Ne yapmamız lazım kararsız kaldık

Kocasi evde degilken ,bir esya ya da tamir işi için komsunun kocasini evin içine alan var mı gercekten? Bir kez abi dedigimiz bi komsum domates istedi.Balkondan veRdim.Ben mi kotü niyetliyim ? Herkes cok mu saf
Biz de insan içine çıkıyoruz biz de bir iş hallediyoruz elbette bunların ihtimalini de biliyoruz. Yan komşu bize yani eşime daha yakın. Gece 2 gibi olunca şaşırdım ben. Ki zaten yazımda da kimseye çamur atmadım zaten ne olduğunu anlamadım henüz yazdım

dedektiflik bunun neresinde ? 2 saat önce olan bir olay daha olayı kavrayamadık. Tesadüfen önüme çıkmış bir olay. Gördüklerimizden sorumluyuz diyerek ahlaksızlığa alkış tutmayalım dedi

Dedektiflik neresinde söyleyeyim iş yerini arayıp gece mesaisine kalanları sormanızda ve kapıda araba kontrolü yapmanızda. Alkış tutmuş olmanız için onlardan taraf olmanız lazım. Gidip tebrik etmeniz, yardımcı olmanız falan lazım. Beni kendi evimin içi ilgilendirir başkasının evinden sorumlu olduğumu düşünmüyorum hele ki hiçbir samimiyetim olmayan biri söz konusuyken. Daha ne olduğunu bile bilmediğiniz 3 saniyelik bir görüntü üzerinden senaryo yazmışsınız. Tavrınız hoş değil.

diyelim ki oyle sizi ne ilgilendirir ki ?
Emin olsam bile asla karismam boyle konulara suclu siz olursunuz karismayin
Kesinlikle haklısınız. Bu cevaplara bir göz gezdirin ben baştan beri karışmayalım ısrarımda haklı olduğumu anladım

Haklısınız. Ben kendimi üst katta ki kadının yerine eşim de kendini yan taraftaki adamın yerine koyunca böyle düşünemedik. Ayrıca sakin olun bu hikayede saldıracak kimse yok. Ben kimseye bşrşeyin yaftasını vurmadım ki ne olduğunu dahi anlamadım. Eşim de anlatım üzerinden fikir yürütüyor. emin olmayıp gğnah almayalım diye Aradı zaten. Eğreti değil yani mesailer için sürekli arar kim var kim yok bugün diye.

Valla ben yukarda yazanlara katilmadigım ,bana cok da masum gelmedigi icin boyle yazdım
Gece 2 işleri daha da absürt bir boyuta sürüklüyor.Kosarak ,kacarak cikmasi da suphe yaratiyor.Gercekten boyle birsey varsa iki aile icin de cok kötu.

İnsanlar normal degil sizemi kaldı sizi ne ilgilendirirde diyeblir adamlar birbirinede girebilir eşinizin üstünede yürüyebilirler hatta bize iftira atıyosunuz deyip sizi sucluda cıkarabilirler ben olsam en azından şimdilik karısmam

Kendimi üst kattaki kadının yerine koyuyorum, aldatılsam hiçbir samimiyetim olmayan komşum bunu bilip bana söylemese umrumda olmaz. Ben kimseye saldırmıyorum ki gayet sakinim, eleştiri eşiğiniz düşük galiba. Emin olup ne yapacaksınız mesele o zaten. Niye peşine düşüyorsunuz? Bana gereksiz gelen eleştirdiğim dedektiflik yapıyorsunuz dediğim nokta burası. Eğretilikle alakasını anlamadım ama eşiniz sürekli arıyor olabilir, bugün özellikle kim çalışıyor komşunuz evde mi değil mi diye sormak amaçlı aramış.

Arkadaşlar ben buraya yazmakla öyle doğru bir karar vermişim ki hakaret edenlere bile şaşırmadım. Eşime işte bu yüzden bizi ilgilendirmez dedim. Karışmayacağım. Eşimi de karıştırmayacağım. Ben kendimi üst kat komşumun eşim de kendini yan komşunun yerine koydu. Gece iki düşme sesi geliyor. Adam koşarak merdivene yöneliyor. Benim yerimde kim olsa şaşırırdı. Apartmanda kimse kimseyle görüşmüyor eşim mesai düzenlemesi yapan kişi olduğu için hatta en çok onu ararlar. Bizle az iletişim kuranlar birbirleri ile hiç kurmuyor. Ben art niyetli veya kötü bir insan değilim. Geçen musluk bozuldu lamba bozuldu olur ama kapıyı az açıp adam koşarak çıkınca şaşırdım. Her gün gördüğüm manzara değil. NEyse herkesin hakkında hayırlısı karışsaydık birde burda yediğimiz lincin katını yerdik. İyi kötü yorum yapan herkese teşekkür ederim.

Dertsiz başınıza dert açacak gibi duruyorsunuz benden söylemesi. Ortada 3 saniyelik bir görüntü dışında ispat yok bir şey yok söyleseniz bile ne diyeceksiniz ki? Adam size niye inansın? Zaten komşularınız sorunlu tiplermiş burnunuzu sokmayın adam sizin gördüğünüzü fark etmiştir kafayı size takıp kılıfına da uydururlarsa günah keçisi siz olursunuz. Bunlar hassas konular canınızdan bile olabilirsiniz aklınızı başınıza toplayın bence.

Bu ihtimalleri konuştuk zaten. Emin olduğumuz bir durum dahi olsa zaten karışmayacaktık. Zaten yazılanları okudum tek suçlu biz olduğumuz için susmak en mantıklısı.

Yahu sizene ya pencere başında bekleyen dedikoducu teyzelerden farkınız yok buraya yazana kadar bir ton eşe dosta arkadaşa da haber vermişsinizdir. Biz gelişen bir toplum olamayız. Yaptılarsa kendi günahları. Sizi ilgilendiren durum olursa müdahele edin elbette ama varsayımla günah almayın yahu yazıktır ya

Bu ihtimalleri konuştuk zaten. Emin olduğumuz bir durum dahi olsa zaten karışmayacaktık. Zaten yazılanları okudum tek suçlu biz olduğumuz için susmak en mantıklısı.
Suçlu değilsiniz ama kendi yerinize koyun.Komşunuz size gelip eşiniz hakkında böyle bir şey anlatsa eşinize mi inanırsınız komşunun anlattığı 3 saniyelik şeye mi? Aklınıza o kişinin art niyetli olduğu bile gelir ya da savunma mekanizmanız yüzünden komşuyu suçlayıp kötü şeyler bile yaşabilirsiniz. Gereksiz bir durum yani. Ha cidden geçerli bir kanıtınız olur o zaman konuşmak isterseniz konuşursunuz tabii ki.

Bir ton eşe dosta arkadaşa haber verdik. Haklısınız..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…