Nehirnilin çeyizcikleri :)

Bende iş yerinde hiç bir şakadan espiriden hoşlanmam hep ciddiyimdir havalı desinler boşver bazı yerlerde gerekli çok mal insanlar mevcut

Niye huzursuzsun kızılateşim:26: Bu hafta kk hatunları depresyonamı girdi ne biz çıkıyoruz gel sende

Ya dışardaki bi insan bana şaka yapamaz zaten Yapı olarak ben de öyleyim de sevgilimle aramızda oluyor şakalaşma ve işin cilvesi diye bakıyorum o şakalara ama bazen gerçekten ağzının ortasına terlikle vurasım geliyor

Ya bazı sıkıntılar olmaya başladı canım, yani ben sıkıntı ediyorum belki ...Belki de ciddi ciddi sorun kafama taktıklarım bu nedenle de huzursuzum korkuyorum galiba

Ama o çok mal insanlar kendilerini çok akıllı sanıyorlar kuzu

Ay aynen tatlım
Nişanlımla arada bende şebekleşiyorum ama bazen o sınırları aşıyor

Her zaman kaldırmıyor bünye gerçekten. Bi de sorumluluklar var şimdi bi dünya düşünüyorum nasıl olacak işlerimiz diye... Sıkıntılıyım haliyle.

Kuzum bizdede sıkıntılar oluştuu, normalde kendi evimizi yaptıracaktık orada yaşayacaktık dün mimar ile usta gelmiş bu eve 20-25 milyar gider demiş, mimarın alacağı para hariç.
Bizde dedikki öyle olacağına sıfır ev alırız kendimize.
Nişanlımın istediği evler 200 milyar tutuyor. Yaklaşık 7 yıl falan borç ödeyeceğiz.
Daha şimdiden düşündükçe içim sıkılıyor, allahım inş sıkıntıya girmeden öderiz ya

Ya bazı sıkıntılar olmaya başladı canım, yani ben sıkıntı ediyorum belki ...Belki de ciddi ciddi sorun kafama taktıklarım bu nedenle de huzursuzum korkuyorum galiba

Canım özel değilse anlat rahatla illa güzel şeyler paylaşılmıyor burada yani canını sıktığın belkide önemsizdir
Ama o çok mal insanlar kendilerini çok akıllı sanıyorlar kuzu

Onlara bitiyorum insanların kendilerini beğenmelerini ama aslında fos olmaları gülünç

Hayırdır canım ya ne sıkıntısı :26:

Bizim de nereden baksan 40 milyar tutacak ev tadilatı...Çatı katı olduğu için tavan falan kalkacak genişletilecek vs.Ama bunlar değil kafama takılan.Bana kalsa hiç yaptırmasa bile tek göz odayı saraya çevirmeyi de bilirim.Benim derdim dert bile değil belki de bilmiyorum işte çok düşünüyorum...

Geçenlerde kuzeni aradı beni teyzemlere iftara gelicez seni de özledim gelir misin diye. Ben de iftar sonrasında gittim.
Oturuyoruz sohbet muhabbet ...Evin yapımıyla ilgili konu geçti. Anne dedi ki , aman burda oturmazsa kiraya çıkar,ben de kiraya veririm evi. Ben yorumsuz kaldım çünkü beni ilgilendiren bi konu değil şimdilik... Sonuçta kiraya da çıksak orada da otursak muhattabım sevgilim o konuyla ilgili.

Neyse anneden 2. hamle geldi ama buna da takılmadım ben...
Olay şöyle gerçekleşiyor
Sevgilimin kızkardeşi şehir dışında olduğundan henüz tanışamadık.
Anne de anlatıyor seninki kardeşiyle konuşuyor geçen gün telefonda, gel bi gör eğer beğenmezsen evlenmeyeceğim diyor şeklinde.
Ama buna da dediğim gibi takılmadım.

Olaylar uzayıp canım sıkılmasın diye konular değişsin diye çeyizlerimin fotolarını gösterdim ...
Abladan ve teyzeden geldi bu kez hamle...
Aldım diye gösterdiğim çeyizleri sanki alayım mı diye sormuşum gibi, bunların modası geçer şunlardan şunlardan alsana yorumu geldi...
O alacaklarımın modası geçmeyecek çünkü...Neyse dedim hadi sessiz kal yine...
Sevgilim işten geldi, yüzümde nasıl bi ifade varsa artık beni çağırdı,gittim yanına . Sarılacak falan yaklaştırmıyorum...İçeri geçtim sevgilim peşimden geldi, hadi bırakayım seni ben dedi.
Geldiğim gibi giderim ben dedim ona şakayla karışık laf soktum.Sonra eve bırakacak , kuzen de geldi eşlik etti bize...
Gelsin tabii ,niye gelmesin kuzen yani sonuçta ...
Eve geçtim... Sonra uyuyacağım ben ,size iyi sohbetler dedim...
Sevgilim aradı sorun mu var diyor... Ne sorun olacak ki dedim ama bana mısın demiyor... Kapadık teli , 5 dakika geçmedi yine aradı. Kardeşimle şakamıza mı takıldın dedi, annesi adına özür diliyor falan.
Annesiyle arasını bozacak biri değilim ama bütün bunları biraraya toparlayıp düşünmeye başladım.nehirNilim , biliyorsun ben aile yönünden ağır darbeler yemiş biriyim...
Korkularım ağır basmaya başladı...Sevgilim de içinde bi kötülük yok inan onları sana öyle söylerken seni üzeceği aklına gelmemiştir zaten ben ona gerekeni söyledim dedi ama...Ama işte... Anlayın yani... Uzun oldu bayaa ama ...

Canım benim konunu takip ettim burada anlattıklarını da çok iyi anladım haksız değilsin seni kuzeni olsun dıdısı olsun sevmiş olabilirler sana şunu söyleyeyim samimi bir şekilde uzak dur herşeye sıkca gitme henüz isteme nişan olmadı nişandan sonra bile düğüne kadar seyrek git seyrek konuş çünkü sanırım şımarmaya gelmiş iş daha kim oğlunuzu aldı da hesap kitap yapıyorsuna döndü demek gerek de boşver senonlar ararsa konuş bayramda kandillerde ara telefonla görmen gereken yerlerde evlerine gir çık onun dışında kimseyle samimi olma konuşma yorumlama hakkı verme çeyizlerini güzellikle sunmuşsun inan bana senelerdir tanıdığım erkek arkadaşımın ailesine tek çöpümü göstermedim detay vermedim herkes gelip evimde görsün nasipse eğer bayram ve kandil dışında aramam bir de anneler günü Gidersem 1 saatten fazla oturmam evet birbirimizi seviyoruz ailesiyle ama şuanlık durumumuzda bunlar çok bile çok muhabbet tez ayrılık getirir ne kadar mesafe o kadar iyi evlenince zaten istenmese de içlerindesin

Son düzenleme:
Yani abartmıyorum, elle tutulur bi sorun var öyle mi ...
Ya çok yakın oturuyoruz, bunun da etkisi var ne yazık ki ...Ama haklısın biraz mesafe koymak fena olmayacak...
Her iki tarafın da huzuru için. Ben sevgilimi arada bırakmak bunları ona yansıtıp üzmek istemiyorum.
Sadece kafama takılıyor dönüp duruyor aklımda ..Geçmişin etkisidir diye düşündüğüm de oluyor. Hayırlısını istiyorum dua ediyorum...
Sevgilim sürekli olarak ailem seni gerçekten çok seviyor diyor ...Dün baya bi konuştu bu konu üzerine. Ben de ona bi sorun yok öz anne kızlar bile anlaşamayabilirken zaten öz annem gibi olmasını bekleyemem .Saygıda da kusur etmem dedim.Ama kırılma da ,önemli olan bu diyor. Arada bırakmam seni ben dedim.
Ben de kimseye ezdirmem ,gerekeni söyledim zaten dedi. Bakacağız ,zaman ne gösterecek...

Canım yapman gereken çok basit olayı kapatın sen hiç bir şey olmamış gibi davran bir anda gidip gelmeyi kesme örnek mesela ayda 4 kere mi gidiyorsun 3 kere git sonra 2 kere git daha da azalt kimse çakmaz bu şekilde sende daha rahat edersin emin ol yoluna hiç bir şey olmamış gibi devam et kötü değillerdir eminim ama çok muhabbetten kaynaklanıyor bunlar herkes samimi olunca kendinde hak görüyor daha rahat davranıyor işte

İşte ben dün o hataya düştüm...
Yengeme iftara davetliydik.Beni işten aldı ,zaman daha var hadi eve geçelim dedi. Hayır gitmeyelim dedim.Nasıl istersen dedi, baya işte konu üzerine konuştuk.Hiç bişeyimize karışmaz içini biliyorum falan anlattı öyle... Ben de bahane uydurdum,kendimi çok iyi hissetmiyorum sonra gideriz diye ama içimden gelmedi aslında...
Devamlı konu değiştirmeye çalıştım.
Oğluyla arasını bozan kötü gelin olmak da istemiyorum. Bi ölçüsü olmalı, deneye deneye bulacağız. Zaten arama huyum yok.Bi kandilde aradım , o da sevgilim de yanımdaydı bi de geçenlerde sahura kaldırdım uyuyakalmışlar. Onlar da aramıyor zaten, bu bende bi boşluk veya kaygı oluşturmuyor. Bakalım işte, hayırlısı ...

Sen fazla bir şey olmamış gibi davran canım git yine arayı uzatmadan ondan sonra hiçbirşey belli etmeden yavaş yavaş uzaklaş inan bana uzak duran insanların daha çok değeri oluyor bırak havalı desinler soğuk desinler daha az başın ağırır herkes samimiyeti kaldıramaz herkes lafa karışmaya başlamış göstermişler boşver

Başka bi seçenek yok ne yazık ki ..Dediğim gibi , iki tarafın da huzuru için bu gerekli ... Sağol canım çok iyi geldi paylaşmak.İçimde tuta tuta bi hal olmuştum... :44:

Başka bi seçenek yok ne yazık ki ..Dediğim gibi , iki tarafın da huzuru için bu gerekli ... Sağol canım çok iyi geldi paylaşmak.İçimde tuta tuta bi hal olmuştum... :44:

Bak anlat rahatla diye boşuna demiyorum seni seviyorlar belli yanlarında görmek istiyorlar sürekli niyetleri de iyidir eminim ama dediğin gibi iki taraf içinde en iyisi bu insan farketmiyor ama çok iyi olunca istemediğin hareketler çıkıyor bu onlarında iyiliği için aslında sevdiceğinde bunun doğru bir hareket olduğunu zamanla görecektir senin ailene de erkek arkadaşın aynı olabilir mesela illa erkek ailesine olacak diye bir şey yok böyle kafanız rahat eder

Zaten babamla tanışmadı bi ... O da ailesiyle birlikte tanışmaya gelmeden bikaç gün önce tanıştırmayı düşünüyorum. Sonuçta evet tabii ki ailelerimiz önemli ama biz de bi aile olacaksak öncelik kurduğumuz yuva olacak,olmalı.

Ailelerimiz baş tacımız tabi ki fikir verecekler yanımızda olacaklar ama bu tür hazırlıklarda stresli günlerde ki evlilik hazırlığı zor derler aileler ne kadar uzak tutulursa iyi bu da seninle erkek arkadaşına kalmış bir şey Rabbim gönlümüze göre versin canım

Amin inşallah canım, zorlanıyorum gerçekten ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…