Ne yapayım ben:(

kendinizi suçlu hissetmiyin.. burda suç kayınvalideniz ve kayınpederinizde...

evladına bi ev alıyor olabilir ama öteki evlatlarına mutlaka haber vermeliydii... ve diğer evlatları içinde elinden geleni yapmalıydı bence...

sizin yerinizde olsam onlardan para kabul etmezdim .. daha sonra para verince iç işlerine dış işlerine karışabiliyorlar ailenin.. seviyeli olmak en güzeliiii....

bence senin küçük eltin az değilmiş..çok fena bir şey ona dikkat et derimkötükedihüso...insanlar parasını kime verip vermeyeceğini ona mı soracak?ne demek kayınpedere'ölüm kalım'olmadan bizi aramayın demek...eltiye posta koymak:eek:klava:...valla ben senin eltinin dediklerini kendi eşimin ailesine söylediğimi düşünemiyorum bile...hem onlar beni perişen ederdi,hem de eşim:1no2:...
şu konu da çok çirkin;hani demiş ya,nasıl olsa onlar ölünce bize bir daire kalır o yüzden ev almayı düşünmüyoruz...bu ne biçim terbiyesizliktir?:eek:klava:...insanların ölmesini bekliyor gibi...insanın böyle fikri olsa bile dillendirmeye utanırkafamçokkarıştı...
vallahi dediğim gibi eltine hayret ediyorum,eşinin ailesi gene anlayışlıymış,başka ailede olsa yüzüne bakmazlar öyle gelinin...
sana gelince,tamam haksızlık edildiğini düşünüyorsun,ama sonuçta bu kayınpederinin kararı...yarın onların ihtiyacı olsa onlara da yardım eder...kardeşler arasında bu tarz konularda kıskançlık olmamalı bence,hatta herkes birbirine destek olmalı...:içelim:
canım eltisinin bu tarz konuşmasını bende onaylamıyorum ama kadın kırılmakta haklı.üstelik onlarında evi yokmuş.kayınbaba burda adaletsiz davranmış.bunun kıskançlıkla ilgisi yok.kayınbaban onlarada destek çıkar demişsin.çıkacak olsaydı şimdiye onlarada ev alırdı.birde yardım gizli tutulmuş.bence herkesin rızası olmalıydı
babanın tavrı burda çok yanlış

Canım merak ettim bi gelişme yokmu? En son haber veririm diye yazmıştın.. Umarım hallolmuştur..

evi niye gizli aldınız,ben bunu anlamadım. haber verseydiniz belki onlar da güçlerince size yardımcı olmak isterdiler.
eltinizin tepki vermesi çok normal. aynı durumda ben olsam, ben de üzülürdüm. özellikle gizli saklı yapılmasına üzülürdüm.
kardeşler arasında ayrım yapılmasına çok kızıyorum. kayınpederiniz parayı kime istese verir tamam ama şu da var, kime para veriyorsa ondan yardım beklesin diye düşünürüm.
eltilerinizin de çocuğu vardır diye tahmin ediyorum. 2 kişi çalışsalar bile masrafları çoktur.

sizin pek suçunuz yok bu konuda, aile içinde bu şeylerin konuşulması gerekirdi. kimseyi gücendirmeden kayınpederiniz size yardımcı olurdu.
eltilerinizi kıskançlıkla suçlamayın bence. tepki verilmesi normal geldi bana.

not: eltinizin; kayınpederden kalan ev bize yeter, demesini onaylamıyorum. hoş bir söz değil.

Cok tuhaf bir eltiniz varmis

Ne olmus ki ? yani ortada ki sorunu ben anlamadim...Kayinpederiniz yaninizda, yardimci, ne guzel
Esinizde onun evladi, allah allah ya..

Hem bir sorunu varsa, kayinpederine soylesin

aynı şey bana yapılsa bende çok kırılır üzülürdüm ama kayınpederime asla böyle bi laf etmzedim eltimin beni kıskandıgını düşünmüyorum iki eltimde beni çok sever babmın çocuklar arasında ayrım yapma nedeni en küçük olması degil eşimin çocukken ölümden dönmüş olması büyük eltimin evi var hemde iki tane ilkini alırken kayınpederim yardım etmiş biraz bunları söyleyen eltim 15 yıl olmuş evleneli hiç bi birikim yapmamışlar babam onlarada alın diye ısrar etmiş herkes çocugu rahat etsin ister 2 tane oglu var hala gelecegini düşünmüyo aldıgından 1 kuruş koymaz kenara buna babamda çok üzülüyo ve onlara bu teklifi yapmış zamanında onlar dogudayken ev alın ben yardım ederim sen ver parayı biz arabayı degiştirelim eve sonra başka bi yerden alırız demiş kaynım babamda vermemiş bunu saklamamızı babam istedi biz dedik en azından ev aldık diyelim onu bari bilsinler sonra yardım ettiginide söyleriz bi aradayken dedik yok dedi babam zamanı gelince ben söylerim bizde tamam dedik

son gelişmeyi yazayım eltimle güzel güzel konuştum kaynımlada senin bi suçun yok zaten dediler tatlıya baglandı babamda konuşmuş eltimle sizde hemen bi ev arayın ben arsamı satayım para göndereyim sizde bi ev sahibi olun demiş eltim belkide bu sayede ev sahibi olacak ki ben bunu çok isterim benim içimde şuan hiç bi art niyet yada bu konuyla ilgili kimseya karşı bi kırgınlıgım yok ama böyle bi olay yaşandı tekrar eskisi gibi olurmu bilmiyorum sizce

Cok tuhaf bir eltiniz varmis

Ne olmus ki ? yani ortada ki sorunu ben anlamadim...Kayinpederiniz yaninizda, yardimci, ne guzel
Esinizde onun evladi, allah allah ya..

Hem bir sorunu varsa, kayinpederine soylesin

evet eşi nasıl evlatsa diğerleride evlat
evlat ayrımı güzel bişeymi sence?
kardeşin senden üstün tutulsa sen üzülmezmiydin

Bence çok üzülmenize gerek yok,
oturun eltinizle konuşun sizin evin borcu bittiğinde,onların evi yoksa
sizde onlara yardım edin,
bu evlat ayırımı gibi bişey olmuş bence yanlış bi durum,
yani gizlenmesi yanlış,hiç birşey gizli kalmaz bihün ortaya çıkar,

yukarıda son olanları yazdım açıkladım eşimin neden diger çocuklarına göre daha çok sevildigini ben yapmam benim babamda yapmıyo böyle bişey yaapsa üzülürdüm elbet

yukarıda son olanları yazdım açıkladım eşimin neden diger çocuklarına göre daha çok sevildigini ben yapmam benim babamda yapmıyo böyle bişey yaapsa üzülürdüm elbet

okudum
ama yinede ben evlat ayrımı için bir gerekçe göremedim canım kusura bakma

evlat ayrımı yapmıyor belki,çünkü onlarada yardım etmiş
saklamasını anlamsız buluyorum

olayın çözümlendiğine çok sevindim...
her şer'den bir hayır doğar...belki bu vesileyle eltinler de ev sahibi olacaklar...

sizin bir suçunuz yok aslında banada deseler canıma com com vallah.. eltinizde sana karşı tutumu geçecektir bence ama asıl suç kayınpederde eşitsizlik var ben olsam benim evim yok diğer abisine alcak sinirlenirdim valla ....

bız 7 senelık evlıyız suzamana kadar kayınpederımın bır ıgnesını gormedım oda dıger ogullarına verır parayı ama bıze gelınce bıze para vermez para alır bence buyukler bıraz adaletlı davranmalılar haksızlık yapmamalılar bence eltın haklı ama ben onun yerınde olsan asla arayıp onlara bırsey soylemezdım ama mesafe koyardım araya oda oyle yapmıs zaten mesafe koymus

eltiniz kendi açısından haklı olabilir evet ama araması gereken kişi siz değildiniz.yanlışı yapan kayınpederiniz.en azından kaynınıza ve eltinize söyleyip rızalıklarını alabilirdi.ben kardeşine yardımcı olucam ev alacaklar.onun borcu bitincede aynı şekilde size destek olurum gibi birşeyler söyleyebilirdi.onlarda şimdi kendi kendilerine üzülmüşlerdir.biz evladı değilmiyiz nie gizli kapaklı yardım yapıyor diye.bende olsam bende kırılırdım.ama dedimya siz karışmayın sizin bi suçunuz yok kendi aralarında çözümlesinler.yorumda yapmayın bu konu hakkında aile içinde hiç kimseye

her şerde bir hayır vardır.bu vesileyle arsa satılıp kaynınada ev alınacak.güzel sonuçlanmasına çok sevindim.sevgiler.....

Eltinize kesinlikle hak veriyorum, kayınpederiniz çok adaletsiz davranmış.
Benim kaynanamda kaynıma ev alsa ve saklasa bende sadece ölüsüne giderdim açık ve net söylüyorum. Çok ayıp etmiş kayınpederiniz, kardeşi kardeşe düşürmüş, vicdanı rahatmı acaba. Allah büyük ilahi adalet elbet bi gün tecelli edecek.

X