Ne zaman çocuk yapmaya karar verdiniz?

Oglak kizi

✝️
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2015
4.404
6.187
Evet çocuk sahibi olan hanımlardan fikir almak isterim :) ben 5 senelik evliyim eşimin ailesi sorunları hariç güzel bir evliliğim var, eşimden yana bir sıkıntım olmadı evliliği sarsacak fakat çocuk yapmadım gerek maddi sebepler gerek kendimi hazır hissetmemek sebebi ile. Aralıkta 30 yaşıma gireceğim, kariyer olarak yurtdışı planlarım var orada çocuk sahibi olurum diyorum 1-2 sene içinde yurtdışı işlerim sonuçlanacak çocuğumu orada daha iyi büyütürüm diyorum bu nedenle şu an beklemedeyim. Çocuk sahibi olan hanımlar bana vereceğiniz tavsiye var mı? Ne yapmalıyım?

Tamamen sizin ve eşinizin hazır hissetmenizle alakalı bence. Yıla takılmayın. Kimi 30da kimi 35 te ister. Kimi evlenir evlenmez yapar kimi bi
Kaç sene bekler.
Ben 31 yaşında ve 1,5 sene evliyken istedim, kısa sürede de hamile kaldım. Yani bir sene daha takılsak olurmuş diyorum. Çocuklar geldi mi bir ömür gitmiyor. Bir daha siz de aynı özgür kafada kalamıyorsanız.

Kadın doğum uzmanına gidin, eşiniz de üroloji bölümüne gitsin. Sağlık konusunda herhangi bir sıkıntınız yoksa en rahat zamanınızda yapmanizi tavsiye ederim. Sen şimdi çocuk yapsan ve yurt dışı işi.ertelense hep içinde acaba çocuk olmasaydı olur muydu düşüncesi olabilir. Bana 25 yaş idealdir sana 35. Sağlıkla sıkıntı yoksa hayatının en redikal kararlarinin alındığı dönemde çocuk yapma derim. Yurt dışı başlı başına yeni bir serüven.

Bana kalsa ben hemen de yapabilirdim. 11 senelik sevgilimle evlendim. Iyi ki kocam benden akıllı. Bi dur dedi bana. 1.5 sene sonra denemeye başladık ondan da 2 sene 4 ay sonra nasil oldu. Arada tedaviler falan filan uğraştık. 30da doğurdum. Biz başbaşa da olurmuşuz bir ömür. Ama anne baba olmak istedik. Düşündükçe heyecanlandık. Sonra ben olmadıkça çok daha fazla istedim filan derken. Nasip oldu çok şükür.

Allah bağışlasın :) bana hep çok uzak geliyor bu konu ama nedense biyolojik saat olarak herhalde artık yokluyor :)

4. Yılımızın sonlarında hamile kaldım. Biz evlendiğimizde ilk senem zaten farklı bir şehire uyum sağlama iş arama vb ile geçti sonra pandemi çıktı 2 yıl da öyle gitti. Zaten pandemide nüfus patlaması yaşandı ülkede jdjdks neyse 4. Yılımızda nasip oldu. Çevre baskısı ile çok düşünmüyor musunuzcularla değil de siz kendinizi hazır hissettiğinizde oluyor sanırım. O kadar farklı bişey ki ben öğrenciyken eşimle evliliğimi hayal edebilirdim, nasıl bir eş olacağımızı, nasıl bir evlilik yaşayacağımı hayal edebilirdim, ama hayal gücümü ne kadar zorlarsam zorlayayım kendimi hiç anne olmuş, kucağında bebeğimi tutarken hayal edemezdim. Ve buna doğumdan sonra da bir süre daha alışamadım. Şimdi bebeğim büyüdükçe bana güldükçe içim içime sığmıyor henüz 5 aylık. Demem o ki siz ne zaman isterseniz. Ama imkanınız varsa tabi bu ülkenin de şartları belli yurtdışı daha iyi bir seçim olabilir

Çok güzel yazmışsınız Allah bağışlasın evladınızı :)) bana da öyle geliyor bana çok uzak geliyor bu konu bende hiç çocuk sahibi olmayı hayal eden kadınlardan olamadım maalesef. Ama biyolojik saat yaklaştıkça kararım değişmeye başladı ama yinede hayal edemiyorum :))

Ben yapı gereği çocuk diye deliren bir insan olmadım. Ama çocuğum da olsun isterdim yani. Kendimi bildiğim için de yaşım ilerlemeden ilkini yapayım dedim. Kafamda 2 çocuk vardı. Atandım, çalışmaya alıştım izinleri vs düşündük Allah da nasip etti şükür. Eşinizle aranız iyiyse, sorun yoksa sağlık problemleri de yoksa yanlış anlaşılmak istemem ama çok uzatılmaması gerek bence. Tabii herkes en uygun zamanı kendi bilir.

Son düzenleme:
Benimki bozuk heralde :))

Çok gereksiz, gelmişiz dünyaya ne belli ne kadar kalacağız. Bir ton sorumluluk. Bence artık aileler evrildi. Kedili, köpekli çiftler var daha mutlular hatta
Kedim var :)) ilk evlendiğim sene aldım, şimdi büyüdü bayağı çok hastalığı ile uğraştım çok üzüldüm onun içinde şimdi iyi şükür

Kedim var :)) ilk evlendiğim sene aldım, şimdi büyüdü bayağı çok hastalığı ile uğraştım çok üzüldüm onun içinde şimdi iyi şükür
En iyisi kedi. Bzm de 5 var eşimle sevgililik dahil 12. yılımız. Çoluk çocuğa karışanların hepsinin aşkı söndü, evlilikleri karman çorman kocaları eşlerinden kopuk, benimki dizimden ayrılmaz hala sevgili gibiyiz. Çocuk herşeyi bitiriyor. Kadının görüntüsü bile 10 yaş ileri gidiyor.

Haklı taraflarınız var ama ben tam tersini düşünüyorum açıkçası, bir kadın bir erkekten etkilenip gerçekten aşık olduğunda ilk hissettiği ondan çocuk yapmak isteği oluyor, evet bizim bir düzenimiz var ne bileyim dünyasal yuva kurmak maddiyat düğün telaşı vs ama doğa gereği gerçekten bu dünyasal konular olmasa bir kadın aşık olduğu adamdan çocuk yapmak istiyor hatta bunu geleceği düşünmeden istiyor, aşık olan kadınlar anlayacaktır söylediğimi ama nasip oluyor mu orası muamma :))

Çocuk ilişkiyi bozmaz, kötü ilişki her türlü kötüdür. Allah mutluluğunuzu daim etsin. Ama ben toplumun gerçekten mutlu iyi bir çiftin büyüttüğü mutlu insanlardan oluşması gerektiğini düşünüyorum. Aksi gibi akıllı, eğitimli insanlar çocuk yapmıyor evrim çok ters işliyor çok

Son düzenleme:
Evet hayal edememenizi o yüzden çok iyi anlıyorum, hiç çocuk istemeyenleri de düşünmeyenleri de anlıyorum. Bunun bir zorunluluğu yok. Ama zaman geçiyor bi karar verilmeli her anlamda. Mesela kucağımda evet ama şimdi de büyüdüğünde peşinden nasıl koşacağımı hayal edemiyorum jskfjdj eğer ona güzel bi gelecek sunabileceğinizi düşünüyorsanız hiç vakit kaybetmeyin. - bir dost jsjshs
Ayrıca kedim de var. Adı Bihter ellerinizden tırmalar ( öper) Ayrıca aşkımız da sönmedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…