Ne takmalıyız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kvler bilezik takacaklar.
Şaka maka ben sana gerçek fikrimi söyleyeyim…

Konuyu açıp durumum yok diyip geçseydin sana hak verirdim sen direkt kız tarafının maddi gücüne felan girmişsin seni samimi bulmadım bu konuda. Çünkü takacağın takıyla kız tarafının alakası yok, sen kendini temsil ediyorsun…

Benim kaynımda evlenecek, gelin olarak bana takılan bilezikten başka bir bilezik takılmadı onlar tarafından bu sebeple ben bilezik taktırmak istemem ama tam altın mecbur takacağız o fiyata bilezik takarız derse eşim bir şey diyemem. He neden tam altın bizden beklenen o ama maddi durumu olmayandan beklemek aptallık ve ayıp olur…

Durumun neyse ona göre hareket et bence ama arkadaşların dediği gibi kv desteği alabilirsin.

Bileziklerini verip vermemekte özgürsün ben eşime güveniyorsam al tak derdim.

Kendinizle kıyaslamayın zaten düğüne az kalmış bizde böyle yapacaz diyin zaten dökülür kayınvalide, size takı için yardım ederler takmadı olmasın diye. Eşinizle boşuna münakaşaya girmeyin

İster samimi bulun ister bulmayın.Ben normalde kız tarafının ne taktigi ile ilgilenmiyorum.Abisi takacak bizi ayiplayacaklar diyen benim eşim ben değil.O kafama takıyorum diyor.
Kenarda 8 10 bilezik olsa birini verirdim.Ancak o kadar bilezik takılmadı.Ve 2 sini zaten sattım.Birini verirsem elimde birsey kalmıyor maalesef.Ve evden çıkma satilma konusu var.Ev sahibimiz sıkıntılı.Kiralar pahalı.
Kvlerin destek olacağını düşünmüyorum.
Dediğim gibi bana kalsa takmam kim ne derse desin umrumda değil.O şu kadar gram taktı ben üstünü takacağım diye düşünmem.Kimse düğünü yıllarca konuşmayacak.Eşim kızın abisi maddi olarak güçlü diye kendini karşılaştıyor.

Tamamda o keyfi calismiyordu .Halaa calismiyor.Napayim canımı mı vereyim. Param yok diyorum.Takta tak diyorsunuz

Paranız yoksa onun taktıklarını siz de ona takın. Olsun bitsin. Daha üstünü yapmaya gerek var mı bilemiyorum. Ha kardeşim baba bir şey takmadı (zaten öğrenciydi) ama ben ona yarım taktım. O an ekonomik olarak onu yapabildim. Daha fazlasını yapabilseydim yapardım. Şimdi evli, hamile. Büyük oğlumda da öğrenciydi. Küçüğünde çeyrek taktı mesela. Ben de onun bebeğine çeyrek takacağım (başka bir sürü destekte bulundum). Önümde beni bekleyen aşırı masraflı bir süreç var, öyle olmasaydı daha fazlasını yapardım.

Eşimin kardeşi olsaydı da hiç ayırmaz, aynısını yapardım. Çünkü eşimle senin benim ayrımını herhangi bir alanda yapmıyoruz. Onun annesine ne yaparsak benimkine, benimkine ne yaparsak onunkine de yapmaya çalışıyoruz.

Eğer daha fazlasını yapamayacaksanız, durumunuz da müsait değilse size takılanları geri takın olsun bitsin.

Neden sürekli kız tarafı çok zengin çok zengin diyip duruyorsunuz bundan size ne yani ayrıca eşinizin kardeşi bunlar bi anda evlenicez dememişlerdir galiba niye kendinizi ona göre ayarlamadınız da şimdi ah vah ediyorsunuz çok saçma .. tabiki de ayıp olur en azından yarım veya tam altın takın ev hediyesi de alırsınız olur biter.. ha bide neymiş onun yaptığı gibi kv bilezik alıp takarım diyorsunuz ne kadar ayıp yaaa valla har vurup harman savuracagınıza ayagınızı yorganına göre uzatmayı öğrenmeniz lazım dı şaka gibisiniz gerçekten

Benim anlamadığım size evlenceklerini 1ay öncemi söylediler ? Sanki hiç haberiniz yokmuş gibi bi anda ortaya çıkmış gibi takıyı şimdimi düşünmek aklınıza geldi?
İlk evlencez dedikleri zaman düşünmeniz gerekirdi. Yazın olacak düğünler için kıştan almaya başlıyorum ben altınları.

Bunlar uzun zamandır aynı evde yaşadığı için kızın annesi hemen düğün istiyor.3 ay önce falan nisanlandilar.Bir anda çıktı muhabbet.Biz kaynim çalışmıyor diye evlenmez diye düşündük.Ve başta kızın hakkında söyledikleri için.Yani takılıyor gibi düşündük.

HAy yaşa yaaa yemin ediyorum aynen böyle

3 ay oldu.Ama ben zaten calismiyordum.Bizim düşündüğümüz yeni eve tasinacagiz. Nasıl altından kalkacagiz. Buydu.

Kızın abisi maddi olarak güçlüyse sizi ne kardeşim? Güç savaşı değil düğün bu. Herkes bütçesine göre, diyorum ya takını vermek zorunda değilsin tamamen canın ne istiyorsa.

Hanımefendi düşünceleriniz diyorum çok yanlış saçma sapan ayıp bunu idrak edin önce siz

Kendinizle kıyaslamayın zaten düğüne az kalmış bizde böyle yapacaz diyin zaten dökülür kayınvalide, size takı için yardım ederler takmadı olmasın diye. Eşinizle boşuna münakaşaya girmeyin
Kv yardım etmez.Eşimin dediğine göre düğün zamanı onlarda sıkışıktir diyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…