Ne takmalıyız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Vermemeliydi, ona rağmen aranız iyi değilse hata etmiş
Yo hiçte hata değil yeğenimin her doğum gününde bir tane çeyrek veriyorum bende 12yaşında düşünün 12yıldır. Kendini düşünüp verdiğini sanmıyorum zaten abim için ben değerliği olduğumdan verdi. Aynı şey eşimin kardeşi için olsa bende yapardım.

Zaten arabayı beyefendi sahiplendiği için 400 bin tl takmış gibi oluyoruz merak etme
Ona bakarsanız engelli arabası suistimali yaptığınız için tüm Türk milleti de size 400 takı takmış oluyor.
Hala utanmadan şu araba işini dillendiriyorsunuz.
O arabada sizin payınız vergi ödeyen insanlardan daha azdır hatta o kadar absürt uani

Sizde dershanecesiniz.Bu işin içindesiniz,iyi bilirsiniz.Ben şubatta bir kolejden mobing yüzünden işten ayrıldım.Ki benimle birlikte diğer hocalarda çıkınca etkilendim.Bizim anlaşmalar mayıs ağustos arasında genelde.O arada biryer bulamadim.Bu arada haftasonlari marketlerde falan çalıştım.Kimse bilmiyor.Hatta şuanda da ek olarak gitmek istiyordum.Ancak ögrencilerim ya da diğer hocalar görürse benim için kötü olur.
Evin satilma konusu ortaya çıktı.Emlakçi geldi fotoğrafları çekti gitti.Ve kaynim ve eşimin arkadaşı eşin avmye girsin çalışsın dediler(ikiside çalışmıyor ve diğer işlere kaynim vasıfsız diyor)Bu dershanede tek fizikçiyim.Açıkcasi işten kovulma korkum var.Ya da maaş alamam ssk tam yapmaz diye korkuyorum.Piyasayi da tam bilmiyorum.3 gün asgari full ssk diye anlaştım.Tamam dediler.Sözleşmede de kadrolu diye geçiyorum.Ama ssk başlamadı.Maaşta almadığım için iş konusunda emin değilim.Yani işim garanti diyemem.İkinci biryerle bu sene anlaşamam.Burada çok iyi öğrenciler var.Beni biraz zorlayacak.O yüzden korkularım var.Sizin branşınız ne bu arada.

Çok haklısınız.Kenarda 2 3bilezik kaldı.O da 10 gram zaten.1 i gitse pek birşey kalmıyor.İnsanlara tek maaşız kaç aydır diyorum.Sanki ekonomiyi bilmiyorlar

Herkes böyle şeylerde karşılık olmaz deyip sonra taktığı bileziği takın diyor karşılıklı olmazsa niye ille de bir şey takıyorum o zaman
Herkes önce kendini düşünmeli olması gereken de bu zaten. İmkanınızın el verdiği ölçüde takın, el vermiyorsa da elinize para geçince sonradan verseniz mesela çocuk olunca olmaz mı? Ben böyle işlerden pek anlamam

Bilmiyorum,bu ay maaş alırsam ceyrekli bileklik alırız.Ancak alamazsam takmam
Sizin ayırabilceğiniz bütçe ne ona göre kuyumcuya gidin seçeneklere bakın. Bence 9-10gram çıkarsa ajdalardan yaptırın. Kayınvalidelerin takacakları takılan alıp takmayın sizin durumunuzda eşiniz kuş kadar maaş alıyorken takalım diyorsa bileziklerinizden istiyor demektir. Kardeşe illa bi takı takılır bence siz neye yetecekse oturup plan yapın takın kenarda 6-7 bileziğiniz varsa birini verebilirsiniz (mesela 20gramınız var 10-12gramdan bi bilezik kalanı kendinize gram yapar kenarda tutarsınız gibi)

Yani çocukları olsa,seneye doğar zaten.O zaman birsey takarız.Ama şuan düğün bizim maddi sıkışık olduğumuz zamana denk geldi

İşte sorun o ki 6 7zaten yok.O kadar takılmadı bana.Ve iki tane zaten sattık.Kendi bilezigimi yerine koymadım daha.

Herkesin durumu bir değil işte

İşte sorun o ki 6 7zaten yok.O kadar takılmadı bana.Ve iki tane zaten sattık.Kendi bilezigimi yerine koymadım daha.
O zaman kayınvalidenize çeyrek takıcaz diyin az olur derse onlardan isteyin madem yapacaklar sizede destek versinler üstünü eklesinler. Bu kadar bitik durumdayken kenardakinide verin diyemiyorum dünyanın binbir türlü hali var

Takılar bütçemiz aşıyor.O yüzden ihtiyacı olan birşeyi almak mantıklı geliyor.

Hem kiz tarafi cook zengin ve kiz 3 katimiz aliyor diyorsunuz hem de ihtiyaci olan bir seyi alalim diyorsunuz. Sence o kizin sizin alacaginiz haliya ihtiyaci mi var sanki ihtiyac sahibiymis gibi halin da bizden diyeceksiniz?
Kaldi ki kizin sececegi hali da butcenize uyacak mi?
Sizin sectiginizi de o begenir mi?
Sacma işlere girmeyin bence.

Eşimin dediğine göre kvlerde de para yokmuş.Kenardaki 2 3bilezikte acil evden çıkarsak kullanacağımız para.

Çeyrekli bilekliğe baktım,o da 15 den başlıyor.Evine hali alsak olmaz mı?
Halı mı? Valla yine diyorum bunlar kırk kat el olsa borcam da alınır ama değil, kardeş. Halı alacaksanız salona 1 tane halı aldık deyip çıkamazsınız yeni evlisiniz evin halıları bizden deyip evin tüm halıları alınmalı bence. O da bahsettiğiniz altın fiyatına geliyor zaten. Ya hiçbir şey almayın sıkıntıdayız deyin ya da halı malı işine girmeyin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…