Ne takmalıyız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yine buranin %95i ile tamamen farklı düşündüğüm bir konu yahu siz evlenirken bile bu adam eşşek kadar adamdı yani çalışmamak onun tercihi, küçük çocuk öğrenci falan değil ki bu. Siz resmen fakirsiniz, bütün sorunların temeli de bu parasızlık. Kenarda kalan 2 bileziği çıkar ver diyenin aklından şüphe eder başka konuda fikrini bile okumam eşin beleşçi kardeşine illa bir şey takmak istiyorsa ek işe girsin, alsın bi yarım altın taksın. Sen niye bu kadar düşünüp buralara soruyorsun zaten hiç anlamıyorum sana ne eşinin sorunu bu.

Gerçekten okuduğum en mantıklı yorumlardan biri Sanirim biraz fakiriz Evet çalışmamak tercihi.Ancak ben işsizken,ev sahibi evi cikartacakken eşime illaki öğretmenlik yapması şart değil,girsin bir işe çalışsın dedi.
Eşimin çalışmaktan anası ağlıyor.Ek işe gidecek hali maalesef yok.Bende açıkçası kenara para atmaya çalışıyorum.Evden çıkarsak depozito falan gerekecek.

Yani kredi çek vs. öyle al falan da denmiş sayfalar arasında.
Ama cidden yokluk çekiyorlar konu sahibinin anlattığına göre. Çektiği krediyi de ödeyemez ki.
Ne yapsın kadın yani? Yokluğa cidden yapacak bir şey yok.
Ha kaynına takı takmak istemiyor olabilir. Olsa da takmazdın vs. de denmiş. Orası ayrı konu ama realitede zaten para yok.
Şu an tek güvencesi iki bilezikmiş. Onu da oraya verirse kendi ortada kalacak.
Ben de vermemesi taraftarıyım.

Eşinin ek iş yapmaya dermanı yoksa çenesini kapatıp oturacak düğünde ya da gitsin annesinden alsın versin zamanında sana nasıl yapıldıysa. Ben bana zamanında takmayan kimseye hiçbir şey takmıyorum, hiç de kötü hissetmiyorum. Biz daha evleneli 1 ay olmuştu, bizden sonra eşimin kuzeninin düğünü olacaktı, kv siz aile olarak ayrı takarsınız dedi. Orda sustum bir şey demedim, sonra eşime, tekrar böyle bir şeyin lafını duyarsam bir daha kimsenin düğününe gitmem seni de göndermem, benim param üstünde benden başkasının söz hakkı yoktur, ben de enayi değilim bana taki almayana alacak kadar.

Ya zaten tamamen illegal engelli arabası muhabbeti ve takıntılı kisiligi yüzünden ters gidiyor insanlar. Yoksa açım yani geçinmek için altın bozuyoruz diyene kimse çıkıp da borç harç tak demez. Diyen de elalem ne dercidir ki onu da ciddiye alıp okumaya gerek yok. Bi tane tembel teneke düğün yapacak diye ben borç ödeyeyim, olduuu

Valla ben el iyiliğinin fayda getirdiğini daha hiç görmedim. O yüzden bir olay beni zorluyorsa kimse için bir şey yapmam.
İkisi de asgari ücretli insanlar, ne bileziği Allah aşkına? Ev taşıma vs. diyor, 7 bin olan kira 15 bine çıkacakmış.
Taş mı kemirecekler?
Tamam konu sahibini sevmiyor olabilirler, geçmişini bilmiyorum. Ama cidden imkansız yani. O bilezik taşınma masrafına gidecek belli ki. Bir de tadilat vs. çıkabilir. Çok mantıksız bunu kaynına vermesi yani.

Nakit avans limiti falanda artirmiyorlar.Kredi kartı faizleri artırılinca borçları kapatamadik bir türlü.Baska işe gir diyenler 3 sene ogretmenlik yapınca nasil başka işe gireyim

Nakit avans limiti falanda artirmiyorlar.Kredi kartı faizleri artırılinca borçları kapatamadik bir türlü.Baska işe gir diyenler 3 sene ogretmenlik yapınca nasil başka işe gireyim
Durum tamamen umutsuz.
Hani bir ay zorlanırsın, öteki ay toparlarsın vs. O zaman şartları zorlarsın da sizin durumunuzda oluru yok.
Gerçekçi olmak lazım. Takı töreninde abisinden bilezik dedirtmek için aylarca sefil olmanın alemi yok.

Son düzenleme:

Esinin yerinde olsam coktan seni bosardim. Surekli bir kin, nefret, kaos, hesap kitap normal bir insanin dayanabilecegi biri degilsin. Sen normale donmemekte bu kadar israrci olursam korkarim sonunuz bosanma olacak.

Ayrica sen bu arabayi satmadilar diye kalkmis taki konusunda bileniyorsun. Hikaye anlatma.

Bende takmayacağim için kötü hissetmiyorum.Çünkü o ne kendi taktı ne ev hediyesi aldı.
Eşim zaten o yüzden baba alalım takalım diye baskı yapamiyor.Ben açıkça o sen evlenirken kötü hissetti mi sen neden hissediyorsun diyorum.

E tamam neden takıyorsunuz ki. Hayatım paran ya da kredi kartında yerin var mı de. Varsa alsın, yoksa da aa biz aileyiz yani onlar bizi biliyor de geç. Bir zeki onlar çünkü çok istiyorsa kv ona da yapsın bir tane ne olacak

Araba umrumda değil.Oradan 400 500 gelecekmiş gerçekten umrumda değil.Sadece kaynimin ufak hesaplar yapıp,tamamen üzerine konmaya çalışması beni sinirlendiriyor.Herşeye bedavadan kondu.Hayatinda çalışmadı ve çalışmayacak.Ve çalışmadan hep birseyler sahibi olacak.
Seneye olsaydı gramı düşük bilezik belki takardim.Ama düğün nişan arasında zaman kalmadı.Taki zaten maddiyata göre takılan birsey.Kalkip karşı tarafla aşık atmaya gerek yok.Akrabalarin ne düşündükleri umrumda değil

Sevmiyor değil,araba muhabbetinden sonra aramızda acayip soğukluk var.Bende cana yakın davranmıyorum.Maddi sıkıntımız,benim iş bulamamam, ev sahibinin evden çıkarması ailesinin zerre umrunda değil.Eşim iş yeri aracıyla kaç kez kaza yaptı adamların umrunda değil.Onlarin tek umrunda olan kaynim.
Kiralar en az 15.Çok ev baktım.10 bin olanlar içinde oturulabilir evler değil.Ee faturalar falan var.Taşinirken depozito, emlakçiyada vereceğiz.50 bin kenariya koymam gerek açıkçası.
Bilezik ver diyenler kendi bilezigini verebilir mi merak ediyorum.Ben kıyamıyorum açıkçası

Kesinlikle.O yüzden takmaya hiç gerek yok.Zaten takacak para yok.Ben bu dershane ile yeni anlaştım.Maaşlar nasıl ödeniyor,düzenli mi hiç bilgim yok.Akrabanin ne düşündüğü zerre umrumda değil.

Maddiyatınız böyleyken vermeyin bilezikleri kesinlikle bende sandım 6-7 tane vardır diye ama 2-3 bilezik hele gramlarıda ahım şahım değilse bi şeye yetmez dımdız kalırsınız. Hesap konusunda bu düğünden bağımsız artı eksi yazın bi ödeme planı çıkartın bu kadar bitik duruma gelmenizde biraz plansızlıktan olmuş bence. Bide o arabada hakkınız varsa 400-500 neden söylemiyorsunuz? Hakkımızı istiyoruz arabaya binmiyoruz bile bizim ihtiyacımız var neden demiyosunuz? Buradaki cevaplara göre ezik silik bi karakterde değilsiniz bunada ayrı şaşırdım açıkcası

Gramlari 10 gram 22 ayar birde.Bende pek bilezikten anlamam.Ne takıldı incelemeden kasaya attım.Satarken çözdüm gramı.
Biz pc aldık.Kaynim dediki taksit yaptırmayın.Asgari ödersiniz.Ama pc zaten 25.Ee kartın biraz borcu vardı.%40 olunca ödemeler yüksek geldi.Sonra nakit avans çektik.3 kartı kapattık.Benimkileri sadece ödüyoruz,kullanıma kapalı.
Bana kalsa ben söylerim. Onlar zaten biliyor hakkımız olduğunu.Ama umurlarında değil.Defalarca satalım dedik.Tamam deyip orali olmuyorlar.Geçen ev alma muhabbetine satalım dedik.En fazla 850 ye satılır.Kp 950 yazarsınız diyor.Bana da para vereceksiniz.Sigorta vergi ben ödüyorum dedi.Zaten eşim böyle başa kalkmasına bozulmuş.Bu arada aracı biz kullanmiyoruz. Kaynım sürüyor.Ve sahiplendi.Niyeti kızın aracı satıp buna konmak.Bende sırf bu sebeplerden ne takı takmak istiyorum ne görüşmek istiyorum.Biz zor durumdayken hiç arabayı satalım falan demediler.Kaynim kendisi çalışmıyor.Ögretmenlik yapması şart değil normal işe girsin demiş.

Kesinlikle.O yüzden takmaya hiç gerek yok.Zaten takacak para yok.Ben bu dershane ile yeni anlaştım.Maaşlar nasıl ödeniyor,düzenli mi hiç bilgim yok.Akrabanin ne düşündüğü zerre umrumda değil.
Siz bir hayli kin dolusunuz kaynınız ve kayın ailenize karşı. Araba mevzusunu yazmışsınız ama detayı anlamadığım için ona bir şey diyemiyorum.
Sebep ne olursa olsun birilerine karşı bu derece aşırı tepkiliysem ( negatif enerjiniz buraya kadar geliyor) ve dediğiniz gibi kimseyi de umursamıyorsam ben o düğüne gitmem.
insanların ağzına bir çeyrek bile takmadılar diye laf etmek yerine düğüne katılmamayı tercih ederim.

İşte burada kv el atacaktır, cunkı "elaleme " kotu goruntu vermekten odlerı kopar. Ona acsın bence, cozulecektir

Bu eltide ne saf salak bi kız yarabbim bide arabasını satarsa yuh yani. 10gramdan 22 ayar bileziği millet yatırımlık günlük takmaya diye koluna takıyor ajda yaptırıyor, sizin kenarda olan buysa bozsanız bile zor yetecek belkide. Eşininde kafası hiç çalışmıyor kaynınızın aklıyla neden pc alıyorsunuz? Hesap kitap yapmadan eşyada almanız saçma. Kaynınıza sormayın bile eşinizin gidip kendi demesi lazım yettiremiyorum kuş kadar maaşım var hakkımı verin diye. Hadsize bak kendi kadının parasını yiyor abisine karın çalışsın diye akıl veriyor, böylesine çöp takmam fikrimi değiştirdim.

Kaynınızın bileziği kimden alıp taktığı sizi ilgilendirmez ki.takmış mı takmış. Kayınvalidenizden aldığını bilmeyebilirdiniz de. Bekar kardeşlerin takısını anne baba takar benim bildiğim. Henüz bir hane sahibi olmamış çünkü. Düğünde verilen takılar halk arasında borç olarak bilinir. Yani aslında onlar size o bileziği ödünç verdiler zamanında

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…