Ne takmalıyız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Nişanda kızın ailesi çok pahalı şeyler takti.Kalin bilezik takti.Şimdi düğünde de hepsi pahalı şeyler takacak.Eşimde abi olarak ben birşey takamayacağim diyor.

Ortada evlilik konusu aile arasinda geçmedi.E zaten mayistada ben calismiyordum.Yeni işe girdim.Zaten o aralarda bizim evin satilma muhabbeti çıktı.

Kızın abisi pahalı birsey takiyormus,eşim birsey yapamiyormus. Ee ben evlenirken kaynim niye rahattı.O niye uzulmedi kafaya takmadı.
Biraz gurur meselesi yapmış eşin.ama eşin ailesinin anlayışlı olması lazım asgari ucretle geçinmek çok zor gercekten bir çeyrek takın yeter.sakin bilezigini verme.sen de kendini düşünmek zorundasın.bir de ah gelinimiz durumlarına rağmen bilezigini feda etti diye madalya takacaklar sanki inan gormeyecekler unutacaklar

O zaman resmi olarak ortada birsey yoktu.Ve kaynim çalışmadığından evleneceklerini düşünmedik

Asla kendi altınlarımdan vermem.
Okadar takmak istiyorsa kv alsın o taksın.

Onlar bilezik taksak bunlarda para var diye bize yok diye ağlanırlar

Çok mantıklı ama ayıp olur mu insan içinde

Bilezik takacaksınız tabi ki. Bekar aileyle aynı evde yaşayan kişinin taktığı bileziğin parasının nerden çıktığı sizi ilgilendirmez ki. Aynı bileziği götürüp takacaksınız

Hiç de ayıp olmaz biz de kaynima çeyrek taktik ev kredisi oduyorduk çocukların ikisi kreşte artı servis parası.hatta kaynanam sordu ne takacaksaniz diye ben de çeyrek dedim
Oralarda altın makbulmus kızım dedi heralde daha fazla takın gibisine getirdi ben de altının makbul olmadığı yer mi var annecim dedim birşey diyemedi

Araba takın. Yukarıda arabadan niye bahsetmediniz. Hevesle okudum oysaki. Kızın abisinin mühendis olmasından size neee, bize ne? Sizin takacağınız takıyı da mı kızın abisi taksın.

Yani açıkçası sizinse bi bilezik takmanız gerekir sonuçta kardeş kardeşler bugün içim hem destek için hem toplum baskısı (ayıp karşılanma ) dan dolayı ama sonuçta Şuanki ekonomi de belli herkes bütçesine göre birazda
sizi ciddi zorlayacaksa takmayın ama biraz sıkısıp üstesinden gelebiliyorsanız ben sizin yerinizde olsam bilezik takardım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…