Ne takmalıyız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sayın konu sahibi;Hiç bişey takmamak elbette çok ayıp olur.Sizi de anlıyorum kayınvalideden gelen bilezik eltinize gitsin istemiyorsunuz.Peki o bileziği satıp yarı parası kadar altın taksanız nasıl olur?Böylece siz ve yeni gelin arasında bilezik eşit 2 ye bölünmüş olur hem de sizin cebinizden para çıkmadan.

Bilezik, zaten 22 ayar olur da, onlar da bir sey degilmiş ki. O acil durum parasıdır, anıden lazım olur, kullanıverirsiniz. O iş lafı eşinize batmadı mı, benim eşim olsa bir tarafını sıksın da kendi calıssın, benim karımın işini düşünmek ona kalmadı der:)

10 grmıs zaten nesini bölüsecek, yarın da ogrenseler deseydınız keske derler

Konu sahibine çok yüklenildiğini düşünüyorum. Yazdıklarını okuyunca üzüldüm. 17k maaş 7k kira. İnsan 10 bine nasıl geçinir? Nasıl kenara para atar da kaynına altın taksın? Yokluk işte. Olmayanı olduramazsınız. İşe de girmiş ama maaş almamış henüz. Ne yapsın canını mı versin?
Ben sana çok üzüldüm ya. Allah maddi manevi felaha ulaştırsın sizi

Ben normalde ödeyemeyiz diye taksit yaptıracaktim. Gene fazla ödedik.Faiz ödedik bir ton.
İşte bende bunlar üst üste gelince iyice kinlendim. Ve ben evlendikten sonra sadece 1 sene boş kaldım.O da yeni evliyken.Hep çalıştım.
Kaynima sormasakta kp oğlumu evlendirirken arabayı satacağım, herkes hakkını alsın demişti.Ama şimdi kızın eşyası var.Sadece düğün yapacaklar ve altın alacaklar.Geçen kp oğluma birsey alamadım dedi.Ama arabayı satıp yapacaktı.Evlenince satarız dediler ama satmiyorlar.
Ha şu da var.Aracin sigortasını bile zor ödüyorlar.Bakim falan zaten yapılmıyor.Buyuk arıza çıkana kadar kullanacaklar büyük ihtimal.Kaynimin amacı temelli kendine almak.
Kız mimar.Ortagi vardı,iyi kötü kazaniyorlardi. Kaynim ortağı kötüledi. Sonuç ortakla işleri ayırdı.Kaynimla ortak.Ama ortada şirket falan yok.Sadece internet sitesi falan açtılar.İş alamadılar.Kizin baba çalışıyor biliyor.Bilmiyorum nasıl yapacaklar.

Kendi kardeşiniz olsaydı ne yapardınız? Aynısını yapın. Kayınvalideden alma imkanınız varsa bence ondan alın.

Kv ile aylarca görüşmesekte başkalarının yanında belli etmiyoruz
İşte bu yuzden resmin bozulmasından odlerı kopar, "Aysel gelinleriyle iyi degilmiş, baksanıza büyük gelin ne oyuna kalktı, ne takı taktı, bir de baskasının lafını ederler" vs diyecekler diye bir care düşünür, takı ışinden sıyrılırsın

Ya bana kalsa neler derimde.Bu sefer yüzyüze hiç bakamayiz.

Amin inşallah.Şükür 1 2kişi anladı beni.50 60 bin alıyoruz sanıyorlar herhalde.Maaştan birsey kalmıyor.

Ya bana kalsa neler derimde.Bu sefer yüzyüze hiç bakamayiz.
Ammaa sen de nışanda filan hiç oralı olmamışsın gülüm, biraz sen de giriş, karsıla, ortama karıs filan. Hem ötede durup hem takım yok dersen iş, sarpa sarar, kotu olmak istemiyorsun ama olursun..

Ammaa sen de nışanda filan hiç oralı olmamışsın gülüm, biraz sen de giriş, karsıla, ortama karıs filan. Hem ötede durup hem takım yok dersen iş, sarpa sarar, kotu olmak istemiyorsun ama olursun..
Düğünde erken gitmeyi düşünüyorum.Bu arada çalıştığımı henüz bilmiyorlar.Söylemedik

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…