Neden Türk kadınları eziliyor, ezilmeye mahkum ediliyor?

çok güzel bi yazı yazmışsın. bu yazıyı bir yere kaydetmeyi ve zamanı gelince insanlara kapak olsun diye okumayı düşünüyorum:) ya bu söylediklerine ilaveten bir mesele var onu da anlamam. mesela misafirliklerde erkekler oturur,kadınlar hizmetçi gibi onun önüne bunu koy,ççayları koy,yemekleri hazırla,milletin arkasını topla,önünü topla.ulan biz cariye miyiz?bu rolü,bu oknumu kabul edersek elbette obje olarak görünmekten şikayet edemeyiz.önce buna karşı durmalıyız. ben cariye,hizmetçi değilim.Ne biçikm genç kızsın diyorlar ben misafirlerin önüne tabak çanak koymayıp hizmet yapmayınca. ben de evet onların tabirindeki genç kızdan olmak istemiyorum,oyüzden ne biçim olmayı tercih ediyorum.

Son düzenleme:

evet canim kahve sohbetlelerinden ama ben amerikada yasarken amerikalai arkadaslarimla icitigim kahve sohbetlerinden.hic gormedin heralde polisin cekip silahiyla adama oldurdugunu o polisin basina en fazla gelecek sey gorevinden alinmak.

ssadece buda degil ornak veriyim diyelimki benim evime birisi girdi taniyim tanimiyim ben onu vurdum cikarim m,ahkemey derimki yabanci sandim canima kast etcek sandim vs vs derim oyle cikarim .

yasadigim biseyden de ornek veriyim.esimle amerikadayiz esimin bi arkadasi ev aldi bizide bi aksam evine davet eti ilk defa gidicez girdik sokaga evi ariyoruz evler sagli sollu bi evin onunde epeu yavasladik evden evin sahibi cikti silahi dogruluttu mu bize ne ariyosunzu diye dedik boyle boyle adam tarif ettii yolu.

ayrica yabanci erkeklerde cok sorumsuz esleriyle iliglenmiyo sahip cikmiyo.benim kuzenim almanyada bi almanla evli kiz hamile sancisi tuttu hastaneye gidilcek kocai goturmedi ki kocasi calismiyo.dusun cocugu doguyo hala ortalikda yok adam en sonunda yengem sinirleniyo ariyo bi gel istersen zahmet olmazsa cocugun dogdu diye.

ayrica benim suan yasadigim ulkeyi bi anlatsam agziniz acik kalir .etrafda kizdan olan cocugu ben torundan sayam diyen erkek mi ararsin yoksa evlnip 6 aya cocugu olmazsa kadi ni bosayan erkek mi dersin.eslerini hic biryere goturmeyen gondermeyen erkek mi dersin.surekli eslerini doven erkekmi ararsin ozaman buraya gelinde gorun.kadina deger vermemk nasil oluyomus.ustelik burda okumayan universite bitirmeyen insan yok.hepsi egitimli guye.

ayrica yabanci ulkeler sidder ozleikle taciz tecavuz cok fazla.adam kendi kizina taciz ediyo.15 yasin da kizlar hamile.hatta amerikda bi program var 16 ve hamile diye.nikahsiz bir birliktelik tabiki bunlar ama kotu bahsetmiyo.

yani nebiliyim neden orda butun okul otobuslerinin soforleri cogu kadin isde bu tacizlerin onune gecmek icin.fazla isde yaradigini soyleyemem .mesela parklarda hep polisler olur eger cocugun yoksa fazla yaklastirmazlar.aksam hava kararinca acik parklar bile kapanir polis gelir kpatiir.

yani aile kavrami yok.orda kzi buyuyunce babasina sarilmiyo babasida kizina sarilmiyo.bize almnyadan kuzenim ve kuzenimin 2 alman kizi arkadasi 1 hafta ligina tatile gelmislerdi.babam bize sarilinca kizlar agliyo resmen hic babalari onlara sarilmamisdki.
babam anneme yardim ederken gorduler annem yemek haazirliyodu babam salata yapiydu.kizlarda agzi acik seyrediyodu.hayran kaldilar bize diyebilirim.

ama oralarda kurallar daha siki millet polisden korkuyo .orda abana kocam bile tacizde bulunsa hapse filan girer cezasi var.nebiliyim kisaca demek istedgim.bu olaylar sadece turkiyede olmuyo.her ulkede var.hatat turkiyeden beter ulkeler okdar cokki.

Yabancı kadınlar cinsel özgürlük altında eziliyorlar çocukların yarısı evlilikdışı dünyaya geliyor ,türk kadınıda bazı saçma geleneklerden dolayı

kadınlar en çok kendi ayakları üstünde duramadıklarından ve eğitimsizlikten eziliyorlar.gerisi ufak detaylar bence kadın okuyup bilinçlenince mesleğinide eline alınca o kadar kolay kendini ezdirmiyor hakkını savunuyor ama çocuk olunca iş biraz değişiyor birçok kadın çocuğu için evlilikte daha yapıcı taraf oluyor

Yazdıkları için konu sahibesini tebrik ediyorum, umarım bu yazı altında saçmasapan kavgalar çıkmaz da konu kapanmaz.
Bir de şunu eklemek istiyorum Avrupa ve Amerika gerçekten farklı. Amerika ''özgürlükler ülkesi'' görünümü altında fazlasıyla muhafazakar, bilinçsiz insanlarla dolu bir yer. Amerikalı bir çok arkadaşım da ülkelerinin daha çok Avrupa ülkelerine benzemesini istiyorlar.

yazindan dolayi sizi teprik ederim benimde 3 kizim varrrrrr
elimden geldigi kadar öz güvenli yetistirmeye calisiyorum saygi baska ezilmek baska bir sey
esine saygi duyacaklar ama ezilmiyecekler
kizlari okutmazlar gözleri acilmasin
kizlari kendini gelistirmek icin ugratirmazlar
kizlarya calistirmazlar esi bakar
kizlarin esi zaman gecip aldatinca hop ordata kalir aile almaz
esindir yapar ne bu kölelik yok kizlar artik gözü acildi
artik kendine güvenleri olmali calismali okumali esit olduklarini bilmeliiiii
gerci bu dediklerim belkiiii uzun yillar alacak erkekler
kadinlarin gözlerinin acildigini daha sarj edemiyor ama zamanla alisacaklarrrrr
kizlar okumali calismaliiii geri olurrrrr

Son düzenleme:
Agzina saglik super yazmissin ama bunun sebebi yine kadinlar erkeklere taviz vererek yasayan ben bilmem beyim bilir modunda olan kadinlar kizlarimizi ozguvenli yetistiremedigimiz icin oluyor bnce boyle evlenene kadar anne baba karar veriyor sonra kizin ozguveni yok basliyo koca onun adina karar vermeye ne yazikki

sana katılıyorum arkadaşım çoğumuz aynı fikirdeyiz ama düşünmek değil uygulamak önemli olan....
insanlarda lafta mangalda kül bırakmama ama icraata gelince de kılını kıpırdatamama huyu var zaten ..
artık trend ben özgürüm modu ..kendine olan aşırı özgüvenin eşi ezmeye çalışan profili moda bugünlerde ..
kocam döver de sever trendi eskide kaldı ,annelerimiz devrinde..
artık insanlarda bir para kazanma ,
para kazanınca kocanın ağzına iki tane çakıp ,istediği yerde kapıyı çekip çıkma içgüdüsü var ..
ne de olsa maddi olarak özgürya ,ama insanlar bu şekilde kendilerini özgürleştirdiklerini sanıp bir kafesin içerisinie hapsediyorlar farkında değiller..
kendini ezdirmek ile beraber yaşama kurallarını birbirine karıştırıp herşeyi ezilme moduna bağlayıp frekansı kaçırıyorlar..
karşınzdaki insan sizi gerçekten ezmeye çalışıyorsa ezdirme kendini ,sen de onu ezme ,ama bu içgüdüyle herşeyi ezilme olarak algılarsanız bırakın eşinizle yaşamayı sıradan bir arkadaşınızla bile aynı evde beraber yaşayamazsınız..
beraber yaşama kuralları sadece eşler için geçerli değilki.
üniversitede iken aynı evde kaldığınız ev arkadaşlarınızı düşnüün..
o zaman onlarla yaşarken de kendinizi ezdiriyordunuz öylemi..
halbuki ev arkadaşınızla aynı ortamı ,hayatı paylaştığınız için bazı kurallara uyuyordunuz yanılıyormuyum ,
e ozaman da eziliyorum modunda mıydık tabiki hayır ,beraber yaşıyoruz tabiki uymamız gereken kurallar var modunda mıydık evet,işte evlilik de böyle birşey ,neden sosyal yaşantımızda bir takım kurallara uyarken ,evlenince uyduğumuz kuralları ezilmek olarak algılıyoruz ?
neden mi ?
çünkü sosyal medyada içimize virüs gibi sokulan aşırı özgüven ,aşırı ben merkeziyetçilik ,insanları biz olmaktan çıkarıp aşırı bireyselci yapmaya uğraşan akım var gözümüzün dibinde..
insanlara öyle bir bakış açısı kazandırılmaya çalışılıyorki biz de aval aval bakıp bu numaraları yiyoruz..
maksat ne ,maksat bize ait bütün değerleri silmek..
peki nasıl olacak bu ..
önce biz kavramı kalksın ,biz kalkarsa aile de kalkacaktır..
bireyler biz kavramından uzaklaşsın ,tamamen ben kavramına odaklansın ..
ben ezilmem..
önemli olan benim ..benim mutluluğum ,benim param ,benim isteklerim..
senin ne olduğun hiç önemli değil ,eşim misin? ne yapayım eşimsen eşliğini bil ,bana karışma ,benim isteklerimi yerine getirdiğin müddetçe eşimsin,yok bana uymazsan sen bilirsin kapı orda ,nasıl olsa bu hayat benim kendimi ezdiremem ,nasılsa param var ,boşanırsam kendi başıma da yaşarım ,benim bir kişiliğim var ,ne senin için fedakarlık yaparım ,ne seni mutlu etmeye çalışırım ,çünkü hayatta senden önce tek önemli olan şey benim..
nedir bu yaaa...
çevremde bu kafa yapısına sahip o kadar çok insan varki gına gelmiş durumda..
nedir bu kendini bu kadar aşırı önemsemek ..
nedir bu bencillik..
nedir bu karşındaki insanı sevdiğini söylediğin halde hep kendine göre yaşamasını istemen ,biz olmayı unutman ..
yakında sevgi denen şeyi de bırakmayacaklar aramızda bu benlik duygusunu aşırı empoze etmekten..
suçu hep kendimizde ararken kapsamlı düşünmek lazım ..
toplumda cereyan eden olayların hepsinin bir altyapsı,sosyo-kültürel sebepleri var ..
özellikle de sosyal konularda farkında olmadığımız şekilde değerlerimizin altını oyma durumu söz konusu..
bunu insan hakları ikadın hakları şeklinde empoze ediyorlar ,bizim de damarımıza dokunuyorlar ,sanıyoruzki bunların hepsi kadın hakları ,insan hakları ..
çok büyük bir yanılgıya düşüyoruz işte bu noktada..
kadın hakkı ,insan hakkı ,bireyleri biz olmaktan çıkarp ruhsuz ,duygusuz,bencil ,hayatta tamamen herşeyde kendini merkez alan bireyler haline getiriyorsa orada haktan bahsetmek abesle iştigal olur..
hayatta herşeyin bir dengesi vardır ,bu dengeyi sarstığınız an orada ne hak ne hukuk olur ..
bizim dengemizi alt üst etmeye çalışanlara karşı daha mantıklı hareket etmeliyizki hayatımız hep kendimizden ibaret olmasın..
özümüzdeki güzellikleri kaybetmeyelim ,içimizdeki sevgiyi ,aile kavramını çürütmeyelim..
kendini ezdirmek başka ,ben duygusunu abartıp herşeyi ezilmek olarak görmek başka..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…