NehirNilin Tarifleri :)

nehircim topigini önceden kayıt etmişim ama daha yeni inceleyebildim artık topiginin müdavimiyım çok güzel olmuş canım

Miniş lazanya

Malzemeler;
.Lazanya yaprağı (Haşlamadan yapılan)

Harcı İçin;
.1 adet tavuk göğsü
.2 adet soğan soğan
.1 diş sarımsak
.2 adet yeşil biber
.Sıvıyağ
(Dilerseniz domates veya salça)

Beşamel Sos İçin;
.3 çorba kaşığı tereyağ
.4 çorba kaşığı un
.2 bardak süt
.1 çay kaşığı tuz

Üzeri İçin;
.Rendelenmiş Kaşar Peyniri

.(Malzemeleri kişi sayısına göre ayarlayınız.)

Yapılışı;
.Lazanyaları 150 derece suda 15 dakika kadar bekletiniz.
.3-4 kaşık sıvıyağ koyduğunuz orta boy tencered, yemeklik doğradığınız soğan + rendelenmiş sarımsağı hafifçe kavurunuz.Ufak boyutlarda parçalara böldüğünüz tavuk göğsünü,tuz ve baharatları da ekleyip kısık ateşte 10 dakika pişiriniz.
.Beşamel Sos için;tereyağ ve unu o müthiş kokusu çıkana kadar kavurunuz.Sütü ekleyip,topaklanmaması için iyice çırpınız.Tuzunu katıp,kaynadığında ocaktan alınız.
.Lazanyalarınızı kullanacağınız kapların ebatına göre bölünüz. (Ben ikiye böldüm)
.Kapları hafifçe yağlayınız.Lazanya yaprağını yerleştiriniz.
.Üzerine beşamel sos ve tavuklu harcınızı ekleyiniz.
.Malzemeleriniz bitene kadar bu sırayı takip ediniz.
.Son olarak en üste kaşar rendesi serpip,önceden ısıttığınız 180 derece fırında üzerleri kızarana kadar pişiriniz.

Bunlar tam benim çocuklarımın damak tadına hitab ediyor
İlk fırsatta deneyeceğim canım teşşekkürler

nehircim bu tarifi ben bugün yapmayı düşünüyorum ama hem içinde booolca cikolata var hemde şeker var acaba tadı çok fazla tatilimi oluyor eğer öyleyse yemekte zorlanamaz demektir

nehircim bu tarifi ben bugün yapmayı düşünüyorum ama hem içinde booolca cikolata var hemde şeker var acaba tadı çok fazla tatilimi oluyor eğer öyleyse yemekte zorlancam demektir eğer öyleyse şeker miktarini nekadar koyayim

Son düzenleme:

Canım bizim için hiç fazla değildi çok ağırda olmadı hafif lezzetli tam bir brownie oldu şekeri yerindeydi ama ben şekerli tatları aşırıda sevmem diyorsan biraz daha azaltarak kullanabilirsin tatlım çok fazla değişiklik olacağını sanmam inşallah beğenirsin yorumlarını bekliyorum

Nehir sen niçin yarışmaya katılmadın?Eminim güzel oy toplardın:)

Nehir sen niçin yarışmaya katılmadın?Eminim güzel oy toplardın:)

Teşekkürederim canımcımCanım zamanım olsaydı katılıcaktım aslında pasta için özellikle 2 gün önce tiramisu yaptım akşam ama resimlemedim aklıma gelmedi daha dogrusu dogum günü için acil yapıp dolaba kaldırdım olsun ben lezzetleri görüyorum yeni farklı tariflerle karşılaşıyorum buda yeter bana

Tiramisu

Bu lezzeti yeni denedim 2 gün oluyor henüz dün dogum gününde kapış kapış yendi geriye resimlenecek birşeyde kalmadı alıntı birşeyler koyucam artıkKedi dili ile denemiştim kendi yaptıgım keklede denemiştim ama hazır pandispanyayla ve arkadaşımın sözünde anneciginin yaptıgı kremayla denememiştim orda yedigimizde çok begenmiştik dogum günü paşası pasta istemiyorum kesiyor hemen daha az tatlı birşeyler olsun diye söyleyince aklıma o tarif geldi aradım buldum tarifi yapıverdim hemencik pratikte yarım saatte hazırdı tiramisumuz 1 gün dolapta beklettim daha bir kendini buldu dolaptan çıkarıp kakao süslemesini yaptıgımdada servise hazırdı artık biz çok begendik begendiklerini söylediler kalmadı geriyede begenildi sanırım

Malzemeler
Hazır pandispanya keki

Ara Kreması için;
•3 Su Bardağı Süt
•1 su Bardağı Toz Şeker
•2,5 Çay Bardağı Un
•1 Paket Vanilya
•1 Yumurta Sarısı
•1 Paket Labne Peyniri(200 gr)

Islatmak için;
•1 Su Bardağı ılık Su
•1 Yemek Kaşığı Nescafe
•1 Yemek Kaşığı Toz Şeker

Yapılışı;

Krema için;
•Tüm malzemeleri karıştırın ve orta ateşte, çırpma teli ile sürekli karıştırarak pişirin. Kaynamaya başlayınca, altını kapatın.Biraz sogudukran sonra Labne peynirini ve vanilyayı ekleyin,mikserle karıştırarak , peynirin karışmasını ve kremanın ılınmasını sağlayın.

Tiramisu için;
•Hazırladığınız nescafenin yarısı ile kekin birinci katı ıslatın. (Bu aşamada yumurta için kullanmadığınız bir yumurta fırçası ile sürmeniz çok iyi olur, böylelikle kekin her yerini eşit bir şekilde ıslatmış olursunuz.)
•Kremanın yarısını dökün ve kekin ikinci yarısını kapatın. Kekin ikinci katınıda kalan neskafe ile ıslatın. Kalan kremayıda döküp, kaşıkla üzerinde daireler çizerek eşit şekilde dağılmasını sağlayın.
•Tiramisuyu buzdolabında en az 1 gün mümkünse 2 gün dinlendirdikten sonra üzerine kakao serpip servis yapın.

Son düzenleme:
slm canım bu aksam boregını denıycem ama sarmal şekil deerken ben tam anlayamadım ki:26:

slm canım bu aksam boregını denıycem ama sarmal şekil deerken ben tam anlayamadım ki:26:

Canım yani aşağıda resimde görüldügü gibi tepsiye yerleştirilcek gül böregi yapıyoruzya ilk ortasını o şekilde yerleştiriyoruz sonra kenarlarından devam ederek yerleştiriyoruz

Son düzenleme:
Ricaederim canımcım yandan oldugu için resim şaşırtmış olabilir inşallah memnun kalıcaksındır yorumlarını beklerim
işlerimin yoğunluğundan pek sık gıremıorum dünde pedibor bıskviden cevızlı toplar yaptım çok leziz oldu eline sağlık canım .musaıt olduğum vakıt paylaşırım senınle canım şu sıralar cok yoğun çalısıorum cunku .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…