Ne takmalıyız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yav ben de bir senedir evdeyim, doğum yaptım. Herkes bir dönem işi bırakabilir, gayet doğal. Mesele bu değil. Gönlünüz yokmuş sizin altın almaya. Bunları bahane ediyorsunuz. Bir de yalan söylüyorsunuz hemen gün aldılar bilmem ne diye. Desenize kaynıma zaten gıcık oluyorum araba meselesi yüzünden, o bize altın takmış olabilir, ben takmak istemiyorum diye.
Evet araba konusu yüzünden gıcığım ona.İçimden de gelmiyor.

Kendinizi yerime koyun.Kendi cebinde düğünde birsey taksaydi takmak için zorlardım kendimi
Sizi ne ilgilendirir o kısmı? Nereden aldıysa aldı. Sonuçta alıp takmış. Bu ayıp edeceğiniz gerçeğini değiştirmiyor. İçinizi bu şekilde rahatlatabiliyorsanız iyi.

Kendinizi yerime koyun.Kendi cebinde düğünde birsey taksaydi takmak için zorlardım kendimi
Benim kaynım da bekardı, anne babasından da alıp takmadı bir şey. Ama o evlense bilezik takacağım ben. İnsanın içinden gelir böyle şeyler. Sizin gelmiyor, bitti gitti.

Konudan bagımsız, eskı konunuza baktım, kvnizin bahsettiği köy evi nedir, yapılı mı alınıyor merak ettim
Bizim evimiz satılacak.Ben o zamanlar çalışmıyordum.Bizde kvlere ortak arabayı satalım arsa alıp prefabrike koyalım dedik.Bu arada prefabrike taksit yapıyorlar.Kira yerine bunu öderiz dedik.Kaynımın nişanlısı bunun bize maliyetli olacağını falan söyledi.Onun yerine eski köy evi alın yavaşça içini yaparız dedi.Köy evi içinde nakit eksik.Dedigi evler 800 900 bin TL.Sonra ben düşündüm.Biz zaten ortak araç konusunda sıkıntı çekiyoruz.Kv kp bizim evimizin fayansını bile yapsa ya evi sahipleneceğini ya da başa kalkacağını düşündüm.Ve bu fikirden vazgeçtim.

Bizim evimiz satılacak.Ben o zamanlar çalışmıyordum.Bizde kvlere ortak arabayı satalım arsa alıp prefabrike koyalım dedik.Bu arada prefabrike taksit yapıyorlar.Kira yerine bunu öderiz dedik.Kaynımın nişanlısı bunun bize maliyetli olacağını falan söyledi.Onun yerine eski köy evi alın yavaşça içini yaparız dedi.Köy evi içinde nakit eksik.Dedigi evler 800 900 bin TL.Sonra ben düşündüm.Biz zaten ortak araç konusunda sıkıntı çekiyoruz.Kv kp bizim evimizin fayansını bile yapsa ya evi sahipleneceğini ya da başa kalkacağını düşündüm.Ve bu fikirden vazgeçtim.
Kesinlikle ne yaparsanız ayrı yapın. Prefabrıkte iyidir, herseyi yepyeni, sıfır. Kesinlikle bir çöp ortak olmasın. Herkes kendi sacını tarasın, diger türlü cok zor

Bu arada kp ninde hayali köy eviymiş.Yani onların hayalini gerçekleştirmiş olacağız
Sizin hayalını degil, onun hayalı. Koyde bir mekan mutlaka gerekli, ona katılıyorum, fakat siz planlayın, bütçenize gore alın. Köy evini adam etmek kolay mı, dunya para ister, ne o tadılat biter, ne de edilen laflar

Kesinlikle ne yaparsanız ayrı yapın. Prefabrıkte iyidir, herseyi yepyeni, sıfır. Kesinlikle bir çöp ortak olmasın. Herkes kendi sacını tarasın, diger türlü cok zor
Kesinlikle.Kaynimin nişanlısı prefabrik uzun ömürlü olmaz dedi.Normaldr bu fikirde kararliydik.Ama araba satılsın denilince kaynim yüzü düştü😅

Sizin hayalını degil, onun hayalı. Koyde bir mekan mutlaka gerekli, ona katılıyorum, fakat siz planlayın, bütçenize gore alın. Köy evini adam etmek kolay mı, dunya para ister, ne o tadılat biter, ne de edilen laflar
Biz köy evi alsakta orada yaşamak için alacağız.Ancak ileride atanırsam ya da yurtdisina gidebilirsek evi sahiplenirler.Buna eminim.O yüzden onları karıştırmak istemiyorum.

Benim kaynım da bekardı, anne babasından da alıp takmadı bir şey. Ama o evlense bilezik takacağım ben. İnsanın içinden gelir böyle şeyler. Sizin gelmiyor, bitti gitti.
Aramızda o samimiyet olsaydi belki birseyler takmaya çalışırdım.Ama içimden de gelmiyor.

Kesinlikle.Kaynimin nişanlısı prefabrik uzun ömürlü olmaz dedi.Normaldr bu fikirde kararliydik.Ama araba satılsın denilince kaynim yüzü düştü😅
Neresi düserse düşsün, satılsın herkes yoluna baksın, düşer tabii, ayrıca kayın nısanlısına sorulmamıstır eminim uzun omur kısa omur. Celik evler var, o olur baska olur, bakarsınız. Ortak bir cop bıle bas agrıtıyor. Biz sırf o sebeple eşimin yıllarca emek verdiği aile işini bırakıp cöpsüz ayrıldık onlardan

Neresi düserse düşsün, satılsın herkes yoluna baksın, düşer tabii, ayrıca kayın nısanlısına sorulmamıstır eminim uzun omur kısa omur. Celik evler var, o olur baska olur, bakarsınız. Ortak bir cop bıle bas agrıtıyor. Biz sırf o sebeple eşimin yıllarca emek verdiği aile işini bırakıp cöpsüz ayrıldık onlardan
Özelden bana yazar misiniz size mesaj atamiyorum

Özelden bana yazar misiniz size mesaj atamiyorum
Özelden kımseyle yazısmıyorum, sadece diyecegim siz de bir ailesiniz, sonra her sey daha zor olur, her dile getirdiğiniz suç olur. O, yüzden yolunuzu çizin ve yürüyün, az olsun sizin olsun. Sonra iyi ki diyeceksiniz. Eşinize ailesini kötülemeden erişilebilir hedefler bulun, ve ona da benimsetin.Erkekler bu konularda biraz sıgdır, geniş düşünmezler. Sonuctan da en cok onlar gurur duyar, hiç sasmaz

Olsun, yine de boyle onemlı bir secimi mimar eltı adayımın fıkrıne gore yapmak istemezdim :)
Mimar olduğu için birseyleri daha iyi biliyor diye düşündük.Tabiki fikrini sormadık.Ben zaten araba satılsın falan diye gidip ailesiyle konuşmak istemiyorum.Zamani gelince eşim gider konuşur.Ona göre de ev bakarız.Ama hicbirseye karıştırmamaya niyetliyim😇

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X