Ne yapmak lazım?

toredo

Nirvana
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2008
3.001
350
Arkadaşlar benim evlenmeye düşündüğüm bir erkek arkadaşımvar..
Fakatkafamı karıştıran ve midemi ağrıtan bir olayla karşı karşıyayım.
Erkek arkadaşımın önceki evlilğinden bir kızı var.kız eşinde.kızınıda ara sıra özlüyor.3 ayda bir görüyor.ama bazen bana kızım aklıma falan geldi dediğinde beynim dönüyor.rahatsız oluyorum ve bahsetmesinden nefret ediyorum.

Arkadaşlar sizce bu adamı bırakıp 0 el mi alsam ,ki var.ama sevmiyorum.mantık evliliğiolur.

Bu insanada çok alıştım.bırakmakta zor olur ama bu şekil çok kavga ederiz gibi geliyor.

Siz olsanız ne yapardınız?

Teşekkürler....

bu konunu samimi oldugunu dusunmedigim icin yorum yapmiycam...0. el falan bilmiyorum pek samimi gelmedi bana sorunun
ama bekle belki 2. el daha iyisin bulursun piyasada
sezon acildi simdi
hayret bisey ya

Son düzenleyen: Moderatör:
cnm bunun sıfırı şu kadar kilometresi yok.evlenip ayrılmış üstelik birde çocuğu olan bir adamı taşımak kolay değil.sendede o potansiyel yok gibi görünüyor olgun davranmak yerine bir lokmacık çocuğumu kıskanıyorsunuz.seviyorsanız.evladını evladınız gibi göreceksiniz.onun yeri ayrı sizin yeriniz ayrı.bence iyi düşünün.pek uygun görmedim bu evliliği ben.

Araba mı alıyorsunuz?Aynı anda iki kişye yoğunlaşmak ne derece mantıklı?En iyisi kafanızı şöyle bir dinleyin,sonra da sağlıklı bir karar verin.Evlenmiş olmak için evlenilmez ki...

konunuzu Bir Derdim Var bölümüne taşıyorum...
lütfen oradan devam edelim...
sevgiler....

cnm bunun sıfırı şu kadar kilometresi yok.evlenip ayrılmış üstelik birde çocuğu olan bir adamı taşımak kolay değil.sendede o potansiyel yok gibi görünüyor olgun davranmak yerine bir lokmacık çocuğumu kıskanıyorsunuz.seviyorsanız.evladını evladınız gibi göreceksiniz.onun yeri ayrı sizin yeriniz ayrı.bence iyi düşünün.pek uygun görmedim bu evliliği ben.

bence cocuk bahane ..eski esi kıskanıyor hanfendi:eek:klava:

Iyi de oz be oz, canindan olan bir çocuktan bahsettiginde ne diye nefret ediyorsun sen ?

sonra, ozlemesi tabiki dogal birsey, bunun için ne hakla kavga çikarirsin ki ?

kaldiramayacaksin sen bunu sanirim, daha ileri gitme bence. sen simdiden boyle dusunuyorsan, ohooooo

ayrica, 0el ne oluyor ? benzetmen çok çirkin

Erkek arkadaşımın önceki evlilğinden bir kızı var.kız eşinde.kızınıda ara sıra özlüyor.3 ayda bir görüyor.ama bazen bana kızım aklıma falan geldi dediğinde beynim dönüyor.rahatsız oluyorum ve bahsetmesinden nefret ediyorum.

Arkadaşlar sizce bu adamı bırakıp 0 el mi alsam ,ki var.ama sevmiyorum.mantık evliliğiolur.

Bu insanada çok alıştım.bırakmakta zor olur ama bu şekil çok kavga ederiz gibi geliyor.

Teşekkürler....

Vallahi çok ama çok üzüldüm:çok üzgünüm:
Babasının 3 ayda bir gördüğüne ne kadar acı...Senin daha çok görmen gerekir demen gerekirken bundan bile rahatsız olmanda üzücü:çok üzgünüm:
Canım düşün bakalım sen evlensen çocuğun olsa babasını özler çocuk bu kadar uzun süremi görüşmelerini isterdin. Yada çocuğun babasında kalsa bu kadar az ı görürüdün. Evleniceğin insan senin çocuğunu görmenden rahatsız olsa ne hissederdin:çok üzgünüm:
Valla bence biraz daha empati kurmalısın belki o zman bu kadar rahatsız olmazsın kızını özlemesinden....
Eğer o insanı seviyorsan mantığını ve duygularını iyi değerlendir ve kızını kabul et. Aynı zmanda o çocuğun babasız büyüme durumundan daha az yara alması için sende bişeyler yap. İnan daha çok mutlu olursun.SEVGİLER....

alıntı yaptım

kızını ara sıra özlüyorsa ve 3 ayda bir görüyorsa bu onun en doğal hakkı. neyini kıskanıyorsun kuzum anlamadım.:uhm:
bahsetmesşinden nefret ediyor ediyorum demişsin demek çocuk problem olacak. evlenirsen sağlıklı olmaz söyliyeyim. sevmek bir yere kadar. sen dedğin gibi 0 el birini al onu seversin.
buna dert diyorsan geçmiş olsun. şimdi ne diyelim sana? nasıl yardım edelim?

evlenmeyi düşündüğünüz kişinin kızından bahsetmsinden;
rahatsızlık duyduğunuza göre ilerde daha büyük sorun olursunuz.
bence de bırakın..taşıyamazsınız siz o adamı.:1closedeyes:

Teşekkürler....

nasıl bir tavırdır bu. bir adamın kızın ki 3 ayda bir gördüğü canını yavrusunu özledim demesinden, nefret duymak. yazık değil mi babacığını 3 ayda bir gören o masuma... umarım o adamla evlenmezsiniz de o yavru sizin yüzünüzden babasız kalmaz. çünkü evlenmemişken bunu söyleyen bir kadın ,evlendikten sonra o babanın kızınla görüşmemesi için elinden geleni, ardına koymaz. sizin babanız sizden bahsetse biri de adını anınca ondan nefret duyuyorum,beynim dönüyor ,dese ne derdiniz. çok kınıyorum bu tavrınızı... siz gidin 0 alın. adama ve çocuğa çok yazık olacak ,yoksa......

şakamısın sen arkadaşım ????

ne kadar garip bir uslubun var hem el kadar çocuğu kıskanabildiğine göre özgüvenin hiç gelişmemiş senin...

sen o damala evlenirsen sana değil o küçük çocuğa üzülürüm ben..

sevgilinin kızından bahsetmesinden ,özlediğini söylemesinden bile rahatsız olduğuna göre evlenince tam türk filmlerindeki gibi bir üvey anne olursun sen..

Teşekkürler....

şaka gibi ya....

bide nefret ediyomuş... sen en iyisi git mantık evliliği yap çünkü merhamet ve duygudan hiç eser yok sende..

Son düzenleme:
Bu işler sizin düşündüğünüz kadar basit değil ne yazık ki. Sıfırı 2. eli vs. Boşanmış çocuğu olan bir kişiyle berabersiniz. Ne yapmasını bekliyorsunuz çocuğunu hiç görmesin mi? Hemde 3 ayda bir görüyormuş. Çocuğunun özlemine nasıl dayandığını da merak ettim doğrusu. 3 ay az bir zaman değil. Bir çırpıda sıfırını mı alsam ne yapsam dediğinize göre karşınızdaki kişiye ne aşıksınız nede seviyorsunuz. Bence yollarınızı ayırın karşınızdaki kişinin 2. bir yanlış evlilik yapmasına izin vermeyin. Hayırlı işler.

Ben bu konuya hic yorum yapmiyayim en iyisi, sanki zaten kilitlenecekmis gibi geliyor bana.

Siz bir insan icin nasil böyle cirkince 1. el , 0 diye hitap edebiliyorsunuz anlamadim.
Siz önce insanlara karsi saygili olmayi ögrenin, nekadar bencilce düsünceleriniz.
1. elmi yoksa 0 ilemi evleneyim:1shok: , bence siz hic evlenmeyin bu kafayla, cünki birde bakmissinizki sizde evlendikden birkac ay sonra 1. el olmussunuz.kaydirigubbakcemile

hay allah yorumlamisim bileşakkıdı

ARKADAŞLAR şuan arkadaş açık değil. Umarım yorumlarımızı okuyunca kendine gelir. Belki anlar bişryleri ne dersiniz???

X