Neden Türk kadınları eziliyor, ezilmeye mahkum ediliyor?

Yazılanların hepsini okuyamadım ama biraz önce haberlerde izledim ülkemiz kadın erkek eşitliği açısından afrika ülkelerinden bile daha geriymiş. varın gerisini siz düşünün:)

"İngiliz yargıç, gece yarısı parktan geçen kızı korkutan adama 7 yıl 7
gün hapis verince, şaşıran gazeteciler sormuşlar:
'Adam kıza elini bile süremedi... Kaçan kızın çığlıklarına yetişenler de:
"Adamı yakaladılar. Bu 7 yıl, 7 gün çok değil mi?'
Yargıcın yanıtı hukuk tarihine geçecek düzeydedir:
- "Kızı korkutmanın karşılığı 7 gündür. 7 yıl, İngiliz kızlarının
gece yarısı parkta dolaşma özgürlüklerine saldırmanın cezasıdır..."

erkek zihniyeti biçok ülkede aynı olabilir ama o ülkelerde HUKUK var, bir kadın adamın evine kendi rızasıyla gelmiş, hatta soyunup yatağa girmiş ama son anda vazgeçtim demişse buna rağmen adam kadına saldırıyosa bunun adı tecavüzdür o sistemlerde, bizdeki gibi yok etek boyu neydi yok rujunun rengi nasıldı diye sorulmaz, rıza yoksa o işin adı tecavüzdür ama adamın anasını ağlatırlar

Helal olsun... Bizde olsa tahrik etti diye kadına ceza verirler

Ah..bu kadarına kavuşmak için bizim çoook çalışmamız gerek daha..fakat bunlardan haberdar olup bilmeliyiz ki kötüyü örnek almayalım.Ha deyince bu üstünlüklere sahip olamayız ama duydukça,gördükçe,okudukça bunun için çabalayacağız.Teşekkürler:)

konu sahibesi,yazdığın metni okuduğumda herkes saldıracak kesin demiştim ki yanılmışım. çok mutluyum yanıldığım için. seni anlayan kadınların olduğunu da görmek çok güzel çünkü ben kadının kendi kendini ezdirdiği kanaatindeyim. seni tebrik ediyorum .bilinçli olarak verdiğin cevaplar da boş biri olmadığını etrafa at gözlüğü ile bakmadığını gösteriyor..
ne yazık ki yasalar kadının yanında değil. bir öğretmen arkadaşım eşinden dayak yediği için karakola başvurduğunda,kocan değil mi ne olacak ki dediklerini söylemişti.ne kadar üzülmüştük.çocuk yaşta 17 kişinin tecavüzüne uğrayan kızcağızın olayında faillere kzın psikolojisi bozulmadığı gerekçesiyle yüksek bir ceza indirimi verengene bizim ülkemizin hakimiydi.
benim de farklı ülkeler,farklı kültürler tanıma olanağım oldu.Türkiyeye gelmekten korkan bir kitle var bu ülkenin dışında.tecavüz oranlarının en yüksek olduğu ülkelerden biri burası. üstelik bunlar bilinenler,buz dağının arkası var bir de.susan,susturulan kadınlar...

kim ne derse desin korku ile,tehdit ile bastırılan bir ülke burası.birilerinin tek derdi herşeyi toz pembe göstermek..halbu ki sosyolojik anlamda o kadar çok sorunumuz var ki..

ama tüm bunlar karşısında yasalar bile benim yanımda değil,ailem bile sahip çıkmıyor deyip susmak,katlanmak çözüm değil.olabildiğince yüksek çıkmalı sesimiz. herkes kendi evinin önünü süpürse bile çok yol katedilir bence...

Değil mı, bence de.. Yasalar bile erkeği koruyor, zina yasasında ceza vermek icin, kadın icin tek bir kez yeterliyken erkek icin surekli zina şartı konulmuştu. Sonra kalkınca yasadan once erkeği kaldırdılar bir sure sadece kadının zinası suc oldu. Tam anlatamadım belki ama yani bir ara erkek yapsa suc olmazken kadın yapınca ceza aldı. En eskisinde de kadın bir kere yapsa suc erkek bir kere yapsa yetmez süreklilik şartı aranıyordu suc olması icin.

Ben de birçok kisi saldırır sanmıştım ama hemcinslerimizin yanımızda olduğunu görmek güzel. Yine de hala aksini düşünenler var. Ayrıca güzel yorumların icin de teşekkür ediyorum

kadına bakıs acısının degıstrılmesı lazım once yokas maddı özgürlüğü elinde olan bı kadında ıstese pat dıye boşanamıyor cevrenın etıkısı yuzunden dul kadına nasıl gözle bakıldıgı malum rahat bıle bırakmıyorlar bıze dusen sesimizi cıkarmaktan cok yenı yetısen nesıle bunları öğretmek cocukalrımızı o sekılde yetsıtırmek tabıkı bazı degerelr cercevesınde:KK34:

çocukları yani gelecek nesilleri yetiştiren annelerdir, kadınlardır. tamam babanında payı vardır ama çoçuğun gelişiminde en büyük pay annenindir.
eğer bir anne oğluna, kadınlara saygı duymayı öğretmezse, devamlı erkek çocuğunu kız çocuğundan üstün tutarsa, 'erkeğin elinin kiri' mantığıyla olaylara yaklaşırsa, kızlarının yaşamını, sadece evlenip çocuk doğurmaktan ibaret sayarsa, yetiştirdikleri çocuklar da hiçbir şekilde kadına saygı duymayacaktır. bunun yanında bir anne kızına da, kendi ayakları üzerinde durabilmesi için gereken özgüveni verebilmeli, onu hiçbir zaman 2. planda tutmamalıdır. kadın erkek eşitliğinin sağlanması konusunda herşey olmasa da çoğu şey biz kadınların elinde bence.

erkek zihniyeti biçok ülkede aynı olabilir ama o ülkelerde HUKUK var, bir kadın adamın evine kendi rızasıyla gelmiş, hatta soyunup yatağa girmiş ama son anda vazgeçtim demişse buna rağmen adam kadına saldırıyosa bunun adı tecavüzdür o sistemlerde, bizdeki gibi yok etek boyu neydi yok rujunun rengi nasıldı diye sorulmaz, rıza yoksa o işin adı tecavüzdür ama adamın anasını ağlatırlar

örneğini çok beğendim. bizler de böyle hakimler yetiştirmeliyiz.ama önce hukuk sistemi değişmeli.bunun için halk tepkisini kanun yapıcılara kendi metotlarına göre tepki koymalı.

bu ülkede tecavüze uğrayan bir kadının şikayet etme hakkının olması için öncelikle evinde derli toplu oturuyor olmalı,kapısını,penceresini,perdesini sıkıca örtmüş olmalı.adamın zorla eve girip bu işi yapmış olması ....vs gibi şeyler.

yoksa orda o saatte ne işin vardı?
bu eteği niye giydin?
niye makyaj yaptın?
yoksa kahkahada mı attın?

hırsızın hiç suçu yok.hep ev sahibi suçlu..

örneğini çok beğendim. bizler de böyle hakimler yetiştirmeliyiz.ama önce hukuk sistemi değişmeli.bunun için halk tepkisini kanun yapıcılara kendi metotlarına göre tepki koymalı.

:-) hakimler kafalarına göre değil, kanınlara göre karar veri..eşini döven bir kocaya ceza vermeyen kanunlardan oluşan bir TCK mız var...ne yazık ki Türkiyede kadınlar her zaman ezilecek..ben kendimi ezdirmedim, boşandım ama etrafımda ayakları üstünde duramadığı için ezilen çokkadın var..

Yalnız konuyu dine ,siyasete getirmeyelim çünki hem alakası yok hemde yasak..Üzerinde ne kadar baskı olursa olsun kişi kendini geliştirmeyi bilmelli.
aynen ..konu sahibesi iki lafın başı konuyu dine siyasete getirmesin lütfen yoksa herkesin söyleyecek iki çift lafı olur konu da kapanır bir güzel..
Öncelikle yorumlarınız icin teşekkür ederim, iyi veya kotu. Birçoğunuz benden büyük, daha tecrübelisiniz ve yorumlarınız benim icin cok değerli.

İkincisi benim babam da baskın bir kişilik, annem üniversite mezunu yüksek lisansını yapmış halı vakti yerinde is güç sahibi bir kadın. Yine de babamin karşısında cok zayıf. O dışarıdaki güçlü kadın evde yok sanki. Babam annemi dinlemez annem de buna ses çıkarmaz. Ben 19 yaşındayım, ve son iki senedir babam beni dinliyor. Evde bir sorun olunca annem ve babam arasında falan ben olaya el koyuyorum artık. Annem diyor ki babam kendi annesinden sonra ilk defa birini dinliyormuş bu kadar.

Benim de birkaç erkek arkadasım oldu, hiçbirinde de kendimi ezdirmedim. Biri dedi ki giydiğin şort cok kısa, ki bence değil, ben bugüne kadar boyle giydim, benim kendi babam bir sey demediyse kimse de diyemez. Yok ben seni sevdiğim icin kıskanıyorum diyor, yalan yahu, tamam sever kıskanır da seven kisi sevdiğini üzer mı? Bir tanesi çıktı yok sen niye futbolla ilgileniyorsun, maclara gidiyorsun. Ben bugüne kadar böyleydim bundan sonra kimse icin değişemem, beni boyle kabul etsin. Sen dışarıda eglenince iyi ben çıkınca mı kotu?

Bekara karı boşamak kolay demis bir arkadas, benim isim gücüm ekonomik özgürlüğüm kendime güvenim varsa kendi ayaklarım üzerinde durabiliyorsam sırf hastalıklı bir ask uğruna kendimi ezdirmem. Bunun ne evli ne de bekar olmakla alakası var. Bu isin temeli insan olmak.

Bir arkadas demis ki bu özellik sırf Turk kadınlarına has değil. Bunu gozlemleyecek kadar yurtdisinda yasadigima inaniyorum, omrumun yarisi oralarda gecti. Maalesef Türk kadınları ve diğer Müslüman kadınlar da giriyor bu tanımın icine. Ne islamiyette var kadını ezmek, ne de Hz Muhammed öyle bir sey söylemiş. Dini sömürmeye hevesliler yüzünden bütün Müslüman ülkelerde kadınlar eziliyor. Bizim şansımıza Atatürk gibi biri çıktı ve bizi insan yerine koydu, eğer O olmasaydı ramazanda ülkemize gelip adam gibi muamele gören kara çarşaflı Arap bacılardan farkımız kalmazdı. Bosna Hersek ve Arnavutluk daha cok Avrupa kültürü icinde yetiştiği icin bu oran onlarda az. Ne olursa olsun Avrupa amerika bu konuda bizden daha ileri. Dogru veya yanlış, ben öyle düşünüyorum.. Bizde kadınlar yüzde doksan eziliyorsa Avrupa'da Amerika'da yüzde ondur. Bu, (cogunluk icin konuşuyorum) Hıristiyanlik kadına daha cok önem veriyor değil, dinden cok sonuçta insan hakları, demokrasi kültürü ile ilgili. Herkes eşittir kardesim, demokrasinin temeli budur. Dının kontrolunu fiziksel olarak kendini üstün gören cinse birakinca adam asıyor da kesiyor da sömürüyor da.

Kadınları ezmeyi dine bağlayan yobazlar bize de göstersin nerede yazıyor bunlar, biz de öğrenelim... Sonuçta dinde kitapta kadınları ezin diye bir sey yazmadığı icin okuyan eğitilen kadın uyanıyor, kandirildigini anlıyor. Bakın su an Pakistan'ın disisleri Bakanı bir kadın.

Son olarak, su konuda sonuna kadar katılıyorum ne yapıyorsak kendimiz kendimize yapıyoruz.

sürekli dini ve siyasi yönüne değinip konuyu farklı durumlara çevirmeye çalışmayın ,zira daha size cevap veren çıkmamış ama ben çıkacağım sanırım ..
Kimsenin inancını yargılamak size düşmez hanımefendi..Nasıl çıplak gezen bir insana saygı gösteriyorsanız çarşaflı olana da göstermek zorundasınız-zira o zaman bahsettiğiniz Atatürk kafasına sahip olabilirsiniz...Batıya çok özentiniz olduğu bütün yazılarınızdan belli oluyor ancak batıda kadın çok dah fazla sömürülüyor ama ülkemizdeki gibi a şikar değil ondan güllük gülistanlık sanıyoruz batıyı.Batıda aslında insanlık namına hiçbişey yok ..Kadını da emin olun burdakilerden daha fazla eziyorlar ,ama batıda burdaki gibi gün ışığında değil ,dört duvar arasında yaşanıyor ,aile arasındaki sorunlar bizdeki gibi cazgırlıkla çözülmüyor ,çünkü onların zaten aile kavramı yok ,işlerine gelmezse çekip gidiyorlar hiçbirşeyi umursamıyorlar,bu doğru mu şimdi ? en ufak bişey de kapıyı çekip çıkıyorlar ,çocukları da orda burda büyüyor ,bize de nedense bu normal geliyor ,evliliği kaldıramayacak olan evlenmesin ama evleniyorsa da boyun eğmek değil tabiki ama evlilik denge işidir ,kadın da erkek de dengeyi kurmalı ,yeri gelir fedakarlık yapmalı ,yeri gelince susmalı ,bu sadece kadına özgü erkeğe özgü birşey değil ,bu birlikte yaşamanın kuralıdır zaten ,biz annemizle babamızla yaşarken en ufak şeyde kapıyı çekip çıkıyormuyuz da evlenince aynısını yapalım ,annemize babamıza nasıl anlayış gösteriyorsak eşler de birbirine gösterecekki evlilik yürüsün ,ha büyük ailevi olaylar istisna tabiki..
Olayı müslüman ülkelere kara çarşafa vs getirdiğiniz zaman işin boyutu değişir ,bir ailede kadının ezilip ezilmediği giydiği kıyafetle alakalı değildir ,hakeza en çok şiddet gören kadın oranı eğitimli kesimde çok daha fazla ,yani çarşaflısı da yiyor dayak ,mini eteklisi de ,bunun bir genellemesi yok olamaz da ...
Dinin kontroluünü islam vermemiş erkeğe ..İslamda kadın ve erkeğin yaratılış özelliklerinden gelen sorumluluk farkları vardır ,bu anlamda kadın ve erkek farklıdır ama hak bazında islamda asla eşitsizlik yok ,günahı işleyen kadın da olsa erkek de olsa eşittir ..
cümlelerinizin yarısı islam ve dinden bahsediyor ,bu konularda konuşmak yasak ,kaldıki bu konularda konuşmak için ii bir bilgiye ihtiyaç var ,bilmeden konuşmamak lazım ..Çünkü insan bilmediğinin cahilidir.
Bir kadının ekonomik özgürlük kazanması şart oldu artık çünkü hayat şartları böyle..Ancak bu ekonomik özgürlüğü erkeğe karşı kullanıp ,her kafamız attığında evi terketmek olarak algılar ,çocuklarımıza da mutlaka ekonomik özgürlüğü eline al kimseye ezdirme kendini diye öğüt verirsek çok büyük hata etmiş oluruz..O ekonomik özgürlük karşımızdakine karşı bir koz değil ,başımıza büyük bir felaket geldiğinde kendi başımızın çaresine bakıp kendi hayatımızı yeniden düzenlemek için olmalıdır..
Anck günümüzde bir sürü bilinçsiz insan çocuklarına bunu öyle bir öğretiyorki ,eğitimli işi gücü olan genç kızlarımız evlenince bu altyapıdan ötürü hemen iki zorlanmada kapıyı çekip çıkıyor evden ..Bu mudur şimdi kadının özgrlüğü.Bu ancak kadının kendi kendini hiç sebep yokken mutsuz etmesinden başka bir şey değildir..
Kadın kendini ezdirmemeli lafı da yanlış bir tabir olmuş ,bence bunun da kadını erkeği yok ,bu insan meselesi ..
Erkek de kadın da kendini ezdirmemeli ..
kENDİNİ EZDİRMEk istemeyen evlenmesin ozaman ..Evlilik bir yarış değil bir paylaşımdır...Sürekli aman kendimi ezdirmeyeyim diye paranoyak olursa bi insan ne sevgi ne mutluluk kalır..Evlilik bir denge işi ,bir sağduyu işidir.Ben evleneyim nasılsa ekonomik özgürlüğüm var ,kocama kendimi ezdirmem ,en ufak bişeyde de eyvallahım olmaz işine gelirse bana uyar işine gelmezse bana uymaz boşanırım gibi sakat bir düşünceyle evlenilirse zaten hiçbir anlamı olmaz..
Ama etrafımda bu düşünceye sahip çok genç kız var maalesef ..Ve evliliklerin çoğu da bu birbirinin egosuyla yarışma ,kendini ezdirmeme paranoyası yüzünden heba olup gidiyor..
Aklı başında bir insan ya da kadın zaten ne kendini ezdirir ,ne eşini ezer...

sadece başlığı okudum ve ben olaya farklı bir açıdan bakacağım

konuyu saptırdığımı düşünmeyin lütfen

Türk kadınlarının çoğu erkek ne derse onu yapıyor, Atatürk*ün bizlere verdiği hakların kıymetini bilmiyor

bir düşünseler, ah bir anlayabilseler bu haklar elimizden giderse noluruz diye... belki her şey daha iyi olacak

yani olacaktı..

ben artık bazılarının bunu anlayabileceğini sanmıyorum

işte bu yüzdenn eziliyoruz, bunlar ne ki? daha çok ezileceğiz....

sadece başlığı okudum ve ben olaya farklı bir açıdan bakacağım

konuyu saptırdığımı düşünmeyin lütfen

Türk kadınlarının çoğu erkek ne derse onu yapıyor, Atatürk*ün bizlere verdiği hakların kıymetini bilmiyor

bir düşünseler, ah bir anlayabilseler bu haklar elimizden giderse noluruz diye... belki her şey daha iyi olacak

yani olacaktı..

ben artık bazılarının bunu anlayabileceğini sanmıyorum

işte bu yüzdenn eziliyoruz, bunlar ne ki? daha çok ezileceğiz....

Kesinlikle size katılıyorum....

Atatürk'ün Türk kadınına verdiği ilk hak velayet hakkıdır şer-i hukukta çocuk babanın kabul edilir anne sadece taşıyıcı gibi görülür kadın boşanabilir ancak çocukları babaya bırakır, baba insaf ederse çocukları gösterir, ki o dönemde genelde kız çocukları anneye verip erkek çocukları alıyomuş adamlar, bugün çocuğum var boşanamıyorum diyen kadınlara ithaf olunur

aslında bu konu burda yazılarak tartışılacak dar çerçeveli bir konu değil.bir çok açıdan değerlendirelecek bir konudur.konuyu siyasete ve dini dayandırmayan alakası yok demiş bir arkadaş ama aslında çok çok alakası var lakin bu platformda yasak.bu yüzden ben sadece şu kısmını dile getirecem.bu olumsuzların nedeni yine kadındır.o erkekleri yetiştiren terbiye eden de bir kadın değilmidir.ülkemizde nedense bir erkek hevesliği var.erkeklere düşkünlük var.düşünün evlerde bile erkek kız ayrımı yapılırken ülkede neden yapılmasın.eğitim önce aileden başlar.evde bile en en basit bir örnek verecem kıza odanı topla bulaığı yıka evi topla deniliyor ama erkeğe denilmiyor.bunu diyen kim bir anne bir kadın.halbuki peygamber efendimiz peygamberken herkes onun hizmetini yapmak için sıraya girerken bayılıyorken O kendi işini kendisi yaparmış.kendi söküğünü kendisi dikermiş.ama bizim atalarımız ne yapmış peygamberimizin ilk önce dur dediği cahiliye dönemindeki kızları diri diri gömme olayını bir nevi örnek almışlar ve onu sürdürmeyede devam ediyorlar.kızları bir hor görme bir küçük görme bir ezik görme önce aileden başlıyor.önce kadından başlıyor.aslında dediğim gibi söylenecek çok şey var ama ne vakit nede yazmak yeterli.

aynen ..konu sahibesi iki lafın başı konuyu dine siyasete getirmesin lütfen yoksa herkesin söyleyecek iki çift lafı olur konu da kapanır bir güzel..

sürekli dini ve siyasi yönüne değinip konuyu farklı durumlara çevirmeye çalışmayın ,zira daha size cevap veren çıkmamış ama ben çıkacağım sanırım ..
Kimsenin inancını yargılamak size düşmez hanımefendi..Nasıl çıplak gezen bir insana saygı gösteriyorsanız çarşaflı olana da göstermek zorundasınız-zira o zaman bahsettiğiniz Atatürk kafasına sahip olabilirsiniz...Batıya çok özentiniz olduğu bütün yazılarınızdan belli oluyor ancak batıda kadın çok dah fazla sömürülüyor ama ülkemizdeki gibi a şikar değil ondan güllük gülistanlık sanıyoruz batıyı.Batıda aslında insanlık namına hiçbişey yok ..Kadını da emin olun burdakilerden daha fazla eziyorlar ,ama batıda burdaki gibi gün ışığında değil ,dört duvar arasında yaşanıyor ,aile arasındaki sorunlar bizdeki gibi cazgırlıkla çözülmüyor ,çünkü onların zaten aile kavramı yok ,işlerine gelmezse çekip gidiyorlar hiçbirşeyi umursamıyorlar,bu doğru mu şimdi ? en ufak bişey de kapıyı çekip çıkıyorlar ,çocukları da orda burda büyüyor ,bize de nedense bu normal geliyor ,evliliği kaldıramayacak olan evlenmesin ama evleniyorsa da boyun eğmek değil tabiki ama evlilik denge işidir ,kadın da erkek de dengeyi kurmalı ,yeri gelir fedakarlık yapmalı ,yeri gelince susmalı ,bu sadece kadına özgü erkeğe özgü birşey değil ,bu birlikte yaşamanın kuralıdır zaten ,biz annemizle babamızla yaşarken en ufak şeyde kapıyı çekip çıkıyormuyuz da evlenince aynısını yapalım ,annemize babamıza nasıl anlayış gösteriyorsak eşler de birbirine gösterecekki evlilik yürüsün ,ha büyük ailevi olaylar istisna tabiki..
Olayı müslüman ülkelere kara çarşafa vs getirdiğiniz zaman işin boyutu değişir ,bir ailede kadının ezilip ezilmediği giydiği kıyafetle alakalı değildir ,hakeza en çok şiddet gören kadın oranı eğitimli kesimde çok daha fazla ,yani çarşaflısı da yiyor dayak ,mini eteklisi de ,bunun bir genellemesi yok olamaz da ...
Dinin kontroluünü islam vermemiş erkeğe ..İslamda kadın ve erkeğin yaratılış özelliklerinden gelen sorumluluk farkları vardır ,bu anlamda kadın ve erkek farklıdır ama hak bazında islamda asla eşitsizlik yok ,günahı işleyen kadın da olsa erkek de olsa eşittir ..
cümlelerinizin yarısı islam ve dinden bahsediyor ,bu konularda konuşmak yasak ,kaldıki bu konularda konuşmak için ii bir bilgiye ihtiyaç var ,bilmeden konuşmamak lazım ..Çünkü insan bilmediğinin cahilidir.
Bir kadının ekonomik özgürlük kazanması şart oldu artık çünkü hayat şartları böyle..Ancak bu ekonomik özgürlüğü erkeğe karşı kullanıp ,her kafamız attığında evi terketmek olarak algılar ,çocuklarımıza da mutlaka ekonomik özgürlüğü eline al kimseye ezdirme kendini diye öğüt verirsek çok büyük hata etmiş oluruz..O ekonomik özgürlük karşımızdakine karşı bir koz değil ,başımıza büyük bir felaket geldiğinde kendi başımızın çaresine bakıp kendi hayatımızı yeniden düzenlemek için olmalıdır..
Anck günümüzde bir sürü bilinçsiz insan çocuklarına bunu öyle bir öğretiyorki ,eğitimli işi gücü olan genç kızlarımız evlenince bu altyapıdan ötürü hemen iki zorlanmada kapıyı çekip çıkıyor evden ..Bu mudur şimdi kadının özgrlüğü.Bu ancak kadının kendi kendini hiç sebep yokken mutsuz etmesinden başka bir şey değildir..
Kadın kendini ezdirmemeli lafı da yanlış bir tabir olmuş ,bence bunun da kadını erkeği yok ,bu insan meselesi ..
kENDİNİ EZDİRMEk istemeyen evlenmesin ozaman ..Evlilik bir yarış değil bir paylaşımdır...Sürekli aman kendimi ezdirmeyeyim diye paranoyak olursa bi insan ne sevgi ne mutluluk kalır..Evlilik bir denge işi ,bir sağduyu işidir.Ben evleneyim nasılsa ekonomik özgürlüğüm var ,kocama kendimi ezdirmem ,en ufak bişeyde de eyvallahım olmaz işine gelirse bana uyar işine gelmezse bana uymaz boşanırım gibi sakat bir düşünceyle evlenilirse zaten hiçbir anlamı olmaz..
Ama etrafımda bu düşünceye sahip çok genç kız var maalesef ..Ve evliliklerin çoğu da bu birbirinin egosuyla yarışma ,kendini ezdirmeme paranoyası yüzünden heba olup gidiyor..

güzel bı yaklasım olmus arkadasım eline saglık:KK9::KK34:

sana katılıyorum arkadaşım çoğumuz aynı fikirdeyiz ama düşünmek değil uygulamak önemli olan....

Avrupada kadinlarin hali perisan arkadaslar ne ana var ne baba ne de deger veren bir es yada erkek arkadas .kadinlar bir mal olarak goruluyor sokaklar sahipsiz zavalli kadinlarla dolu. erkekler hic deger vermiyor kadina kullanip attigi bi mendil misali. Ama bence Turk aile sistemimiz kesinlikle boyle degil sahip cikiliyor en azindan ewliliklerimiz uzun suruyor diger milletlere bakarak. kadina siddet, icki, kumar ve parasizlik sorunlarida olmasa bizden daha mutlu bi millet olamazdi...avrupa bu konuda kesinlikle ornek alinmamali kulturumuz korunmali..

Avrupada kadinlarin hali perisan arkadaslar ne ana var ne baba ne de deger veren bir es yada erkek arkadas .kadinlar bir mal olarak goruluyor sokaklar sahipsiz zavalli kadinlarla dolu. erkekler hic deger vermiyor kadina kullanip attigi bi mendil misali. Ama bence Turk aile sistemimiz kesinlikle boyle degil sahip cikiliyor en azindan ewliliklerimiz uzun suruyor diger milletlere bakarak. kadina siddet, icki, kumar ve parasizlik sorunlarida olmasa bizden daha mutlu bi millet olamazdi...avrupa bu konuda kesinlikle ornek alinmamali kulturumuz korunmali..

Hiç avrupa amerika görmesek inanacağız yazdıklarına :-) Bizde tecavüz edilip hamile bırakılan kızları doğuda öldürürlerken orada devlet yardım ediyor..Avukat olduğum için konuları yakından biliyorum..Size somut örnek olarak İngiltereden otostop ile barış gezisi için gelinlik giyerek yola çıkan bir kadını hatırlatayım..Avrupayı gayet medeni bir şekilde geçip, Türkiyeye girince İzmit yolunda tecavüze uğrayıp öldürüldü...

sadece sunu soylicem bu olaylarin sadece turkiyede oldugunu saniyosaniz cook ama cok yanliyiosunuz.hic tv izlemiyosunuz herelade amerikan polislerinin nasilda kadinlari dovdugunu hic gormediniz heralde ama bunlarin 1i 2si yansiyo medyaya geris yok.polisin dovme hatta o nu gec oldurme yetkisi bile varr.

siz saniyoosunuzki baska ulkelerde farkli hayir degil .

X