Ne yapmamız lazım kararsız kaldık

Gecenin ikisi olunca insan sorma gereği duyuyor. Emin olmayıp günah almaktansa emin olmak daha makul boş şey değil bizce. Bu hikayede kötü niyetli olan en son Kişiler biziz. İşte bu sebeple ben eşime karışmayalım demiştim. Çünkü siz gibi düşünen dolu etraf

Gecenin 2 sinde ne çöp atması peki o saatte çöp bırakmak zaten yasak çöpçüler geçmiş oluyor o saate kadar hani iftarda akşam tüm günün çöpü dolmuş olur atılır hani saat 2 sahur sonrası bile değil çöp atmak için o saat mi kaldı. Bir de gece 2 de eşiniz tutup mesaiye kalanları soruyor işyerine millet demez mi bu saatte bu adam ne arayıp soruyor diye. Nerden tutsan elinde kalıyor ya kapıda apartta bekliyormuşsunuz sizde yani samimiyetiniz bile yok insanlarla

Bir de eşim mesai düzenleyen kişi o yüzden gece mesaiye kalanları aradı sırf kadının kocası için değil diyorsunuz eleştri gelince hayır yani aptal mı buradaki insanlar. Mesai düzenliyorsa akşam işten çıkmadan o gece kimler mesaide bilir zaten gecenin 2 sinde mi açıp soruyor gece mesaisinin bitmesine saatler kala?

Bal gibi de konunuzda resmen kadının kocasının mesaide olup olmadığını anlamak için aramışsınız peki hemşirenin arabasına bakmak ne alaka? Ben zaten karışmayacağım diyorsunuz o yüzden mi koronayı bahane edip laf açsam da ima etsem dediniz. Her yerinizden işgüzarlık dedektiflik milletin işine karışma akıyor burada bunu yazan etrafa anasına ablasına yaymıştır bile bir de görüşmediğiniz insanlar ya

siz fazla abartmissiniz sizi ilgilendiren bir mesele degil aldatma varsa bile samimiyetinizin olmadigi insanlarla bu dialoga girmeniz ima etmeniz daha kotu sonuclara yol acar sorumlusu siz olursunuz varsa birsey eninde sonunda ogrenirler zaten..bu insanlar sizin kaniniz caniniz olur ayri ne tepki verir bilirsiniz ama komsuluk iliskisinden oteye gitmeyen iyi tanimadiginiz insanlarin ne yapacaginida bilemezsiniz

Ben bana söylensin isterdim. Ama insanlar çok acayip. Gider sizi suçlu çıkartır. Belki de biliyordur salağa yatıyordur. Millet yatakta basıyor da boşanmıyor. Karım da karım kocam da kocam diye. Ondan sonra onlar barışır size düşman olurlar da mazallah sizin dedikodunuzu çıkartırlar. Ahlaksızlık yapan insandan korkacaksın. Her şeyi göze almış demektir

Ay apartmandakiler sizin gibi insanlarla komşuluk yapmayarak en iyisini yapıyorlar.
Gece 2 de çöp attınız l, ki üst komşunuzun kocasını yan komşunuzun evinden çıkarken gördünüz. Ok bişeyler anladınız, hemşirenin arabasına baktınız. Buraya kadar su kaldırır.

Ya size ne milletin vardiyasını sormak.
Eşiniz hangi açıklama ile sordu çalıştığı fabrikaya vardiyadakileri kişileri.
Meraklı sevilmeyen tipler varta tıpkı onlar gibisiniz. Kapının gözünde yaşayanlar.
Eşinizi beklerken bı de neden kapıda beklediğini çok merak ettim.
O konuştuğu kişiye hemen anlatmayacak mi böyle böyle diye.
Siz apartmanda komşuluk olsa elinize telefonu alıp ramazan felan dinlemeyip anlatmayacakmısınız!!! Hemen konu açmışsınız dedikodu yapacağınız insanlar olmadığı için...

Bizim komsumuz kocasını aldatıyordu hatta daha ileri gidiyordu. Apartmandan kimse söylemedi. Neden neden bı düşünün.
Bı kere ev sahibini aradık çünkü onun yüzünden çok kötü bı olay oldu apartmana girerken.
Ev sahibi dahi oralı olmadı.

E eşiniz bu olaya alkış tutamıyorsa gitsin glhemen söylesin konu neden açıyorsunuz.
Öyle korkak dövüş kaçak dövüş olmaz korkmadan söyleyecek esiniz.
Hem korkup hem dedikodu yapmak olmuyor karakterin doğasına ters.

Bence taşınmayı düşünmelisiniz.

Yan komşu ve üst komşuyu her gördüğünüzde şimdi aklınızdaki hipotezi destekleyecek veriler toplarken bulacaksınız kendinizi: bak şöyle baktı, böyle yaptı, bu gece o nöbetçi, diğeri de mi nöbetçi, acaba bu akşam da buluşacaklar mı vs vs....

Sürekli gözlem yapacaksınız, doğrudan ya da dolaylı... kapı dürbününden, perde arkasından, yüzyüze karşılaştıkça...

Sonra eşinizle elde ettiğiniz verilerin geçerlilik ve güvenirliğini tartışacaksınız... Sürekli dedikodu, gıybet ve belki en kötüsü iftira...

Yani her türlü orada yaşamaya devam etmek sizin için çok sıkıntılı olacak gibi.

Dış seslerden fazla etkilenmemeyi öğrenmek gerek apartmanda huzurla yaşayabilmek için...

siz fazla abartmissiniz sizi ilgilendiren bir mesele degil aldatma varsa bile samimiyetinizin olmadigi insanlarla bu dialoga girmeniz ima etmeniz daha kotu sonuclara yol acar sorumlusu siz olursunuz varsa birsey eninde sonunda ogrenirler zaten..bu insanlar sizin kaniniz caniniz olur ayri ne tepki verir bilirsiniz ama komsuluk iliskisinden oteye gitmeyen iyi tanimadiginiz insanlarin ne yapacaginida bilemezsiniz
Haklısınız insan en yakınının tepkisini bile bilmez. Ben en başından beri zaten karışmama taraftarıyım. Olayı anlamaya çalışırım ama asla karışmam

Gecenin ikisinde uyumanız gereken saatte siz çöp atıyorsunuz ama?
Ayrıca sahura kadar oturanlar var. Ramazan dışında olsaydık evet uyumamız gereken saatti. Siz çöp atabildiğinize göre demek ki değilmiş.
Yalnız konu sahibi ben değilim. Ve evet bana tuhaf geliyor gecenin ıkisinde komşumun kocasının kocam evde yokken bizde olması. Allah da göstermesin zaten. Kadın masum bir şekilde yardım istese dahi gündüz isteyebilir kocasını vs geçtim kendini düşünerek. Ve son olarak çöp atma olayı da sabah yapılabilirmiş orası da ayrı saçma tabii 🤷‍♀️🤣

Hic beklemediginiz bir ihtimal varsa ya ? Boştan yere insanların güvenini sarsmış olursunuz. Hiç bir şeyi gözünüzle görmeden varsayımlar ile hareket ederek böyle büyük işlere kalkışmayın. Zaten dediğiniz gibi bir durum varsa elbet ortaya çıkar. Bir ömür profesyonelce saklayacak değiller.

Hic beklemediginiz bir ihtimal varsa ya ? Boştan yere insanların güvenini sarsmış olursunuz. Hiç bir şeyi gözünüzle görmeden varsayımlar ile hareket ederek böyle büyük işlere kalkışmayın. Zaten dediğiniz gibi bir durum varsa elbet ortaya çıkar. Bir ömür profesyonelce saklayacak değiller.
Gözüyle görse bile, gördüklerimizi ne kadarı doğru o da tartışılır.

Hepinize iyi geceler kızlar. Ben evlendikten sonra geldim bu şehre 1.5 yıl oldu. Açıkçası insanlara güven konusunda problem yaşadım apartmanda. İlk aylarda aşure yapmıştım gelenek bizde dağıtılır. Güzelce paketledim geziyorum binayı yukarıdan aşağı bana kapıyı açmadı yarısı komşuların. Hatta bir evden ‘açma açma kesin birşey isteyecek yeni geldiler’ diye ses gelince baya sinirlenmiştim. Neyse bu olaydan sonra fark ettim ki apartman da kimse kimseye gidip gelmeyi geç doğru düzgün selam da vermiyor. Alıştık bizde yaşıyoruz kimseye çarpmadan. Şimdi konu ile alakasına geleyim. Kızlar ben akşam çöp atması için eşime kapıyı açtım o indi merdivenden ama ben kapıyı açık bıraktım direk gelsin diye koridordan düşme sesi geldi ne oluyor ya diye bakmaya az kaldı üst kat komşumuz beyefendiyi yan daireden hızlıca yukarı çıkarken gördüm. Nutkum tutuldu. Eşim geldi ben kenarda bekliyorum kapı açık ne oluyor sana iyi misin dedi. Ben hemen hızlıca kapıyı kapattım. Eşime anlattım oda olmaz öyle şey ya komşu komşuya misafirliğe gitmiştir dedi. Bende adamın yalnız olduğunu söyleyince bu çalıştıkları yeri aradı gece mesaisine kalanları sordu yan taraftaki kadının kocası gececiymiş. Sonra üst kattaki hemşire evdedir belki eşini birşey vermeye göndermiş dedik. Kadının araba da kapıda yoktu. Üst kat komşum acilde çalışıyor kadını her sabah görürdüm gece nöbetine filan giderken de denk gelirdi hep. Eşi de zaten eşimle aynı yerde çalışıyor. Yan taraftaki komşuyu pek tanımıyorum ama. Yani mesele şu ben ne yapacağımı bilemedim sanki sorumluluk var gibi üstümde hani ne yapsak bilmiyorum eşim diyor ben yan taraftakini tanırım efendi düzgün adam diyeyim siz corona da misafirlik mi ediyorsunuz yahu diye şakayla durumu dolaylı anlatırım. Ama ben karışmayalım bizi ilgilendirmez dedim. Lütfen doğru yol konusunda yardım edebilir misiniz ? Kavga ayıranın hapsi boyladığı, karısını başka biriyle gören adamın bunu ona söyleyen arkadaşını öldürdüğü bir zaman da doğru adım ne olur inanın zorluk çekiyorum. Eşim bunu görüp saklamamızın ahlaksızlığa alkış tutmak olduğunu söylüyor. Ama tam net de değil belki birşey verdi çıkıyordu ya da ne bileyim ya bilmiyorum gerçekten kafam allak bullak

Sizi ilgilendiren bi konu yok ortada kaldi ki sandiginiz gibi degilse iftara atip vebal almis olursunuz.

Ben bana söylensin isterdim. Ama insanlar çok acayip. Gider sizi suçlu çıkartır. Belki de biliyordur salağa yatıyordur. Millet yatakta basıyor da boşanmıyor. Karım da karım kocam da kocam diye. Ondan sonra onlar barışır size düşman olurlar da mazallah sizin dedikodunuzu çıkartırlar. Ahlaksızlık yapan insandan korkacaksın. Her şeyi göze almış demektir
Kesinlikle aynı fikirdeyim eşime de aynı şeyi söylemiştim oda benim hiç umurumda olmaz dedi. Bu olayın bize dönme ihtimalı çok yüksek olurdu. Burada yazılanları okuyunca daha çok ikna oldum. Görmedim duymadım bilmiyorum. Esının aldattığından şüphelenip birgün caresız kalıp orayı burayı ara sor soruştur biliyorsan kadına söyle sende onun yerinde olabilirsin diye yorumlar okuduğum insanlar. Adamı kadının evine ben yollamışım gibi yaşanmışlıkları derin izleri yaraları üzerinden bana bir ton hakaret ettiler. Ama sorun değil kim ne der bu bana böyle söyledi diye yaşamıyorum bu hayatı. Tiksiniyorum eşlerini aldatan insanlardan bunu iğrenç bir şekilde yapan adil dövüşmeyen boşanıp istediği haltı yemek yerine insanlarda tramvalar bırakan herkesten. Okudum çok hikaye insanlar çaresiz kalıyor eşleri aldatıyor bazen ne yapacağını bilemiyor burada çaresizce yardım istiyor. Birgün bizim de aynı duruma düşmeyeceğimiz de belli değil. Hayırlısı gerçek birgün ortaya çıkar zaten

Aynen öyle bende aynı şeyi söyledim eşime allah masuma yardım eder de umarım kendileri yakalanır eşleri bu duruma maruz kalmaz

Sizi ilgilendiren bi konu yok ortada kaldi ki sandiginiz gibi degilse iftara atip vebal almis olursunuz.
Sandığım gibi olsa da umurumda olmaz o an heyecan panik korku ile insan düşünemiyor. Zaman geçince üzerine düşünüyorsun. Allah eşlerine yardım etsin

Aynen öyle bende aynı şeyi söyledim eşime allah masuma yardım eder de umarım kendileri yakalanır eşleri bu duruma maruz kalmaz
Henüz öyle bir durum olduğu bile net değil. Sizde kendinizi bu kadar inandırmayin. Belki adam musluk bozuldu bişi oldu acil bir durum vardı, geliverdi. Ne belli ki ? Gözünüzle görmeden bu kadar ihtimal vermeyin. Ha dediğiniz gibiyse zaten yakalanırlar. Bu zamana kadar kim bu kadar profesyonel yaşayabilmis. Hele aynı apartmanda.

X