Ne yapayım ben:(

kardeşimiz ev sahibi olmus diyecekleri yerde kıskanclık yapıyorlar
ne gerek var ki böyle kavgalara
yarın öbür gün siz de onlara yardım edersiniz
alan razı satan razı
bence eltilerinizi kafana takmayın
güle güle oturun evinizde yerimseniben

herkes eltin seni kıskanmış diyor ama acaba herkes senin eltinin yerinde olsa ve derdini buraya yazsa neler yazılırdı kimbilir...
ben bu durumu ailemde birebir yaşamış bir insan olarak eltini çok iyi anlayabiliiyorum...
elbette ki suçun büyük kısmı kayınpederinizde...evlatlar arası ayrım yapmak çok kötü birşey..anladığım kadarıyla en çok eşinizi seviyorlar ve her durumda o öncelikli geliyor...bir kere ben eşinizin abilerinin yerinde olsam çok bozulurdum bu duruma..
ikincisi, siz istememişsiniz başta ama yine de kayınpederiniz ısrar etmiş bunu anlayabiliyorum ama herkesten gizlemekle iyi yapmamışsınız...
siz nasıl "eltimle aram çok iyiydi ondan böyle birşey beklemezdim" diyorsanız eltiniz de "bize haber verseler mutlu olurduk ama sanki biz onları kıskanacakmışız gibi gizli saklı işler çevirmelerini beklemezdim" demiş olabilir ya da kısaknmış olabilir ki bence kıskanmakta da haklı...
bence aynı durumda ben olsam ne düşünürdüm diye düşünün...
kayınpederinizin çocuklarına durumu anlatması gerekir ama yine de bu huzursuzluk bir süre devam eder bence..

kimseye haber verilmemiş olabilir..ne var bunda cnm..duyunca bi hayırlı olsun denilir.okadar..ben bu konuları büytüp:aaa bize haber vermediler diyenlerin kıskanç olduklarını ve çekemediklerini düşünüyorum..gerçektende öyle...

canım bence suc sızde dıılkı kayınpederınızde
cocuklar arasında esıt davranmak gerek kayınpederınız o parayı cocuklarının arasında esıt dagıtsaydı veya hıc vermeseydı daha ıyı olurdu
sonucta nefsımız var ve eltınızın yerınde olsam bende ayrımcılık yapıldıgını dusunurdum
ama tepkım bu kadar sert olmazdı
bence eltınızle karsılıklı konusn durumu oldugu gıbı anlatın umarım sızı anlar

Bence hata kayınpederinizde suçlu siz yada eşiniz değil aşikar bir şekilde evlat ayrımı yapmış birde bunu gizliyerek yapmaları hata olmuş eğer gizlemeden yapsaydı diğer çocuklarına ben size şans verdim kullanmadınız deseydi şu durum yaşanmazdı.Eltiniz tepkısınde bence haklı çünkü aynı durumda olan bende varım Eşimin babasının kendi oturduğu ev hariç 2 tane daha evi var diğer çocukları oturuyor kira vermeden ben ise kiradayım düşünün bir kere bu ayrımcılık değildirde nedir ayrıca bana 1 lira bile yardımda bulunmuyorlar sen kiradasın biz değiliz diye ayrıca kayınpederim araba kullanmasını sevmez sürmez düşün yeni araba aldı diğer oğlu eltimle beraber hergün gezmede peki benim eşim evlat değilmi....işte sorun ne biliyormusun onların gözünde ben çalışıyorum kazanıyorum Ne olursa olsun kayınpederin hata etmiş ama burda senin suçun yok teklıf etmiş kabul etmişsin hakkanıyeti sağlayacak olan büyükler siz değil

bende anne babaların evlatların arasında ayrımcılık yapmasına karşıyım.eltinizin yerinde ben olsaydım size hayırlı olsun derdim ama evde eşimin başının etini yerdim.kayınbabamın parası olabilir ama bütün çocuklarının hakkı var o parada.ya hiç vermesin yada diğer çocuklarının rızasını alıp versin.arkadaşlar empati yapalım hiç kimsenin bunu normal karşılayacağını düşünmüyorum
arkadaşım sizde borç aldığınızı geri vereceğinizi söyleyin
şunuda söyleyeyim biz ev yaptırırken babamda bize yardım etti 10 milyar gibi bir para verdi tabi karşılıksız.ama inanın evli bir erkek kardeşim var ona karşı kendimi suçlu hissediyorum.meblağ çok büyük değil kardeşimde kızmaz biliyorum ama babamın onada vermesini çok isterdim.eşimede zaten bir daha babamdan asla para kabul etmem dedim.
ben haktan korkarım.ayrımcılığafda karşıyım

canım o eltilerin paraya pula çok kıymet veriyolar anlaşılan
bizimde kayınpederin 2 evi var evinde küçük oğlu oturuyor araba desen yine o oğlunda
ben ne kaynatamın evinde eltim oturuyor diye eltime küserim ne kaynım arabayı sahiplendi diye küserim herkesin kendi parası pulu herkes istediğine verir
kötümü etmiş adamcaaz ev almış oğluna ikide sevinsinler kardeşimin evi oldu diye

Son düzenleme:
az önce büyük eltimle konuştuk ben aradım olanları anlattım olgunlukla karşıladı ama para kayınpederimin emekli parası bunca yıllık memur aldıgı parayı kendi harcaması gerekirdi dedi bende biz kabul etmedik başta ama ısrar edince aldık dedimklava: sorun çıkarmadı babamda aramış diger eltimi bu parayla benim yapacak bişeyim yok onlara şuan lazım ben ısrar ettim sizde ev almaya karar verirseniz eger sizede yardım ederim ama onlara ettigim kadar olmaz çünkü siz kıymet bilmiyosunuz ben hakedene daha çok yardımda bulunurum demiş bakalım eltim araayacakmış beni onu bekliyorum bende

açıkcası eltileriniz haklı
kayinpederiniz çok ayıp etmiş
birtane evladı varmış gibi hareket etmiş
madem eline öyle bir para geçecek ve kendine lazım değil 3 çocuğu varsa 3 bölseydi 4 varsa 4de bölseydi
neden haksızlık ayrımcılık yaptı? şimdi kardeşlerinin arası açıldı eltiler birbirine belkide kırıldı
çokmu iyi oldu?
bu büyükleri anlamak çok güç ne demek siz kiymet bilmiyorsunuz ben hakedene daha çok yardımda bulunurum vamrı öyle bişey varmı evlat ayrımı
açıkcası bu durumda mağdur olan sen olsaydın nasıl düşünürdün? eminim burda konu açardın kayinpederim parasını eltimlere verdi bize vermedi diye veryansın eder burdaki arkadaşlarda sana hak verirlerdi
ben bu konuda eltiniz tarafından kıskançlık felan sezmedim, kiskançlıklan alakası yok
kadının zoruna gitmiştir benim eltimden eksiğim nedir diye düşünmüştür
haksızda değil
maddi anlamda ihtiyaçları olmasa bile kayinpederin onlara parayi size vermeden önce bunu söylemeliydi onlarında rızasını almalıydı diye düşünüyorum
tabiki suçlu burda siz değilsiniz, suç tamamiyle kayinpederinizde
eltinizlen aranız iyiken kötü olmuş yazık

Büyük eltin daha anlayışlı sanırım sorun çıkarmayacak olması iyi bir gelişme.. Ama ben küçük eltinin tepkisini merak ettim.Kayınpederinle iyi bir şekildemi konuşmuş yoksa tavrı hala aynımı? Bence seni aradığında sende onunla iyi konuş bu konuda tavır koymakta haklı..

Son düzenleme:
eltim ne demiş bilmiyorum ya keşke onlarda alsalarada kayınpederim yardım etse bi kere eşim abi neden ev almıyosunuz toki ye falan girin deyincee eltim nede olsa onlar ölünce bize bi ev kalır oda bize yeter demişti babmda bu zihniyette olduklarını bildigi için onlara yardım etmeyi tercih etmedi büyük abimiz ev alırken onada yardım etmiş ama az bi miktar sonuçta iki kişi çalışıyolar ve hiç bi birikimleri yok onun yaşıtlarının evide var arabasıda diyo babamda off off bakalım bi konuşayım eltimlede sonucu yazarım yarın

her ne olursa olsun bir baba evlatlar arasında adaletli davranmalı,ben küçük olduğu için daha çok düşkünüm yada ne bileyim vs vs hiç bir mazeret kabul edilemez bu durumda.anladığım kadarıyla hiç birinin evi yok ve buna rağmn sadece bir evladına verirse ev almak için tüm parasını,diğer evlatlar ister istemez kırılır,üzülür ve buda eşlerine yansır.ben ne olursa olsun anne,baba,kardeş veye arkadaş farketmez insanların birbirlerine herzaman adeletli olunması gerektiğini savunurm..baba çok yanlış yapmış bana göre ya hiç kimseye vermiycekti yada eşit dağıtacaktı.ben eltinin kıskanç olduğunu düşünmüyorum sanırım son derce eşiyle beraber kırılmışlar hepsi bu,ayrıca diğer eltinin bu durumu anlayışla karşıladığına inanmıyorum bence politik davranıp kırıldığını belli etmemiş kim olsa bozulur kimse inkar etmesin.ayrıca burda baba kardeşleri birbirine karşı istemeden de olsa uzaklaştırmış oldu belki farkında değil ama.

Ayrım yapılmış çokta büyük ayıp olmuş diğerleri evlat değilmi?onlarında evi olsa anlardım ama yokmuş.Destekse hepsine destek paylaştırması lazımdı parayı ister ev alırla ister yerler ama hak yerini bulmalı.Babası parayı gönüllüde vermiş olsa dğer kardeşlerde evlat ve onlarında hakkı var.İyi siz şimdi ev sahibi oldunuz ama insanları kırıp dökerek.Bende böyle bir durumda bozulurdum.Ama siz eltinizin sizi kıskandığını düşünerek kendi vijdanınızı rahatlatmaya çalışmışsınız.eltiniz yerden göğe kadar haklı Bir kere çok çirkin küçük oğlu diye eşinize daha düşkün olmaları nasıl yani evlat arasında nasıl böyle bir ayrım olabilirki evlatların hepsi eşit sevilmelidir.Bence siz en kısa zamanda aldığınız parayı ödeyin kimsenin gözü kalmasın sonra alınanında hayrı olmuyor.

bence senin küçük eltin az değilmiş..çok fena bir şey ona dikkat et derimkötükedihüso...insanlar parasını kime verip vermeyeceğini ona mı soracak?ne demek kayınpedere'ölüm kalım'olmadan bizi aramayın demek...eltiye posta koymakklava:...valla ben senin eltinin dediklerini kendi eşimin ailesine söylediğimi düşünemiyorum bile...hem onlar beni perişen ederdi,hem de eşim:1no2:...
şu konu da çok çirkin;hani demiş ya,nasıl olsa onlar ölünce bize bir daire kalır o yüzden ev almayı düşünmüyoruz...bu ne biçim terbiyesizliktir?klava:...insanların ölmesini bekliyor gibi...insanın böyle fikri olsa bile dillendirmeye utanırkafamçokkarıştı...
vallahi dediğim gibi eltine hayret ediyorum,eşinin ailesi gene anlayışlıymış,başka ailede olsa yüzüne bakmazlar öyle gelinin...
sana gelince,tamam haksızlık edildiğini düşünüyorsun,ama sonuçta bu kayınpederinin kararı...yarın onların ihtiyacı olsa onlara da yardım eder...kardeşler arasında bu tarz konularda kıskançlık olmamalı bence,hatta herkes birbirine destek olmalı...:içelim:

canım eltının anlayısla karsıladıgına sevındım
kayınpederınde cocukların davranısına gore para vermemelıydı tamam belkı haklı kendıne gore
ama sızı dusunmelıydı sonucta kardeslerın arası bu yuzden acılabılır umarım sızde boyel bı durum olmaz canım

valla biz kaynatamın parasına kime ne verdiğine karışamayız çünkü karıştırmaz
açıkçası karışmamda

Son düzenleme:
kayınbabanın gönlünden kopmuş yardım etmek istemiş.kıskanıp darılıcak varsa bıraksınlarda kardeşler darılsın karılarına noluyorki.hem insan bozulsa bile belli etmez.çocuklar gibi ona verdin bize vermedin o zaman kötüsün.bumudur.keşke saklamasaydınız.baksanıza olay olmuş

Arkadaşım bence eltin sonna kadar haklı öncelikle evlat ayrımı yapılmış burada ne demek küçüğü daha çok severler hepsi onun evladı değilmi ?Benim ailem bana 100 verse kardeşimede 100 verir kuruşu kuruşuna hesaplarlar hak geçmesin bişey aldımı hem bana hem kardeşime alırlar.Yani ben böyle gördüm ve bu olaydada pek adil davranılmamış bence.

Ancak şu şekilde sizi tercih edebilirlerdi eğer bakıma muhtaç olup diğer evlatları tarafından kabul görmeseler ve siz onlara gönüllü bakıcı olsaydınız o ev hakkınızdı diye düşünüyorum.

Kayınpederin çok yalnış davranmış bence istemedende olsa evlatlarının arasına nifak sokmuş.

neyse haddimi aştıysam kusura bakma ama bunlar çok hassas meseleler inşallah tatlıya bağlanır canım.

çocuklar arasında ayrım yapıp kardeşleri eltileri birbirine düşürmüş babznız işin özeti bu. işin içinde ev olmasa olay belki bu kadar büyümezdi ama şu zamanda herkesin derdi iyi kötü bir ev sahibi olmak.ben eltilerinin yerinde olsam çok kızardım şahsen. o parada 3 çocuğun da hakkı var.
geçen yaz abimin bebeği olmuştu, 2 hafta küvezde kaldı özel hastanede. o zman annem 1000 ytl vermişti abime. 8 ay sonra ben doğum yaptım ihtiyacım olmamasına rağmen aynı parayı bana da verdi. tüm anne babalar böyle düşünmeli bence, sonra kardeşlerin arası açılıyor. onlar göçüp gidince kardeşler birarada olacak bunu unutmamalılar bence

elti mi dedin :1closedeyes: hiç bişey yazmasam iyidir..
dikkat et diyorum sadece mirmirmirmir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…