Ne yapmamız lazım kararsız kaldık

Zaten kendimizi o konumda düşündük ilk kime inanırdık ne tepki verirdik diye düşündük. Karışmamanın en sağlıklı yol olduğunu düşündüm ben eşim de zaten sen bilirsin dedi. Geçerli kanıt olsa dahi ben karışmama taraftarıyım en başından beri. Eşim üst kat komşu ile yan komşunun ben gelmeden önce bir kavga yaşayıp küs olduğunu söyledi 3 yıldır. Hatta zor ayırmışlar. (Eşim bekarken de burada yaşıyordu) O yüzden ahlaksızlığa alkış tutamam dedim dedi. Bunu da deyince bizi ilgilendirmez dedik kapattık mevzuyu. Ama insanın karşısına tesadüfen çıkan garip bir durumu düşünmesi sorgulaması en doğal hakkı değil mi ? Ben her gördüğüme amaaaan banane deyio geçmiyorum ki. Bazen ciddi bir durum olabilir altından farklı bir konu da çıkabilir. Benim kapım Aralık bir olay oluyor bana denk geliyor bu konu da heyecan korku garip duygu ile insan düşünüyor ne yapsam diye. Ama açık açık belli katılmamak gerek konuşmamak gerek. Size hak veriyorum

Oyle olsa bile bu sizi hic ilgilendirmez arkadas degilsiniz muhabbetiniz bile yok size ne insanlar ne yasiyosa yasasin basiniza dert alirsiniz ayrica

Size ne ki anlamadim. Niye dert edindiniz? Bir de dedektiflige soyunmussunuz. Iki dairenin muhabbetini bilmiyorsunuz, belki adam coronadan kimseye bulasmamak icin hizlica cikti. Belki ahbaplar yan daireyle. Olmasa bile size ne.

Hem kimseyle gorüşmüyoruz deyip hem de böyle her gordüğünuzü de işyerlerini arayip şiftlerine kadar da sorgulamak da ne bileyim...belki karı koca böyle olduğunuzu bildikleri için açmıyorlardir size kapılarini, allah muhafaza aşure vericem deyip kapı aralığından bişey görseniz yandi millet

Hanfendi yafta vurmadim demişsiniz de ahlaksizliga alkıs tutmayalim diyerek 2 saniyelik göruntuden hem yargıladiginizi hem yaftaladiginizi hem de cezasini kestiginizi itiraf etmissiniz zaten, siz eminsiniz de soylemeyerek yüce gonulluluk yapalim mi yapmayalim miya karar verememişsiniz sanki

Eşim bunu görüp saklamamızın ahlaksızlığa alkış tutmak olduğunu söylüyor.

Saçmalamışsınız karı koca
Belki ikisinin de eşlerinin haberi var, belki açık ilişki yaşıyorlar??? SİZE NE???
Belki ikisi de kabul ediyor bu durumu. Belki öbür eş gece nöbete gidiyorum diye o da kendi sevgilisinin evine gidiyor? Onu da mı takip edeceksiniz?

Üstünüze vazife olmayana işlere kalkışmayın. Bakış açınız çok yanlış. Herkes kendi ahlakından sorumludur.

Sizi ilgilendiren bir şey yok bence karışmayın çok net.

emin olmadan kesinlikle bir sey yapmayin. her turlu olay sizde patlayabilir. Adam sizi veya sizin kapinin acik oldugunu gormustur. Ne olsa sizden bilir.

Reactions: JES
Ne gördüğünüzden siz bile emin değilsiniz, bir yandan bizi ilgilendirmez diye düşünüp, diğer taraftan sağlam bir hafiyelik yaparak adamın iş yerini arıyor, kadının arabası kapıda mı bakıyorsunuz. Belki başka yere park etti, ne bileceksiniz? Belki hiç aklınıza gelmeyecek bir sebeple o eve gitti. Gözünüzle görmediğiniz bir şey yüzünden, sadece bir adamı bir evden çıkarken gördüğünüz için hemen ahlaksız damgasını yapıştırmanız fazla olmuş. Ha belki gerçekten ahlaksız işler çeviriyorlar ama nereden bileceksiniz? Ve bence fazla komşu odaklısınız. Kimsenin birbirine gidip gelmemesi çok enteresan bir durum değil, şehirde birçok hayat böyle. Yerinizde olsam karışmam, çünkü neye karıştığınızı da bilmiyorsunuz. Biliyor musunuz ya da, bir düşünün? Eşiniz böyle bir ahlaksızlık derken, neden bahsediyor? Komşuları aynı yatakta mı basmış?

Sizin hiç işiniz yok mu bunlarla uğraşıyorsunuz

Mesai duzenlemesi yapan kisi derken yoksa bu anlattiklariniz lojman ortaminda mi geciyor? Zaten normalde de karismamaniz lazim ama is yerinde de yuzyuze bakan, hepsi silahli insanlarsa hic karismamaniz lazim. Adam cikip komsuyu vursa esiniz yine de olsun biz ahlaksizliga goz yummadik diyebilecek mi? Ki ortada ahlaksizlik var mi onu bile bilmiyorsunuz

Birşeyler anlatmaniz için kayda değer birşey yokki kesin değilsiniz ya başka birşey varsa şu an en doğrusu beklemenjz

Reactions: JES
Karışmayın.
Olayın bu kadar peşine düşmeniz bile hata.
Lojmanda oturuyorsunuz muhtemelen, birbirini işyerinde de görme ihtimali olan insanlar bunlar en ufak ima nelere sebep olur düşündünüz mü?
Emin değilsiniz olsanız dahi bunu söylemek eşinize düşmez çok hassas konular bunlar.

Bence sizi hiç alakadar etmiyor ben olsam uzak dururum . Bazen bilmemek görmemek mutluluktur işte bu yüzden. Adamın karısı kocası neyse çıksa sizene dese gene haklıdır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…