Nefsime uymuyorsun diyerek erkek arkadaşım bitirdi.

Msjım reklamlardan dolayı eksik gelmiş kusura bakma. Hayırlı ise beri hayırsız ise geri dursun. Dilerim Rabbim kalbini yuzunu güldürecek insanla hayatını kalbini birlestirsin Rabbim zorunu kolaylastırsın 💞💞💞

Msjım reklamlardan dolayı eksik gelmiş kusura bakma. Hayırlı ise beri hayırsız ise geri dursun. Dilerim Rabbim kalbini yuzunu güldürecek insanla hayatını kalbini birlestirsin Rabbim zorunu kolaylastırsın 💞💞💞
Estağfirullah, cümlemizin inşaAllah çok teşekkür ediyorum cidden burada bu hususu atlatmada sizlerden çokça destek aldım. :KK200:Rabbim senin de tüm zorluklarını kolay kılsın.

Teşekkür ediyorum evet kimse duymamış ben de acaba benim bilmediğim bir sebep ve söz mü diye konuyu açmıştım zaten.
Aynen dediğiniz gibi içi dışı bir olmayan; dışta belki inançlı ama içten içe egoist ve ezik biri olduğuna kanaat getirdim.
Allah hepimizin hakkında hayırlısını versin. :KK55:
Yazmayim yazmayim dedim durduramadim kendimi ilk basta da yorum yapmistim bu son yorumum olsun sana. Allaha inancini güzel kalbini asla bozma resimdeki sensen eğer maşallah çok güzelsin Allah seni iyilerle karşılaştırın karakterli düzgün insanlarla aileye gelenek göreneklere dini inancina degerlerine karakterine deger veren insanlarla.. son olarak şunu söyleyim etraf cok pislikle dolu Allah korusun. KENDINIZE VERMEDIGINIZ DEGERI BASKASINA VERDIGINIZ TAKDIRDE HEP UZULURSUNUZ. YAPMAYIN YAZIK ALLAHIN SIZE VERDIGI CANI ÜZMEYIN.UZULMEYIN. HAYIRLI GUNLER

Yazmayim yazmayim dedim durduramadim kendimi ilk basta da yorum yapmistim bu son yorumum olsun sana. Allaha inancini güzel kalbini asla bozma resimdeki sensen eğer maşallah çok güzelsin Allah seni iyilerle karşılaştırın karakterli düzgün insanlarla aileye gelenek göreneklere dini inancina degerlerine karakterine deger veren insanlarla.. son olarak şunu söyleyim etraf cok pislikle dolu Allah korusun. KENDINIZE VERMEDIGINIZ DEGERI BASKASINA VERDIGINIZ TAKDIRDE HEP UZULURSUNUZ. YAPMAYIN YAZIK ALLAHIN SIZE VERDIGI CANI ÜZMEYIN.UZULMEYIN. HAYIRLI GUNLER

Allah razı olsun, evet fotoğraftaki benim. Çok teşekkür ederim, önerilerinizi dikkate alacağım. Dedikleriniz öyle doğru ki ve gerçek anlamda dediğiniz gibi olan insanları seçebilmek de bir o kadar zor. Doğru, Allah bu canı bize başkaları yüzünden üzülelim diye değil, kendi yolunda doğru olan O'na varmaya çalışan bir kul olalım diye verdi...
Hayırlı günler olsun. :KK200:

Merhaba arkadaşlarım; evlilik düşüncesinde olduğum ve Allah rızası için sevmek diyerek aylarımı, uykularımı, emeğimi, sevgimi alan, hep destek olduğum erkek arkadaşım 'nefsime uymuyorsun' diyerek bir hafta önce bitirdi. Ben tabi üzüntümden kahroldum; verdiğim emeğe ve sevgiye. Ben dünyada en beklentisiz seven insanmışım, bir de böyle diyor. İkimiz de namazlı ve Kuranlı bir yaşam sürerken ve evlenince Hacca gitme sözünü bana vermişken bana hayaller kurdurup ümit vermişken bu nedir sizce?
Yüz ve vücutla ilgili değil diyor ama benden de çok memnun kişilik anlamında.
Evlilik korkusu bahanesi de olmuştu ama sonradan nefsime uymuyorsun dedi, üstelik son buluşmada çok iyiydi bana, sabahına baktım bitmiş.
Allah rızası için ikna olamıyorum çok moralim bozuk benim burada hatam nedir? Kendimi çok aşağılanmış, acayip görüyorum. Kendisi de ne fiziksel anlamda ne kültürel anlamda benden iyi değil bunu söylüyor ama...
Bence bu arkadas sizinle evkilik disi cinsel bi birliktelik yasamayacagi icin ve bu aralar libidosu yukselip evlilik disi ilişki yaşayabileceği biri ciktiysa karsisina sizi bunun icin terk etmis olabilir. Nefsime uymuyorsun diyerek ayrildigi icin baska bi sebep gelmedi aklima

Nefsime uyumuyorsun deyince benim aklıma fiziksel bir çekim hissetmediği geldi. Hani olur ya birini seversin ama ten uyumu yoktur. Dokunmak istemezsin. Belki kendini ifade edemedi. Eğer böyle bir sebepse gerçekten, ayrılık çok doğru bir karar. Anlıyorum incindiniz ama mutsuz bir evlilikten daha iyi değil mi?

Nefsime uyumuyorsun deyince benim aklıma fiziksel bir çekim hissetmediği geldi. Hani olur ya birini seversin ama ten uyumu yoktur. Dokunmak istemezsin. Belki kendini ifade edemedi. Eğer böyle bir sebepse gerçekten, ayrılık çok doğru bir karar. Anlıyorum incindiniz ama mutsuz bir evlilikten daha iyi değil mi?
Tabiki daha iyi ama bu ne bileyim sanırım en kısa zamanda anlaşılması lazım epey zaman geçtikten sonra biraz garip kaçıyor, biz kendisiyle tokalaşmadık bile zaten.
Bunun yanısıra sizin dedikleriniz evet gayet doğal ama bu insan önce istihareye yattım olumsuzdu lafını kullandı, sonra evlilik korkusu dedi, sonra stresten dedi, en son da nefsime hitap etmıyorsun gıbı abuk sabuk bir cümleyle iyice saçmaladı.
Normal şartlarda insanlar için evet dedikleriniz geçerli, bu insan 7/24 İslam yaşama çabasında olan biri, bu yaptıklarıyla kendini rezil etti diye düşünüyorum.

Dediğiniz tabiki de mantıklı, baştan ona göre bakmalıydı elbette. Ama kendi ilerde şeriat evi kurmayı düşünüp de bu şekilde haramlara bulaşmak istemesi de ciddi bir kişilik sorunu.
Allah cümlemizin kalbine göre versin her şeyi...sağolun.
Allahın sevgili kulusunuz demek ki erken ortaya cıktı.

Tabiki daha iyi ama bu ne bileyim sanırım en kısa zamanda anlaşılması lazım epey zaman geçtikten sonra biraz garip kaçıyor, biz kendisiyle tokalaşmadık bile zaten.
Bunun yanısıra sizin dedikleriniz evet gayet doğal ama bu insan önce istihareye yattım olumsuzdu lafını kullandı, sonra evlilik korkusu dedi, sonra stresten dedi, en son da nefsime hitap etmıyorsun gıbı abuk sabuk bir cümleyle iyice saçmaladı.
Normal şartlarda insanlar için evet dedikleriniz geçerli, bu insan 7/24 İslam yaşama çabasında olan biri, bu yaptıklarıyla kendini rezil etti diye düşünüyorum.
O halde ne istediğini bilmeyen bir insanmış. Kurtulmanız isabet olmuş..

Allah razı olsun fikirlerinizin çoğu doğru.
Tabiki erkekler cilve işve isteyebilir ama hem çok İslamcı yaşayıp da dışarda bunu benden beklemesı zaten o da ayrı bır acayıp. Artık yorum yapamıyorum zaten kendısı de mantıklı acıklama yapamadı.
Güzel kalbiniz için sağolun.

Allah razı olsun fikirlerinizin çoğu doğru.
Tabiki erkekler cilve işve isteyebilir ama hem çok İslamcı yaşayıp da dışarda bunu benden beklemesı zaten o da ayrı bır acayıp. Artık yorum yapamıyorum zaten kendısı de mantıklı acıklama yapamadı.
Güzel kalbiniz için sağolun.

Kesinlikle haklısın seni çok iyi anlıyorum çünkü aynı durumu yaşadım hayal kırıklığını içerlemeni çok iyi anlıyorum zamanında muhafazakar takılan islamcı bi adamla görüşüyordum ilerleyen zamanlarda o da farklı konulara girmek istedi girmeyincede bırakıp gitti yani sonradan anladım ki muhafazakar ve dindar görünmek değil mesele önemli olan merhamet sevgi saygı iletişime açık olup ne istediğini başta iyi ifade edebilmek sana bir tecrübe olmuş oldu çok mutlu olmanı dilerim

Cümlelerinizin bir çoğu olası.
Ama çelişkiler yok mu karşısındaki insanda?
Yeni mi anlamış çekim hissedemediğini?
Hadi yeni anladı diyelim.Karşısındaki insana umut verdi,hayaller kurmasına sebep oldu zamanını çaldı.Bu günah değil mi?
Farklı beklentiler içerisindeydi madem beklentilerini karşılayacak insanla olması gerekirdi.
Konu sahibi duygularını,kişiliğini guzel ifade etmiş olmasına rağmen üzülmesine sebep olup terk etme durumunu haklı göstermez bence..
Haklı değil kesinlikle zaten evet çelişkili ve hislerini sonradan yani geç ifade ettiği için de suçlu, gel gitli ne istediğini bilemeyen bir insanmış demekki

Kesinlikle haklısın seni çok iyi anlıyorum çünkü aynı durumu yaşadım hayal kırıklığını içerlemeni çok iyi anlıyorum zamanında muhafazakar takılan islamcı bi adamla görüşüyordum ilerleyen zamanlarda o da farklı konulara girmek istedi girmeyincede bırakıp gitti yani sonradan anladım ki muhafazakar ve dindar görünmek değil mesele önemli olan merhamet sevgi saygı iletişime açık olup ne istediğini başta iyi ifade edebilmek sana bir tecrübe olmuş oldu çok mutlu olmanı dilerim
Aynen insan olmak erdemi apayrı bir konuymuş.
İnşaAllah siz de hep mutlu olursunuz. :KK200:

Heh şimdi anladım neden canınız yandı.
Üzülmeyin lütfen hele ki böyle birisi için.
Ama karşınızda ki yine açık sözlü davranmış. Ya eski pislik gibi evlendikten sonra kendini gösterseydi?
Yat kalk dua et bence. Acaba o senin nefsine uyuyor mu? Nasıl bir öz güven bu. Sadece bu sebeplerden inanın bu dinime bağlıyım diyen adamlardan da soğudum.

Heh şimdi anladım neden canınız yandı.
Üzülmeyin lütfen hele ki böyle birisi için.
Ama karşınızda ki yine açık sözlü davranmış. Ya eski pislik gibi evlendikten sonra kendini gösterseydi?
Yat kalk dua et bence. Acaba o senin nefsine uyuyor mu? Nasıl bir öz güven bu. Sadece bu sebeplerden inanın bu dinime bağlıyım diyen adamlardan da soğudum.
Aynen şimdi dindar bir erkek görmek bile istemiyorum önceden tanıdığım ateistler daha düzgün insanlardı.
Yine burda çok anlatmadım daha birçok nane de yedi bu eleman.
Dediğiniz gibi yine şükrediyorum ama aşırı yorgunum ve sevgi adına bayağı tükenmişim, hep onu fark ediyorum.

Aynen şimdi dindar bir erkek görmek bile istemiyorum önceden tanıdığım ateistler daha düzgün insanlardı.
Yine burda çok anlatmadım daha birçok nane de yedi bu eleman.
Dediğiniz gibi yine şükrediyorum ama aşırı yorgunum ve sevgi adına bayağı tükenmişim, hep onu fark ediyorum.
Doğru kişi karşınıza çıkınca hepsi geçecek. Ama bir daha bu kadar fedakar olmayın lütfen..

X