Ne takmalıyız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Olsun, yine de boyle onemlı bir secimi mimar eltı adayımın fıkrıne gore yapmak istemezdim :)
Tabii canım ben de ortak işin şerrinden Allah’a sığınırım. Ama bir yerde mimar, inşaat mühendisi falan varsa illa fikri sorulur. O yüzden dedim.

Tabikide kendi bileziğinizi vermeyin. Ama gücünüz yettiğince bişeyler almalısınız bence. Yarım alacak gücünüz vardır mesela. Bu kadar kıssasa kısas yapmayın.

Hayır yeni ortaya çıktı.Bir anda nisan oldu hemen düğün oluyor.Ve ortaya çıktığında da ben zaten calismiyordum.Eşime yatan para 17 bin,kira 7 bin.Nasil takayım?Ve evimizi satıyorlar.Kiralar en az 15
sonucta onun adına size takı yapılmış. eğer kp yapabilirse bu sefer de sizin adınıza taksın. ama kardese de çeyrek takıp gecmek bence ayip. bilemiyorum

Hayır fikir sormadık.Zaten biz prefabrik düşünüyorduk.Ama mantıklı olmadığını söyledi.Evet mimar kendisi
Prefabrikleri iyi araştırdınız mı? Çelik ev gördüm geçen ben. Normal evler gibi konforlu değildi. Üst katta biri yürüdüğünde ev sallanıyordu. O da konuya hakimse uyarmak istemiştir. Siz öyle evlere gidip bir iki saat vakit geçirmeden karar vermeyin böyle şeylere.

Bayaa araştırdık.Ama evlerin ömrünün kısa olduğunu söyledi.Ve tapudan izin almak falan ev almakla aynı maliyeye geleceğini söyledi.Köy evi önerdi.Köy evi kafama yatmişti.Ama düşününce vazgeçtim.Kpninde hayali köy evi.Siz alın içini birlikte yaparız diyor

Bir de ev konuları çıkarma başımıza gözünü seveyim. Daha arabayı halledemediksjdkdk

Ben toplum ıcınde bısey takmamışş gorunmekten utanırım, oyle anılmaktan da.
Durumum yoksa da durum yaratırım onemlı gunler atlanamaz hergün dogurmuyor hergun evlenmıyoruz
Arkadası eşi dostu hariç tutuyorum ama aile bireylerimıze altın takmak onun da şanını yuceltir sizin de.
Ablam bana takmamıstı dugunde, dogumda da kaçındı bundan

Çok yakışıksız bence

Tabii canım ben de ortak işin şerrinden Allah’a sığınırım. Ama bir yerde mimar, inşaat mühendisi falan varsa illa fikri sorulur. O yüzden dedim.
Eltim hem de cok iyi oldugumuz günlerde perdelerini sakın soyle soyle yaptırma, cok kullanıssızmıs demişti, benim yaptıracağım sekıldı, yaptırdım, perdelerin cok güzel, ben de istiyordum ne zamandır dedi Simdi, eltilere sorulur mu Elcevap - Sorulmaz

Anneme de bı arkadası bu elbıse giyilir mi şöyle kötü boyle kötu demıs

Etkilendim genc kızım ne bıleyım
Attım dıyo
Koşa koşa gıdıp aynısından almıs geziyormuş o kadın anneme attırdıktan sonra, hani kotuydu fılan olmus annem

Eşşek kadar benden büyük bir kaynım var.
Evlenirken HİÇ bişey takmadı. İki evladım oldu onlarada bişey takmadı. Amca olarak bir çorap almışlığıda yoktur.

Sonra gün geldi devran döndü o evlendi.
Kayınvalidem bizim hakkımız olanı bile ona verdiği için değil bişey takmak düğününe bile gitmedim.

Size gelince eğer o taktığı bileziği size söz verilen bilezikler içerisinden taktıysa yarım falan takın ama kaynananız onun takması için extradan aldıysa kaç gramda atıyorum 20 gram bozdurup 2 bilezik yapın 10 gram 10 gram kaynananız hem size hem ona almış gibi olsun. Haksızlıkta olmasın.

Biz evlenirken kaynım çalışıyodu ama kv min aldığı bileziklerden birini taktı. Onlar evleniyoken bizde aynısını yaptık . Borçlusunuz zaten çok çok bi yarım takın bence. Yada gr olarak az ama gösterişi olan bişey takın.

Aslında sankı en dogrusu aynısını yapmak. "Anne bir sey alamayacağız, durumu biliyorsun, takmasam da millet konusur, lafta vermek istemiyorum, cok canım sıkılıyor,benlik bişey yokta bir sorun var sanırlar belki" Kvlerin boyle sanmalardan ödleri patlar, eminim bir bilezigi sen tak der, fakat sonra odeyemeyiz, borc olarak alamam desin

Vay sinsirella. Benimki iyidir ya. Ama yine de fikrini aşırı önemsemem. O avangart gülü, ben spor şık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…