Neden kimse anlamıyor illa söylemek mi lazım?

Bir ara arkadasımin kizi servise binmek istemedi,arabası da yok,teklif ettim gel benimle diye,bir süre götürdüm getirdim ama arkadaşımda benimleydi. Sonradan alışti da servise döndü tekrar ama süreklilik istemezdim,bazen geç gidecek olurum,okul çıkışı eve hemen dönmeyecek olurum,alıp kızimi bir yere gidecegimdir vs vs. Birine bağlanınca uymak zorunda kalınıyor.
Yerinde olsam,sağol ben bırakacağim der önünü keserdim, akşam al dediğinde de kusura bakma eve dönmüyorum çocugu alinca işlerim var dısarda biraz derdim yani. Belli ki kendince sabah ben bırakayım aksam o alsin,ilerde belki sabah aksam o halleder diye düşünüyor. Ha bunu seninle konuşsa belki kabul edeceksin ama kendince planlama yapmasi sevimsiz. Yardıma ihtiyacın varken yardim ederdi çıkarına olmasa zaten.

Ben ağzıyla yardım istemeyene hayati durum değilse kılını kıpırdatmayan biriyim. Denge koruma şekli bu, belki o da öyledir. Ha komşun yerinde olsam akşam al da demezdim.

Komşuma ne sıkıntımı anlatırım, nede derdimi, resmiyet on numara güzel birşey o zaman kimse kimseden bir beklenti içine girmiyor. Söz konusu çocuksa asla ama asla sorumluluk almam, kendi çocuğumuda başkasına emanet etmem, servis diye bir araç var, en kötü servisle gidip gelir kendi çizelgem belli olur. Bu saatten sonra direkman söylerim yüzüne benim geçen sene yardıma ihtiyacım vardı, bu sene kendi başımıza idare ediyoruz teşekkür ederim diye belirtir, sorumluluk almam.

Sağlık ,mutluluk , huzurla; analı babalı büyütmek nasip olsun.Kızınız mı oldu , oğlunuz mu ? Cinsiyet ayırdığımdan değil, hitap ederken bilmek için sordum.
Çok teşekkür ederim herkesin evladı hep sağlıklı olsun inşaallah.
Kızımız oldu birazcik cadı isteği hemen olmazsa bağırıyor

Sorunuz bu değil ama küçücük cocugunuzu olabildiği kadar tanımadığınız insanlara emanet etmeyin. Ne okula getirsin ne götürsün. Komşu bir eldir, neler duyuyoruz, neler oluyor. Anneniz müsait olduğu sürece bu isi siz veya o yapsın.

Hayatımda birçok noktada ben de benzer şeyleri yaşıyorum. Çevremde kim olsa hemen atlıyorum yardım gerekli mi? Elimden bir şey gelir mi diye. Ama çoğu zaman karşımızdaki insanlardan aynı hassasiyeti göremeyince üzülüyoruz, belki direkt yardım istesek onlar da edecekler belki akıllarına gelmiyor yargılamamak da gerekir herkesin karakteri farklı. Galiba biz ve bizim gibiler biraz fazla ince düşünüyoruz aşırıya kaçmış şekilde hal böyle olunca karşımızdakilerden de aynı şeyi bekliyoruz, beklememeliyiz. Ama şunu söyleyebilirim sizin komşunuz aşırı duyarsız davranmış ama bu sene siz daha iyi durumda olduğunuz için uyanıklık yapmaya çalışıyor.

İlişkini kes belli ki kötü niyetli bir insan

Kimse kimsenin çocuğunu almak birakmak goturmek zorunda degil sizde dahil .kötü oluyor sonu .kimseden bekletiniz olmasin onlarada taviz vermeyin.herkes kendi başının caresine bakmalı.boyle cocugu biraktim ald goturmedi teklif etmedi cocuklu seylerin sonu hüsranla bitiyor cizginizi cekin

Hep derim onlar gibi davranırsam onlardan ne farkım kalır ben gene bana yakışanı yaparım gerisi beni ilgilendirmez boşver salla takmaya değmez
Ben de öyle düşündüm aman nolacak dedim ama. Baktım sonu gelmiyor ve eşim de problem çıkarmaya başladı.

Yerinizde olsam o kişiye bu duygularımı söyler ve irtibatı keserdim.

Hayatınızdan çıkarmanız gereken bir kişi ve sizin arkadaşlığınızı hak etmiyor.
Ben de çok iyi bir insanım diyemem ama geçen sene gerçekten yardıma ihtiyacım olduğu zamanlar vardı. Kırgınım ve komşuluk etmek de istemiyorum artık bu sebeple.

Kendinizi kullandirmayin. Yardimlasma iyidir, ama sanirim aksamlari icin sorumlulugu size kitelyecek akilli komsunuz.
Çok canım sıkkın pamukçuğum. Bak bu saat oldu hala gelip alacak çocuklarını. Bu nasıl sorumsuzluktur anlamıyorum. Ama aptallık da bende. Bir daha aradığında açmamayı planlıyorum.

Kesinlikle en dogru yaklasim bu. Siz kendi cocugunuzu kendiniz birakip alin. Ustelik kimseden bir sey beklemezseniz daha mutlu olursunuz
Ben aslında insanlardan bir şey beklemem. Ama bariz konularda da duyarlı olunmasını bekliyorum çünkü ben duyarlı davranıyorum. Bana ne deyip sırtımı dönmek insanlığa yakışmıyor. Ama sonra canı sıkılan ben oluyorum.

İletişimimiz hep aynıydı ama bu sene daha da bir samimi olmaya çalışıyor sanırım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…