Nefsime uymuyorsun diyerek erkek arkadaşım bitirdi.

Kendisi tesettürlü ama aynı zamanda cilveli birini arıyor anladığım kadarıyla.

1 yıl uzun bir süre tabi. Ama çeşitli bahanelerle aslında size daha önce sinyal vermiş. “Evlenirsek annem bizimle gezmeye gelir” gibi. Gerçekten çok çocukça ve berbat bir bahane.

Sizin bitirmenizi beklemiş, olmayınca da böyle havada kalan bir açıklama yapmış. Bence hayırlısının böyle olduğunu kabul edin. Çünkü evlendikten sonra da aynı şeyi bahane edip ayrılabilirdi. Böylesi gerçekten daha iyi olmuş.

Günaydın haklısınız ama işte dış ortamda ne kadar cilve yapılabilirse, dediğimiz gibi tuhaf biri arıyor ben de buna ikna oldum artık.
Gözümdeki değeri öyle düştü ki anlatamam, vicdan azabı duyuyorum bu vebali taşıyamam dedi nen de asla helal etmedim hatta nefsini kabartacak kadın çıksın İnşaAllah zina edersin dedim.
Dedıgınız gibi çok aptalca bahanelerle ne kadar dengesiz olduğunu ispatladı.
Allah a bıraktım. Allah iyinin yanındadır çok şükür en azından vicdanım tamamen rahat. hepimiz için her şeyin hayırlısı

Sordum, elle yüzle vücutla ilgili değilmiş. Neden diyorum net bir cevap yok.
Güya Allah için beni sevdi, ama yaptığı bu.
Allah için sevmek ne demek?
Bu tabir ya hepimizin yaratılmış olduğunu anlatmak ya da aynı dine inanan insanları tanımlamak için söylenir.
Romantik ilişkide kullanılması çok tuhaf geldi bana,bir yaşıma daha girdim.
kırılmayın ve kusura bakmayın lütfen.

'Nefsime uymuyorsun' ne demek?
Onu hiç anlamadım.
İki aşık,kafaları karışık şarkısı tam size göre.

Ben anlattığınızdan sunu anladım. Az da olsa birseyler yasamak ya da gönlünü hos edecek bir hanım arıyor bu beyefendi. (siz edemezsiniz demedim yanlıs anlamayın lütfen) Bunu sizin saglayamacagınızı düşünmüş bence o yüzden bitirme kararı Almıs. Kendi bilir ama aklı en basında nerede imiş. Allah gönlünüze göre versin.

nefsıme uymuyorsun ne demek kı ?
nefsı nasıl bırseymıs ?
hayalındekıne mı uymuyormussunuz
anlayan berı gelsın

Bence bittiği için üzülme daha iyisi karşına çıkacaktır, söylediği şey aslında çok mantıksız değil yani erkekler basta sevmiyorsa sonradan severim diye başlıyorsa genelde sevmeden devam ediyor haa seni başta biraz sevmiş olabilir fakat burada bahsettiği şey kadınsılık cilve işve biraz da onun duygularını harekete geçirmek sanırım ben öyle anladım ama bu demek değilki sen kadınsı değilsin sadece onun beklentisi farklı ve sen naif, hassas olduğun için bu beklentisi sende karşılık bulmuyor bu üzülecek bir durum değil sadece uyuşmamak sendeki bu güzelliğe aşık olacak bi dünya insan vardır emin ol

Sizin yaşayınızla hayat görüşlerinizi benimsemeye çalışmış gibi davranıp,o şekilde yaşamaya çalışıyormuş gibi yaparak aklınıza ve gönlünüze girmeye çalışmış.
Sizden cinsel anlamda beklentiler içerisine girmiş.Sizden böyle bir adım gelmeyince umudunu kaybedip yoluna devam etmek istemiş.Bunu da "nefsime uymuyorsun" diyerek özetlemiş.
Yani sizi Allah için sevdiği falan yok.Öyle olmuş olsa idi bu doğrultuda davranırdı,sizi kaybetmezdi.
Neyseki bilinçli bir insanmışsınız ki tutumunuzdan ödün vermeyip böyle bir insanı kendinizden uzaklaştırmışsınız.
Bence üzülmeyin..

Cümlelerinizin bir çoğu olası.
Ama çelişkiler yok mu karşısındaki insanda?
Yeni mi anlamış çekim hissedemediğini?
Hadi yeni anladı diyelim.Karşısındaki insana umut verdi,hayaller kurmasına sebep oldu zamanını çaldı.Bu günah değil mi?
Farklı beklentiler içerisindeydi madem beklentilerini karşılayacak insanla olması gerekirdi.
Konu sahibi duygularını,kişiliğini guzel ifade etmiş olmasına rağmen üzülmesine sebep olup terk etme durumunu haklı göstermez bence..

Allah için sevip evlenmek kelimesini kullanan bu yola böyle çıkan karşı taraf yalnız. Zaten benim de zoruma giden bu.
Nefsine uymamam ı açıklayamıyor, sanırım şehvetini kabartamadık ondan.
Size kırılmadım ve bakacak bir kusur yok dışardan bir göz illa ki objektıf bakar.

nefsıme uymuyorsun ne demek kı ?
nefsı nasıl bırseymıs ?
hayalındekıne mı uymuyormussunuz
anlayan berı gelsın
Merhaba ben de ilk defa duydum ve bu cümleyi çok aşağılayıcı buldum.
Kendisi yüz veya vucutla ılgılı degıl dıyor ama mantıklı baska bır acıklama da getırmıyor...
İnsan neler duyuyor işte abuk sabuk görüyorsunuz...

Allah razı olsun fikirlerinizin çoğu doğru.
Tabiki erkekler cilve işve isteyebilir ama hem çok İslamcı yaşayıp da dışarda bunu benden beklemesı zaten o da ayrı bır acayıp. Artık yorum yapamıyorum zaten kendısı de mantıklı acıklama yapamadı.
Güzel kalbiniz için sağolun.

Yol verin gitsin,
nefsine uyacak birini bulsun o zaman.
Allah karşınıza düzgün birini çıkarır elbette.

Allah razı olsun tamamen benim halimi izah etmişsiniz. Aynen zoruma giden bu beni ilk defa görüyor değil, yeni tanıyor da değil, bir yığın hayal ümit ve güvence vererek işe bir de Allah ile başlayıp öyle devam ederek boyle sacma sapan bır sebep sunması ınsanı yerle bır edıyor. Üstüne üstlük nefsime hıtap etmıyorsun kelımesı bır kadın için bence biraz aşağılayıcı...Dediğiniz gibi herkes beklentisini karşılayacak biri ile olmalı.
Bir de bana sürekli tesettür lafı edıyordu; artık herhalde hem başı kapasın hem bana dışarda fingirdesin dedi.
Hiç hakkımı helal etmeyecegım bunu ona soyledım zaten.

Dediğiniz tabiki de mantıklı, baştan ona göre bakmalıydı elbette. Ama kendi ilerde şeriat evi kurmayı düşünüp de bu şekilde haramlara bulaşmak istemesi de ciddi bir kişilik sorunu.
Allah cümlemizin kalbine göre versin her şeyi...sağolun.

Nefsime uymuyorsun diye bir ayrılık cümlesi de ilk defa gördüm. Bu nasıl bir cümle. Üzülmeyin bence sizlik bir durum değil. Bana o kişinin içiyle dışı bir değilmiş gibi geldi. Sanki beklentileri farklıymış gibi. Elbet gönlünüzce birini bulursunuz. O kişiyi de yüzünü gösterdi kurtuldum sayın.

Teşekkür ediyorum evet kimse duymamış ben de acaba benim bilmediğim bir sebep ve söz mü diye konuyu açmıştım zaten.
Aynen dediğiniz gibi içi dışı bir olmayan; dışta belki inançlı ama içten içe egoist ve ezik biri olduğuna kanaat getirdim.
Allah hepimizin hakkında hayırlısını versin.

Rabbim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…