NehirNilin Tarifleri :)

yokk benım kadar yok nehirr hamile gibiyim resmen :KK43::KK43:

aa gerçekten sen söyleyince dikkatlı baktım da öyle anaaaaa :KK53::KK53::KK52::KK52:

Ben hiç farketmedim resimde ama saklandın mı içeri bakıyım :KK23::KK60:diyetten çok benim gibi sporla vermemiz gerek bende basenlerimden şikayetçiyim orası var tek:KK52:Ya ben yanlış söylermiyim sana yaptım beğendin mi :KK33:

Ben hiç farketmedim resimde ama saklandın mı içeri bakıyım :KK23::KK60:diyetten çok benim gibi sporla vermemiz gerek bende basenlerimden şikayetçiyim orası var tek:KK52:Ya ben yanlış söylermiyim sana yaptım beğendin mi :KK33:

evet sporla bölgesel zayıflama gerekiyor :KK25::KK25: sakladım tabi :KK52::KK52::KK52: off offf :KK14::KK14: beğendim çok güzel:KK56::KK56::KK56::KK15:

KOLAY TEPSİ MANTISI

Malzemeler (4 kişilik)
4 adet yufka (benim yufkalarım kalındı)
150 gr. kıyma
1 orta boy soğan
1 tutam maydanoz
1 çay kaşığı karabiber
Tuz

Sosu için:
1 tatlı kaşığı dolusu salça
3 yemek kaşığı zeytinyağı
2 su bardağı su (Yufkalar çok inceyse 1.5 bardak su yeter)
1 tatlı kaşığı kuru nane

Üzeri için: 1 kase sarımsaklı yoğurt. Ayrıca 1 yemek kaşığı tereyağı ve biraz pulbiber

Yapılışı;
Küçük doğranmış soğan ve maydanozu kıymaya ekleyin. Karabiber ve tuzu da ilave edip yoğurarak mantı içini hazırlayın.
Yufkalardan birini serin. Kenarlarını içe doğru 4 parmak kadar katlayın. Yufkanın katlanmamış olan kenarlarından birine iç malzemesinden yayın. Sıkıca rulo şeklinde sarın.
Ruloyu 2 cm. kalınlığında kesip tabanı yağlanmış küçük borcama dizin. (Kesilen kısımlar yukarı gelecek)
Üzerlerine fırçayla zeytinyağı sürüp 200 derecelik fırına sürün.
Mantılar kızarırken diğer tarafta sosu hazırlayın. Bunun için yağı ve salçayı tencereye alıp salçayı kavurun. Üzerine 2 su bardağı su ekleyip kaynamaya bırakın.
Nar gibi kızaran mantıların üzerine kaynar sosu dökün ve mantıyı tekrar fırına sürün.
15 dakika kadar fırında yeniden pişen mantıyı çıkarıp hafif ılımaya bırakın.
Üzerine sarımsaklı yoğurt ve kızarmış tereyağını gezdirip servis edin.

Eki Görüntüle 1132289
Eki Görüntüle 1132290
Eki Görüntüle 1132291

Bence de bunu görmek çok acımasızca.:KK59:Bayılırım da:)))

Aslında son eklediklerin birbirinden güzel.Tuzla keke,pastaya bayıldım bayıldım.Ellerine sağlık canım.:103:

DÜDÜKLÜ TENCEREDE TAVUK TANDIR KEBABI (Su eklemeden)

Malzemeler;
1 kg. Tavuk pirzola
1 adet küçük soğan

Sosu için;
Yarım limon suyu
1 tatlı kaşığı şeker
1 tatlı kaşığı karabiber
1 tatlı kaşığı kırmızı toz biber
4 yemek kaşığı zeytinyağı
2 tatlı kaşığı tuz

Yapılışı;
Derin bir kabın içine, sos malzemelerinin tümünü koyup karıştırın. Pirzolaların derilerini çıkarıp sosun içine alın.
Etleri sosa iyice bulayın ve 1 saat bekletin.
Düdüklü tencerenin dibine etleri dizin. Üst üste gelse de sorun yok. Orta kısmına soyulmuş soğanı bütün halde yerleştirin.(Kesinlikle su koymuyoruz)
Ocağın ayarını en yükseğe çıkarıp, tencerenin kapağını kapatın.
Buhar çıkışı başlayınca elektrikli ocağın derecesini 3′e getirin(Benim ocağımın 6 ısı kademesi var). Düdüklünün pimini 2. kademeye getirin. Normal düdüklü tencere kullanıyorsanız pimi aşağı indirin.
45 dakika pişirip tencereyi ocaktan alın.
Pimi önce 1. kademeye, daha sonra buhar çıkışına ayarlayıp kapağı açın.
Kevgirle etleri alıp bir tavaya dizin. Üzerine çok az zeytinyağı gezdirip orta ateşte arkalı önlü hafifçe kızartın. (Bu işlem tavuk etlerinin toparlanmasını ve daha lezzetli olmasını sağlıyor)
NOT: Ben tavuk etlerinin derilerini ayrı bir tencerede haşlayıp suyunu pilava kullanıyorum. Yağlı olduğu için pilav çok lezzetli oluyor.

Bu yemek için tavuk göğüs de kullanılabilir ancak, pirzola veya but kısmı kadar lezzetli ve yumuşak olmaz.

$14292174255_81097c9be8_b.jpg

Biraz tariflerine baktım ve çok güzel görünüyor damak tadıma uygun sunumları hoş :KK16: sanırım bir tarif defteri, oluşturacağımmm :KK9:

X