Ne yapmamız lazım kararsız kaldık

Hala daha ortada aldatma olduğundan o kadar eminsiniz ki şaşılacak şey doğrusu. Kimseyle muhatap değilsiniz ama 3 yıldır iki ailenin görüşmediğini,yukardaki hemşirenin acilde vardiyalı çalıştığını biliyorsunuz maşallah. Eşiniz önce sadece o adamla aynı işyerinde çalışan biriydi mesai saati niye soruyor deyince mesaiden sorumlu oluverdi eşiniz ama gecenin 2 sinde ne alaka açıp soruyor dedektiflik değilse sorusuna cevap yok? Kaldı ki belki hemşire arabasını başka yere parketti illa sizin camın önüne mi parkedecek? Allah yardım etsinmiş ortaya çıksınmış vebal alıyorsunuz ajan gibisiniz iyi ki etliye sütlüye karışmıyormuşsunuz birde görüşseniz bu insanların bişeylerini bilseniz sağır sultan duyacak..

Ben böyle şeylere daha önce de şahit oldum ve sustum beni ilgilendirmez dedim. Ama bu platformda son 2 haftadır tekrar aktif oldum bir arkadaş gözüme baka baka beni uyutan bir adam var nereye kimlere sorayım diye yedi kat yabancıya bile yazmayı düşünüyordu. Danışmanın doğru olacağını düşündüm. Ama yorumlara bakarsanız susmakta ne kadar haklı olduğumu anlarsınız. Siz de bir kadınsınız bende ben böyle birşey varsa değil komşum yoldan geçen adam bile olsa bana söylemesini isterdim. Benimki çelişki tabi kendim susan görmeyen bir tip iken kendime aynısını yapmalarını asla istemezdim komşum bakkal kapıcı kim olursa söyleşin isterdim. Allah kimseye yaşatmasın
Amin ben de su yüzden, bi tanıdım bosandı komşusu susmus aldatıldıgını gorup, 2-3 olunca artık dayanamayıp söylemis. Keske ilk gordugunde soyleseydi de cocuk yapmasaydım demisti. Yani bilmiyorum bu tarz seyler asırı goreceli kimisi sen benim namusuma dil mi uzatıyosun der dellenir kimisi yanlıs anlamıssın der kimisi tesekkür eder. Bilemiyoruz sonucta riskli. Ama şöyle olabilir hani dogrudan degil de önce o komsuyla samimiyet kurup sonra "benim de pek iletisimim yok komsuluk falan güzel seyler, sizin nasıl komsuluk iliskileriniz" gbi üstü kapalı agız arayabilrdm hani derse ki biz su daireyle gorusuruz samimiyz bilemem.. Yine de riskli mi riskli. Emin olmadan hele, oldukca sıkıntılı

Bir de bu olaydan mütevellit aklıma geldi anlatayım. Benim eşim üniversitede akademisyen açıköğretim sınavları zamanı şehir dışı göreve gider okulları dolaşır denetleme yaprlar uzaklığa göre 3 4 gün evde olmaz. Yukardaki karı koca ile de çok samimiyiz beraber yer içer geç saate kadar otururuz eşim yokken de beraber vakit geçiririz yalnız kalmazsın dediler bi akşam çıktım yedik içtik oyun oynadık falan gece 12 falan şarjım bitiyordu aşağı şarj almaya indim çıkarken yan dairedeki komşu su bidonu koyuyordu sabah kapıcı alıp dolusunu koyuyor bu kadın kv ninde arkadaşı şimdi beni gördü hakkımda hemen kocası yok vay ne işi var yan dairede onunda hanımı mı yok acaba deyip kv yetiştirseydi acaba ne olurdu hmm??kv zaten beni de onları da biliyordu da kötü niyetli biri olsa bi düşünün sizin gibi biri olsaydı komşu mazallah..

Amin ben de su yüzden, bi tanıdım bosandı komşusu susmus aldatıldıgını gorup, 2-3 olunca artık dayanamayıp söylemis. Keske ilk gordugunde soyleseydi de cocuk yapmasaydım demisti. Yani bilmiyorum bu tarz seyler asırı goreceli kimisi sen benim namusuma dil mi uzatıyosun der dellenir kimisi yanlıs anlamıssın der kimisi tesekkür eder. Bilemiyoruz sonucta riskli. Ama şöyle olabilir hani dogrudan degil de önce o komsuyla samimiyet kurup sonra "benim de pek iletisimim yok komsuluk falan güzel seyler, sizin nasıl komsuluk iliskileriniz" gbi üstü kapalı agız arayabilrdm hani derse ki biz su daireyle gorusuruz samimiyz bilemem.. Yine de riskli mi riskli. Emin olmadan hele, oldukca sıkıntılı
Aynı şey okuldan bir arkadaşa oldu eşi mesai arkadaşı ile aldattı onu kıza söylemedik çünkü hamileydi. Kızla hala görüşüyor farklı şehre gitmiş. 2. Çocuğu oldu. Demek ki adam belli etmiyor bakıyorsun eşini de seviyor susmakla iyi ettik bize inanmazdı dedik. Ama allah yaşatmasın da ben bana söylensin isterdim. Hemşire komşu ile iletişimim var öyle Eve gidip gelmeyiz ama sağlıkçılar alkışlandığı gece üstten çikolata atmıştı bana. Teşekkür etmiştim. Çalıştığı için kimseyle görüşmüyor sanırım oda. Ama aşure dağıtınca çok teşekkür etmişti hatta kaldıysa yine alayım dedi bende 3 tabak vermiştim kimse kapı açmayınca. Yine de söyleyemem ben çünkü ne olacağını bilemiyorum eşi bu işi farklı boyuta getirebilir. Zaten illa bir yerde patlak verir çirkinlik kalmaz

Yalnız hanımlar sevişen ya da gecenin ıkisinde yardım isteyen/eden bireyler bekar değil EVLİ. Bir gün sizin eşiniz de aldatırsa bu şekilde konuşabilecek misiniz acaba cidden merak ettim.

Bağırmanıza gerek yok okuma yazmamız var anladık evli olduklarını. Hadi sevişmelerni anladım da gecenin ikisinde evli insan yardım isteyemez diye bir kural mı var? Bir gün eşim beni aldatırsa bu eşimle benim aramda bir meseledir. Hiçbir samimiyetim olmayan komşum bu denklemin neresinde? Kimse ahlak bekçiliği yapmasın

On yıl kadar önce akşam yemek yerken eşim bana ;"aşkım bu gün işten bir arkadaşın mi bıraktı seni eve ?"diye sordu..."yok ..minibüsle geldim ..hayırdır?" diye sorunca anlattı...iş arkadasi (arada ailece de gorusurduk) beni kirmizi bır arabadan inerken görmüş ..şoförün yanında oturuyormusum ve şoför bölümünde de bir erkek varmış ..arabadan inince bizim binaya doğru da yurumusum ..bu iyi niyetli arkadaşımız da bu halisinasyonunu eşime "hayırlı olsun abi arabanı mi değiştirdin?yengeden tanıdım sen olduğunu " diye sorarak art niyetsiz ve bana iftira atmadan !!! söylemiş olmuş. Eşim takintili,paranoyak eğilimleri olan bir adam olabilirdi ..gecesini gunduzunu birlikte geçirdiği bu iş arkadasinin lafıyla bana eziyet edebilir yuvamın huzuru kacabilirdi ...o insana ben hakkımı hala helal etmiyorum

Karı-koca bayağı aksiyon macerayı seviyorsunuz belli
Gece yarısı milletin işyerini aramak o ordamı bu burdamı diye araştırma yapmak... bayağı uğramışsınız. Sonrada bizene canım biz karışmayız.
İyiki karışmadınız, buraya kadar gelip konu açtınız. Sizin gibi komşum olsa bende görüşmem, kapımıda açmam.

Zaten ihtimalleri konuşuruz aklıma gelmeyeni başkası böyle düzgünce söyler diye yazdım buraya.

Konu bence bastan fiyasko.
Devamini da okumadim. Suan olaylar ne durumda bilmem.

Ama bu yorum bugüne kadar bir derdim varda okudugum en iyi konu sahibi yorumu.

Genelde konu sahipleri sadece kendi gibi dusunenlerin yorumlarini istiyor, kendini onaylatmak disinda bir amaclari olmuyor. Farklı fikirlere de cemkiriyor. Hatta siparisli konular aciliyor. "Aksini söyleyecekler yazmasin" seklinde.

Birinin işyerini arayıp mesai saatlerini öğrenmek.. 😀😀😀
Pandemide canınız mı sıkılıyor arkadaşım? 😀 Sonra da aaaa dedektiflik naptım ki demişsiniz. 😀 Gayatte yapmışsınız. Sizi ilgilendiren bi durum yok hele hele işyeri arayacak falan hiçbir durum yok.

Konu bence bastan fiyasko.
Devamini da okumadim. Suan olaylar ne durumda bilmem.

Ama bu yorum bugüne kadar bir derdim varda okudugum en iyi konu sahibi yorumu.

Genelde konu sahipleri sadece kendi gibi dusunenlerin yorumlarini istiyor, kendini onaylatmak disinda bir amaclari olmuyor. Farklı fikirlere de cemkiriyor. Hatta siparisli konular aciliyor. "Aksini söyleyecekler yazmasin" seklinde.
Her bireyin düşüncesi kendine özgüdür. Ben haklı da olsam haksız da olsam kendince doğru olanı yazabilmeli herkes. Zaten yazma amacım buydu insanların fikrini merak ettim. Açıkçası çok doğru bir hareketti bana göre. Kimsenin hakaretine de karşılık vermedim çirkin konuşmasına da herkes benim gibi düşünmek zorunda değil ki. Ama üsturuplu cevap veren arkadaşların hepsinin yorumları aldım koydum önüme. Geriye kalan yorumlara da saygı duydum ses çıkarmadım

Gayet yakın birinin eşinin birisiyle arkadaşlık ötesi birlikteliğini yakaladık internetten söylemedik. Dini açıdan vebali var mı diye hocaya danıştık (tanımadığımız tabii ki) o da bu işler netameli siz karışmayın dedi. Fikir olsun diye yazdım. Üstelik komşu değil bu kişiler.

Yani Sizlik bir durum yok. Adamın eşi çok yakın arkadaşınız olur da sorumluluk hissedersiniz. Arkadaşıma ihanet ediyo falan diye. Öyle bir durum da yok. Selamlaşmayıverin alengir sezdiyseniz

Yahu insanlar yanlis bir sey yapiyor olsalar bence kapi deliginden bakmadan evden cikmazdi adam. E baksa sizin kapinin acik oldugunu gorcek muhtemelen. Yani bence guNahlarini aliyorsunuz.
Hem araba, nobet kontrolu falan nedir ya 🤦🏼‍♀️ Aksiyon mu yok hayatinizda? Disarda cok olumcul bi virus var biliyor musunuz, sokaga cikmak falan cok heyecanli :KK53:

Gayet yakın birinin eşinin birisiyle arkadaşlık ötesi birlikteliğini yakaladık internetten söylemedik. Dini açıdan vebali var mı diye hocaya danıştık (tanımadığımız tabii ki) o da bu işler netameli siz karışmayın dedi. Fikir olsun diye yazdım. Üstelik komşu değil bu kişiler.

Yani Sizlik bir durum yok. Adamın eşi çok yakın arkadaşınız olur da sorumluluk hissedersiniz. Arkadaşıma ihanet ediyo falan diye. Öyle bir durum da yok. Selamlaşmayıverin alengir sezdiyseniz
Bunlar tercih dahilinde şeyler tabiki. Bende aynı fikirdeyim hayatım boyunca karışmadım yine karışmam. Selamlaştığım insanların eşlerini aldattığına şahit oldum ama selamlaşmayı kesmedim. Bu konuda selam al ver rahatsız olmam sınırımı çizer önüme bakarım.

Bağırmanıza gerek yok okuma yazmamız var anladık evli olduklarını. Hadi sevişmelerni anladım da gecenin ikisinde evli insan yardım isteyemez diye bir kural mı var? Bir gün eşim beni aldatırsa bu eşimle benim aramda bir meseledir. Hiçbir samimiyetim olmayan komşum bu denklemin neresinde? Kimse ahlak bekçiliği yapmasın
Bağırmadım zaten bu bir ikincisi de aynen aldatılırsanız şahsen umurum

Bağırmadım zaten. Yanı gecenin ıkisinde yardım istemeyi doğru buluyorsanız ben bir şey demiyorum ayrıca masum bir şekilde olsa bile kavgalı olunmayan yan komşudan istersin ya da gündüzü bekler öyle yardım istersin gece gece ne aciliyeti olabilir diye düşünüyor insan. Ahlak bekçiliği de yapmıyorum ayrıca yapsaydım zamanında şahit olduğum komşum için yapardım. Aldatsın veya aldatmasın bu bizi ilgilendirmiyor fakat aldatılan erkek veya kadın hiç fark etmez ben üzülüyorum. Çünkü yarın bizim başımıza gelmeyeceğinin garantisi yok.

• Beğen
Reactions: JES
Bağırmadım zaten. Yanı gecenin ıkisinde yardım istemeyi doğru buluyorsanız ben bir şey demiyorum ayrıca masum bir şekilde olsa bile kavgalı olunmayan yan komşudan istersin ya da gündüzü bekler öyle yardım istersin gece gece ne aciliyeti olabilir diye düşünüyor insan. Ahlak bekçiliği de yapmıyorum ayrıca yapsaydım zamanında şahit olduğum komşum için yapardım. Aldatsın veya aldatmasın bu bizi ilgilendirmiyor fakat aldatılan erkek veya kadın hiç fark etmez ben üzülüyorum. Çünkü yarın bizim başımıza gelmeyeceğinin garantisi yok.

Büyük harfle yazmak bağırmak anlamına gelir. Doğru bulabilirim bulmayabilirim bu benden ve eşimden başkasını ilgilendirmez. Bırakın insanları kalıba sokmayı. Canı ister sabah ezanında yardım ister komşusundan bu yine onlardan başkasını ilgilendirmez. Konu burda insanların haddi olmayan şeylere burunlarını sokmaları ve bunu normal bulmaları. Elbette ki üzülürsünüz ama yapabileceğiniz bir şey yok. Beni ilgilendirmez demişsiniz ama hiçte sizi ilgilendirmez gibi cevaplar yazmamışsınız.

Birincisi büyük harfle yazmak bağırmak anlamına gelir. Evli kısmını büyük yazdığınıza göre bağırmışsınız. İkincisi umrumda değil yazmak istediniz sanırım. Zaten olması gereken o
Mesaji yarım yazıp göndermişim kusura bakmayın. Hayır büyük harfle yazmak her zaman bağırmak anlamına gelmiyor bir şeyi vurgulamak için de büyük harfle yapılabiliyor ve her vurgulanan şey de bağırmak olmuyor. Ve evet umurumda değil. Umarım eşiniz de aldatmaz ama bir gün aldatılırsanız ve millet bunu bildiği halde size söylemezse ve siz bunu öğrenirseniz emin olun kötü hissedeceksiniz ve cevrenizdeki insanlara da kızacaksınız çünkü bizim komşumuz kadına bir şey yapar diye söylemedik kadını uyardılar devam etti en sonunda basmış karısını ve öğrenince bizlere neden bana söylemediniz diye bir sürü laflar söyledi.

• Beğen
Reactions: JES
Acil bir durum olduğunda zaten burda aranacak bir idare var musluk elektrik banyo mutfak kapı pencere herşeye aynı birim bakıyor dışardan kimseyi çağırmıyoruz. Arıyoruz geliyorlar hemen.

X