NehirNilin Tarifleri :)

ayyyy çoooook teşekkür ederim canım ellerine sağlık hem yaptıkların hem de yazdığın için :KK34: Hakkını helal et :KK54:
Ne demek canım ne yaptım ki yardımcı olabiliyorsam ne mutlu bana:KK16:Denediğinde yorumunu da beklerim:KK23:
Nehirimmmm vallahi super olduuuu
:13::KK19::KK54:
Canım çıtır böreği yaptım ne bereketliymiş neredeyse 1 hafta oldu hala 2 tane var :KK1:

Canım beğendiniz mi evet çok aşırı çıkmasa bile bitmiyor değil mi :KK53:

Nehir ramazanda sayfana girmenin yasaklanması lazım tarifleri okudukça fena oluyorum bakmayayım diyorum ama bulgur pilavının yanına ne yapsam diye bakınıyorum oof offfff :KK56: Karşı komşum olsana sen benim:KK53:

Nehir ramazanda sayfana girmenin yasaklanması lazım tarifleri okudukça fena oluyorum bakmayayım diyorum ama bulgur pilavının yanına ne yapsam diye bakınıyorum oof offfff :KK56: Karşı komşum olsana sen benim:KK53:

Canım fazla bir şey paylaşmıyorum ki :KK17: Nasıl birşeyler yapmak istiyorsun meze mi et mi tavuk mu sebze mi elindeki malzemelere göre buluruz birşeyler:21: olurum tabi nerede oturuyordun kız :KK52:

Canım fazla bir şey paylaşmıyorum ki :KK17: Nasıl birşeyler yapmak istiyorsun meze mi et mi tavuk mu sebze mi elindeki malzemelere göre buluruz birşeyler:21: olurum tabi nerede oturuyordun kız :KK52:

Sen bişey paylaşmıyosun da ben tariflere tekrar tekrar bakıyorum :KK53: Şuan açgözlülüğümle savaşıyorum kuzum. Bi taraftan diyorum ki patatesli yumurta yapayım zaten çorbadan başka bişey yiyemiyorum bi taraftan gözümün önünde tepsi mantısı uçuşuyo:KK1::KK1::KK56:
Bi de cocostar pastayı yapacağım ne zmndır denemek istediğim bi tarifti inşallah akşama yaparsam fotoğraflarım kuzum:KK54:

Sen bişey paylaşmıyosun da ben tariflere tekrar tekrar bakıyorum :KK53: Şuan açgözlülüğümle savaşıyorum kuzum. Bi taraftan diyorum ki patatesli yumurta yapayım zaten çorbadan başka bişey yiyemiyorum bi taraftan gözümün önünde tepsi mantısı uçuşuyo:KK1::KK1::KK56:
Bi de cocostar pastayı yapacağım ne zmndır denemek istediğim bi tarifti inşallah akşama yaparsam fotoğraflarım kuzum:KK54:

Beklerim kuzum yaptıkların için yorumlarını bende gördükçe mutlu oluyorum ki :KK16: benimde gözümden neler uçuşuyor bir bilsen :KK52:

Bu sıcakta gerçekten öyle söylüyoruz :KK53:

ayyy bende ana yemekler mezeler falan bayıldım kıııızzz şimdi defter tutuyorum senin tariflerden başladım bikaç tane yazdım kolaylarından başlayım da sonra dewam ederim artıkkkk hepsi de ölçülü ya o hoşuma gitti ölçü benm için çok önemli yoksa tutmuo :KK1:

seni alan koca yaşadı nehirciiim dertlerini de boşadı hahahahahahah :KK52: :KK52: :KK52: :KK52: :KK52:

ayyy bende ana yemekler mezeler falan bayıldım kıııızzz şimdi defter tutuyorum senin tariflerden başladım bikaç tane yazdım kolaylarından başlayım da sonra dewam ederim artıkkkk hepsi de ölçülü ya o hoşuma gitti ölçü benm için çok önemli yoksa tutmuo :KK1:

seni alan koca yaşadı nehirciiim dertlerini de boşadı hahahahahahah :KK52: :KK52: :KK52: :KK52: :KK52:

Yaptıkça yorumlarını beklerim kuzum yavaş yavaş yaparsın zaten bunları yaparsan daha ne olsun senesi geçer insanın :KK60: Öylemi diyorsun kız hadi bakalım inşallah :nazar::KK17::KK52:

Profiterol
1 su bardağı su
1 su bardağı un
125 gr margarin
3 adet yumurta
Kreması için

2,5 su bardağı süt
3 yemek kaşığı un
1,5 çay bardağı şeker
1 adet yumurta
1 paket vanilya
Üzeri İçin
1 paket hazır çikolata sosu ya da benmari usulü eritilmiş 80 gr bitter çikolata

Küçük bir tencereye 1 su bardağı suyu ve margarini koyarak kaynatın. Daha sonra 1 su bardağı unu ekleyerek iyice karıştırın. 2-3 dakika karışımı sürekli karıştırarak
pişirin. Ocağı kapatarak 10-15 dakika hamurun soğumasını bekleyin.
Hamur biraz dinlendikten sonra 3 adet yumurtayı hamura yedirmemiz gerekiyor ancak bu noktada önemli bir ayrıntı var. Yumurtaları teker teker hamura kırın ve birini iyice yedirmeden diğer yumurtayı kırmayın. Yumurtaları hamura iyice yedirdikten sonra yapışkan bir hamur elde etmiş olduk. Bu kısım biraz yorucu oluyor ama hamurun kabarması için iyice karıştırmış olmanız gerekiyor. Yumurtaları yedirdikten sonra hamuru 10 dakika dinlendirin

Eki Görüntüle 667386 Eki Görüntüle 667389
Eki Görüntüle 667397 Eki Görüntüle 667398

:KK16:

kız bu tarifte bi eksiklik mi var bana mı öle geliyor :KK1:

kremasını nerde kullanıyoruz nasıl yapcazkiii :KK37:

Yaptıkça yorumlarını beklerim kuzum yavaş yavaş yaparsın zaten bunları yaparsan daha ne olsun senesi geçer insanın :KK60: Öylemi diyorsun kız hadi bakalım inşallah :nazar::KK17::KK52:

yaptıkça yorumlarımı yazcam merak etme zaten :KK1:

ewet öle diyorum wallaaaa :KK52:

adama bu yemekleri yedirsen adamın bi derdi olmaz kııızzz karınını bunlarla doyursan mutlu olur :KK52:

X