Ne yapacağımı Bilmiyorum... Lütfen Akıl Verin..

sancilipandora

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2011
14
2
Merhaba Kızlar... Uzun zaman sonra yeniden yeni bir derdimle buraya yazıyorum...29 yaşındayım ve güzel bir mesleğim var. Elim yüzüm de Allaha şükür düzgün. Hayatıma giren en son nişanlım senin ilgin beni boğdu deyip başka biri için beni terkedip başkası ile evlendi. Bu durumu hazmetmem tam 3 senemi aldı. Kendime geçen sene bu zamanlarda geldim. Sonra birisi ile tanıştım. Çok eğlenceli gözümün içine bakan biri. Etkilendim . O kişi ile bir senedir beraberim. Onu seviyorum .Çünkü kalbimi kapamışken bir anda yeniden birini sevebileceğimi gösterdiği için ona karşı bağlılık duyuyorum. Ama o ilk başlarda benimle ilgili olmasına karşın ilişkinin büyük kısmında her gece ağlamama sebep oluyor. Sürekli lafları ile hırpalıyor hakarete varan cümleler söylüyor. Ben ağlayınca da üzülüp özür dilerim seni seviyorum diyor. İlişkin başından beri her kavgada alttan alan kişi hep ben oldum. 1 sene boyunca bana tek hediye dahi almadı. Kadın olduğumdan sevilmek ilgi görmek istiyorum ama bir türlü beklediğim ilgili alamıyorum.Bu konuda mızmızlanınca " Ben böyleyim sevmiyorum öyle şeyleri" diyor ve azarlıyor telefonu kapatıyor. Geçenlerde birinci senemizdi. Bir süpriz hazırlamak istedim ben yaparsam o da belki utanır o da yapmaya başlar dedim. Ama burnumdan geldi. Azarlayıp durdu bu tip şeyler için para harcadığım ve bu yönde beklentilerim olduğu için. Ona " Parayı ben kazanıyorum sana ne" diyemedim. En son bana " Sen bu konularda çok takıyorsun şöyle yapalım ben sana her ay dönümünde para yollim sen kendine bişi al" dedi ve tepem attı. Ama çaktırmadım ona sakince önemli olanın hediye olmadığını değer görmek istediğimi, benim kendime aldığım hediyenin bir değeri olmayacağını söyledim ve özür diledi ama kırıldım. Beni sevdiğini biliyorum ama beni kaybetme korkusu yok. Ne zaman bunu desem " Evet yok ben hayatta çok şey kaybettim " deyip duruyor. İnat ettim bu kişiyi dize getirmek istiyorum. Bana aşık olup etrafımda pervane dönsün istiyorum. Ama bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum. Ben hayatıma giren herkese gereğinden fazla değer verdim. Aman çok seviyorum aman şöyle seviyorum deyip el üstünde tuttum. Erkek gibi her işimi kendimi hallettim. Bu durum hoşlarına gitmiyor ama ben erkeğe muhtaç kız rolü yapamıyorum . İşin aslı ne yapmam gerektiğini de bilmiyorum. Nolur akıl verin yoksa kendi kendimi yiyip bitireceğim.

tek bir yol var...Önce allaha dua ediceksin sonraa yapman gereken tek şey:
Kaçan kovalanır " bu taktiği uygulaman...Sen çok üzerine düşüp kendinden fazla değer verdiğini HİSSETTİRDİĞİN için adamlar terkediyor,ilgisiz oluyorlar..
Söylesene Allah aşkına canım sen bile kendine aşırı değer vermezken karşında ki adamın sana değer vermesini nasıl beklersin
Öyle bir poz atıcaksın ki ben mükemmelim benden daha değerli bir şey yok ÖNCE BEN !!!
o adam hisettir bunu..
Kaçamazsan bile dur durman kafi gelicektir..
Durmak en ufak bir adım dahi atmamak demek durmak onun en az 3.arayısında telefonuna cavep verip neşeli bir ses tonuyla telefonu açıp aa pardon görmemişim yoğundum diyebilmektir..
Merak etsin bu kızda kaybetme korkusu neden yok diye o sorgulasın
asla adım atma arama sorma msj atma o ararsa sakın arar aramaz açma aslaaaaaa ilk arayan sen olma akıl istemişsin buyur canım eğer bunları yaparsan ALLAHIN İZNİYLE görüceksin işler nasıl da dönüveriyor bir bir tersine..
Öpüldün :13:

Son düzenleme:
biz hatun milleti özel günlere çok düşkünüz ama erkekler öyle değil. en hatırlayanlar bile inan mecburiyetten birde unutmayın her daim kaçan kovalanır

ben taktik vermekten ziyade bu ilişkide mutsuz olacağın kanısındayım.. bir kere bir erkeğin kaybetme korkusu yoksa o iş bitmeye mahkumdur. kaybetme korkusu olmayan erkek çok kolay gözden çıkarır karşısındaki kadını..

Bende arkadasa katiliyorum bos yere kendini hirpalama degmez degisse bile nolcak.bir sure sonra eski haline geri doncek.29 yasindasin elbet o kisiyle evlenmek isticeksin bir sure sonra.inan bole biriyle vakit harcama cunku erkek milleti degismez .kendine deger ver ozel ve degerli oldugunu sen kendine hissetirki karsidakide sana ole davransin ben evli biri olarak konusuyorum sonra cok mutsuz olursun

Hadi 1 yıldır çekiyorsunuz... Bir de durup düşünün...Bir ömür bu adamla aynı sorunları yaşamak sizi ne hale getirecek ?
Bu adam size dokunduğunda bile, içinde şefkat duygusu barındırmayacak... Değer görmediğinizi bile bile kendinizi seviyorumlarla kandırmayın.
Değer veriyorsanız , önce kendinize verin o değeri.
29 Yaşındasınız
Onun kaybedecek birşeyi olmayabilir. Ama sizin var! Öncelikle kendinizsiniz! Kendinizi kaybetmemek için, sahip çıkın kendinize...Değerinizi kıymetinizi bilin.
Bu kadar net konuşuyorum, çünkü şimdiye kadar çok insan tanıdım. Çok aşıkları gördüm! Ama lafta
Sensiz ölürüm diyenler, ölmemiş çoğalmışlar ...
Bu hayatta herkes en büyük yanlışı yine kendine yapar.
Size başka söyleyeceğim birşey yok...

Sizin kafanız çok karışmış, yoksa kendi yazdığınızı okumanız bile yeterliydi nasıl horlandığınızı, bırakın kadınlığı insan yerine konmadığınızı anlamak için...

"Kedi buradaysa ciğer nerede, ciğer buradaysa kedi nerede" misali, gözünüzün içine bakan ve yeniden sevebileceğinizi hissettiren adam buysa yukarıda tamamını numaralandırmadığım aşağılamaları yapan adam kim? "Başlarda böyle değildi" vs diyeceksiniz belki... O zaman kendini olduğundan farklı göstermiştir ki bu da onu hayatınızdan çıkarmak için başlı başına bir sebep olurdu...

Siz daha evvel terk edildiğiniz ve bunu zor hazmettiğiniz için bundan sonraki ilişkiniz için hırs yapmışsınız, çok sevip sevileceğinize dair... Şansınıza bu karakterde biri denk gelmiş ki doğruyu söylemek gerekirse sizin yanlış tutumlarınızın da en az onun kişiliğindeki marazlar kadar etkisi olmuş geldiğiniz noktaya... Siz aslında alttan almıyorsunuz, onu da kaybederseniz iyice değersiz, kimsenin tercih etmeyeceği ve ilişki yaşamayacağı bir kadın olduğunuz tescillenecek diye korkuyorsunuz bu nedenle ne dese amenna diyorsunuz yani onu kaybetmemek için değil, aynı yıkımı bir kez daha yaşayıp ortada kalan kadın olmamak için sineye çekiyorsunuz... Karşınızdaki de bunu anlamış ve bu zaafınızı kullanıyor, durum bundan ibaret... Daha da fenası sizin beklentiniz her kadın gibi ilgi görmek, sevilmek ama adam bunlardan hoşlanmıyor, yani her şey yolunda olsa ve hiç kavga etmeseydiniz de ilişkiden beklentileriniz farklı olduğu için yine de anlaşamazdınız, farkında mısınız?

Şimdi siz sırf hırs yaptınız diye bu kadar aşağılamaya maruz kalıp bir de "Benim etrafımda pervane olması için ne yapabilirim?" diye sorarsanız bu günlerinizi de mumla ararsınız çünkü burada verilen taktikler sizi küçük düşürecektir... Düşünsenize sizi sevmeyen, değer vermeyen, en ufak konuyu tartışma haline getirip hakaret vardıran birine "kaçan kovalanır" yapıyorsunuz, telefonlarını geç açıyorsunuz vs... Neden? Adam sizi merak etsin diye... Adam size saygı duymuyor sizi merak etse ne olacak? Arama sayıları artsa, siz istiyorsunuz diye size hediyeler alsa mutlu mu olacaksınız? En fazla sizi terk eden nişanlınızın açtığı yarayı üfler bu durum, sizi sevmeyen adamı Romeo yapmaz... İyi ki de yapmaz çünkü bu hırsınız yüzünden beklentilerinizi karşılamayacak bir adamın hayatınızda olması ilerisi için büyük bir yıkım olurdu...

"Ne yapmalıyım?" sorusuna gelince... Nişanlınızın sizi terk etmesini hazmetmenizin 3 senenizi aldığını söylüyorsunuz ama maalesef o etkiler devam ediyor... Sadece "Onu unutamadınız" anlamında söylemiyorum hem size yapılanı unutamadınız hem de terk edilmenize sebep olan hatalarınızı, başı aynı olanın sonu da aynı olur... Hiçbir erkek değer görmediği ilişkiyi sürdüren, rest çekmeyen kadına saygı duymaz, böyle bir erkeğe siz de saygı duymazdınız, bağlanmış basiretinizi bir kenara koyup bakarsanız bana hak vereceksiniz... Bu adam sizin geçmişten kalan acılarınızı, korkularınızı, endişelerinizi hatta belki komplekslerinizi geleceğinize taşımaktan başka bir işe yaramaz... Eğer onda ısrar ederseniz önceki ilişkinizde yaşadıklarınızın aynısını yaşayacaksınız hatta bu kez buna bile bile izin verdiğiniz için bu duruma pişmanlık da eklenecek... Yapmayın, bırakın onu etrafınızda pervane etmeyi, yakınınıza bile yaklaştırmamanız lazım iyileşmek için... Yoksa bir sonraki açacağınız konuda sizi teselli etmek çok zor olacak...

Bence onun size yaptığınız sizde ona yapın eğer düzelmezse bu ilişki hayatta yürümez sakın ama sakın o değişmeden evlilik yoluna girmeyin böyle evlilik olmaz cunku.Beni gözümde her şey karşılıklıdır o değer vermiyorsa bende vermem.Niye vereyim ki hak etmemişse.Eğer diyorsan çok seviyorum onsuz yapamam göz göre göre katlanacaksın ama sakın onu senin son şansın gibi görme bunu sakın unutma.Her şeyin hayırlısı olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…