tatlı kaşığı ile patateslere eşit miktarda pay ediyoruz. Daha sonra sarımsaklı yoğurdu üzerlerine döküp tavada erittiğimiz tereyağı ve pul biber karışımı ile süslüyoruz.

ımmmmmm hem harika görünyyor hem çok basit ellerine sağlıkkk
fırsat bulunca yapacağımmm =)

owww o zaman daha güzel oluuurrr =))

ayy ben yine haftasonu ewde duramadım yaaa kızzz bu millet habire dawet ediyor ben kmseyi edemiyorum kocamla bi doru dürüst ewde iftar yapamadık iyi mi

Hafta içi de hep iftarda mısınız kuzum Hafta sonlarıda yavaş yavaş sen al bari ama herkesi çağırma topluluk halinde bir kaç akşam yemeğiyle tamamlarsın

Hafta içi de hep iftarda mısınız kuzum Hafta sonlarıda yavaş yavaş sen al bari ama herkesi çağırma topluluk halinde bir kaç akşam yemeğiyle tamamlarsın

haftaiçi ewde kendim yapıyorum ama mesela 2 gün ewde yiyorsak artık diğer günler ve h.sonalrı dahil sürekli dışardayız =))

eşime dedimkii artıkk kmseye söz wermeyelim dedim

ayyy ben bi kendimize yapsam şu yemeklerden bi denesem o zaman çağırcm da ben bu ramazanda kmseyi çaıramam gibi

Yeni evlisin gerçi kuzum daha evliliğe alışıyorsunuz bu Ramazan da çağırmasan da olur bence seneye artık kuzum

Kırmızı biberli yumurta

Malzemeler;
1 kırmızı biber, 4 yumurta, tuz, biber, 4 yemek kaşığı kaşar peyniri rendesi, 1 çorba kaşığı sıvıyağ

Hazırlanışı;
Kırmızı biberi halkalar halinde kesin ve tohumlarını çıkarın. Tavaya sıvıyağını koyup, dilimlenen biberleri bir dakika kadar soteleyin.
Her biber dilim merkezine bir yumurta kırın ve üzerine tuz ve karabiber serpin. 3 dakika pişirin. Sonra dikkatlice ters çevirin.
Her birinin üzerine birer kaşık kaşar peyniri rendesi ekleyin. Kaşarlar eriyince sıcak olarak servis yapın. Kırmızı biberli yumurta artık hazır, afiyet olsun.

Kırmızı biberli yumurta

Malzemeler;
1 kırmızı biber, 4 yumurta, tuz, biber, 4 yemek kaşığı kaşar peyniri rendesi, 1 çorba kaşığı sıvıyağ

Hazırlanışı;
Kırmızı biberi halkalar halinde kesin ve tohumlarını çıkarın. Tavaya sıvıyağını koyup, dilimlenen biberleri bir dakika kadar soteleyin.
Her biber dilim merkezine bir yumurta kırın ve üzerine tuz ve karabiber serpin. 3 dakika pişirin. Sonra dikkatlice ters çevirin.
Her birinin üzerine birer kaşık kaşar peyniri rendesi ekleyin. Kaşarlar eriyince sıcak olarak servis yapın. Kırmızı biberli yumurta artık hazır, afiyet olsun.

Eki Görüntüle 1188445 Eki Görüntüle 1188446

Lezzetli Yemek Yapmanın 10 Püf Noktası

Lezzetli Yemek Yapmanın Püf Noktaları;

Daha Lezzetli Köfteler
Köftenin içinde kullanacağınız ekmekleri et suyunda ıslatın bunun yanında uzun süre yoğurulması ve sonrasında en azından bir saat buzdolabında beklemesi daha lezzetli köfteler yapmanızı sağlayacaktır.

Izgara Nasıl Yapılmalıdır?
Birinci kural ızgarada pişirmeyi düşündüğünüz etlerin yağ ve sinirlerini arındırın. Eti daha yumuşak kılmak için ızgaradan birkaç saat önce yağ veya farklı soslarla marine edilip dinlendirilmelidir. Etlerinizin ızgaraya yapışmasını engellemek için ise iyice ısınmasını bekleyin.

Kabarık Çıtır Börek Nasıl Yapılır?
Hazır yufka kullanıyorsanız kabarık ve çıtır bir börek elde etmek için böreğinizi hazırladıktan sonra bir süre buzdolabında dinlendirin. Buzdolabından çıkarır çıkarmaz da üstüne bir miktar soda dökerseniz daha kabarık ve çıtır börekler elde edersiniz.

Gevrek Poğaça Nasıl Yapılır?
Poğaça hamurunun içine sirke veya limon suyu eklemeniz daha gevrek poğaçalar elde etmenizi sağlar.

Durdukça Sertleşen Tavuk Etleri için Ne Yapılmalıdır?
Eğer fırında hazırladığınız tavukları hemen sevis etmeyecekseniz fırından aldıkta sonra üzerine tereyağı ve limon suyu sürün sonrasında folyo ile kapatın ve bekletin. Böylece tavuk sertleşmeyecek aksine yumuşak kalacaktır.

Daha Hızlı Katılaşan Krema Nasıl Elde Edilir?
Bunun için çırpmada kullanacağınız kase ve çırpıcı uçları bir süre derin dondurucuda bekletin.

Daha Taze Domates Elde Etmek
Tazeliğini kaybetmeye başlayan domatesleri 30 dakika tuzlu suda bekletin.

Daha Lezzetli Makarnalar Yapın
Makarnanızın daha hafif ve lezzetli olmasını istiyorsanız haşlama esnasında biraz süt ilave edin.

Bayatlayan Ekmekleri Daha Sonra Kullanın
Bayatlamış ekmeklerinizi küp şeklinde doğrayın ve kızartın. Ekmekler soğuduktan sonra bir kavanoza koyun ve ağzını kapatın. Sonrasında bu ekmekleri çorbalarınızda kullanabilirsiniz. Ayrıca bayat ekmeleri robottan geçirerek galeta unu elde edebilirsiniz.

Lezzetli Pirinç Pilavları Hangi Yağ ile Yapılır?
Soğuk olarak tüketilecek ve içersinde sebze bulunan pilavlarda zeytinyağı kullanın, sıcak pilavlarda ise tereyağı kullanmanız daha lezzetli pilavlar elde etmenizi sağlayacaktır.

ALINTIDIR.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…