Nefsime uymuyorsun diyerek erkek arkadaşım bitirdi.

Allah razı olsun cümlemizin inşaAllah....
Vicdan azabı çektiğini söyleyip helallik istedi ben asla vermem haram olsun ve aynısını yaşa bir aşağılan birileri seni küçük görsün dedim. Bu nedenle korkuyor, dönmek istemez bence. Zaten dönmesin de. Sadece cidden belki bilen vardır diye konuyu açtım nefse uyma olayını ama pek duyulmamış sanırım :KK70:
Nefse uymak gunah işlemek demekdir.sizinle beraber ne gunah işleyeceği de aşikâr.hakkınız da hayirlısi olsun insallah.

Zamana bırak bakalım kardeşim Rabbim dilerim onada dogruyu ne yaptıgını anlaması için zaman ver seni anlıyorum bazen insan oglu hayatındayken degere okadar alışıyor ki zamanla ona basit sıradan geliyo ben kendi haline bıraktım sende burak Rabbim en güzeli en hayırlısı haline getirsin elbet biaey oluyosa vardir bi sebebi.. şuan çok üzgün kızgınsın biliyorum bol bol dua et ani kararlar verme Rabbim zorunu kolaylastırsın gönlünde hayatında Rabbime emanet olsun 💞💞💞
Allah razı olsun, cümlemize hayırlı kapılar açsın, nasibimiz olmayan şeylerin peşine düşürmesin.
Dediğiniz gibi kızgınlık vardı o geçti, ama kırgınlık ve üzüntü tabi var illa ki.

Allah razı olsun, cümlemize hayırlı kapılar açsın, nasibimiz olmayan şeylerin peşine düşürmesin.
Dediğiniz gibi kızgınlık vardı o geçti, ama kırgınlık ve üzüntü tabi var illa ki.
Sizinle şehevi şeyler yaşamak istemiş bence.
Evlilik diye sizi oyalamış. İşine gelmeyince kıvırmış.
Üzülmeyin, rüzgar ekti fırtına biçecek.

Olmaz mı canım olmaz mı o kızgınlık zamanla kızgınlıkta gecer kırgınlıkta biliyorum cokkkkk zorr cokta zorlanırsın sadece toparlanmak için kendine zaman ver ve bekle hiç biaey yapma ben hiç bisey yapmıyorum emin ol her sey cokk daha güzel olacak Allahın izniyle inşaallah Elbet Rabbim gösterecektır sen ne anlatsanda emin ol amlatamazsın bi insanın biseyi amlaması için yasaması lazım bırak yasasın görsün ben öle yaptım sende öle yap kuzum 😕😕

Sizinle şehevi şeyler yaşamak istemiş bence.
Evlilik diye sizi oyalamış. İşine gelmeyince kıvırmış.
Üzülmeyin, rüzgar ekti fırtına biçecek.
İnşaaallah ruzgar ekenler elbet pişman olacak ve halsızlıga ugrayan hayal kırıklıgı yasatanlar gercegı yasacaklar bizede sadece beklemek düsüyor işte 😕

Nefime uymuyorsun yani seni cinsel olarak çekici bulmuyorum diyor.
Eh defolsun bir zahmet.

Vallahi yüz ve vücutla ilgili değil dedi ama tabiki ben de sizin dediğiniz gibi olduğunu düşünüyorum sadece haram diye tokalaşmayan insanın böyle fikri olacağını yakıştıramadım.
İnsan kendini biraz aşağılanmış hissediyor, onun yanında verilen sözler, kullanılan inanç, ümit kırılması ve emeklerin boşa çıkması çokça kötü.

Ten uyumundan bahsediyor bence. Mantığına uyuyorsunuz ama cinsel çekim hissetmiyor.
Kendi ne kadar dışsal bir şey olmadığını belirtse de genelde hepimizin aklına bu konu geliyor.
Kendisi haram diye görücü usulü evliliği onaylarken böyle bir şey demesi, Allah için evlenmek derken bunu ortaya atıp gitmesi ciddi bir darbe oldu açıkçası. En azından vicdanım rahat. Ama salak yerine kondum o da ayrı.

Kendi ne kadar dışsal bir şey olmadığını belirtse de genelde hepimizin aklına bu konu geliyor.
Kendisi haram diye görücü usulü evliliği onaylarken böyle bir şey demesi, Allah için evlenmek derken bunu ortaya atıp gitmesi ciddi bir darbe oldu açıkçası. En azından vicdanım rahat. Ama salak yerine kondum o da ayrı.
Niye salak yerine koyulmak olsun. İkinizede iyilik yapmış bence. Gerçekleri saklayıp evlense ve sizi kadın gibi görüp arzulamasa mutlu mu olacaktınız? Ten uyumu çok önemli ilişkilerde.

Niye salak yerine koyulmak olsun. İkinizede iyilik yapmış bence. Gerçekleri saklayıp evlense ve sizi kadın gibi görüp arzulamasa mutlu mu olacaktınız? Ten uyumu çok önemli ilişkilerde.
Tabiki öyle ama beni dış olarak da beğendiğini söylüyordu, ten konusunda bir şey diyemem birbirimize dokunmadık çünkü. Siz de kendinizce haklısınız; benim kızıp üzüldüğüm başta verilen sözün sonra çevrilmesi ve işin hakarete varması.

Bu bir yıl içinde zaten hiç başbaşa bir ortamda vs bulunmadık. Görüşmelerde de illa ki birileri oldu, telefonla da olsa meşru çerçevede görüştük ki zaten sizin dediğiniz doğru aynen geç kaldı. Bunu kendisine de söyledim, madem Allah rızası için evleneceğiz büyük beklentilerde olmadan mutevazı sekılde hayırlıısyla evlılıge baglayalım dıye. Yok zamanım yok yok işler var yok evlenirsek annem bızle gezmeye gelır gıbı acayıp seyler dedı.
Çok fazla bahane üretmiş balım bu adam sen unut bunu 😔

Ben de ilk defa duydum da belki bilen vardır diye yazdım.
Kendisine sordum, nefsine hitap etmememin yüzle vücutla ilgisi yokmuş. Benim bildiğim nefis demek şehvet ve vücut demek halbuki. Net bir açıklama da yapmadı öylece bitti.
Birde şu var sürekli Allah rızası için sevmek demişsiniz, herkes herkesi beğenmek zorunda değil veya dindar olduğu içinde sevmek zorunda değil,bir erkek önce yüzü ve vücuda bakar sonra da karaktere demek ki uymamış o yüzdende ayrılmış, olabilir dramatize edip kendinizi üzmeyin

Birde şu var sürekli Allah rızası için sevmek demişsiniz, herkes herkesi beğenmek zorunda değil veya dindar olduğu içinde sevmek zorunda değil,bir erkek önce yüzü ve vücuda bakar sonra da karaktere demek ki uymamış o yüzdende ayrılmış, olabilir dramatize edip kendinizi üzmeyin
Haklısınız buna zaten bir şey demiyorum ama Allah rızası diyen kendisi.
Zaten önce bunu deyip buna göre yaşayıp da sen bana Rabbimin emanetisin gibi ağır şeyler yükleyip bu şekilde nefis açıklaması yapmasını doğru bulmuyorum.
Yoksa sıradan bir insan söylemiş olsa tabiki insanlar dış görünüşe de çok önem veriyor der geçerim.
Önerinizi dikkate alacağım teşekkür ederim.

Haklısınız buna zaten bir şey demiyorum ama Allah rızası diyen kendisi.
Zaten önce bunu deyip buna göre yaşayıp da sen bana Rabbimin emanetisin gibi ağır şeyler yükleyip bu şekilde nefis açıklaması yapmasını doğru bulmuyorum.
Yoksa sıradan bir insan söylemiş olsa tabiki insanlar dış görünüşe de çok önem veriyor der geçerim.
Önerinizi dikkate alacağım teşekkür ederim.
O nedir ya Rabbimin emanetisin olayı nikahli karısı mısın bu çocuk ergen mi ?? Bir çoğumuz cahillik edip lise aşklarıyla yüzük taktık öyle bişey mi acaba.. dediğim gibi önemsenicek konu değil siz de evde kalmadınız :anneadayı::KK200:

Yani sen aradığı kişi değilsin. Burdan senin çirkin oldugun veya kültursuz olmam kötü olman anlamı çıkmaz.
Sanırım sana rahatça dokunmak öpmek sarılmak istedi bunlar var miydi bilemem ama anladığım kadarıyla yokmuş. Ya da sevişmek için birilerini aramış başından beri seni değiştireceğini düşünmüş değiştirememiş sonra da sana güle güle demiş. Abdest namaz hikaye adam bildiğin sex yapacak birini aramış seni de bunlarla kandirabilecegini düşünmüş.
Aradığı kişi değilsin yol vermiş.
Mesele cinsel çekim, fizik, güzellik, ahlak değil. Adamın kolayca kullanıp başından atabilecegi biri değilsin mesele bu. Hiç üzülme nefsi için seni terk eden yarın neler yapmaz kurtulmussun.

Yani sen aradığı kişi değilsin. Burdan senin çirkin oldugun veya veya kültursuz olmam kötü olman anlamı çıkmaz.
Sanırım sana rahatça dokunmak öpmek sarılmak istedi bunlar varmiydi bilemem. Ya da sevişmek için birilerini aramış başından beri seni değiştireceğini düşünmüş değiştirmemiş sonra da sana güle güledemiş. Abdest namaz hikaye adam bildiğin sona yapacak birini aramış seni de bunlarla kandirabilecegini düşünmüş.
Aradığı kişi değilsin yol vermiş.
Mesele cinsel çekim yok fizik ahlak değil. Adamın kolay kullanıp başından atabilecegi biri değilsin mesele bu. Hiç üzülme nefsi için seni terk eden yarın neler yapmaz kultumussun.
Allah razı olsun, hayır birbirimize hiç dokunmadık. Sen de haklısın, yakıştıramıyorum ama gerçekler öyle.
Ben de artık kendimde sorun görmüyorum. Kendi dengesizliğine yordum.

O ne demek anlamadım ama Hatanın yüzde 1000 i sende. Çünkü soruyorsun yani.

Hata aramaktan da vazgeçin eyyyy kk üyeleri. Hayır karşıdakini niye aklamaya çalışırsınız anlamıyorum yaaaaaaaa.

X